USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Załogi okrętów GF
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Nash
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Lip 2005 15:11:21
Odpowiedz 
Pytanko: kiedy ogląda się Star Trek i przyglądnie się załogom okrętów rzuca się w oczy że większość z nich to ludzie. Natomiast inne rasy są zwykle w opozycji a już rzadkością są osobniki będące w kadrze dowódczej (tzn. senior officers - no poza Volcanami). Dlaczego tak jest? Bo biorąc pod uwagę ilość ras (niektóre zapewne istnieją dłużej od Ziemian np. Volcanie) i planet należących do Federacji to aż prosi się o większą różnorodność rasową (pomijam koszty produkcji i tworzenia kostiumów;)
Jean Luc Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Lip 2005 15:25:40 - Edytowany przez: Jean Luc Picard
Odpowiedz 
Flota kieruje się przeświadczeniem, że załogi złożione z osób z tego samego gatunku będą się ze sobą lepiej dogadywać. Dlatego np. ja otrzymałem Ziemian jako pierwszego i pokładowago lekarza. Podobnie np. w "pierwotnej" załodze kpt Janeway. Być może coś w tym jest, gdy przypomniny sobie choćby tak specyficzne gatunki jak Wulkanie czy Andorianie. Na statkach dopiero się integrujemy.
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Lip 2005 17:06:18
Odpowiedz 
Jakiej rasy był kapitan, który nie był człowiekiem, a spotkałeś go, gdy pasożyty opanowały admirałów Floty, Picard?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Lip 2005 17:36:01
Odpowiedz 
Kapitan Rixx z USS Thomas Paine był Bolidianinem. Dlaczego uznał pan za stosowne mnie o to spytać?
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Lip 2005 19:41:01 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Na statkach dopiero się integrujemy.

hehe, od 200 lat.

Jean Luc Picard

Picard z Enterprise-D tak nie mówi, nie wychodzi ci!
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Lip 2005 20:00:59
Odpowiedz 
Ściśle nie ma już kapitana Enterprise D. Bo nie ma takiego statku.
Nash
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Lip 2005 22:13:10
Odpowiedz 
>>Flota kieruje się przeświadczeniem, że załogi złożione z osób z tego samego gatunku będą się ze sobą lepiej dogadywać.

Cos to sprzeczne z ideami Federacji - łączyć, poznawac, wspolpracowac.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Lip 2005 22:19:57
Odpowiedz 
Współpracujemy i współdziałamy - jako załogi odrębnych okrętów. Właśnie w ten sposób łatwiej jest poznawać.
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Lip 2005 00:30:51
Odpowiedz 
na odległość hehe
Domko
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Lip 2005 13:32:12
Odpowiedz 
Hmm... Jean-Luc Picard oglądał chyba za dużo Star Treków.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Lip 2005 14:08:31
Odpowiedz 
Jak na osobę noszącą dumne wulkańskie imię wykazuje pan zadziwiająco mało spostrzegawczości, Slovaak. Miałem na myśli poznawanie galaktyki, nie siebie na wzajem. Siebie też poznajemy, lecz niekoniecznie na statkach. Taka jest polityka Floty, jak już pisałem.
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Lip 2005 14:29:21
Odpowiedz 
Wiesz "Jean Luc Picard" ciężko powiedzieć co ty masz na myśli bo ty udajesz kogoś innego!
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Lip 2005 15:39:34
Odpowiedz 
Zakładam się, że "Jean-Luc Picard" to jedna z osób, która pisze na naszym forum od jakiegoś czasu, ale zarejestrowała się pod innym nickiem. Przyznać się - kto cierpi na rozdwojenie jaźni?
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Lip 2005 16:29:34
Odpowiedz 
Można wykluczyć pare osób sprawdzając godziny wpisów z dokładnością do 60s. Bo tak sie składa że nie można napisać dwóch postów w czasie mniejszym niż 60s. Wiec np. jesli ja bym miał wpis 12:22:10 a ON o 12:22:15 to ja nie mógłbym nim być.

hehe, teraz każdy bedze sie starał udowodnic ze nim nie jest.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 9 Lip 2005 16:42:17
Odpowiedz 
Osoba o zdolnościach stratecznicznych może łatwo przekreślić prawdziwość pańskiej tezy, Slovaak. Jak? Wystarczy po prostu podać znajomemu (korzystającemu z innego łącza) swój login i hasło i namówić go do wysłania o określonej porze wiadomości. W ten sposób nawet dwa identyczne nicki mogą być użyte na forum o tej samej porze. Podczas mojej służby we Flocie po wielokroć musiałem używać podobnych podstępów.
Deanna Troi
Anonimowy
#16 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:02:22
Odpowiedz 
Kapitanie, jako pański były doradca, pytam, czemu nie jest pan na Enterprise broniąc Federacji, tylko pisze na tym forum? Jest pan potrzebny na Enterprise!
William Riker
Anonimowy
#17 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:10:31
Odpowiedz 
Proszę zrozumieć, kapitanie, martwimy się o pana. Nie wiedzieliśmy, gdzie pan jest, ale udało nam się namierzyć to forum. Lepiej niech pan wróci na swój okręt, bo jest tam bardziej potrzebny niż tutaj.
Królowa Borg
Anonimowy
#18 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:14:41
Odpowiedz 
Nieprawda, bardziej potrzebny jesteś mnie, Locutusie.
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:28:40
Odpowiedz 
Zakładam się, że "Jean-Luc Picard" to jedna z osób, która pisze na naszym forum od jakiegoś czasu, ale zarejestrowała się pod innym nickiem.

Tak właściwie to skąd ten wniosek, Domko?
Domko
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:32:26
Odpowiedz 
Tak mi się po prostu wydaje... Przyznaję, że nie mam co do tego konkretnych argumentów.
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:34:08
Odpowiedz 
A podejrzewasz kogoś?
Domko
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:38:07 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Szczerze? Ciebie...
Jak się tak zastanowić to robiłeś już takie rzeczy piszać np. za Waterhouse.
Ale to tylko podejrzenie.
Barusz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:39:04 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Łał. Na jakiej podstawie? Przecież ja jeden przyznałem się tu do używania kilku nicków.
Domko
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:45:14
Odpowiedz 
Może zrobiłeś to jak Seska w Voyagerze, czyli rzuciłeś podejrzenie na siebie w myśl zasady, że winna jest zawsze osoba najmniej podejrzana.
Barusz
Użytkownik
#25 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:48:10
Odpowiedz 
Może poświęć temu zagadnieniu osobny wątek na swojej nowej stronie internetowej.
Seska
Anonimowy
#26 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:51:18
Odpowiedz 
Wypraszam sobie takie insynuacje. Zawsze działałam tylko ku chwale KIardas.
Domko
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:53:00
Odpowiedz 
Załóżmy wątek na tym forum - "kto podszywa się pod Jean-Luc Picarda"
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Lip 2005 17:54:29
Odpowiedz 
Proszę bardzo. Ale ja tego nie zrobię, bo i tak już mam tu za dużo wymyślonych tematów.
Dreamweb
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Lip 2005 18:02:42
Odpowiedz 
Niech go założy sam zainteresowany
Domko
Użytkownik
#30 - Wysłana: 9 Lip 2005 18:12:52
Odpowiedz 
Dziś już nie będę miał na to czasu - jutro zobaczę jak się zakłada tematy na tym forum.
Na dziś mówię wszystkim - do zobaczenia.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Załogi okrętów GF

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!