USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / 50 lat Star Trek
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Lut 2011 18:40:09
Odpowiedz 
Mimo że do rocznicy pozostało 5 lat, zakładam ten temat.

Chciałbym żeby w tym temacie były umieszczane Newsy w sprawie 50-tki Treka i wasze sugestie co do Filmu/Serialu który mógłby powstać na uczczenie rocznicy.

Ja osobiście uważam że mógłby powstać film który mógłby by jednocześnie pierwszym odcinkiem jubileuszowe serialu.

Chciałbym żeby film zaczynał się czarno-białym prologiem w którym pokazane były by sceny z Seriali Star Trek a w tle leciała by formułka "Kosmos ostania granica..."
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Lut 2011 19:29:22
Odpowiedz 
Mnie tam wystarczy, jak dożyję i nie wykopią mnie do tego czasu ani z pracy, ani z tego forum. To będzie wystarczające święto.
Ale Twój pomysł na czołówkę serialu mi się podoba. Tylko co dalej?
biter
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Lut 2011 20:22:37
Odpowiedz 
MarcinK:
Chciałbym żeby film zaczynał się czarno-białym prologiem w którym pokazane były by sceny z Seriali Star Trek a w tle leciała by formułka "Kosmos ostania granica..."

Nie chce cie gasić ale w ten sposób robi się zakończenia nie rozpoczęcia. A co do newsów co do 50 to uwierz mi jeszcze pare lat nie będzie żadnych to raz a dwa newsy wieszamy na głównej zasadniczo.

Eviva:
Ale Twój pomysł na czołówkę serialu mi się podoba. Tylko co dalej?

A dalej to już jak w większości trekowych seriali, zaczynamy od trzęsienia ziemi a potem już wszystko się wali. Zasadniczo ostatnim odciniek zawsze powinna być spowiedź producentów jaki mieli cel i dlaczego go spiep....
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Lut 2011 20:30:45
Odpowiedz 
biter:
Zasadniczo ostatnim odciniek zawsze powinna być spowiedź producentów jaki mieli cel i dlaczego go spiep....

"Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle. dajcie nam jeszcze jedną szansę i kilkaset milionów zielonych, a już my wtedy pokażemy, jak się robi trekowe seriale..."
biter
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Lut 2011 21:59:06
Odpowiedz 
Eviva

No ale według mnie, oczywiście mozesz się ze mną nie zgodzić, wszystkie seriale Trekowe począwszy od pierwszego odcinka w dal były na równi pochyłej sięgając dna w ostatnim sezonie (TOS się nie liczy bo go urwali nim stał się legendą), z tej teorii wybija się lekko ENT bo o ile nigdy arcydziełem nie był i jego odcinek pilotowy uważam za najsłabszy ze wszystkich Trekowych pilotów włączając niewyemitowanego TOSa (który notabene był lepszy niż pierwszy odcinek prawdziwy)
Queerbot
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Lut 2011 22:38:42 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
biter:
No ale według mnie, oczywiście mozesz się ze mną nie zgodzić, wszystkie seriale Trekowe począwszy od pierwszego odcinka w dal były na równi pochyłej sięgając dna w ostatnim sezonie (TOS się nie liczy bo go urwali nim stał się legendą), z tej teorii wybija się lekko ENT bo o ile nigdy arcydziełem nie był i jego odcinek pilotowy uważam za najsłabszy ze wszystkich Trekowych pilotów włączając niewyemitowanego TOSa (który notabene był lepszy niż pierwszy odcinek prawdziwy)

???, ???, ???

Hm... To uważasz, że pilot TNG był lepszy od finału? W ogóle O CO CHO???
biter
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Lut 2011 23:07:35
Odpowiedz 
Queerbot:
Hm... To uważasz, że pilot TNG był lepszy od finału? W ogóle O CO CHO???

Tak, zasadniczo tak, finał TNG wygląda jakby go robili na psyhotropach, zasadniczo nie przepadam za TNG ale ten odcinek jest poniżej krytyki moim zdaniem. Ale to tylko moja osobista opinia osoby która nie czuje klimatów TNG.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Lut 2011 09:46:55
Odpowiedz 
biter

Fakt, że finały nie są najmocniejszą strona Treka i aż słabo mi się robi na myśl, jak mógłby wyglądać finał TOSa, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że jakość scenariuszy trzeciego sezonu już wykazywała tendencję zniżkową, a nawet leciała na pysk. Jednak według mnie nic nie pobije kretyńskiego finału ENT, choć twórcy TNG, przyznaję, starali się, jak mogli
MarcinK
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:14:29
Odpowiedz 
biter:
Nie chce cie gasić ale w ten sposób robi się zakończenia nie rozpoczęcia.

