USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek filmy na DVD - remastered? nowe wydania?

Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Cze 2010 02:26:15
Odpowiedz 
Skopiuję tu swój post z gwrota, bo tam jakoś chyba nikt nie zna odpowiedzi:

Na amazonie pokazały się jakieś nowe wydania filmów na dvd, które w dopisku mają REMASTERED. Ktoś wie na czym polega ten ich remastering?
Jako datę premiery podają 22 marca 2010...

Z tego co się orientuję, remastering filmów zakończył się na poprawkach trzeciego filmu (przy wydaniu dwudyskowych edycji), na resztę się Paramount nie zgodził (znaczy się nie dał pieniędzy). Dlatego ciekawi mnie o co chodzi. Szczególnie, że jakoś nie widzę nigdzie informacji o tych wydaniach.

Przykładowy link Star Trek VII

Ps. Mam nadzieję, że dobre miejsce, bo nie bardzo wiedziałem, gdzie to u was dać.
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Cze 2010 18:06:45
Odpowiedz 
Filmem który w największym stopniu został poddany remasteringowi jest chyba TMP .

W wielu miejscach mamy nowe , lepsze jakościowo i pod względem FX sceny ( np. scena oglądania ENT przez Kirka ) .

Generalnie nie zawsze remastering oznacza dodanie nowych scen tudzież polepszenie FX w istniejących .

To także oczyszczenie audio i video z szumów , poprawa kolorów i inne zabiegi graficzne bez edycji treści .

Nie widziałem tych wydań filmów , więc nie wiem co w nich zmieniono - w opisie ani w komentarzach na amazon nic nie ma na ten temat .
Toudi
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Cze 2010 20:49:47
Odpowiedz 
reyden:
Generalnie nie zawsze remastering oznacza dodanie nowych scen tudzież polepszenie FX w istniejących .

To także oczyszczenie audio i video z szumów , poprawa kolorów i inne zabiegi graficzne bez edycji treści .

No właśnie przydałoby się dowiedzieć, czy tylko oczyścili obraz i dźwięk czy jednak coś zmienili, dodali.
I to nie tylko na amazonie w komentarzach nic nie ma. W ogóle nigdzie w polsko i angielskojęzycznym internecie nie umiem nic o tym znaleźć...
No poza tym, że okładki zmienili. :| O tym ludzie potrafią pisać...

USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek filmy na DVD - remastered? nowe wydania?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!