USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / GENERATIONS - film zły, czy jeszcze gorszy?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#91 - Wysłana: 1 Lip 2010 18:40:54
Odpowiedz 
Toudi:
a może jeszcze Picard był gejem i sypiał z pierwszym oficerem, albo podefilem i sypiał z Wesleyem?!?

Wiesz... nic nie jest ostatecznie wykluczone...
Toudi
Użytkownik
#92 - Wysłana: 1 Lip 2010 18:48:44
Odpowiedz 
Eviva, a co z Vash i Beverly? Bo jak rozumiem wszczepionych wspomnień i Nexusa nie liczmy...
Eviva
Użytkownik
#93 - Wysłana: 1 Lip 2010 19:10:36
Odpowiedz 
Toudi:
a co z Vash i Beverly?

Doprawdy, nie każ mi tu robić psychoanalizy Picarda i wgłębiać się w jego życie osobiste. To jego prywatna sprawa, co robi i z kim.
TSan
Użytkownik
#94 - Wysłana: 1 Lip 2010 19:58:56
Odpowiedz 
Toudi:
Eviva, a może jeszcze Picard był gejem i sypiał z pierwszym oficerem, albo podefilem i sypiał z Wesleyem?!?

Na to powiem tylko jedno: CO TO MA BYĆ DO CHOLERY!!
Eviva
Użytkownik
#95 - Wysłana: 1 Lip 2010 20:10:36
Odpowiedz 
TSan:
CO TO MA BYĆ DO CHOLERY!!

Nic takiego. Toudi usiłuje po prostu dotrzeć tam, gdzie jeszcze nie dotarł żaden trekker... Choć w jednym z odcinków fanserialu "Phase II" Peter Kirk był gejem...
Toudi
Użytkownik
#96 - Wysłana: 1 Lip 2010 20:27:21
Odpowiedz 
Eviva:
Nic takiego. Toudi usiłuje po prostu dotrzeć tam, gdzie jeszcze nie dotarł żaden trekker...

Ja jak ja, ale Eviva...

Eviva, po prostu zarzuciła Picardowi brak cojones, to ja zarzuciłem jej, że może pójść o krok dalej...
TSan
Użytkownik
#97 - Wysłana: 1 Lip 2010 20:36:54
Odpowiedz 
Eviva
Toudi

Ogólnie chciałabym byc telepatka. Ale przez wasze pomysły w głowach mi sie odechciewa.
Eviva
Użytkownik
#98 - Wysłana: 1 Lip 2010 20:42:06
Odpowiedz 
TSan

Poczekaj jeszcze parę lat, aż sama odkryjesz mroczną stronę siebie i będziesz musiała nauczyć się z nią żyć.

Polecam odcinek TOS "The Enemy Within". Opowiada on op bardzo niewygodnej dla ludzi prawdzie: że każdy z nas jest w połowie diabłem, w połowie aniołem, i to, jak odbierają go inni, zależy od tego, która z tych połówek jest dominująca. A jeśli ktoś ma tak jak ja, to znaczy przewaga jest chwiejna i zmienna, wtedy dzieją się rzeczy groźne... Współforumowicze świadkiem.
Toudi
Użytkownik
#99 - Wysłana: 1 Lip 2010 21:10:34
Odpowiedz 
Eviva:
"The Enemy Within". Opowiada on op bardzo niewygodnej dla ludzi prawdzie: że każdy z nas jest w połowie diabłem, w połowie aniołem,

No tak skrajnego podziału tam nie zrobili.

TSan:
Ogólnie chciałabym byc telepatka. Ale przez wasze pomysły w głowach mi sie odechciewa.

No cóż, znając swoje myśli, w życiu nie chciałbym poznać cudzych. A już tym bardziej nie chce by ktoś naruszył tu moją prywatność. Myślozbrodnia, to przerażająca perspektywa.
Eviva
Użytkownik
#100 - Wysłana: 1 Lip 2010 21:14:06
Odpowiedz 
Toudi:
Myślozbrodnia, to przerażająca perspektywa.

A teraz polecam "Raport mniejszości". Niby nie o telepatach, ale sprawa bardzo zbliżona.
Tina46
Użytkownik
#101 - Wysłana: 1 Lip 2010 21:47:57
Odpowiedz 
Toudi:
Picard był gejem i sypiał z pierwszym oficerem, albo podefilem i sypiał z Wesleyem?!?

Toudi:
Eviva, po prostu zarzuciła Picardowi brak cojones, to ja zarzuciłem jej, że może pójść o krok dalej...

Ekhem... nie przesadzajmy

Eviva:
Choć w jednym z odcinków fanserialu "Phase II" Peter Kirk był gejem...

