USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Lęk, strach i rozpacz....wstydliwe tematy Star Treka?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#31 - Wysłana: 5 Sty 2011 21:49:10 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Eviva

Z krwi i kości? Przecież danie bohaterowi jednej cechy negatywnej (czasem też przerysowanie jej) to zwykły zabieg w komediach teatralnych i tak dla mnie wyglądają bohaterowie TOSu i TNG. Taka konwencja. Nie nazwałbym ich papierowymi, ale z krwi i kości też nie.

Eviva:
jest ponure i nieprzyjemne, bazuje na negatywnych sprawach: wojna, śmierć, strach, uprzedzenia, rozstanie, kapitan stacji nie dość, że fizycznie odpychający, to jeszcze przyznający się otwarcie do tego, że jest kłamcą, oszustem i człowiekiem nieuczciwym...

Kwestię "odpychania fizycznego" Brooksa pominę milczeniem, bo to kwestia indywidulanego gustu, natomiast przyznawanie się do bycia kłamca, oczustem itp. No coż, hgość jest ze sobą uczciwy. Jak przeciwników oszukiwał Kirk, Spock, Picard, Riker itd., to blefowali, jak Sisko - to kłamca, oczust i człowiek nieuczciwy. jedno jest pewne: Sisko nie grał posągowego ideału. Nie głosił też ideałów, żeby później i tak zrobić po swojemu ideały przy okazji mając gdzieś. A wobec swoich przyjaciół czy załogi był uczuciwy i to aż do bólu.

No i na koniec: pomure i nieprzyjemne miejsce. Już pewnie o tym pisałem, gdy skończyło się DS9 miałem wrażenie, że znam tych ludzi i to miejsce i będę za nim tęsknił. Przy TNG tego nie było, VOY i ENT zakończył się tak bez sensu, że nawet nie było mi go żal, TOS został "urwany"... Tak więc to też uznałbym za kwetię indywidulanej oceny.
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 5 Sty 2011 21:53:25
Odpowiedz 
Jurgen

Kwestia percepcji.
Queerbot
Użytkownik
#33 - Wysłana: 5 Sty 2011 21:55:15
Odpowiedz 
Eviva:
kapitan stacji nie dość, że fizycznie odpychający

Kwestia percepcji.
Jurgen
Moderator
#34 - Wysłana: 5 Sty 2011 21:56:56
Odpowiedz 
Eviva

Doedytowałem jeszcze coś.
Eviva
Użytkownik
#35 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:00:50
Odpowiedz 
Jurgen

Wiem, przeczytałam. Gusta bywają różne, jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. Ja wolę seriale, gdzie jest i akcja, i humor... a DS9 jest dla mnie zwyczajnie nudny i zostawiał mnie w nastroju depresyjnym, więc dałam sobie z nim spokój. Nie wiem, jak odbiorę go dziś, zobaczymy.

Zaś co do Brooksa, to jednak wolę facetów, których da się odróżnić od małpy...co poradzę.
Queerbot
Użytkownik
#36 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:01:47
Odpowiedz 
Eviva:
Zaś co do Brooksa, to jednak wolę facetów, których da się odróżnić od małpy...co poradzę.

?!
Jurgen
Moderator
#37 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:06:06
Odpowiedz 
Eviva:
Zaś co do Brooksa, to jednak wolę facetów, których da się odróżnić od małpy

No comment... Zresztą i tak od tematu odbiegaliśmy.*

*Co zresztą jest od jakiegoś teamtu modne. Jak ktoś pisze na temat: "w Entku (żeby nie było, że DS9) jest tak czy siak, a bohater zrobił to czy tamto", to zawsze znajdzie sie, ktoś kto powie: "a Entek to taki czy inny serial i ja go lubię/nie lubię". Toż to jest rozmiękczanie forum i jeden z gwoździ do trumny merytorycznych dyskucji, o które tak zabiega Q.
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:06:10 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Queerbot

Cóż, wg mojej percepcji Brooks da się odróżnić od goryla tylko po tym, ze goryl jest przystojniejszy (wiem, jestem okropna, ale tak faceta odbieram, no i co poradzę, że gdyby istniał Kościół Estetystów, to bym do niego wstąpiła?)
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:13:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Cóż, wg mojej percepcji Brooks da się odróżnić od goryla tylko po tym, ze goryl jest przystojniejszy

IMO Brooks z bródką, ale jeszcze bez ogolonej głowy wyglądał całkiem ciekawie (acz może był to wygląd bardziej pasujący do SW czy "Firefly/Serenity" niż do ST, bo zawadiacki). Nie jestem estetą, ani ekspertem od męskiej urody, ale moim zdaniem prezentował się wtedy świetnie.