Nie zgadzam się. Czarno biały, prolog jest wspaniały na uczczenie 50-lecia np. chyba widziałeś Godzilla: Final Wars, stąd właśnie zaczerpnąłem pomysł.

Eviva:
Ale Twój pomysł na czołówkę serialu mi się podoba.

Tyle że to ma być czołówka Filmu kinowego, który jednocześnie może być pierwszym odcinkiem serialu. Rozumiesz?
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:19:45
Odpowiedz 
MarcinK

Aha. Też dobry pomysł, mnie się podoba. Ale sam serial to o czym?
MarcinK
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:27:13 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Eviva:
Ale sam serial to o czym?

Zawierałby wiele odwołań do poprzednich seriali, pojawiły by się stare postacie np. B4 z Nemesis.

Jeszcze pod koniec każdego odcinka, załoga nowego serialu mogła by dawać krótką prezentację poszczególnych seriali i filmów Star Trek.
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:34:26
Odpowiedz 
MarcinK

Piękna wizja. Oby ci z Paramountu doznali jakiejś podobnej, bo naprawdę już za długo nic się nie dzieje w tej branży.
MarcinK
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:41:37
Odpowiedz 
Jeszcze uprzedzam. Że nie chodzi mi że w jednym odcinku zrobią całą prezentację TOS a w kolejnym TAS. Tylko że w jednym odcinku charakteryzują TOS jako całość, w kolejnym Kirka, potem Spocka itp.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Lut 2011 10:46:53
Odpowiedz 
MarcinK

Jeszcze lepiej. Nie ma to jednak jak świeże, nieskostniałe spojrzenie. Problem jedynie w tym, że nie mamy jak przekazać Twych sugestii, komu trzeba, i zresztą nie sądzę, by ktoś w Hollywood się nimi przejął. Boję się, ze te patałachy albo nie zrobią nowego serialu, albo jak zrobią, to kompletnie spartolą.
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Lut 2011 12:23:24 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Jeszcze do głowy przyszedł mi taki pomysł, by czasie tych prezentacji, załoga nowego serialu miała na sobie mundury z danego serialu, ale oczywiście tylko w czasie prezentacji a nie w odcinku.
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 27 Lut 2011 12:45:26
Odpowiedz 
MarcinK

Ach, dobrze by było, gdybyśmy mogli nakręcić taki serial we własnym zakresie. Dobry by był.
MarcinK
Użytkownik
#17 - Wysłana: 31 Sty 2012 17:47:12
Odpowiedz 
Taki pomysł mnie naszedł jaki film mógłby uczcić 50 lat treka, spotkanie się wszystkich załóg z serii oczywiście odpada więc??
Wpadłem na taki pomysł, otóż akcje filmu przewijała by się przez kilka wieków istnienia federacji a postacią łączącą poszczególne epizody filmu byłby Q ,niczym Monolit w Odysei.

A więc teraz jakbym to ja widział?
Najpierw akcja dzieje się na USS Enterprise-XCV 330 (na wiele lat przed powstaniem federacji), załoga statku napotyka na swojej drodze tajemniczą świetlistą istotę. Całemu zajściu przygląda się Q podszywający się pod załoganta.
Następnie akcja przenosi się Enterprise-NX-01 będący w samym środku bitwy ze Xindi (tutaj wykorzystane sceny wycięte z Ent'ka), wszytko obserwuje Q udający załoganta.
Dalej czasy TOS i akcja z wielką Amebą, przedstawiona z punktu widzenia Q (który udaje załoganta).
Dalej akcja kilka lat po TNG, Picard wraz z załogą musi złamać pierwszą dyrektywę by obronić przed-warpową rasę przed atakującą ją cywilizacją która osiągnęła poziom rozwoju federacji.
Queerbot
Użytkownik
#18 - Wysłana: 31 Sty 2012 17:48:59
Odpowiedz 
MarcinK:
A więc teraz jakbym to ja widział?
Najpierw akcja dzieje się na USS Enterprise-XCV 330 (na wiele lat przed powstaniem federacji), załoga statku napotyka na swojej drodze tajemniczą świetlistą istotę. Całemu zajściu przygląda się Q podszywający się pod załoganta.
Następnie akcja przenosi się Enterprise-NX-01 będący w samym środku bitwy ze Xindi (tutaj wykorzystane sceny wycięte z Ent'ka), wszytko obserwuje Q udający załoganta.
Dalej czasy TOS i akcja z wielką Amebą, przedstawiona z punktu widzenia Q (który udaje załoganta).
Dalej akcja kilka lat po TNG, Picard wraz z załogą musi złamać pierwszą dyrektywę by obronić przed-warpową rasę przed atakującą ją cywilizacją która osiągnęła poziom rozwoju federacji.