Niby nie mam nic do gejów, ale nie mogłam na to patrzeć

TSan:
Ogólnie chciałabym byc telepatka.

Ja też bym chciała. Chyba dlatego betazoidzi to moja ulubiona rada

Toudi:
Eviva:"The Enemy Within". Opowiada on op bardzo niewygodnej dla ludzi prawdzie: że każdy z nas jest w połowie diabłem, w połowie aniołem,
No tak skrajnego podziału tam nie zrobili.

No to że każdy z nas ma połowe dobrą, drugą złą. Jest teraz w porządku?
Toudi
Użytkownik
#102 - Wysłana: 1 Lip 2010 22:12:28 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Tina46:
No to że każdy z nas ma połowe dobrą, drugą złą. Jest teraz w porządku?

Wypadałoby spytać czy widziałaś odcinek. Tam podział był prostszy, cała ambicja, zdecydowanie, agresja, właściwie cała jego spontaniczność dostał jeden Kirk, drugi dostał spokój, opanowanie, logiczne myślenie, łagodność.

Nie było wyraźnego podziału, ten jest dobry, ten jest zły.

Tina46:
Niby nie mam nic do gejów, ale nie mogłam na to patrzeć

Ale na co? Na stosunek? A lesbijek?
Tina46
Użytkownik
#103 - Wysłana: 1 Lip 2010 22:16:47 - Edytowany przez: Tina46
Odpowiedz 
Toudi:
Wypadałoby spytać czy widziałaś odcinek.

Widziałam, tyle że po angielsku

Toudi:
Nie było wyraźnego podziału, ten jest dobry, ten jest zły.

Ale po zachowaniu tego spontanicznego Kirka można chyba wynieść taki wniosek (np. próba gwałtu Rand)?

Edit: To powiem tak: Nie mam nic do homoseksualistów.
A patrzeć nie mogłam jak się całowali.
Toudi
Użytkownik
#104 - Wysłana: 2 Lip 2010 00:01:40
Odpowiedz 
Tina46:
dit: To powiem tak: Nie mam nic do homoseksualistów.
A patrzeć nie mogłam jak się całowali.

Końcowe pytanie pozostaje bez zmian.

Tina46:
Ale po zachowaniu tego spontanicznego Kirka można chyba wynieść taki wniosek (np. próba gwałtu Rand)?

No i tu się rodzi problem, czy to był gwałt. Znaczy się ona powiedziała w któryś momencie nie i od tego momentu nie ma problemu. Ale wcześniej? Albo gdyby nie nie powiedziała?
Aluzje (bardzo łagodne) odnośnie ich możliwego związku, przewijały się przez ekran co jakiś czas, przez kilka odcinków. Ale żadne z nich nie robiło kroku do przodu, a czy to było spowodowane nieśmiałością, czy może tylko (albo raczej) przepisami federacji odnośnie fraternizacji (choć te przepisy są luźno interpretowane przez oficerów...) nie ma większego znaczenia.
I nagle Kirk traci swoją nazwijmy to nieśmiałość...

A może tylko Kirk źle interpretował jej zachowanie (jak ja) i kiedy stracił swoje zahamowanie, wykonał pierwszy krok. Ale okazał się on błędny.

Przecież gdyby w tym odcinku pojawił się Klingoński Ptak, Kirk z nadmiarem agresji, kazałby otworzyć ogień nim tamten wykona jakikolwiek ruch, podczas gdy łagodny nie wydałby tego rozkazu nawet po ostrzelaniu Enterprise'a.
Picard
Użytkownik
#105 - Wysłana: 2 Lip 2010 01:59:19 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
Doprawdy, nie każ mi tu robić psychoanalizy Picarda i wgłębiać się w jego życie osobiste. To jego prywatna sprawa, co robi i z kim.

Proszę Cię nie porównuj czegoś tak odrażającego jak pedofilia do homoseksualizmu - bo to jednak zupełnie co innego i wielu gejów mogło by poczuć się słusznie obrażonych porównaniem ich do zboczeńców molestujących dzieci.

Eviva:
Polecam odcinek TOS "The Enemy Within". Opowiada on op bardzo niewygodnej dla ludzi prawdzie: że każdy z nas jest w połowie diabłem, w połowie aniołem, i to, jak odbierają go inni, zależy od tego, która z tych połówek jest dominująca. A jeśli ktoś ma tak jak ja, to znaczy przewaga jest chwiejna i zmienna, wtedy dzieją się rzeczy groźne... Współforumowicze świadkiem.

