USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / wkręcanie kolegi w st
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
elbereth
Moderator
#1 - Wysłana: 22 Cze 2009 00:04:07 - Edytowany przez: elbereth
witam, w wakacje planuje zrobic z kumplem seans st, jest on troszkę obeznany w temacie (glownie przez rozmowy ze mną ;]) ale chce mu pokazac najwazniejsze filmy i odcinki. musi się to zmieścic w jakis przyzwoitych ramach czasowych ;]
takie st essentials ;]
TOSa chyba pominę? [edit: po refleksji zostawie ten odc z khanem co by byl wstep do ST II]
ST II & III (TMP pomijam bo przydługawy imo i moze go zniechęcić na pierwszy bój)
teraz moja prośba: co najlepiej z TNG? chciałbym Unification, ale co jeszcze?
ST Generations
ST First Contact
co z DS9?
ST Insurection
z VOYa? Scorpion? tutaj też prośba o sugestie ;]
ST Nemesis
na dokładkę w sumie bym wrzucił cały 4 sezon ENT
no i ST XI
jasiek1
Użytkownik
#2 - Wysłana: 22 Cze 2009 00:17:16
DS9 od 3 sezonu całość
Insurection sobie odpuść Nemezis też
TOSa puść ale po tym jak się wciągnie,z TNG Best of Both worlds i ogólnie większość 2 odcinkowców
Entka wybierz kilka odcinków
Alucard87
Użytkownik
#3 - Wysłana: 22 Cze 2009 00:34:30
trochę TOSa by się jednak przydało (Balance of Terror, City on the Edge of Forever chociażby...), INS ja bym jednak nie pomijał (co by nie powiedzieć o tym filmie, jest w nim trochę solidnego trekowego idealizmu )

Co do VOYa - trochę ciężko wybrać jakieś reprezentatywne odcinki, ale przynajmniej ze trzy by wypadało, gwoli redaktorskiej rzetelności...to samo z ENTkiem - przynajmniej po jednym z każdego sezonu.
Sh1eldeR
Użytkownik
#4 - Wysłana: 22 Cze 2009 00:55:14 - Edytowany przez: Sh1eldeR
elbereth
Z TNG polecam:

Best of Both Worlds - to oczywiste; wielu amatorów uważa ten dwuczęściowy odcinek za film, sam zresztą kiedyś tak myślałem.

The Inner Light - Picard "przeżywa" całe życie z jakąś stosunkowo prymitywną rasą. Z początku nie wie o co chodzi, ale potem wkręcają mu, że chyba postradał zmysły i w końcu akceptuje to życie i dożywa szczęśliwie późnej starości. A tak naprawdę cały czas był na Enterprise, pod działaniem sondy wysłanej przez tą rasę, która chciała, by ktoś się dowiedział, jacy byli zanim ich słońce spaliło planetę na śmierć.

All Good Things - Bardzo dobry, nietypowy odcinek kończący serię. Z ciekawym pomysłem.

Darmok - Niesamowicie trekowy epizod. Rasa, która ma zupełnie inny styl porozumiewania się niż ludzie -- uniwersalny translator tłumaczy słowa w ich języku, ale wychodzi z nich tylko bezsensowny bełkot. Picard odmawia walczenia z obcym i w końcu następuje wzajemne zrozumienie.

Q Who? - Jeszcze trochę Borga nie zaszkodzi. Może to pokazać z BoBW? Odcinek w ogóle dobry, pokazuje potęgę Q i Borga. No i jest wymagający dla Picarda.

The Arsenal of Freedom - niezamieszkała planeta z automatycznym "sprzedawcą", który naszym bohaterom urządza małą... prezentację, wysyłając na nich coraz to lepsze drony. Geordi dowodzi sekcją napędową Enterprise i w końcu pokonuje zakamuflowaną sondę, wlatując w górne warstwy atmosfery i namierzając turbulencje.

edit:
Z VOY-a na szybko przychodzi mi do głowy właśnie Scorpion i Year of Hell. I może Jetrel? Widziałem go tylko raz, ale z tego co kojarzę, był bardzo trekowy (na pewno najbardziej z tych odcinków VOY-a, które tutaj wymieniłem).
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 22 Cze 2009 01:33:34
Alucard87
Alucard87:
Co do VOYa - trochę ciężko wybrać jakieś reprezentatywne odcinki, ale przynajmniej ze trzy by wypadało, gwoli redaktorskiej rzetelności..

Scorpion, Nothing Human, Equinox, One Small Step, Memorial... Voyager też miewa dobre odcinki.

A tak trochę przewrotnie, to dodałbym do tego menu trochę jakiś takich ciężej strawnych epizodów. Jak go nie odrzuci, to resztę też obejrzy.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 22 Cze 2009 02:25:57
TOS:
-The Devil in the Dark,
-The City on the Edge of Forever,
-The Doomsday Machine.

