USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy miniserial. STAR TREK: TITAN (podobno mają stworzyć)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
tuvok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:05:35 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Może co niektórzy wiedzą może i nie...
ale jeszcze tematu nie było, a ja tą plotkę już przeczytałem więc napisze...

tytuł

Jonathan Frakes, aktor znany z "Star Trek: Następne Pokolenie", chce zrobić miniserial w tym świecie pt. "Star Trek: Titan". Zagrałby główną rolę swojej postaci znanej z serialu, która jest kapitanem statku U.S.S. Titan, o którym wspomniano w filmie "Star Trek: Nemesis".

Poza Frakesem zagraliby znani z "Następnego Pokolenia" Wil Wheaton i Marina Sirtis.

Przygody okrętu Titan są już opisane w serii książek, których akcji dzieje się po "Star Trek: Nemesis".

Nie jest to na razie nic oficjalnego. Ostatnio Frakes wypowiadał się, że chce coś takiego zrobić. Nieoficjalne wieści mówią, że prowadzi negocjacje ze studiem Paramount.

A Wy chcielibyście miniserial w świecie "Star Treka"?

(źródło: na podstawie hatak.pl)
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:08:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
tuvok

Gdyby wyszło to byłby dobry powód do wzniesienia paru toastów . Mimo, że to już tylko podrabiany Trek.

ps. piszesz:
tuvok:
Wil Wheaton

A, w powieściowym oryginale w załodze - ze znanych bohaterów - był owszem ale Tuvok, czyżby zamienili go na Łosia?
kanna
Użytkownik
#3 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:10:35
Odpowiedz 
Pewnie, że bym chciała Mimo, że Titan mnie nie zachwycił - więcej opisów świata i załogi (tu sie popisali, chyba wszystkie znane - i nieznane - gatunki) niż akcji jako takiej. Ale moze się czepiam...
Toudi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:26:19
Odpowiedz 
Co jak co, ale gorsze od dzieła JJA to chyba nie będzie.

A poważniej, każda twórczość w świecie ST jest dla mnie mile widziana.
Alucard87
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:38:53
Odpowiedz 
Toudi:
każda twórczość w świecie ST jest dla mnie mile widziana.

O, to, to Choć ja bym wolał w sumie jakąś lekką obyczajówkę w stylu Voyager: 20 lat później, czy DS9: Sisko's Return
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 2 Cze 2010 22:57:42
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Co jak co, ale gorsze od dzieła JJA to chyba nie będzie.

Trudno powiedzieć. Frakes nakręcił owszem trochę SF, ale były to:
-jakaś bajka o zatrzymywaniu czasu,
-serial dla nastolatków "Roswell"
-FC
http://www.imdb.com/name/nm0000408/
Czyli produkcje (jeszcze) gorsze od abramsowych...
Poklok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 2 Cze 2010 23:14:58
Odpowiedz 
Toudi:
A poważniej, każda twórczość w świecie ST jest dla mnie mile widziana.

A ja mam inne zdanie. Dość już mam pokracznych potworków, które wiozą się na marce Treka. Miniserial o Titanie to niezły pomysł, ale jeśli Frakes dorwie się do reżyserii, to czarno widzę.
Toudi
Użytkownik
#8 - Wysłana: 2 Cze 2010 23:20:51 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Q__, może i Frakes nie jest jakoś wyjątkowo uzdolniony to i tak wolę jego za kamerą niż JJA. Do JJA mam po prostu negatywny stosunek i to nie tylko za ST11...

Q__:

A co ma JJA u siebie?
Allias, Lost (ponoć świetne początki, o końcach lepiej nie mówić - pierwsze sezony widziałem, potem na drugich odpadłem w obu przypadkach)
Cloverfield (film, którego pomimo sporych chęci nie dałem rady zobaczyć całego, znaczy się widziałem, na podglądzie ;))
Fringe - ponoć mu nie wyszło...

Poza tym, Frakes nakręcił jeden z lepszych odcinków remake'u V. (może nie mówmy tu o poziomie tego serialu ;))
Jurgen
Moderator
#9 - Wysłana: 3 Cze 2010 08:01:53
Odpowiedz 
tuvok:
A Wy chcielibyście miniserial w świecie "Star Treka"?