Tak naprawdę ten odcinek - podobnie jak i klasyczna powieść Roberta Louisa Stevensona Doktor Jekyll i Pan Hyde, która najwyraźniej była inspiracją dla autorów wspomnianego epizodu - stanowi duże uproszczenie jeśli chodzi o złożoność ludzkiej natury. Prawdą jest, że my ludzie możemy się zarówno poszczycić szlachetnymi cechami swojego charakteru, jak i mamy przywary łajdaka, ale nasza natura nie ogranicza się bynajmniej tylko do tego! Bliższy jest tu prawdy odcinek TNG The Chase, gdzie przedstawiono dzieło sztuki wymarłej rasy, które odzwierciedlało jej filozofię głoszącą, iż każdy człowiek ma w sobie dziesiątki odrębnych osobowości, każda reprezentująca inny stan emocjonalny i inne dążenia - często wzajemnie sprzeczne - danej jednostki.
Tina46
Użytkownik
#106 - Wysłana: 2 Lip 2010 12:21:32
Odpowiedz 
Toudi:
Końcowe pytanie pozostaje bez zmian.

No to w takim razie sprecyzuj pytanie, bo odpowiedziałam na nie jak je zrozumiałam.

Toudi:
Znaczy się ona powiedziała w któryś momencie nie

I od tego momentu Kirk powinien przerwać, ale tego nie zrobił.

Toudi:
Przecież gdyby w tym odcinku pojawił się Klingoński Ptak, Kirk z nadmiarem agresji, kazałby otworzyć ogień nim tamten wykona jakikolwiek ruch, podczas gdy łagodny nie wydałby tego rozkazu nawet po ostrzelaniu Enterprise'a.

I nachodzi pytanie - która decyzja byłaby lepsza
Eviva
Użytkownik
#107 - Wysłana: 2 Lip 2010 17:16:47
Odpowiedz 
Picard:
Proszę Cię nie porównuj czegoś tak odrażającego jak pedofilia do homoseksualizmu - bo to jednak zupełnie co innego i wielu gejów mogło by poczuć się słusznie obrażonych porównaniem ich do zboczeńców molestujących dzieci.

Pikuniu, błagam, nie wkładaj mi w usta tego, czego nie powiedziałam! Nie stawiam znaku równości między tymi sprawami, nawet w głowie mi to nie postało!

Tina46:
Toudi:

I nachodzi pytanie - która decyzja byłaby lepsza

Jeśli chodzi o przetrwanie załogi Enterprise - zdecydowanie ta pierwsza.
Lucas
Użytkownik
#108 - Wysłana: 3 Lip 2010 11:52:45
Odpowiedz 
Dla mnie ogólnie cały film był przynudzajacy. Nic więcej do powiedzenia nie mam.
MacG
Użytkownik
#109 - Wysłana: 31 Lip 2010 19:30:58
Odpowiedz 
Niezły film, ale niestety tylko niezły. Kirk bez Spocka i McCoya nie ma tego uroku, więc tym samym jakby mniej mnie obchodził - nawet jego zgon mnie specjalnie nie wzruszył, a przy końcówce Undiscovered Country uroniłem łezkę. Również sam motyw Nexusa taki byle jaki - każdy już gdzieś to widział tylko w zmienionej wersji. Jeśli kiedyś wrócę do tego filmu to dla trzech powodów - Soran, Data, Picard (w tej kolejności).
Picard
Użytkownik
#110 - Wysłana: 1 Sier 2010 00:59:20
Odpowiedz 
SFDebris powrócił, a wraz z nim zabawna video-recenzja omawianego filmu - zgadza się w niej z Evivą, tak więc będzie ona zadowolona, szczególnie ze stanowiska recenzenta w sporze Kirk vs. Picard -, szczególnie bezcenna jest ,,refleksja" na nad najgorszym dniem w życiu Jean-Luc'a:
http://www.youtube.com/watch?v=qbBJacyRzK0
http://www.youtube.com/watch?v=xd7K9HPtXJI
http://www.youtube.com/watch?v=0JLD6QyPKY8
http://www.youtube.com/watch?v=oDU7ELK7Zh8
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 18 Paź 2012 21:57:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 5 Cze 2015 19:11:48
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#113 - Wysłana: 5 Cze 2015 19:38:55
Odpowiedz 
Q__:
Wiecie, że toto mogło się inaczej skończyć?

Przecież jest to samo. Kirk umiera i Picard przysypuje go kamieniami nikomu o tym nie mówiąc.
Eviva
Użytkownik
#114 - Wysłana: 6 Cze 2015 07:39:11
Odpowiedz 
Mav:
Kirk umiera i Picard przysypuje go kamieniami nikomu o tym nie mówiąc.

