USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy serial (?)
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#511 - Wysłana: 14 Sty 2014 01:11:18
Odpowiedz 
Q__:
Zaraz... Twierdziłeś, że oficer GF nie może być kobietą zarazem atrakcyjną pod względem erotycznym i sprawną w walce czy w dowodzeniu. Ja pokazuję, że życie mówi co innego.

Zaraz... gdzie twierdziłem, że nie może? Mówiłem tylko, że to takie pospolite, typowe dla tanich, komercyjnych seriali - stereotypowe. A właśnie za stereotypowego kapitana w kontekście nowego serialu mi sie od Ciebie tak obrywało Więc nie bądz teraz hipokrytą

Q__:
Zakładasz, że p. Chapman (czy jak jej tam naprawdę) zrobiłem sam na Photoszopie?

Abstrahując od tego, że nie twierdzę, iż ładna dziewczyna nie może być bojowa, to mimo wszystko jak się ją zdejmie z okładki to już skromniej się robi:

a
Q__
Moderator
#512 - Wysłana: 14 Sty 2014 16:42:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Zaraz... gdzie twierdziłem, że nie może? Mówiłem tylko, że to takie pospolite, typowe dla tanich, komercyjnych seriali - stereotypowe

A tośmy się nie zrozumieli w tym jednym zakresie. Sądziłem, że masz istnienie takich postaci za niemożliwe (że jak laska to za delikatna np.). Że zakładasz iż kobieca kobieta nie nada się do - jak sądzisz - męskiej roboty.

Mav:
to mimo wszystko jak się ją zdejmie z okładki to już skromniej się robi:

Ok... Tylko teraz pytanie jak wyglądają proponowane przez Fullera odtwórczynie ról kapitan i XO bez hollywoodzkiego rynsztunku (makijaże, filtry fotograficzne, photoshopy)...

I drugie: czy Fuller zechce wydobyć z nich laskowatość (co by pasowało do plastic fantastic TNG) czy zgoła przeciwnie (co - zważywszy na znaczenie nBSG dla serialowej SF ostatnich lat nie jest niemożliwe). (Inna sprawa, że - w przeciwieństwie do Ciebie? - jestem w stanie zaakceptować jedno i drugie o ile będzie sensownie się wpisywało w ogólną koncepcję serialu.)
Mav
Użytkownik
#513 - Wysłana: 15 Sty 2014 12:40:43
Odpowiedz 
Q__:
I drugie: czy Fuller zechce wydobyć z nich laskowatość (co by pasowało do plastic fantastic TNG) czy zgoła przeciwnie (co - zważywszy na znaczenie nBSG dla serialowej SF ostatnich lat nie jest niemożliwe). (Inna sprawa, że - w przeciwieństwie do Ciebie? - jestem w stanie zaakceptować jedno i drugie o ile będzie sensownie się wpisywało w ogólną koncepcję serialu.)

Nie wiem co może kombinować ten Fuller, nic o nim nie wiem.
Q__
Moderator
#514 - Wysłana: 15 Sty 2014 12:50:08
Odpowiedz 
Mav

Mav:
nic o nim nie wiem

Krótkie info o nim wrzucałem TU:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3252&page=20#msg250122
A teraz Hannibala robi.
Mav
Użytkownik
#515 - Wysłana: 15 Sty 2014 14:09:11
Odpowiedz 
Q__:
Krótkie info o nim wrzucałem TU:

No nie wiem... Pracował przy VOY, są bliskie klimaty DS9... Nie podoba mi się.
Q__
Moderator
#516 - Wysłana: 15 Sty 2014 14:45:03
Odpowiedz 
Mav

A sprawdzałeś listę odcinków jakie ma na sumieniu? Mnie się zdarzyło... i byłem raczej zadowolony.
Mav
Użytkownik
#517 - Wysłana: 15 Sty 2014 16:03:55
Odpowiedz 
Q__:
A sprawdzałeś listę odcinków jakie ma na sumieniu? Mnie się zdarzyło... i byłem raczej zadowolony.

Sprawdź jakie odcinki napisali Braga i Berman dla TNG To o niczym nie świadczy.
Q__
Moderator
#518 - Wysłana: 15 Sty 2014 21:08:31
Odpowiedz 
Mav

Mav:
To o niczym nie świadczy.