NIE!

tuvok:
Wil Wheaton

No i na co gościa do serialu by wpychali. Od razu oglądalnośc poleci

Q__:

Wolę 10 razy oglądać FC niż cokolwiek z grupy NEM/XI/ENT.

PS Z tym NIE oczywiście żartuję. Nawet jeżeli pomysł byłby niewypałem, to lepiej jeżeli Paramount wyda coś i się sparzy, niż żey - dla bezpieczeństwa nie wydawał nic. to tak, jakby drużyna oddawała wszystkie mecze walkowerem, bo może przegrać...
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Cze 2010 08:11:50
Odpowiedz 
Cokolwiek, z kimkolwiek... AL:E NIECH NAKRĘCĄ!!!
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Cze 2010 08:44:38
Odpowiedz 
Eviva:
Cokolwiek, z kimkolwiek... AL:E NIECH NAKRĘCĄ!!!

Złe, podejście! Co daje ci nakręcenie złego filmu czy złego serialu z Trekiem w tytule? A co od serii Titan - oczywiście, nie ma szans na wydanie jej w Polsce?
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Cze 2010 08:53:36
Odpowiedz 
Picard:
oczywiście, nie ma szans na wydanie jej w Polsce?

Zgadłeś za pierwszym podejściem. Wygrałeś urlop na Kajmanach na własny koszt.

Picard:
Co daje ci nakręcenie złego filmu czy złego serialu z Trekiem w tytule?

Dobra głodnemu psu i mucha.
Jurgen
Moderator
#13 - Wysłana: 3 Cze 2010 09:13:13
Odpowiedz 
Picard:
Co daje ci nakręcenie złego filmu czy złego serialu z Trekiem w tytule?

To, że w momencie wiadomości "będzie serial" nie wiesz, czy będzie dobry czy zły. Możę więc być dobry. A jak nie będzie żądnego, to na pewno dobry nie będzie.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 3 Cze 2010 09:39:43
Odpowiedz 
Jurgen

O, nie zwróciłam uwagi na ten aspekt. Rzeczywiście, w momencie, gdy dopiero prowadzi się rozmowy, są takie same szanse na hit jak i na shit. I wszelkie spekulacje stają się nielogiczne.
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 3 Cze 2010 11:43:22
Odpowiedz 
Nie ma szans. Nic z tego nie będzie.
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 3 Cze 2010 11:45:41
Odpowiedz 
Jurgen:
To, że w momencie wiadomości "będzie serial" nie wiesz, czy będzie dobry czy zły. Możę więc być dobry. A jak nie będzie żądnego, to na pewno dobry nie będzie.

Ja tylko przyczepiam się do tego, że fanom nie zależy już na jakości produkcji, że łykną wszystko byle to coś miało ST w tytule! Pamiętasz jak męczyłem ten temat przed premierą wiadomego filmu?

Eviva:
Dobra głodnemu psu i mucha.

A jakby ta mucha przenosiła malarie to jej zjedzenie też wyjdzie burkowi na zdrowie?
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 3 Cze 2010 11:48:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Jurgen:
Wolę 10 razy oglądać FC niż cokolwiek z grupy NEM/XI/ENT.

Masz prawo. Tylko czy FC nie było początkiem tego "tryndu"?

Jurgen:
Nawet jeżeli pomysł byłby niewypałem, to lepiej jeżeli Paramount wyda coś i się sparzy, niż żey - dla bezpieczeństwa nie wydawał nic

Skądinąd wydanie miniserii ( o ile oczywiście Pah Wraith nie ma racji, i cokolwiek powstanie) jest teraz chyba medodą przetestowania szans ew. dłuższego serialu - nBSG zaczynał tak samo.
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 3 Cze 2010 12:05:04
Odpowiedz 
Jeśli już cokolwiek ma powstać, to na pewno nie będzie to adaptacja, tylko dzieło oryginalne. W dzisiejszych czasach w przemyśle filmowym chodzi głównie o zaskoczenie widza fabułą. Szczegóły scenariusza utrzymywane są w tajemnicy, aktorzy są przewożeni na plan w zamkniętych pojazdach, kopie scenariusza są numerowane i śledzone niczym akta z Pentagonu. I nic dziwnego - znajomość zakończenia filmu/serialu wiele osób zniechęci do oglądnięcia go podczas premiery.

