USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Kolejność, chronologia dziejów
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
nacro
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Sier 2010 13:54:04
Jakiś czas oglądałem Housa ale mi się skończył... Zastanawiając się nad nowym serialem przypomniał mi się stary ST ale niestety nie znalazłem takiego online (a jedynie download). Za to wpadłem na ENT i jak już mnie troszkę wciągnęło to doczytałem, że i filmów było kilka i seriali itd.

No i sobie wymyśliłem żeby oglądać to wszystko w kolejności dziejów, czyli chronologii wewnętrznej, a nie powstania poszczególnych części.

Dochodząc do sedna, proszę aby ktoś zaznajomiony w temacie podał tytuły seriali, filmów w takiej kolejności.
Poklok
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Sier 2010 14:10:04
Chciałem się produkować, ale wystarczy to, co tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Star_Trek

Trzeba tylko pamiętać, że Entek, choć najpóźniej kręcony, dzieje się w najwcześniejszej epoce. W przypadku pozostałych seriali kolejność chronologiczna pokrywa się z kolejnością kręcenia.

Z filmami jest podobnie: im później powstał, tym później się dzieje, z wyjątkiem ostatniego, który wraca do epoki TOS, resetując całe uniwersum. Ale niektórzy twierdzą, że ST XI to w ogóle nie jest trek
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Sier 2010 17:41:40
Poklok:
Z filmami jest podobnie: im później powstał, tym później się dzieje, z wyjątkiem ostatniego, który wraca do epoki TOS, resetując całe uniwersum. Ale niektórzy twierdzą, że ST XI to w ogóle nie jest trek

Dla tego wielu się podoba. Mój kumpel nie trawi treka a ostatnia STXI podobam się jemu.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 3 Sier 2010 23:34:10
nacro

Podobne topiki były zakładane już parę razy, wystarczyło poszukać .

Ale cóż, witamy na pokładzie i zachęcamy do pozostania na dłużej.
nacro
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Sier 2010 15:49:12
Jakoś łatwiej zapytać niż przeszukiwać bazę nieznanego forum, a autowyszukiwarka nigdy nie działała mi tak jak trzeba.

Dzięki za pomoc.
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Sier 2010 19:56:57
Seybr:
Dla tego wielu się podoba. Mój kumpel nie trawi treka a ostatnia STXI podobam się jemu.

No i od dawna już o tym pisze! Wiem, nudny jestem i postaram się zmienić płytę.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Sier 2010 20:08:00
Picard:
Seybr:

No i od dawna już o tym pisze!

Od bardzo dawna.

Picard:
Wiem, nudny jestem

Raczej monotematyczny.

Picard:
postaram się zmienić płytę.

Dopóki znów ktoś przy Tobie tego filmu nie pochwali
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 6 Sier 2010 23:30:29 - Edytowany przez: Q__
Picard

Picard:
No i od dawna już o tym pisze!

Tylko zauważ, że TNG trafiało do ludzi, którym nie podobał się TOS (podczas gdy do niektórych fanów TOS właśnie nie trafiało), a znów fani DS9 nie zawsze kochaja TNG (i vice versa). Znam też dużo ludzi z fandomu SF, którzy chwalą trekowe wczesne seriale, a nie trawią ENT i VOY i fllmów z załogą Picarda. Trek ma rózne oblicza, z któych nie wszystkie równie musimy lubić/cenić. Naucz się z tym w koncu żyć.
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Sier 2010 00:54:48 - Edytowany przez: Seybr
Q__:
Tylko zauważ, że TNG trafiało do ludzi, którym nie podobał się TOS (podczas gdy do niektórych fanów TOS właśnie nie trafiało), a znów fani DS9 nie zawsze kochaja TNG (i vice versa).

Jestem fanem DS9, choć i TNG lubię. Wiesz jakiś inny dystans nabrałem.

Q__:
Znam też dużo ludzi z fandomu SF, którzy chwalą trekowe wczesne seriale, a nie trawią ENT i VOY i fllmów z załogą Picarda. Trek ma rózne oblicza, z któych nie wszystkie równie musimy lubić/cenić. Naucz się z tym w koncu żyć.

