USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy miniserial. STAR TREK: TITAN (podobno mają stworzyć)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 4 Cze 2010 00:13:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
tuvok

tuvok:
W nowym treku śmiało by mogli rozwinąć
te wszystkie teorie kosmiczne, jakie często oglądamy na discovery. ;)

Teoria strun, multi-wszechswiat, dziwne zjawiska.
wszechswiat gdzie panują inne prawa fizyki (podajrze 4 wymiar).
Inne cywilizacje, paradoksy czasowe.

Tu akurat możemy sobie podać ręce . Też chcaiłbym to ponownie zobaczyć w Treku. I uwierzyć, że jakość TMP może stać się udziałem Treka na stałe.
Toreth
Użytkownik
#32 - Wysłana: 4 Cze 2010 00:17:01
Odpowiedz 
tuvok:
wszystko to co niezbadane, a nie jakieś tam wojny i inne bzdury.
w pierwszych odcinkach STARGATE SG-1 było wiele takich sytuacji
wlaśnie gdzie przylecieli na jakąś planetę, i oglądało się z zaciekawieniem,
bo przy każdym odcinku była taka aura tajemnicy.

Takie odcinki właśnie zawsze najbardziej lubiłam. I ST, i SG1, a teraz i książki ST.

Książki jeszcze mają tę przewagę, że można napisać o najdziwniejszych rzeczach, bo nie ograniczają nikogo możliwości FX, co najwyżej wyobraźnia czytelnika.

Ja trochę popisałam recenzji Titana, jak ktoś ciekawy, to może tutaj je wykopać: http://mpw.nazwa.pl/star-trek/forum/viewtopic.php? f=6&t=146
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 4 Cze 2010 00:19:49
Odpowiedz 
Toreth

Toreth:
Ja trochę popisałam recenzji Titana, jak ktoś ciekawy, to może tutaj je wykopać

Ja bym to prosił do nas, na main site .
Eviva
Użytkownik
#34 - Wysłana: 4 Cze 2010 06:01:50
Odpowiedz 
Q__

Ja napisałam recenzję nowelizacji dzieła Abramsa, ale nie wiem, czy to akurat by kogo interesowało.
Toudi
Użytkownik
#35 - Wysłana: 4 Cze 2010 06:05:51
Odpowiedz 
Eviva:
nowelizacji dzieła Abramsa

Znaczy się książka na podstawie filmu? Czytałem parę takich i lepiej tego unikać jak ognia...
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 4 Cze 2010 06:26:00
Odpowiedz 
Toudi

Ta jest niezła. A.D. Foster to fachowiec od tych spraw.
Pah Wraith
Użytkownik
#37 - Wysłana: 4 Cze 2010 08:24:04
Odpowiedz 
Q__
Chyba, że pokazane zostaną poksiążkowe losy Titana (...), a miniseria będzie łącznikiem pomiędzy erą post-TNG, a czasami, z których przybyli Nero i stary Spock. To by miało jakiś cień sensu,

No tak, tylko że wtedy w pewnym sensie związujesz ręce autorom książek. Anyway, pewnie nie ma tylu zainteresowanych, żeby produkcja nawet straight to dvd się opłaciła.
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 4 Cze 2010 08:29:25
Odpowiedz 
Coś mi się zdaje, że szefowie Paramountu tak właśnie grymaszą podczas każdej rozmowy o nowym serialu Star Trek. Wolą pakować pieniądze w dziesiątki jakichś nędzot, padających po pierwszym sezonie, argumentując, że to "coś nowego". No i w ten sposób marnotrawią miliony i budzą niezadowolenie widzów, zamiast zarobić i zyskać wdzięczność mas.
Pah Wraith
Użytkownik
#39 - Wysłana: 4 Cze 2010 09:20:23
Odpowiedz 
Eviva
zamiast zarobić i zyskać wdzięczność mas

Mas czyli nas? :D
Eviva
Użytkownik
#40 - Wysłana: 4 Cze 2010 09:43:06
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Mas czyli nas?

Nie tylko - jeśli serial byłby dobry, to nie tylko trekkerzy byliby za niego wdzięczni.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 4 Cze 2010 11:07:38
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ja napisałam recenzję nowelizacji dzieła Abramsa

Zamieszczaj.
Pah Wraith
Użytkownik
#42 - Wysłana: 4 Cze 2010 12:24:38
Odpowiedz 
Eviva
Nie tylko - jeśli serial byłby dobry, to nie tylko trekkerzy byliby za niego wdzięczni.

Tylko wg czyich standardów? Jak widać po ostatnich produkcjach - nie ma na to żadnej recepty.
TSan
Użytkownik
#43 - Wysłana: 4 Cze 2010 13:25:04
Odpowiedz 
Hmm, czy ktoś zna pełne tytuły Titanowych książek po polsku? Moze są jakieś na allegro?
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 4 Cze 2010 13:35:08
Odpowiedz 
TSan

Po polsku niestety nie zostały nigdy wydane.
TSan
Użytkownik
#45 - Wysłana: 4 Cze 2010 13:39:11
Odpowiedz 
Q__

Czy wogle jakieś Trekowe ksiażki są wydane w Polsce? Jeśli tak, to jakie mają tytuły i czy macie namiary? (Empik nie wchodzi w grę)
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 4 Cze 2010 13:46:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
TSan