Jeśli więc coś powstanie to raczej nie adaptacja historii z książek. Ponadto ruszenie czasów poTNG jest mało prawdopodobne, gdyż uważane są za już lekko nieświeże i kojarzące się (skądinąd słusznie) z fuszerką i sztancą spod znaku B&B. Paramount i CBS (AKA ludzie-którzy-mają-star-trek) nie zaryzykuje na tym tle kasy. I chyba dobrze...
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 3 Cze 2010 12:19:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Pah Wraith:
Ponadto ruszenie czasów poTNG jest mało prawdopodobne, gdyż uważane są za już lekko nieświeże i kojarzące się (skądinąd słusznie) z fuszerką i sztancą spod znaku B&B. Paramount i CBS (AKA ludzie-którzy-mają-star-trek) nie zaryzykuje na tym tle kasy.

Chyba, że pokazane zostaną poksiążkowe losy Titana (vide Wheaton zamiast Russa, i to, że Frakes nie dość, że nie jest młodzieniaszkiem to postarzał się raczej niepięknie), a miniseria będzie łącznikiem pomiędzy erą post-TNG, a czasami, z których przybyli Nero i stary Spock. To by miało jakiś cień sensu,
TSan
Użytkownik
#20 - Wysłana: 3 Cze 2010 12:59:41
Odpowiedz 
Zawsze nowa krew, tylko czekać na dzieciaczka Rikera i Deanny.
Toudi
Użytkownik
#21 - Wysłana: 3 Cze 2010 14:31:51
Odpowiedz 
Q__:
miniseria będzie łącznikiem pomiędzy erą post-TNG, a czasami, z których przybyli Nero i stary Spock. To by miało jakiś cień sensu,

A dlaczego, nie może być po prostu postTNG? Po co łącznik? Moim zdaniem, niech lepiej zignorują ST11, wyjdzie im to na lepsze...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 3 Cze 2010 14:43:26
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
A dlaczego, nie może być po prostu postTNG?

Mielismy już dwa seriale post-TNG i trzy filmy. W większości były nieudane, a ten najbardziej uudany miał w sobie najmiej z Treka. To chyba dowodzi, że czas pożegnać się z - niegdyś pięknym - wiekiem XXIV.

A miniseria w roli takiego "przekazania pałeczki" będzie ładnym symbolem, nawet jeśli okaże się równie fatalna co - mierny do granic możliwości - GEN.

Toudi:
niech lepiej zignorują ST11, wyjdzie im to na lepsze...

Nie po tym, ja film ten okazał się finansowym sukcesem.
Toudi
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Cze 2010 14:51:53
Odpowiedz 
Q__:
Nie po tym, ja film ten okazał się finansowym sukcesem.

No fakt, to ciężko będzie zignorować.

Q__:
To chyba dowodzi, że czas pożegnać się z - niegdyś pięknym - wiekiem XXIV.

I utracić nadzieję, że kiedyś będzie lepiej?

A może potrzeba nam serialu, gdzie UFP jest marginesem fabuły, chcemy wojen weźmy Klingonów, chcemy intryg, weźmy Romulan, chcemy zabawy weźmy Q? O to jest myśl, Q w każdym sezonie zabawia się z inną rasą. ;)
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 3 Cze 2010 15:21:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
I utracić nadzieję, że kiedyś będzie lepiej?

Ależ czemu? Mamy jeszcze wiek XXV i dalsze. Po prostu wiek XXIV epigoni popsuli na tyle, że obawiam się, iż nic się tu już nie wymyśli. Zwłaszcza, że TNG raczej nie przeskoczymy.

(No i to co było nowoczesne pod koniec lat '80, do dziś się już strasznie postarzało - mówię o settingu. TNG mówił o przyszłości, odgrzewany TNG będzie już tylko bajką, tak jak baśniowe były DS9 i VOY.)
Toreth
Użytkownik
#25 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:03:05
Odpowiedz 
TSan:
Zawsze nowa krew, tylko czekać na dzieciaczka Rikera i Deanny.

W książce już jest i to po jakich przebojach!