(TNGowski mundur galowy też robił swoje.)

I proponuję wracać do tematu.

ps. czy musisz używać aż tak kwiecistego języka?
Eviva
Użytkownik
#40 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:21:01 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__:
czy musisz używać aż tak kwiecistego języka?

To jedna z moich cech rozpoznawczych.

A poważnie, wyjaśnię, czemu tak do tego podchodzę: ludzie, z którymi się spotykam, mogą mi dać bardzo wiele. Mają zalety i wady, po których ich oceniam i decyduje, czy dobrze mi w ich towarzystwie. Z innymi mogę choć porozmawiać. Jednak aktorów oceniam właściwie tylko po warstwie wizualnej. nie znam się na sztuce aktorskiej, nie wiem, który jest lepszy, a który gorszy. Natomiast wiem który budzi moją sympatię ze względu na jego walory fizyczne, a który nie. Wolę patrzeć na tych, którzy zadowalają mój zmysł estetyczny. To dlatego, choć uważam Tuvoka za bardzo miła postać, nie mogę go polubić - jest zbyt brzydki. I to w sposób, który jest dla mnie odpychający, nic na to nie poradzę. Nie będę kłamać, aby tylko wydać się lepsza, niż jestem. Eviva jaka jest, każdy widzi.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:33:43
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Jednak aktorów oceniam właściwie tylko po warstwie wizualnej. nie znam się na sztuce aktorskiej, nie wiem, który jest lepszy, a który gorszy. Natomiast wiem który budzi moją sympatię ze względu na jego walory fizyczne, a który nie. Wolę patrzeć na tych, którzy zadowalają mój zmysł estetyczny. To dlatego, choć uważam Tuvoka za bardzo miła postać, nie mogę go polubić - jest zbyt brzydki.

Nie dałabyś rady bardziej patrzeć na postać, mniej na twarz aktora? Sporo na tym tracisz przy oglądaniu. Ot np. nigdy nie będziesz płakać na "E.T." (bo bohater - jak na ziemskie normy - niewyjściowy ), a przecież jest to film, na którym płaczą najwięksi twardziele .

ps. nadal offtopujemy, a temat chyba nie wyczerpany...
Jurgen
Moderator
#42 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:34:38
Odpowiedz 
Eviva

1. No to teraz przynzałaś rację Havokowi, który pisał, że dla Ciebie są inne standardy na forum, bo jesteś Eviva i już taka jesteś, więc taką trzeba Cię akceptować.

2. Uwaga o Tuvoku potwierdza tylko moje przekonanie, że ocena Sisko i Tuvoka jest - jakby na to nie patrzeć - rasistowska. I dodam jeszcze, że już kibole jednej z drużyn z mojego pięknego miasta wykazali się dużo większą subtelnością wywieszając pewien słynny transparent "śmierć garbatym nosom"...
Eviva
Użytkownik
#43 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:43:14 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__:
nigdy nie będziesz płakać na "E.T.

Co do tego masz rację, choć z innych powodów - film po prostu wydał mi się sztuczny i infantylny.

Jurgen:
. No to teraz przynzałaś rację Havokowi, który pisał, że dla Ciebie są inne standardy na forum, bo jesteś Eviva i już taka jesteś, więc taką trzeba Cię akceptować.

Czy od innych wymaga się, by kłamali na temat swych poglądów? Jeśli tak, to forum jest zakłamane, bo ludzie boją się powiedzieć, co naprawdę myślą. Wydaje mi się, że jednak nie tędy droga.

Jurgen:
Uwaga o Tuvoku potwierdza tylko moje przekonanie, że ocena Sisko i Tuvoka jest - jakby na to nie patrzeć - rasistowska.