TOS lubię za humor, w kwestii efektów, tych guziczków i światełek nie trawie.

Q__:
Naucz się z tym w koncu żyć.

Ta, nie mieszać wódki z piwem ?
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Sier 2010 04:25:33 - Edytowany przez: Picard
Q__:
Tylko zauważ, że TNG trafiało do ludzi, którym nie podobał się TOS (podczas gdy do niektórych fanów TOS właśnie nie trafiało), a znów fani DS9 nie zawsze kochaja TNG (i vice versa). Znam też dużo ludzi z fandomu SF, którzy chwalą trekowe wczesne seriale, a nie trawią ENT i VOY i fllmów z załogą Picarda. Trek ma rózne oblicza, z któych nie wszystkie równie musimy lubić/cenić. Naucz się z tym w koncu żyć.

Wiesz różnica polega na tym, że nigdy żaden fan, nie odrzucił jeszcze wszystkich dotychczasowych produkcji na rzecz jednego filmu. Więc tu nie chodzi o różne oblicza tej samej rzeczy, ale o sprzeczności istniejące pomiędzy dwoma całkiem różnymi rzeczami. Nie da się ich włożyć do jednego worka - naucz się z tym żyć!
TSan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Sier 2010 15:02:40 - Edytowany przez: TSan
Od poczatku: ENT, ST XI, TOS, ST I-VI, TNG, GEN, DS9, VOY, FC, IN, NEM. (A teraz Q__ mnie poprawi i pouczybym nie wprowadzała innych w błąd)

Polecam Housa na iitv.info. Wszystkie 6 sezonów(z limitami).
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 7 Sier 2010 15:21:43
Picard

Picard:
Wiesz różnica polega na tym, że nigdy żaden fan, nie odrzucił jeszcze wszystkich dotychczasowych produkcji na rzecz jednego filmu.

Taak. Nowi fani przyciagnięci przez TNG nie odrzucali TOSu, i ine nazwali się Trekers dla odróznienia od Trekkies, którymi pogardzali. Gratuluję znajomości dziejów amerykańskiego fandomu ST.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Sier 2010 16:30:06
Q__:
Taak. Nowi fani przyciagnięci przez TNG nie odrzucali TOSu, i ine nazwali się Trekers dla odróznienia od Trekkies, którymi pogardzali. Gratuluję znajomości dziejów amerykańskiego fandomu ST.

Tak, od razu odróżnienie fanów TOS od fanów TNG nazywasz pogardą? Zresztą jak mówię pokaż mi fana, który odrzucał by całość Treka na korzyść jednego filmu. Mam rozumieć, że fani TOS np. odrzucali całe sześć filmów z ich ulubioną załogą? Poza tym pomijasz przyczynę niechęci fanów TOS do TNG i vice versa - obie grupy mogą nie lubić któregoś z seriali tylko, dlatego, że to nie ich ulubiony serial, nie ich ulubiona załoga, nie ich ulubiona epoka itp. , ale nadal jedna i druga grupa nie może zaprzeczyć, że oba seriale traktują o tym o czym Trek zawsze opowiadał: o eksploracji kosmosu i zgłębianiu pewnych zagadnień natury filozoficznej, moralnej i socjalnej oraz o optymistycznej wizji przyszłości. Sympatycy nowego filmu nie lubią prawdziwego Treka właśnie dlatego, że traktował on o tych sprawach, a nie dlatego, że nie podobali im się poszczególni aktorzy, postaci czy inne elementy serialu. Trek im się nie podobał bo nie wyglądał jak bezmyślne filmy Michael'a Bay'a - no, to teraz mają tego co chcieli, szkoda, że fani wizji Gene'a Roddenberrego muszą przez to cierpieć. Widzę zresztą, że jesteś obecnie w znacznie bardziej konfrontacyjnym nastroju niż ja. Ale ja zapewniam Cię, że nie zamierzam odkopywać torporu wojennego, ale tylko dać znać co leży mi na żołądku, ewentualnie licząc na kulturalną dyskusje.
Tina46
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:10:49
TSan:
ENT, ST XI, TOS, ST I-VI, TNG, GEN, DS9, VOY, FC, IN, NEM.

