USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Jakby wyglądał reżyserowany przez...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
emillo97
Użytkownik
#91 - Wysłana: 6 Sty 2012 17:40:00
Odpowiedz 
Podłapię wątek z wcześniejszych postów i przedstawię moją wizję Star Treka wizję gdyby reżyserował go Lucas. W najgorszym przypadku byłaby to kupa efektów a'la SW. Spock mówił by teksty jak Mistrz Yoda a zamiast Fazerów mielibyśmy Miecze Fazerowe. Zamiast pięknych trekowych statków mielibyśmy mini samoloty i kanciaste Enterprise'y a rasy zmeiniłyby się nie do poznania w jakieś małpy z kartoflami na łbie, do tego mielibyśmy mnóstwo wydań w HD, 3D, 3DD, 3DHD, HD3D itp. Każda w kinach za coraz wyższe ceny.
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 6 Sty 2012 17:46:20
Odpowiedz 
emillo97:
Podłapię wątek z wcześniejszych postów

Wreszcie. Uczysz się .
Toudi
Użytkownik
#93 - Wysłana: 6 Sty 2012 18:14:49
Odpowiedz 
emillo97:
kanciaste Enterprise'y

To mogłoby być interesujące, na swój sposób...

emillo97:
do tego mielibyśmy mnóstwo wydań w HD, 3D, 3DD, 3DHD, HD3D itp. Każda w kinach za coraz wyższe ceny.

Po części Treki zaczynają w ten ton uderzać, na szczęście nie tak mocno jak SW. O ile robienie 3D wydaje mi się bez sensu, tak poprawa jakości obrazu do HD, poprawa kolorów i w ekstremalnych wypadkach poprawa efektów specjalnych nie jest złą sprawą, zwłaszcza w dziełach, w których od produkcji minęło już kilka dekad.
MarcinK
Użytkownik
#94 - Wysłana: 6 Sty 2012 19:40:56
Odpowiedz 
emillo97
Właśnie opisałeś mniej więcej coś co się zowie ST:2009 (mniej więcej gdyż ST Abramsa jest jeszcze straszniejszy)
emillo97
Użytkownik
#95 - Wysłana: 6 Sty 2012 19:43:55
Odpowiedz 
Przygotowuje się psychicznie do niego ale dźwięk mi w kompie padł a nie chce ze starymi oglądać bo co oni o Treku po tym pomyślą? :D A i TOSa teraz nei mogę oglądać
Enterprise D
Użytkownik
#96 - Wysłana: 8 Sty 2012 00:16:19
Odpowiedz 
emillo97:
Przygotowuje się psychicznie do niego ale dźwięk mi w kompie padł a nie chce ze starymi oglądać bo co oni o Treku po tym pomyślą? :D A i TOSa teraz nei mogę oglądać

Ja oglądam z rodzicami wszystkie Treki, właściwie to właśnie moja mama pierwszy raz pokazała mi ST, a dokładnie odcinek ,,Corobitowy blew", nigdy nie zapomnę tego pierwszego razu opisałem to nawet w moim temacie. Przez rok oglądałem tylko TOS, bo nie chciałem innych-tak mi się spodobały. I to dzisiaj nic się nie zmieniło. A teraz gdy oglądam jeszcze raz TOS, to już nie jest to samo...
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 8 Sty 2012 00:34:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Enterprise D

Enterprise D:
Corobitowy

Corbomitowy .

(Mogłeś sprawdzić choćby w naszej bazie danych.)

Enterprise D:
blew

Blef wzgl. bluff, no chyba, że chodziło o album Nirvany, albo czas przeszły od blow .
Eviva
Użytkownik
#98 - Wysłana: 8 Sty 2012 10:03:00
Odpowiedz 
Enterprise D:
A teraz gdy oglądam jeszcze raz TOS, to już nie jest to samo...

Jednym słowem:
- Gdybym spotkał ciebie
znowu pierwszy raz...
Ale w innym lesie
w innym sadzeie...

Niestety, tak to jest, ze pierwszy raz może być tylko raz, a potem to już tylko replaye.
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 30 Sty 2012 10:01:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 17 Gru 2012 18:00:42
Odpowiedz 
Zachodni fani wsrod faworytow, ktorym chcieliby powierzyc krecenie Treka wymieniaja czesto - po J. Whedonie - Aarona Sorkina ("The West Wing", "Ludzie honoru"). Zatem... Wyobrazmy sobie SorkinTreka...
http://grahamscrackers.com/2012/03/15/fun-with-wor ds-if-aaron-sorkin-wrote-star-trek-the-next-genera tion/
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 23 Gru 2012 22:49:42
Odpowiedz 
Jak by wygladal VOY wg Straczynskiego i B5 wg Bragi:
http://www.littlereview.com/getcritical/trek/voyb5 .htm
Toudi
Użytkownik
#102 - Wysłana: 23 Gru 2012 23:15:50
Odpowiedz 
Q__:
Jak by wygladal VOY wg Straczynskiego

Pewno Borg miałby jakiegoś kontrpartnera w wizji galaktyki (i to raczej nie Dominium). Co prawda ciężko mi wymyślić w tej chwili jakąś analogię do Cieni i Vorlonów, ale pewno by szło...