I tu się mylisz. To prawda, że rozdęte nosy i wywinięte wargi budzą we mnie wstręt fizyczny, ale nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry. Bardzo lubiłam partnera Strażnika Texasu, Uhure wręcz uwielbiam, podobnie jak Hallie Berry. Większość czarnoskórych aktorów mi nie przeszkadza, są wśród nich tacy, których lubię i bardzo cenię. Moi ukochani muzycy to Luis Armstrong, Ray Charles, Ella Fitzgerald - nie powiesz mi, że to biali. Po prostu uważam, że nie można nikogo zmuszać, by lubił aktora tylko za to, że jest on czarny - to też rasizm, tylko w odwrotną stronę.
RaulC
Użytkownik
#44 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:47:05 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
Jurgen:
Nie chciałem, żeby wyszło, że znowu zwolennicy DS9 atakują resztę

Niestety tak wychodzi .
W następnym poście wyśmiewasz przerysowane negatywne cechy kilku postaci zarzucając GR, że zrobił z nich postacie komediowe. Nic bardziej błędnego. To co napisała Eviva na temat negatywnych cech Kirka, Spocka czy McCoya to tylko cząstka. Uważny obserwator zauważy więcej negatywnych cech. Samo przerysowanie niektórych nie czyni tych postaci komediowymi. Pamiętam dobrze odcinek TOS, w którym Kirk się rozdwoił na tego dobrego i tego złego. Jeden bez drugiego nie mógł istnieć. Każdy człowiek ma jasną i mroczną stronę. Często ta druga dodaje mu odwagi w sytuacjach kryzysowych i umiejętność podejmowania decyzji. To, że w TOS, VOY czy TNG strach towarzyszy danemu bohaterowi tylko w jednym odcinku nie ma nic do rzeczy. To kwestia konwencji filmu. Każdy odcinek jest o czymś innym i przynosi inne problemy i konsekwencje. DS9 jest zbudowane w konwencji opery mydlanej w której wszystko dzieje się w jednym miejscu i Sisco ma ciągle te same problemy z tymi samymi postaciami. Z jednym się muszę jednak zgodzić - śmierć Jadzi bardziej przemawia też do mnie niż śmierć Tashy. Akurat Jadzia jest jedną z tych postaci, które lubiłem w DS9, za to nie lubiłem Tashy. I nie jest to kwestia urody aktorek, które je grały. Większą sympatię wzbudził we mnie "romulański" klon Tashy. Po prostu Tasha była zbyt mamałygowata jak na szefa ochrony, za to Jadzia była jak najbardziej kompetentna jako oficer naukowy. Po prostu postacie oceniam według własnego kryterium czy jest dobrze skonstruowana czy nie i na to często ma wpływ gra aktorów. Brooks jakoś nie wzbudza mojej sympatii w jakiejkolwiek mierze, podobnie Bashir. Obaj mi się wydają lekko upośledzeni. Za to ciekawa jest Kira - wybuchowa, niezdyscyplinowana, ale lojalna. Jednak najlepiej skonstruowanymi postaciami są Odo i Quark. Budzą w widzu mieszane uczucia i niepokój. Tak powinno własnie być. Nie wiem na ile za to należą się gratulacje dla Rene i Armina a na ile do scenarzystów, ale są to najbardziej ciekawe postacie. Worfa i O'Briana poznaliśmy w TNG i niczym lub prawie niczym postacie się nie różnią od tych z TNG. Co do VOY są postacie ciekawsze i mniej ciekawe. nawet Tuvok nie jest tak jednoznaczny jak Spock w TOS, bowiem wykazuje czasem cień nielogicznych uczuć. Niejednoznaczną postacią ale budzącą sympatię jest Paris. A najciekawszą AHM. Moją ulubioną jest jednak Kaśka i tego nie zmienią żadne inwektywy pod jej adresem. Jak dla mnie jest żeńskim odpowiednikiem czegoś pomiędzy Kirkiem a Pickardem i jak ja kocha kawę i psy. Nie wiem czy ktoś pamięta, że w pierwszym odcinku przykazała narzeczonemu, za którym tęskni przez cały serial, opiekować się swoim psem. Za to nie przepadam za postacią 7 z 9. I nie jest istotne, że ma "duże niebieskie oczy". Po prostu jest nieciekawa i nudna. Serial spokojnie mógłby się bez niej obejść, albo powinni ją jakoś wzbogacić o osobowiść. W końcu w większości była człowiekiem. Już Data będący androidem miał jakąś osobowość i dążył do jakiegoś celu.
Reasumując każdy serial ma ciekawsze i mniej ciekawie skonstruowane postacie i to kwestia gustu i innych kryteriów czy się je lubi czy nie. Dlatego moim zdaniem powinienes raczej napisać dlaczego Tobie osobiście się dana postać podoba albo nie podoba, a nie wygłaszać pewne poglądy w sposób autorytatywny.