A te STXI nie powinno być na końcu?
Znaczy, ja wiem że STXI jest troszke przed TOS-em, no ale w końcu to "nowe uniwersum" Treka i wszystko od nowa (prócz ENTka) i ja bym raczej napisała tego STXI na końcu, po obejrzeniu całej reszty
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:14:27
Picard

Picard:
Widzę zresztą, że jesteś obecnie w znacznie bardziej konfrontacyjnym nastroju niż ja.

To nie chęć konfrontacji, to sarkazm.
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:18:23
Picard:
Tak, od razu odróżnienie fanów TOS od fanów TNG nazywasz pogardą?

Tak. Fani TNG gardzili tym co w TOS było najsłabsze, a stanowiło większość fabuły, czyli:
- oklepywanie mord złym kosmitom
- zaliczanie ponętnych kosmitek
- ludzi z antymaterii, ogromne pierwotniaki, latające ręce w kosmosie i inne tym podobne głupotki
- wszechobecny amerykocentryzm

Picard:
Zresztą jak mówię pokaż mi fana, który odrzucał by całość Treka na korzyść jednego filmu

Ale nie rozumiem po co Q__ ma to robić? Co ma tym udowodnić? To ty ciągle piszesz o tajemniczych "sympatykach nowego filmu nielubiących prawdziwego Treka".
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:32:50
The_D

The_D:
ak. Fani TNG gardzili tym co w TOS było najsłabsze, a stanowiło większość fabuły

Gardzili też "starym" fandomem, który wydawał im się zbyt fanatyczny i mający (skąd my to znamy?) kłopot z odróznianiem ekranowej fikcji od rzeczywistości. Oraz - po prostu równie "obciachowy" co sam TOS.
TSan
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:36:26
Tina46:
Znaczy, ja wiem że STXI jest troszke przed TOS-em, no ale w końcu to "nowe uniwersum" Treka i wszystko od nowa (prócz ENTka) i ja bym raczej napisała tego STXI na końcu, po obejrzeniu całej reszty

Ale ST XI wyjaśnia skąd Kirk wziął się na Enterprise.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:40:25
TSan

TSan:
Ale ST XI wyjaśnia skąd Kirk wziął się na Enterprise.

Tyle, że wyjaśnia skad się tam wziął w alternatywnej linii czasu. Nie w realiach znanych z TOS.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:42:07
Q__:
Gardzili też "starym" fandomem, który wydawał im się zbyt fanatyczny i mający (skąd my to znamy?) kłopot z odróznianiem ekranowej fikcji od rzeczywistości. Oraz - po prostu równie "obciachowy" co sam TOS.

Co tylko demaskuje ich zarozumiałość,. krótkowzroczność i brak ogłady. Są - przepraszam za porównanie, ale nie jest ono mojego autorstwa - jak owa świnka z bajki, która podgryzała gałęzie dębu, twierdząc, że na nic jej to drzewo, bo ona i tak dba tylko o żołędzie.
Tina46
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:42:56 - Edytowany przez: Tina46
TSan
Q__ mnie prześcignął
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:45:57
Eviva

Może nie bawmy się w wartościowanie (rozumiem, że TOS jest dla Ciebie naj, naj, naj i utożsamiasz się z owym "starym" fandomem), nie chodziło mi tu o wystawianie ocen serialom czy fanom, a o pokazanie Picardowi, że historia lubi się powtarzać.
TSan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 7 Sier 2010 18:01:40 - Edytowany przez: TSan
Q__
Tina46

Nieważne. Przynajmniej wiemy jak spotkał sie ze Spockiem, McCoyem itp.