TNG:
-11001001,
-Conspiracy,
-Elementary, Dear Data,
-The Measure of a Man,
-Booby Trap,
-Yesterday's Enterprise,
-The Best of Both Worlds,
-Relics.

DS9:
-Emissary,
-Duet,
-Explorers,
- Far Beyond the Stars.

VOY:
-Non Sequitur,
-Scorpion,
-Timeless.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 22 Cze 2009 06:53:32 - Edytowany przez: Eviva
Ja by i "Amok Time" dorzuciła, to bardzo ciekawy odcinek i raczej dość ważny, bo dowiadujemy się z niego tego i owego o Wolkanach. Również "Journey to Babel" jest interesującym fabularnie i konstrukcyjnie odcinkiem.
Gdyby kolega uparł się, że chce również obejrzeć coś z TAS, polecam "Yesteryear"
Pisarz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 22 Cze 2009 07:39:47
Z VOY'a może Year of Hell? Podobno to jeden z niewielu odcinków Treka, w którym Federacja "dostaje baty" od obcej rasy.

Ja bym polecał tak (z VOY'a):
-Year of Hell
-Scorpion
-Timeless
-Basics
-Tinker, Tenor, Doctor, Spy
-Hope and fear
-Message in a Bottle
(kolejność przypadkowa)
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Cze 2009 09:38:55
Trochę odbiegnę od tematu, bo w gruncie rzeczy nie jestem w stanie polecić. Choć znam jedną metodą. Przywiązać do fotela i kazać oglądać wszystkie sezony ST ;].
Moją żonę wkręciłem w oglądanie DS9. Wieczorami ona oglądała bo co mogła innego robić, jak ja to robiłem. Czasem usypiała, potem oglądała z przyjemnością. Kiedy ja sam obejrzałem jakiś odcinek, ona w wolnej chwili nadrabiała dany odcinek, odcinki. Voya też oglądała, ale stanowczo stwierdziła iż DS 9 jest lepszym serialem.
kanna
Użytkownik
#10 - Wysłana: 22 Cze 2009 09:42:58
Ja wkręciłam męża... spokojnie i powoli ;) Oglądałam sobie wieczorkiem kolejne odcinka na telewizorze. Indoktrynacja prosta i skuteczna

I w koncu sam "wypatrzył" reklamę ST XI (na 3 dni przed premierą) i dumnie mnie poinformaował - oczywiście sadził, że nie mam o tym pojęcia - że nowy ST wchodzi i może ze mną iść
Pisarz
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Cze 2009 10:22:01
W moim przypadku to ja dałem się "wkręcić" w ST. Brat z matką oglądali jakiś odcinek, ja nie miałem nic do roboty to poszedłem i obejrzałem z nimi. Spodobało mi się jak widać.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Cze 2009 12:06:51 - Edytowany przez: Nasty Rudolf
Z VOY'a na pierwsza mysl przyszly mi do glowy 3 odcinki:

- The 37’s - istota ewolucji ludzkosci w Treku
- Real Life - naprawde bardzo poruszajacy odcinek
- Death Wish - troche egzystencjalnych rozwazan, choc trzeba byc juz nieco obytym z Q, zeby Voyager wiszacy na choince nie wydal sie komus idiotyzmem
kanna
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Cze 2009 14:55:55
Tak jeszcze pomyslałam.. kiedys chciałam mojego brata zachecic, i trafilismy na odcinek, co Picard grał na flecie w kanałach. Nie poczul się zachęcony...;(

Mój prywatny mąż - prosty admin po polibudzie - preferuje te odcinki, co strzelaja. Moze to jakis trop? ;) Puść mu Borga

Sh1eldeR
Darmok - dla mnie kompletna porazka. nie znosze tego odcinka.
Sh1eldeR
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Cze 2009 15:35:30
kanna
Ano widzisz. W sumie chyba pierwszy raz słyszę, żeby osoba będąca miłośnikiem Treka nie znosiła tego konkretnego odcinka. Jak widać, jest to jak najbardziej możliwe .

Tutaj w sumie nikt oprócz mnie go póki co nie wymienił. Trochę mnie to dziwi, przysiągłbym, że znalazł się on bardzo wysoko na tworzonej przez fanów liście najlepszych Treków (niestety nie pamiętam już, co to była za lista). Z drugiej strony, sam go widziałem bodaj 1-2 razy.
kanna
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Cze 2009 15:41:44
Sh1eldeR

nawet chyba nie chodzi o fabułę. Ja wole odcinki, gdzie jest więcej bohaterów, a nie te skupione w 100 % na Picardzie.
Jakbym tam sobie na jego miejsce podstawila Rikera, to pewnie by odcinek sporo zyskał w moich oczach ;)
Sh1eldeR
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Cze 2009 16:21:18
kanna
Ja również wolę seriale, które rozwijają nie jednego, a przynajmniej kilku bohaterów. Choć pojedyncze odcinki skoncentrowane na jednej osobie jakoś, jak widać, wytrzymuję.