Ale jestem niemal pewien, że Voyager w wykonaniu JMS stopniowo zmieniałby przynajmniej barwę, jeśli i nie kształt.

A co do Babylonu w wykonaniu Bragi... To pewno Babylon 5 kilka razy zmieniłby swoich właścicieli. A Biała Gwiazda na zawsze pozostałaby unikalną jednostką, znaczy się po sezonie by ją zniszczyli i odtworzyli... ;)
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 15 Mar 2013 20:45:48
Odpowiedz 
Trek wg Whedona, Clancy'ego, D. Browna i innych:
http://www.postmodernbarney.com/2009/05/it-could-h ave-been-worse/
Picard
Użytkownik
#104 - Wysłana: 16 Mar 2013 16:56:01
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#105 - Wysłana: 16 Mar 2013 17:52:34
Odpowiedz 
Picard

To raczej parodia Gwiezdnych Wojen.
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 16 Mar 2013 19:04:23
Odpowiedz 
Eviva

Ale ktoś kiedyś narzekał na brak Żydów w ST. Tym sposobem by byli...
Eviva
Użytkownik
#107 - Wysłana: 16 Mar 2013 19:20:21
Odpowiedz 
Q__:
Ale ktoś kiedyś narzekał na brak Żydów w ST. T

Kiedy tam prawie sami Żydzi!
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 16 Mar 2013 19:54:04
Odpowiedz 
Eviva

Ale zakamuflowani, a o jawnych szło.... By Berman nie wykopał B5 poza kanon, kłopotu by nie było...
tuvok
Użytkownik
#109 - Wysłana: 16 Mar 2013 23:59:24
Odpowiedz 
Okił Khamidov - Zapewne by zrobił cross over rodziny kiepskich z StarTrek TNG z klingonami, zapewnie dużo by się lało wódki i innych trunków wyskokowych.
A pazdzioch by pasował na picarda.
Picard
Użytkownik
#110 - Wysłana: 17 Mar 2013 11:22:21
Odpowiedz 
Eviva:
To raczej parodia Gwiezdnych Wojen.

A nie Battlestar Galactica raczej?
Eviva
Użytkownik
#111 - Wysłana: 17 Mar 2013 11:35:09
Odpowiedz 
Picard:
A nie Battlestar Galactica raczej?

No, może i tak. Ale chodzi o to, że Treka to ja tam nie widzę.
Picard
Użytkownik
#112 - Wysłana: 17 Mar 2013 13:35:09 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
No, może i tak. Ale chodzi o to, że Treka to ja tam nie widzę.

A tu Treka widzisz? - tak wyglądał by gdyby reżyserem była pannę Piggy
Eviva
Użytkownik
#113 - Wysłana: 17 Mar 2013 17:38:54
Odpowiedz 
Picard

To, co podlinkowałeś, to prawdziwy brylant Jest sto razy lepsze niż wiele seriali sf, na czele z Farscape i SGU.
Q__
Moderator
#114 - Wysłana: 31 Sier 2013 23:10:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 25 Mar 2014 11:35:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Autor niniejszego topicu napisał mi swego czasu, ze ciekawi go jak by wyglądał ST nakręcony przez Mamoru Oshii ("Patlabor w hangarze Ent-D", napisał) krępował się jednak zadać to pytanie na forum, a szkoda, bo mnie wydało się intrygujące...

Jeden z większych artystów kina SF ("Avalon" od strony estetycznej zestawiano z "Odyseją.." wręcz), potrafiący ponadto nasycić swoje dzieła na równi filozofią i przytomnymi technikaliami, mający słabość do cyberpunku (którego elementów w Treku - pomijając wątek Borga... i AND - brak w stopniu dziś zaskakującym), a więc zdolny zrealizować postulat Mava o nadążającej za rzeczywistością SF, poeta obrazu może większy od Wise'a, potrafiący jednak zaoferować też widzowi krwiste sceny akcji i niewyszukany humor (dla podkreślenia prozy życia), a więc to co dziś się sprzedaje.
Nie wiem czy masowy widz by to kupił, ale JA byłbym pewnie co najmniej zadowolony.

Tym bardziej, że w jednej z głównych ról z całą pewnością by się pojawiła atrakcyjna długowłosa brunetka z giwerą, może nawet Foremniak w czarnej peruce, w robiąca za wymarzone Trekowe polonicum?