PS. Q__. Ten post razem z całą dyskusją o postaciach dobrze by było przenieść do tematu o postaciach. Będzie bez off'a a właściwy temat dla tej dyskusji jest.
Jurgen
Moderator
#45 - Wysłana: 5 Sty 2011 22:57:29 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
RaulC

Nie powinienem, bo nie o tym jest temat. Temat jest o określonych uczuciach, a nie dlaczego ta czy inna postać mi się podoba/nie podoba. Eviva wywołała ten temat, zamiast odpowiedzieć na mój i Queerbota post.

Reasumując każdy serial ma ciekawsze i mniej ciekawie skonstruowane postacie i to kwestia gustu i innych kryteriów czy się je lubi czy nie. Dlatego moim zdaniem powinienes raczej napisać dlaczego Tobie osobiście się dana postać podoba albo nie podoba, a nie wygłaszać pewne poglądy w sposób autorytatywny.

Ale ja nie o tym, bo nie o tym jest temat. Natomiast moja opinia jest tak samo autorytatywna jak kazdego w tym temacie, choćby Queerbota czy Evivy, więc nie bardzo rozumiem, dlacego piszesz to tylko do mnie. Czyżby dlatego, ze mam inne zdanie?

Eviva:
Czy od innych wymaga się, by kłamali na temat swych poglądów?

Od nikogo nie wyamga się, żeby kłamał. I ja nie mam zamiaru narzucać Tobie tego, żeby podobał Ci się Avery Brooks. Natomaist można od kazdego wymagać, żeby nie obrażał z Tego powodu kogokolwiek, a porównanie do małpy, niestety, jest obraźliwe. I rasistowskie też.

Eviva:
I tu się mylisz.

Miejmy nadzieję.
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:01:02
Odpowiedz 
RaulC

RaulC:
Ten post razem z całą dyskusją o postaciach dobrze by było przenieść do tematu o postaciach.

Technicznie awykonalne.

Jurgen

Jurgen:
a porównanie do małpy, niestety, jest obraźliwe.

Walimy drugie ostrzeżenie czy 24h?
RaulC
Użytkownik
#47 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:06:26 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
Jurgen:
a porównanie do małpy, niestety, jest obraźliwe. I rasistowskie też.

A gdyby powiedziała, że niejaki Wałujew jest brzydszy od małpy też by to było rasistowskie? (Pomijając fakt, że faktycznie wygląda jak neandertalczyk). Czy rasizmem jest porównywanie do małpy kogokolwiek czy wyłącznie kogoś o odmiennych kolorze skóry?

Jurgen:
Eviva wywołała ten temat, zamiast odpowiedzieć na mój i Queerbota post.

Dlatego na końcu poprosiłem o przeniesienie tej dyskusji do właściwego tematu. A Do Ciebie odpowiadam, ponieważ w wypowiedziach zacząłeś prezentować opinię o wyższości DS9 na wszystkim innym a zwłaszcza wyzśzości Sisco nad wszystkimi innymi postaciami.

EDIT: Fakt powinienem tam wstawić także Queerbota. Próbuję jedynie powiedzieć (dalej czyniąc offtop), że nie wszystkie postacie są jednakowo dobrze zarysowane i ciekawe. Nie tylko postacie w DS9 mają problemy i rozterki. A że w DS9 ich rozterki trwają dłużej niż w innych serialach to jest kwestia konwencji serialu a nie postaci jako takich. DS9 jest statyczny a pozostałe dynamiczne i stąd wynikają róznice.

Q__
Szkoda, że to niewykonalne.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:14:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
RaulC

RaulC:
A gdyby powiedziała, że niejaki Wałujew jest brzydszy od małpy też by to było rasistowskie? (Pomijając fakt, że faktycznie wygląda jak neandertalczyk).

O ile kwestia tego czy w/w uwaga faktycznie była rasistowska jest niejednoznaczna, o tyle jej - b. odległy od Trekowych standardów szacunku dla wszystkich ludzi (i innych istot rozumnych ) - jednoznacznie obraźliwy charakter jest faktem.
Jurgen
Moderator
#49 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:17:50 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
RaulC:
A gdyby powiedziała, że niejaki Wałujew jest brzydszy od małpy też by to było rasistowskie?

Też się nad tym zastanawiam.

Q__:
Walimy drugie ostrzeżenie czy 24h?

Q, pisałem już, że nie chcę brać w tym udziału. Poza tym, trudno mi się wypowiadać, skoro jestem stroną w tej dyskusji.

RaulC:
Dlatego na końcu poprosiłem o przeniesienie tej dyskusji do właściwego tematu.