A potem w VOY okazuje się, że królowa Borg to Q w przebraniu.
IDIC
Użytkownik
#19 - Wysłana: 31 Sty 2012 18:28:38
Odpowiedz 
Queerbot:
A potem w VOY okazuje się, że królowa Borg to Q w przebraniu.

eee, nie ...
lepiej tak: potem w VOY okazuje się, że królowa Borg to tajemnicza świetlista istota w przebraniu, którą obserwuje Q udający załoganta
Bashir
Moderator
#20 - Wysłana: 31 Sty 2012 18:37:36
Odpowiedz 
IDIC:
lepiej tak: potem w VOY okazuje się, że królowa Borg to tajemnicza świetlista istota w przebraniu, którą obserwuje Q udający załoganta

Albo że królowa Borg to tajemnicza świetlista istota w przebraniu, która obserwuje Q, który udaje załoganta, obserwując zmagania Borg kontra Kaśka, która z kolei jest obserwowana przez Caretaker'a.
IDIC
Użytkownik
#21 - Wysłana: 31 Sty 2012 18:41:23
Odpowiedz 
Bashir:
Albo że królowa Borg to tajemnicza świetlista istota w przebraniu, która obserwuje Q, który udaje załoganta, obserwując zmagania Borg kontra Kaśka, która z kolei jest obserwowana przez Caretaker'a.

Bashir
tak też może być
ale tylko pod warunkiem, że nad nimi wszystkimi lata motyl, który ma na imię Zhuāngzǐ
Bashir
Moderator
#22 - Wysłana: 31 Sty 2012 19:30:17
Odpowiedz 
IDIC

Byle by się Cthulu nie dowiedział
Mav
Użytkownik
#23 - Wysłana: 31 Sty 2012 19:43:48
Odpowiedz 
Na 50 rocznicę powinien powstać jakiś fajny dokument, który by te 50 lat ładnie podsumował. Mieszanie nowego serialu że starymi to pomysł który trafił by raczej tylko do najbardziej oddanych fanów, a jak wiadomo nowy serial musiałby walczyć także o nowa widownię, a na tej sceny ze starych trekow raczej nie robiły by wrażenia, a tylko wprowadzały zamęt. Osobiścię uważam że z treka w obecnej formie nie może wyjść nowoczesny serial sf. Czy świat chce i potrzebuje kolejnego serialu o obcych z innym czołem czy uszami i statkami z kolorowymi kulami i promieniami?
MarcinK
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Lut 2012 10:30:28
Odpowiedz 
Mav:
Na 50 rocznicę powinien powstać jakiś fajny dokument, który by te 50 lat ładnie podsumował.

Mav:
, a jak wiadomo nowy serial musiałby walczyć także o nowa widownię,

Zaprzeczasz sam sobie, czy dokument przyciągnąłby nową widownie?
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 1 Lut 2012 10:34:52
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
ale tylko pod warunkiem, że nad nimi wszystkimi lata motyl, który ma na imię Zhuāngzǐ

Nie, to pisarz SF z lat '50 dowodzący stacją Deep Space Nine.
Mav
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Lut 2012 11:51:41
Odpowiedz 
MarcinK:
Zaprzeczasz sam sobie, czy dokument przyciągnąłby nową widownie?

Dokument to nie takie przedsięwzięcie jak cały serial i nie ma walczyć co tydzień o milionową oglądalność. To zupełnie co innego.
MarcinK
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Lut 2012 19:31:29
Odpowiedz 
Teraz doszedłem do wniosku że mój pierwszy pomysł był jednak najbardziej trafiony.
Czyli tak serial z odwołaniami do poprzednich serii, powrót epizodycznie niektórych postaci (np. okazuje się że głowa Daty przetrwała i dalej funkcjonuje, pojawić się może zdziadziały Spock itp.) a pod koniec każdego odcinka, załoga serialu prezentowała by (z odrobiną humoru) poprzednie treki, postacie itp. w czasie tych prezentacji załoga serii byłaby ubrana w mundury z serii którą prezentuje (to oczywiście byłoby niepowiązane z fabułą serialu).
Czyli i serial i pod koniec odcinka "mini-dokument".
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 14 Cze 2012 22:40:10
Odpowiedz 
MarcinK

Póki co masz kolejny filmik typu tribute, z okazji poprzedniego jubileuszu:
http://www.youtube.com/watch?v=MlMlIh3ltNk
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 28 Gru 2013 09:12:36
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 20 Kwi 2018 17:31:47
Odpowiedz 
A to już filmik postjubileuszowy*:
http://www.youtube.com/watch?v=hNQYhQ-m7b0

* Miejscami kalkujący na żywca z tego na czterdziestolecie.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / 50 lat Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!