USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / strona ambasady Wolkana
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
TSan
Użytkownik
#31 - Wysłana: 20 Kwi 2011 16:56:39
Odpowiedz 
patryk089x:
Mimo wszystko u mnie instalacja joomli oparła się na utworzeniu bazy w panelu hostingodawcy, co potrafi zrobić każdy powyżej IQ 50, a później klikaniu "dalej, dalej, dalej"...

Dodawanie modułów i obsługiwanie ich jest dosyć proste, nawet ja to potrafię .
landauer
Użytkownik
#32 - Wysłana: 20 Kwi 2011 19:35:38
Odpowiedz 
Panowie, spokojnie. W wolnej chwili sprawdzę wszystkie dostępne opcje. Dziękuję za pokazanie różnych opcji, dzięki którym oszczędzę czas. LLaP!
Wookie
Użytkownik
#33 - Wysłana: 20 Kwi 2011 19:51:43
Odpowiedz 
patryk089x
Zgadzam się zgadzam.

Aczkolwiek co do prostoty to nie jest tak różowo jak Ci się wydaje. Mam do czynienia na co dzień z takimi użytkownikami i powiem, że .... no nie jest fajnie

landauer
Ciesze się, że chociaż minimalnie nakreśliłem sprawę. LL&P
patryk089x
Użytkownik
#34 - Wysłana: 20 Kwi 2011 21:59:24
Odpowiedz 
Wookie

Prostoty ? Powiem Ci, że informatykę znam tylko z wikipedii, internetu i książek. Postawiłem joomlę od tak i powiem Ci, że bez większego problem poradziłem sobie z jej obsługą, choć wcześniej z żadnym CMSem nie miałem styczności.

Gdy już się pozna CMSa to nie ma problemów. Tylko przy poznawaniu trzeba mieć cierpliwość i wytrwałość, gdy coś (a dzieje się tak niemalże zawsze gdy jeszcze CMS nie jest do końca skonfigurowany) nie działa.

LL&P ?
Jak rozumiem (na rozum) to akronim od Live long and prosper (nie spotkałem się jeszcze z tym skrótem)...
Więc:

Live long and prosper !
landauer
Użytkownik
#35 - Wysłana: 20 Kwi 2011 22:11:27
Odpowiedz 
oczywiście masz racje - Live long and prosper!
The_D
Użytkownik
#36 - Wysłana: 21 Kwi 2011 02:28:02
Odpowiedz 
Wookie:
Joomla jest dobra dla większych systemów co za tym idzie bardziej skomplikowana. Jeśli komuś zależy na czasie opanowanie zajmie znacznie więcej czasu,

patryk089x:
Mimo wszystko u mnie instalacja joomli oparła się na utworzeniu bazy w panelu hostingodawcy, co potrafi zrobić każdy powyżej IQ 50, a później klikaniu "dalej, dalej, dalej"...

No wiesz, na moim hostingu mam autoinstalatory popularnego oprogramowania, w tym Joomli i instalacja sprowadza się do podania folderu i domeny, nawet bazę sam tworzy. Tylko, że taka goła Joomla uderza użytkownika miliardem opcji i ustawień czyhających za każdym rogiem.To jest wielki kombajn z masa dodatków i rozszerzeń, co ma oczywiście niewątpliwe zalety, ale tez prowadzi czasem do myśli, że "szybciej napiszę to od zera niż ogarnę o co w tych ustawieniach chodzi"
patryk089x
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Kwi 2011 09:16:39
Odpowiedz 
The_D:
No wiesz, na moim hostingu mam autoinstalatory popularnego oprogramowania

No właśnie... Jest to po prostu banał.
Aczkolwiek zgadzam się, że wordpress jest prostszy.

Poza tym "twoim hostingu" znaczy, że jesteś właścicielem tego hostingu, czy że masz konto na tym hostingu ?
Wookie
Użytkownik
#38 - Wysłana: 21 Kwi 2011 10:09:51
Odpowiedz 
The_D
Faktycznie, zapomniałem, że firmy hostingowe już udostępniają takie mechanizmy automatycznego instalatora. Z przyzwyczajenia z nich nie korzystam, wiec mi wyleciało z głowy. To tym bardziej przemawia za gotowym CMSem
landauer
Użytkownik
#39 - Wysłana: 23 Kwi 2011 14:42:04
Odpowiedz 
Pozostaje tylko przetestować omawiane CMSy. Zrobię wstępny projekt i przedstawię go na forum. Pozdrawiam, LLaP
The_D
Użytkownik
#40 - Wysłana: 23 Kwi 2011 18:30:08
Odpowiedz 
patryk089x:
Poza tym "twoim hostingu" znaczy, że jesteś właścicielem tego hostingu, czy że masz konto na tym hostingu ?

Oczywiście to drugie. WWW zajmuję się bardzo amatorsko.
patryk089x
Użytkownik
#41 - Wysłana: 23 Kwi 2011 18:51:53
Odpowiedz 
The_D

A z ciekawości z jakiego hostingu korzystasz ?
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / strona ambasady Wolkana

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!