Jedyna poważniejsza wątpliwość, to obawa, że załoga GF w cywilu mogłaby wyglądać +/- jakoś tak:
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 1 Paź 2014 22:14:53
Odpowiedz 
Kto mógłby być zamiast Orciego?
http://popwatch.ew.com/2013/03/11/star-trek-3-dire ctor-jj-abrams/
Cholera, wszyscy - na dziś - wyglądają lepiej...
Mav
Użytkownik
#117 - Wysłana: 5 Kwi 2015 17:35:26 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Paul Verhoeven - o tym reżyserze ktoś w tym temacie wspominał? Pan ten jest znany z wysokiej brutalności w swoich filmach, wystarczy wspomnieć "RoboCopa" czy "Żołnierzy kosmosu". Wyobrażacie sobie tych rozszarpywanych redshirtów? Ich latające kończyny, eksplodujące głowy? Klingonów umazanych krwią wbijających broń białą w klatki piersiowe Fedków? To chyba najmniej pasujący do Treka reżyser w Hollywood

Ale go oczywiście lubię, to jego styl spowodował, że "Robocop" wyszedł taki mroczny i poważny. Uratował także "Żołnierzy kosmosu" przed staniem się głupiutkim filmikiem dla dzieci, bo wyszedł film może nie genialny, ale w pewien sposób kultowy, bo Arahnidy w wykonaniu Verhoeven'a sieją postrach.
Alek Roj
Użytkownik
#118 - Wysłana: 6 Kwi 2015 13:16:36 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
Kurosawa mógłby nakręcić bardzo dobry film o klingońskim statku. Jak by nie było, Klingoni mają pewne cechy samurajów.
Wajda, ale wczesny, zrobiłby całkiem niezłego Treka. W końcu "Popiołem i diamentem" dowiódł, że potrafi udanie łączyć kino psychologiczne, dotykające istotnych problemów moralnych, z elementami kina akcji. Mogę sobie wyobrazić ST w podobnych klimatach.
Fellini - ktoś o nim powiedział, że gdyby kręcił filmy sensacyjne, to takie, jak "Batman" (chodziło o film z 1989 i jego bezpośrednie kontynuacje). Gdyby więc Federico wyreżyserował Treka, mogłoby to być coś takiego, jak "Gniew Khana", tylko jeszcze lepsze. Jego Khan (tak, to byłaby postać dla Felliniego, który uwielbiał wszelakie, nie tylko ukryte, obsesje!) byłby jeszcze bardziej tajemniczy, miałby w sobie też wyraźniejszy element groteski.
Lynch - po nim spodziewałbym się Treka z motywem pętli czasowej, w końcu nieraz eksploatował ten temat. Obawiałbym się tylko, by na końcu nie okazało się, że np. Picard i Wesley Crusher to ta sama osoba.
Ale zastanawiam się, jak poradziłby sobie z tematem Oliver Stone. Czy powstałaby kolejna gorzka historia militarna z pacyfistycznym przesłaniem? Czy bohaterem byłby kapitan lub admirał psychicznie i/lub fizycznie okaleczony przez wojnę, ewentualnie pogrążający się w autodestrukcyjnych nałogach i w efekcie tracący panowanie nad sobą w najmniej odpowiednich momentach? A może reżyser zaskoczyłby nas po raz kolejny? Jak myślicie?
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 8 Kwi 2015 19:21:06
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Wyobrażacie sobie tych rozszarpywanych redshirtów? Ich latające kończyny, eksplodujące głowy? Klingonów umazanych krwią wbijających broń białą w klatki piersiowe Fedków? To chyba najmniej pasujący do Treka reżyser w Hollywood

A, to zależy... Ze słynnym ze scen gore "Conspiracy" by się komponował...

Alek Roj

Alek Roj:
Kurosawa mógłby nakręcić bardzo dobry film o klingońskim statku. Jak by nie było, Klingoni mają pewne cechy samurajów.

Fakt, bohaterowie Kurosawy bywają b. ekspresyjni... Choć teoretycznie do Japończyków bliżej Romulanom... Ale Romulanie przypominają też Rzymian... może wiec powinni się nimi zająć Lisemore, Herbert Wise i Pulman ("Ja, Klaudiusz"), Brass z Vidalem ("Kaligula") lub chociaż Millius (serial Rome)?

Alek Roj:
Obawiałbym się tylko, by na końcu nie okazało się, że np. Picard i Wesley Crusher to ta sama osoba.

Jeśli jedną osobą okazaliby się Picard i Q (w stylu Starplexu Sawyera) to już bym nie protestował. Z Łosia mógłby góra wyrosnąć Riker...
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 16 Wrz 2017 01:21:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Radion:
Ciekawe jakby reżyserowali Tarantino

Na ten temat wypowiedział się ostatnio sam Tarantino, osobiście:
http://www.youtube.com/watch?v=rzNnfKT6IrM
https://naekranie.pl/aktualnosci/quentin-tarantino -przedstawia-swoj-pomysl-na-film-z-serii-star-trek -2356522

Jednego z fanów to zainspirowało do stworzenia trailera takiej dwugodzinnej, krwawej, wersji "Yesterday's Enterprise":
http://www.youtube.com/watch?v=_a-gPa0FJ3M

ps. Przyznać trzeba, że w/w reżyser ma dobry gust. Może jednak Trek w jego wydaniu byłby godny uwagi?

EDIT:
TN też słowa Tarantino dostrzegło:
http://www.treknews.net/2017/09/16/quentin-taranti no-loves-star-trek/
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek: Jakby wyglądał reżyserowany przez...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!