Psst! Ja tu usiłuję optymistą być...
Mav
Użytkownik
#519 - Wysłana: 15 Sty 2014 21:43:44
Odpowiedz 
Q__:
Ja tu usiłuję optymistą być..

Niepoprawnym, warto sprecyzować
Q__
Moderator
#520 - Wysłana: 16 Sty 2014 00:05:13
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Niepoprawnym

Trekowym, znaczy się...
Mav
Użytkownik
#521 - Wysłana: 16 Sty 2014 01:13:45
Odpowiedz 
SYFY DEVELOPING 10 NEW SCI-FI SPACE SHOWS:

http://television.cosmicbooknews.com/content/syfy- developing-10-new-sci-fi-space-shows

Było już? Większość wydaję się słaba, ale parę może być ciekawe. Konkretnie te:

Ringworld: Based on Larry Niven's novel: a team of explorers travels to the farthest reaches of space to investigate a mind-blowing alien artifact called Ringworld, an artificial habitat the size of 1 million Earths. They discover the remnants of ancient advanced civilizations, mysteries that shed light on the origins of man and, most importantly, a possible salvation for a doomed Earth.

Clandestine: After a clan of bandits are nearly destroyed and left for dead by Coalition forces, they take refuge in the nearest safe haven, a derelict Coalition starship floating in space. Once onboard, they masquerade as Coalition officers while continuing their criminal ways – until they stumble upon a shocking realization about the true nature of the Coalition.

Sojourn: The first detective ever in space is tasked with investigating a murder on a starship — headed to colonize another planet – and instead becomes embroiled in a vast conspiracy involving a mysterious terrible crime dating back to the original launch of the ship 50 years ago.

Ale zapewe nic z tego nie będzie, bo to SyFy Dadzą 5 zł na produkcje i klapa.
reyden
Użytkownik
#522 - Wysłana: 16 Sty 2014 02:31:26
Odpowiedz 
Większość z seriali małpuje to co już było - BSG , Firefly (Clandestine ) , Kosmiczny Posterunek ( Sojourn ) czy seria filmów Tremors aka Wstrząsy .

Do tego Sojourn porusza tematykę która w wydaniu SF może się nie sprawdzić .

Z tego wszystkiego to tylko Ringworld daje jakieś nadzieje * , nie dość że oparty jest na dziele znanego pisarza to jeszcze będzie to miniseria - łatwiej sfinansować 4-6 odcinków czy 13 lub 22 odcinki .

* - O ile w przypadku tej stacji można mieć jakiekolwiek nadzieje na dobry film/serial , większość tego co jest to chała .
Q__
Moderator
#523 - Wysłana: 16 Sty 2014 09:25:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Większość z seriali małpuje to co już było

Smutne to, bo oznacza - między innymi - wyczerpanie jeśli nie konwencji, to kreatywności twórców...

reyden:
Kosmiczny Posterunek ( Sojourn )

Od strony początków działalności detektywistycznej w przestrzeni pozaziemskiej może bardziej przypominać serial Star Cops, o którym pisałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3332&page=1#msg272509
Ale, tak czy siak, wtórność pozostaje.

reyden:
Z tego wszystkiego to tylko Ringworld daje jakieś nadzieje * , nie dość że oparty jest na dziele znanego pisarza to jeszcze będzie to miniseria - łatwiej sfinansować 4-6 odcinków czy 13 lub 22 odcinki .

W dodatku jest to historia dzieląca kanon z ST - pamiętasz, oczywiście, Kzinti z TAS? - czyli taki prawie-Trek.

EDIT: garść informacji:
http://insidetv.ew.com/2013/04/10/ringworld-syfy/
Kontok
Użytkownik
#524 - Wysłana: 16 Sty 2014 11:14:37
Odpowiedz 
Fajnie by było, żeby ten serial powstał
Mav
Użytkownik
#525 - Wysłana: 16 Sty 2014 15:25:34
Odpowiedz 
reyden:
Z tego wszystkiego to tylko Ringworld daje jakieś nadzieje

Też najbardziej na to liczę, no ale jak sam zwróciłeś uwagę, to tylko SyFy...

reyden:
Większość z seriali małpuje to co już było

Q__:
Smutne to, bo oznacza - między innymi - wyczerpanie jeśli nie konwencji, to kreatywności twórców...