To mnie właśnie niemiłosiernie zgrzyta. kirk był legendą - czy naprawdę nie zasługiwał na to, by zabrać jego ciało na Ziemię i pochować z honorami, parada w czworoboku i odegraniem "Amazing grace" na dudach (nie to nie aluzja ani nawet a propos)? Jakoś mierzi fakt, ze człowiek, ktoreemu Federacja tyle zawdzięcza, leży na zapomnianym przez bogów i ludzi kawałku skały, gdzie nikt nawet nie zagląda.
Mav
Użytkownik
#115 - Wysłana: 6 Cze 2015 11:42:42
Odpowiedz 
Eviva:
Jakoś mierzi fakt, ze człowiek, ktoreemu Federacja tyle zawdzięcza, leży na zapomnianym przez bogów i ludzi kawałku skały, gdzie nikt nawet nie zagląda.

Jak oglądałem to pierwszy raz to miałem wrażenie, że Picard go tak pochował po cichu, żeby legenda Kirka nie ożyła za bardzo w 24 wieku spychając niejako jego sławę w tych czasach Niby to nie pasuje do charakteru Picarda, no ale to zakończenie jest tak beznadziejne, że ciężko znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie postępowania Jean-Luc'a.
Eviva
Użytkownik
#116 - Wysłana: 6 Cze 2015 12:18:33
Odpowiedz 
Mav
Początkowy scenariusz zakładał zupełnie inny rozwój wydarzeń. Kirk lądował na Enterprise Picarda w czasie jego nieobecności, przejmował dowodzenie i ginął na posterunku... ale Patrick Stewart nie zgodził si e na taką wersję. Tak że Twoje przeczucie jest na ogół słuszne
Korrd
Użytkownik
#117 - Wysłana: 7 Cze 2015 20:03:56
Odpowiedz 
Mav:
to zakończenie jest tak beznadziejne, że ciężko znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie postępowania Jean-Luc'a.

Logiczne akurat jest. Kirk zapewne miał swój oficjalny pogrzeb po pierwszej misji Enterprise-B. Wywożenie jego ciała z Veridian III po to, aby jeszcze raz odbywać ceremonię pogrzebową mogło wydawać się zbędne.

Jest też drugie wytłumaczenie. Nie wiemy, ile czasu Picard spędził nad ciałem Kirka. Picard długo nie mógł się doczekać transportu na górę, więc w końcu pochował Kirka, bo co miał z nim zrobić ? Pomoc pojawiła się dopiero później. Na pewno zabrali Picarda, ale czy zabrali Kirka ? Nie wiadomo i szczerze mówiąc jest to ekstremalnie mało istotne. Czy naprawdę zależy Wam na scenie, w której widać jak wykopują jego zwłoki i deliberują o ewentualnym przyszłym pogrzebie ?
Mav
Użytkownik
#118 - Wysłana: 7 Cze 2015 21:28:17
Odpowiedz 
Korrd

Tu nie chodzi o kolejny pogrzeb, a o wyjaśnienie losu legendy GF. Trzeba wziąć pod uwagę, że Kirk pomógł Picardowi ocalić Enterprise i CAŁY UKŁAD PLANETARNY łącznie z planetą na której żyła cała cywilizacja. Cała sława spadła na Picarda, a pomoc Kirka, jego ostatnia bohaterska misja, została pochowana razem z nim na tym zadupiu. To nie jest ok, Picard zachował się jak arogancki burak.
Korrd
Użytkownik
#119 - Wysłana: 7 Cze 2015 23:13:39
Odpowiedz 
Mav:
Cała sława spadła na Picarda, a pomoc Kirka, jego ostatnia bohaterska misja, została pochowana razem z nim na tym zadupiu. To nie jest ok, Picard zachował się jak arogancki burak.

Tak naprawdę nic o tym nie wiemy. Nie znany nam jest raport Picarda z potyczki w układzie Veridian. Wszystko co wiemy to tyle, że Picard i Riker opuścili planetę.
Eviva
Użytkownik
#120 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:16:18
Odpowiedz 
Mav:
Picard zachował się jak arogancki burak.

Na to wygląda. Nigdzie nie wspomniano o tej wyprawie (z tego co wiemy), nie ma też w całym TNG, VOY czy nie daj Borg DS9 choć rzutu kamery na grób Kirka czy tablicę poświęconą jego pamięci. tak jakby istniał tylko we wspomnieniach, przywoływanych przy okazji polowania na tribble lub wyciągnięcia Scotty'ego z bufora transportera.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / GENERATIONS - film zły, czy jeszcze gorszy?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!