Co byłoby (gdyby było wykonalne) nie w porządku wobec jej założyciela i dyskutujących na temat.

RaulC:
A Do Ciebie odpowiadam, ponieważ w wypowiedziach zacząłeś prezentować opinię o wyższości DS9 na wszystkim innym a zwłaszcza wyzśzości Sisco nad wszystkimi innymi postaciami.

A to już jest jakaś paranoja. Stwierdzilem,że tego typu scen było najwięcej i tyle. A że Sisko jest tam kapitanem, to jak w każdym treku, o nim jest najwięcej. I tyle. Prosze wiec nie wmawiać mi, że napisałem więcej niż napisałem.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:19:58
Odpowiedz 
Jurgen

Jurgen:
Q, pisałem już, że nie chcę brać w tym udziału. Poza tym, trudno mi się wypowiadać, skoro jestem stroną w tej dyskusji.

Ok, zatem muszę sam zdecydować... :]

Eviva

Drugie ostrzeżenie. Następny "numer" i żegnamy się na 24h.
Poklok
Użytkownik
#51 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:21:36
Odpowiedz 
RaulC:
A gdyby powiedziała, że niejaki Wałujew jest brzydszy od małpy też by to było rasistowskie? (Pomijając fakt, że faktycznie wygląda jak neandertalczyk)

Jak na mój gust to rasistowskie nie, ale na pewno w złym smaku i obraźliwe, ergo - i tak zasługujące co najmniej na naganę ze strony innych userów, jeśli nie na ingerencję modów. O ile oczywiście to forum ma trzymać jakiś poziom.

A porównanie czarnoskórych do małp jest w naszym (i nie tylko naszym) kręgu kulturowym związane z określonymi treściami. Nie wiem, czy wynika z rasizmu, ale odczytanie go jako rasistowskie jest jak najbardziej zrozumiałe. Do przewidzenia nawet.

W ten okrężny sposób dotarliśmy do kolejnego wstydliwego tematu treka - rasizmu. Czy też macie wrażenie, że im bardziej twórcy chcieli nas przekonać, jak to w Federacji wszystkie gatunki nawzajem się kochają, uwielbiają, tworzą spójną i tolerancyjną, choć wielorasową i wielokulturową społeczność itd., itp.... to tym bardziej sztucznie to wypada?
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:37:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Poklok

Poklok:
Czy też macie wrażenie, że im bardziej twórcy chcieli nas przekonać, jak to w Federacji wszystkie gatunki nawzajem się kochają, uwielbiają, tworzą spójną i tolerancyjną, choć wielorasową i wielokulturową społeczność itd., itp.... to tym bardziej sztucznie to wypada?

Czy ja wiem? O ile chodzi o koniec rasizmu na Ziemi to jest on w pełni zrozumiały - spotykając Obcych i wychodząc poza planetarną perspektywę Ziemianie mieli dość powodów do zwarcia szeregów. Możliwe zresztą, że zmusiła ich już do tego III wś, być może trzeba było się zjednoczyć, by szybciej odbudowac cywilizację.

Natomiast jeśli chodzi o szacunek międzygatunkowy wewnątrz UFP, to napięcia na linii Wolkanie-Ziemianie zdarzają się zarówno w TOS, DS9 jak i ENT.

Z kolei - mające może nie aż, rasistowski, ale niewątpliwie ksenofobiczny charakter - napiecia ziemsko-klingońskie praktycznie w każdej serii i w sporej części filmów.

Jeśli juz mamy szukać krypto-rasizmu w Treku to raczej w tym, że spora część trekowych Obcych wygląda jak biali Ziemianie lub b. podobnie. No i że człowiek pozostaje jednak miarą wszystkiego nawet gdy możliwości techniczne pozwoliły już teoretycznie na redukcję liczby humanoidów wśród aliens of the week...
Queerbot
Użytkownik
#53 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:41:40
Odpowiedz 
Q__:
Jeśli juz mamy szukać krypto-rasizmu w Treku to raczej w tym, że spora część trekowych Obcych wygląda jak biali Ziemianie lub b. podobnie.