Ja tam jestem za, ale przeciw Wheatonowi, bo na niego nie ma tam miejsca. Wesley jest w książkach Podróżnikiem i niech sobie podróżuje i gitary nie zawraca :P

kanna:
Mimo, że Titan mnie nie zachwycił - więcej opisów świata i załogi (tu sie popisali, chyba wszystkie znane - i nieznane - gatunki) niż akcji jako takiej.

Ja bardzo lubię Titanowe książki. Te pierwsze faktyczni trochę wolno się rozkręcają, ale potem jest coraz lepiej. Bardzo zawsze lubiłam takie odcinki z tajemnicami, nowymi planetami, nowymi kulturami, a u Titana tego dużo. Bardzo lubię tę o planecie-oceanie i ostatnią, z maszynami.

Jak dla mnei, to niech kręcą, nawet z niepięknie postarzałym Rikerem i równie niepiękną już Deanną (ostatnio mi mignęła w jakimś serialu drobną rolą, nieszczególnie wyglądała ).
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:26:07
Odpowiedz 
Picard:
A jakby ta mucha przenosiła malarie to jej zjedzenie też wyjdzie burkowi na zdrowie?

Malaria burkom nie straszna, chorują tylko ludzie - i nie przenoszą jej muchy
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:26:13
Odpowiedz 
Toreth

Toreth:
Bardzo zawsze lubiłam takie odcinki z tajemnicami, nowymi planetami, nowymi kulturami, a u Titana tego dużo.

To brzmi zachęcająco TNGowato.

Toreth:
. Bardzo lubię tę o planecie-oceanie i ostatnią, z maszynami.

A to nawet jeszcze lepiej.

ps. kogóż to widzę ponownie ;]
Toreth
Użytkownik
#28 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:30:56
Odpowiedz 
Q__:
To brzmi zachęcająco TNGowato.

USS Titan jest statkiem klasy Luna, stworzonej właśnie do eksploracji w duchu złotych czasów Entka Picarda.

Wysłali ich na obrzeża kwadrantu, gdzie jeszcze żaden człek nie dotarł i kazali odkrywać. No to odkrywają cuda, dziwy, o jakich się filozofom nie śniło ;)
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 3 Cze 2010 16:44:05
Odpowiedz 
Toreth

Tyte to wiem, znam trochę te powieści. Zresztą nadal twierdzę, że Trek bez eksploracji to nie Trek. B5 jest o międzygatunkowej polityce, SW o kosmicznych przygodach, nBSG o wojnie i niełatwych wyborach dokonywanych pod presją. ST natomiast właśnie o eksploracji.
tuvok
Użytkownik
#30 - Wysłana: 3 Cze 2010 23:33:24
Odpowiedz 
A ja bym chciał aby pokazano w nowym treku,
wszystko to co niezbadane, a nie jakieś tam wojny i inne bzdury.
w pierwszych odcinkach STARGATE SG-1 było wiele takich sytuacji
wlaśnie gdzie przylecieli na jakąś planetę, i oglądało się z zaciekawieniem,
bo przy każdym odcinku była taka aura tajemnicy.
Potem to popsuli, ale początkowe odcinki były niezłe.

W nowym treku śmiało by mogli rozwinąć
te wszystkie teorie kosmiczne, jakie często oglądamy na discovery. ;)

Teoria strun, multi-wszechswiat, dziwne zjawiska.
wszechswiat gdzie panują inne prawa fizyki (podajrze 4 wymiar).
Inne cywilizacje, paradoksy czasowe.

Aktorzy czy bohaterzy, to pikuś.
Główną rzeczą ciekawą w tych filmach jest ten scenariusz,
i fajny opowiedziany odcinek, z pewną dawką tajemnicy, widz patrzy z ciekawioscią itp.

Większość w dzisiejszych czasach filmów (tych z efekciarskimi FX)
zwykle już na samym początku można się domyślić co będzie na końcu.

Jeśli chodzi o nowego treka, moim zdaniem tam nic ciekawego nie było
tylko kupa FX. Które były raczej skierowane dla dzieci (co ich to podnieca).
Widać w tych czasach FX rządzi bardziej niż myślenie-ciekawy-scenariusz i dlatego sukces finansowy z filmu. Jak widać nie liczy się ciekawy scenariusz, < a efekciarstwo i efektowne pojedynki niestety.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy miniserial. STAR TREK: TITAN (podobno mają stworzyć)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!