[IMG=http://img12.imageshack.us/img12/6/coolface1. th.jpg][/IMG]

No kurcze, dalej nie wiem jak wstawić ten obraz!
Toudi
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Sier 2010 18:28:09
TSan, ale w oryginalnej linii czasowej to wyglądało inaczej...
Madame Picard
Moderator
#25 - Wysłana: 7 Sier 2010 18:37:13
TSan

To było już w alternatywnej linii czasowej, jak wszystko od początku ST XI, czyli od ataku Nero narodzin Kirka.
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 7 Sier 2010 19:12:02
No i proszę, kolega Picard miał jednak rację - jak to Abrams namieszał młodzieży niedoświadczonej w głowach...
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 7 Sier 2010 20:19:47 - Edytowany przez: Picard
Q__:
To nie chęć konfrontacji, to sarkazm.

Który w tym przypadku, jest przejawem ukrytej wrogości więc na jedno wychodzi.

The_D:
Tak. Fani TNG gardzili tym co w TOS było najsłabsze, a stanowiło większość fabuły, czyli:

Owszem i to mi się w tym serialu nie podoba tak jak nie podoba mi się też kapitan latający w podartej koszuli i to, że liczne odcinki opowiadają nie o kosmicznych problemach tylko o przebierankach za nazistów, gangsterów, Rzymian itp. W TOS była masa głupich pomysłów, ale nie umniejsza to przesłania i wizji przedstawionej w serialu, co czyni go bez wątpienia Trekiem pełną gębą.

The_D:
Ale nie rozumiem po co Q__ ma to robić? Co ma tym udowodnić? To ty ciągle piszesz o tajemniczych "sympatykach nowego filmu nielubiących prawdziwego Treka".

Ja? To przecież Seybr o takich ludziach wspominał - ja mu tylko przytaknąłem.

Q__:

Jeśli przeczyli by faktowi, że TOS to Trek pełną gębą, to musieli by nie mieć piątej klepki i nie wiedzieć, o czym był ST, a tego przecież o fanach TNG - do których się zaliczam - powiedzieć nie można.

Q__:
nie chodziło mi tu o wystawianie ocen serialom czy fanom, a o pokazanie Picardowi, że historia lubi się powtarzać.

Widać za nic nie zrozumiałeś tego co napisałem więc jeszcze raz:
Poza tym pomijasz przyczynę niechęci fanów TOS do TNG i vice versa - obie grupy mogą nie lubić któregoś z seriali tylko, dlatego, że to nie ich ulubiony serial, nie ich ulubiona załoga, nie ich ulubiona epoka itp. , ale nadal jedna i druga grupa nie może zaprzeczyć, że oba seriale traktują o tym o czym Trek zawsze opowiadał: o eksploracji kosmosu i zgłębianiu pewnych zagadnień natury filozoficznej, moralnej i socjalnej oraz o optymistycznej wizji przyszłości. Sympatycy nowego filmu nie lubią prawdziwego Treka właśnie dlatego, że traktował on o tych sprawach, a nie dlatego, że nie podobali im się poszczególni aktorzy, postaci czy inne elementy serialu.
Więc może mi się nie podobać kapitan Kirk biegający w podartym wdzianku i wogóle moge lubić bardziej Picarda niż Kirka, ale nie będę wylewał pomyj na serial z Jamesem T. bo dostrzegam, że ta produkcja miała coś mądrego do powiedzenia, a co za tym idzie bez wątpienia była i jest Trekiem.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 7 Sier 2010 20:25:33
Picard

Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 7 Sier 2010 20:28:54
Q__

Oficjalnie składam do moderatorów skargę, na twojego posta - powinien być usunięty - jako, iż jest głupi i nic nie wnosi do dyskusji, zajmując tym bardziej wiele miejsca!
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 7 Sier 2010 20:34:21
Picard

W imieniu administracji i moderacji forum przyjmuję skargę do wiadomości (acz nie została zgłoszona w stosownym topicu) i odrzucam jako bezzasadną.

(Natomiast jako osoba prywatna wyrażam ubolewanie, że - nie po raz pierwszy - nie jesteś w stanie zrozumieć aluzji itp. subtelniejszych form przekazu.)
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Kolejność, chronologia dziejów

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!