Dwie, dawno temu. (Była o tym zresztą mowa na forum, z 5 razy .) "Star Trek: Log One" Fostera (nowelizacja pierwszych odcinków TAS pięknie wygładzajaca wszystkie chropowatosci orygniału; rzecz tym godniejsza uwagi, że napisania przez - wtedy jeszcze przyszłego - scenarzystę TMP) wydany jako "Star Trek Dziennik pokładowy 1" oraz nowelizacja "Star Trek: Insurrection" wydana jako "Star Trek: Rebelia" (jeśli mieć to na półce, to z fanowskiego obowiązku - sam film był średni, nowelizacja słaba, a jej polski przekład - wręcz tragiczny). Ukazała się też "okołotrekowa" praca "The Physics of Star Trek" L. Kraussa, rzecz b. ciekawa i przetłumaczona b. solidnie, wydana jednak pod mylącym tytułem "Fizyka podróży międzygwiezdnych".

Wszystkie trzy pozycje bywaja dostępne i na Allegro i na różnych - za przeproszeniem - chomikach. Wznawiane nie były.
TSan
Użytkownik
#47 - Wysłana: 4 Cze 2010 14:07:57
Odpowiedz 
Q__

Dzieki, już wiem jaki chce prezent na urodziny.
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 4 Cze 2010 14:18:58
Odpowiedz 
Jeszcze jedna - książka dotycząca zarządzania była opierająca się na stylu dowodzenia Picarda. Nie pamiętam tytułu - też była na allegro kilka razy.
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 4 Cze 2010 14:47:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

A tak. "Make it so!" duetu W. Roberts i B. Ross. Polski tytuł oczywiście także unikał nawiązań do ST, dlatego brzmi "Tak postępujcie"... (Acz to unikanie przypominało w tym wypadku łapanie dwu srok za ogony. Z jednej strony bowiem mamy dosć neutralna okładkę - bez twarzy Picarda - i tytuł przetłumaczony jak przetłumaczony, z drugiej jednak nad tytułem znajduje się ofcijalne logo TNG, by wilk był syty, i owca cała.)
Toreth
Użytkownik
#50 - Wysłana: 4 Cze 2010 23:56:35
Odpowiedz 
Q__:
Ja bym to prosił do nas, na main site

Nie ma problema Zajmę się tym jak wrócę dziś z pracy.
_Quark
Użytkownik
#51 - Wysłana: 8 Cze 2010 08:41:11
Odpowiedz 
Powinno coś wreszcie powstać, choćby ta mini seria, ale pewnie nic z tego nie będzie.
Christof
Użytkownik
#52 - Wysłana: 12 Cze 2010 19:47:35
Odpowiedz 
Alucard87:
Choć ja bym wolał w sumie jakąś lekką obyczajówkę w stylu Voyager: 20 lat później, czy DS9: Sisko's Return

Ja natomiast chętnie zobaczyłbym serial o przygodach załogi USS Bozeman, po incydencie z TNG: Cause And Effect; akcja mogłaby się zaczynać na krótko przed tym incydentem, od wyjścia okrętu z bazy do walki z Klingonami.
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 13 Cze 2010 11:31:06
Odpowiedz 
Christof

Ja natomiast chętnie powitam cokolwiek, byle było Trekiem i od biedy trzymało się kanonu. Zielonych Andorian czy Wolkan z rogami nie przełknę nawet ja.
Bones
Użytkownik
#54 - Wysłana: 13 Cze 2010 20:20:09
Odpowiedz 
Skoro ktoś wspomniał już w tym temacie książki, to ja mam pytanie.
Nie wiecie może czy jakieś polskie wydawnictwo wydaje Star Trek MTI (oczywiście w j. angielskim bo wątpię, że po polsku) albo gdzie wogóle można ją kupić oprócz takich serwisów jak Amazon.com
Z góry dzięki za info
Eviva
Użytkownik
#55 - Wysłana: 13 Cze 2010 20:21:42
Odpowiedz 
Bones

Sam sobie odpowiedziałeś - tylko za pośrednictwem serwisów. Spróbuj na allegro, bywa tam
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 25 Sier 2013 20:10:52
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 23 Gru 2013 11:54:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 9 Mar 2016 00:01:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja powieści Titan "Sight Unseen" z bloga SKoST:
http://trekclivos79.blogspot.com/2016/03/are-you-a wake-prepare-for-sight-unseen.html

Powieść ta jest swego rodzaju sequelem do TNG "Schisms".

ps. Aha: w jednym miejscu Recenzent się machnął. Prezydent, na którą się zamachnięto nie nazywała się Nana Bakku, tylko Nan Bacco:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Nanietta_Bacco
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 6 Lis 2016 12:24:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja powieści Titan "The Red King" z bloga SKoST:
http://trekclivos79.blogspot.com/2016/11/taking-wi ng-with-titan.html

ps. W roli ciekawostki: info o wspominanym w książce, i w recenzji, gatunku:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Neyel
Tym razem nie potomkowie Preservers, a ziemskich kolonistów (cieszysz się, Mav?). Miał z nimi styczność Sulu:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/The_Sundered
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 17 Cze 2017 13:07:06
Odpowiedz 
SKoST b. krótko - ale i b. pochwalnie - o kolejnej powieści z titanowego cyklu - "Orion's Hounds" Benetta:
http://trekclivos79.blogspot.com/2017/06/titan-tim e-orions-hounds.html
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy miniserial. STAR TREK: TITAN (podobno mają stworzyć)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!