USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Pytanko

Autor Wiadomość
jasiek1
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Sier 2009 22:29:49
Ostatnio oglądam TOSa na Pulsie i obserwuję dość często, że Spock używa takiego chwytu koło szyi klienta i delikwent jest nieprzytomny. Ciekawi mnie czy takie coś jest możliwe w rzeczywistości. ( na sobie próbowałem i nie działa)
Doctor_Who
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Sier 2009 22:31:54
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Sier 2009 22:33:52
jasiek1:
( na sobie próbowałem i nie działa)

Skądinąd wiemy, że Spock próbował nauczyć Kirka tego chwytu i tez nie wyszło. Co ciekawe, nauczył się tego Data. Czy jest możliwe - bo ja wiem? Nie wydaje mi się.
Queerbot
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Sier 2009 23:08:08
jasiek1:
na sobie próbowałem i nie działa

A jakby zadziałało?!
kanna
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Sier 2009 23:18:23 - Edytowany przez: kanna
Queerbot:
A jakby zadziałało?!

może nawet zadziałało, tylkojasiek1 nie pamięta ;) amnezja wsteczna i te sprawy...
Doctor_Who
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Sier 2009 23:21:35
kanna

W tym przypadku ile razy by to testował?
Przypomina mi się jak w ''facetach w bieli'' sparodiowano działanie wymazywacza pamięci...

PS: Możliwe wyjaśnienia działania:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vulcan_nerve_pinch#Ph ysiology
jasiek1
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Sier 2009 23:46:05
Nie działa bo byłem w tej samej pozycji czyli stojącej
Pisarz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Sier 2009 07:44:32
Może powinieneś poćwiczyć na kimś, wtedy byłoby o wiele łatwiej :P
kanna
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Sier 2009 10:05:20
Pisarz:
poćwiczyć na kimś

o to to praca w podgrupach Jeżeli podgrupa bedzie miła, to nawet nie bedzie miało znaczenia, czy Ci nerve pinch wyjdzie, czy nie ;)
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Sier 2009 10:33:48
Ha, Spock potrafił nawet robić nerve pincha na dwie ręce!

A swoją drogą pamiętam taką komedyjkę o genialnym naukowcu, który jak się okazało był nastolatkiem, ale zapuścił brodę, żeby środowisko naukowe traktowało go poważnie. I w pewnym momencie używał czegoś podobnego do wolkańskiego chwytu. z tym, że film oglądałem przed TOS-em i nie od razu skojarzylem podobieństwo ;)

USS Phoenix forum / Star Trek / Pytanko

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!