A co z obcymi z Code of Honor? Sami czarni!
RaulC
Użytkownik
#54 - Wysłana: 5 Sty 2011 23:41:50
Odpowiedz 
Q__

Moja uwaga nie mogła mieć charakteru rasistowskiego sensu stricte bowiem Wałujew, jak ja jest biały. A każdy, kto wie o kim piszę niestety przyzna mi rację, że facet urodą bardzo mocno nie grzeszy i spokojnie mógłby robić w filmie za neandertalczyka bez specjalnej charakteryzacji. Facet jest wielki, mocno owłosiony, ma niskie czoło i wystające w charakterystyczny sposób łuki brwiowe. Przy czym jest inteligentny, popularny i jest członkiem rady Petersburga.
Mozna sobie obejrzeć na ile się mylę:

http://boxrec.com/media/index.php/Category:Nikolay _Valuev_Gallery

Eviva jak sądzę po prostu faceta nie trawi i uważa za równie paskudnego z fizjonomii. To jeszcze nie oznacza rasizmu. Też może być jedynie obraźliwe. Nie każdy lubi u ludzi tzw. "żabie usta" jak u Tima Russ'a. Ja dla przykładu nie trawię Whitney Huston od czasu gdy w Sopocie wyskoczyła w 30 stopniowym upale w futrze i rękawiczkach. Po prostu dla mnie jest głupią idiotką i tyle. To też nie oznacza rasizmu a jedynie to, że kogoś nie lubię.

To tak na marginesie.
RaulC
Użytkownik
#55 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:00:44
Odpowiedz 
Poklok:
A porównanie czarnoskórych do małp jest w naszym (i nie tylko naszym) kręgu kulturowym związane z określonymi treściami. Nie wiem, czy wynika z rasizmu, ale odczytanie go jako rasistowskie jest jak najbardziej zrozumiałe. Do przewidzenia nawet.

Tyle, że określenie w ten sposób jednego czy dwóch ludzi nie czyni jeszcze rasistą. Po prostu niektórzy doszukują się czegoś czego nie ma. Z drugiej strony patrząc większość murzynów też jest rasistami i to często większymi niż biali, choć to biali stworzyli niewolnictwo i kukluxklan.

Q__:
Natomiast jeśli chodzi o szacunek międzygatunkowy wewnątrz UFP, to napięcia na linii Wolkanie-Ziemianie zdarzają się zarówno w TOS, DS9 jak i ENT.

Jednak najlepiej to było pokazane w ENT. Gdzie Wolkanie w autorytatywny sposób próbowali nie wypuścić zapalczywych ludzi poza układ słoneczny na każdy mozliwy sposób utrudniając rozwój technologii warp.

Q__:
Jeśli juz mamy szukać krypto-rasizmu w Treku to raczej w tym, że spora część trekowych Obcych wygląda jak biali Ziemianie lub b. podobnie.

Queerbot:
A co z obcymi z Code of Honor? Sami czarni!

Co jest potwierdzeniem reguły wyrażonej przez Q__.

Jednak jeśli chodzi o kwestię rasizmu najlepiej było to ujęte w jednym z odcinków TOS gdzie na planecie istaniały dwie rasy po połowie czarne i w połowie białe a wszystkie niesnaski wynikały z tego, która strona była czarna, a która biała. Trzeba jednak pamiętać, że TOS był kręcony w latach 60-tych gdzie sprawa rasizmu w USA była żywa a czarnych nadal uważano za "podgatunek", który miał stanowić tzw. mięso armatnie i wygrywać w zawodach sportowych. Jak się zmieniły zapatrywania amerykanów na tę kwestię mamy obecnie widoczne jak na dłoni w White House.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:06:20
Odpowiedz 
RaulC

RaulC:
Po prostu dla mnie jest głupią idiotką i tyle.

Jeśli zwracam Evivie uwagę na niestosowność obraźliwego słownictwa wobec kogokolwiek, to odnosi się ona do wszystkich Forumowiczów. Ostrzeżenie.

ps. i przypominam o opcji "edytuj"
RaulC
Użytkownik
#57 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:10:32
Odpowiedz 
Q__

Ok.
Totalny off top. Nie mam pojęcia jak wstawić cytat w opcji edytuj.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:13:55
Odpowiedz 
RaulC

Wrzuć normalnie do "okna" gdzie pisze się nowe posty, napisz co masz napisać, a potem zaznacz wszystko, wytnij i wklej do zedytowanego posta.
RaulC
Użytkownik
#59 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:19:55
Odpowiedz 
Q__
Dzięki za instrukcję.
A na marginesie. Ostrzeżenia za Huston czy za Wałujewa też?
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 6 Sty 2011 00:24:18
Odpowiedz 
RaulC

Za użycie słów "głupia" i "idiotka". To nie jest standard tego forum.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Lęk, strach i rozpacz....wstydliwe tematy Star Treka?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!