Filmy sensacyjne też się wydają takie same, policjanci gonią bandziorów, bandziory się strzelają między sobą, motywy zemsty, walka z terrorystami itd. Ale to nie znaczy, że nie powstają ciekawe filmy, które pomimo wtórnej konwencji wnoszą ciekawe pomysły i ciekawe historie. Może tak samo powoli trzeba traktować SF? Nie przekreślać czegoś, co wydaję się wtórne, bo być może wniesie ciekawe historie, dobrą realizację i kilka nowych pomysłów?
Q__
Moderator
#526 - Wysłana: 16 Sty 2014 19:45:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kontok

Witany na pokładzie .

Mav

Mav:
Też najbardziej na to liczę

Bo jak nie liczyć? Międzygatunkowa załoga (w której dominują gatunki znane z kanonu ST), eksploracja, piękny BDO* w roli tytułowej...
Choć znając SyFy...

* Big Dumb Object inaczej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Dumb_Object
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/BigDumb Object
http://sf-encyclopedia.com/entry/big_dumb_objects

Mav:
Może tak samo powoli trzeba traktować SF? Nie przekreślać czegoś, co wydaję się wtórne, bo być może wniesie ciekawe historie, dobrą realizację i kilka nowych pomysłów?

Odmawiam traktowania SF w ten sposób, póki rozwija się sama Nauka, a ludzkość - choć czasem strasznymi zygzakami - idzie do przodu.

(Nie znaczy to jednak, że wtórne historie nie mogą być dobre - dowodem nBSG, Firefly, "Matrix"... ba... nawet sam Trek, co zauważy każdy, kto w SF oczytany.)
Mav
Użytkownik
#527 - Wysłana: 16 Sty 2014 20:25:07
Odpowiedz 
Q__:
Odmawiam traktowania SF w ten sposób, póki rozwija się sama Nauka, a ludzkość - choć czasem strasznymi zygzakami - idzie do przodu.

Kiedy naprawdę chyba powoli już nie da się wymyślić czegoś, co w ogólnych założeniach nie byłoby wtórne.

Q__:
Nie znaczy to jednak, że wtórne historie nie mogą być dobre - dowodem nBSG, Firefly, "Matrix"... ba... nawet sam Trek, co zauważy każdy, kto w SF oczytany.

No właśnie.
Q__
Moderator
#528 - Wysłana: 16 Sty 2014 20:35:53
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Kiedy naprawdę chyba powoli już nie da się wymyślić czegoś, co w ogólnych założeniach nie byłoby wtórne.

Można... Tylko trzeba być geniuszem... choć trochę.
tuvok
Użytkownik
#529 - Wysłana: 15 Gru 2017 23:11:31
Odpowiedz 
Twórca Battlestar Galactica stworzy nowy kosmiczny serial dla Apple

Ciekawe czy po orville przyjdzie nam cos nowego od Ajpla?

https://naekranie.pl/aktualnosci/tworca-battlestar -galactica-stworzy-nowy-kosmiczny-serial-dla-apple -2705537
Q__
Moderator
#530 - Wysłana: 16 Gru 2017 08:22:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
tuvok

tuvok:
/tworca-battlestar -galactica-stworzy-nowy-kosmiczny-serial-dla-apple

Hmm...

wiadomo, że fabuła zastanowi się nad tym co by było, gdyby wyścig kosmiczny USA i ZSRR za czasów zimnej wojny nigdy się nie skończył?

To może być ciekawe, bo kojarzy się z baxterową "Wyprawą", ellisowym Ministry of Space, no i dukajowymi "Sercem Mroku" i "Okiem potwora" też trochę... (A jak dobrze pójdzie może i da się postrzegać jako jakiś nieoficjalny prequel TOS-u.)
Szkoda tylko, że dziś łatwiej mówić o eksploracji kosmosu, w konwencji jakichś historii alternatywnych i retrostylizowanych rocketpunków, niż wybiegającej w przyszłość zwykłej SF.
MarcinK
Użytkownik
#531 - Wysłana: 17 Sty 2018 16:45:46
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#532 - Wysłana: 17 Sty 2018 17:32:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
j-j-abrams-pracuje-nad- nowym-serialem-akcja-ma-rozgrywac-sie-w-kosmosie

Dorzucę źródło informacji:
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/jj-abr ams-shopping-tv-space-drama-script-1075163

Da się to jutro na majnsajta , w końcu nasz człowiek .

EDIT:
Dało się:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1878
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nowy serial (?)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!