Jak tak trochę o tym pomyślałem, to Darmok faktycznie nie najlepiej nadaje się na pierwszy odcinek Treka, jaki komuś pokazujemy. Ale jako któryś z kolei -- IMO jak najbardziej, bo fabuła jest wyjątkowo trekowa (w tym najbardziej klasycznym znaczeniu).
Dragon
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Cze 2009 17:27:49
Na początek zdecydowanie polecam TNG oraz ENT.
Trudno mi wskazać konkretne odcinki ale najlepiej te z poważną otoczką, lepiej bez pajaców typu Q itd (wiem że przesłanie były poważne ale otoczka dla świerzaka będzie zabójcza)

Z TNG sezony 4,5,6,7

Z ENT sezony 3,4

Uwaga, testowane na szwagrze!

Najpierw oglądał ENT przez ramie, w końcu się dosiadł i sam oglądał, potem bez bólu oglądał TNG.

A na końcu za jednym zamachem wszystkie filmy.

Inny znajomy Wciągną się zaczynając od ENT, za najlepszy uznał 3 sezon.
elbereth
Moderator
#18 - Wysłana: 23 Cze 2009 00:13:28
ok wielkie dzięki za wszystkie sugestie!
to ma być popoldniowo-wieczorowo-nocny maraton więc raczej ds9 sezony 3 w górę odpadają ;]
jak znajdę wolniejszą chwilkę to skomponuje playliste i przedstawie Wam co i w jakiej kolejnosci wybrałem
dzieki, jakby sie komus cos nasunelo nowego to tez zapraszam ;]
Sh1eldeR
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Cze 2009 00:21:29
elbereth
Wiesz, taka lista może się przydać każdemu. Publikując ją tutaj możesz wielu ludziom ułatwić żywot (i wejście w Treka). Sam może miałbym paru chętnych po ST XI...
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 23 Cze 2009 22:19:13
No i nie zapomnij napisać szczegółowego raportu z przebiegu indoktrynacji ;)
elbereth
Moderator
#21 - Wysłana: 23 Cze 2009 23:49:24
Sam maraton odbędzie się najprawdopodobniej dopiero w okolicy drugiej połowy lipca więc jeszcze troche poczekamy na efekty ;]
waterhouse
Moderator
#22 - Wysłana: 24 Cze 2009 01:59:28
z DS9

-In the Pale Moonlight (jeśli tylko jeden z DS9 to własnie ten)
-Inter Arma Enim Silent Leges
-Valiant
-The Visitor
-Chimera
-The Wire
-The Siege of AR-558
-Improbable Cause/The Die is Cast
Alucard87
Użytkownik
#23 - Wysłana: 24 Cze 2009 03:41:50
Tak to czytam i czytam, i sam sobie skrobię listę, co obejrzę dla przypomnienia w wakacje Ale najpierw skończę Atlantis i całego Farscape
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 24 Cze 2009 09:15:28
Alucard87

człowieku, czy Ty nie sypiasz?!
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 24 Cze 2009 10:02:40
kanna:
człowieku, czy Ty nie sypiasz?!

Czemu? Teraz właśnie śpi.
Alucard87
Użytkownik
#26 - Wysłana: 24 Cze 2009 12:38:53
A teraz dopijam kawunię i idę w miasto
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 24 Cze 2009 12:55:52
Alucard87:
A teraz dopijam kawunię i idę w miasto

Miłej zabawy i nie wracaj za późno, bo bez Ciebie robi się smutno.
Pisarz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 24 Cze 2009 14:08:44 - Edytowany przez: Pisarz
Jak oficer Gwiezdnej Floty. Pracować do późna i wstawać o szóstej rano. Sam chyba bym się nadawał do pracy na statku kosmicznym, bo zawsze o szóstej rano wstaję .
Eviva
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Cze 2009 14:14:46
Pisarz:
zawsze o szóstej rano wstaję

Ja też. Nawyk z czasów, gdy miałam psa i o szóstej rano drapał do drzwi, by go wyprowadzić na siusiu. Od tego czasu mam odruch Pawłowa - o szóstej rano zrywam się na równe nogi, niezaleznie od tego, o której poszłam spać.
Alucard87
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Cze 2009 14:28:43
Eviva:
Miłej zabawy i nie wracaj za późno, bo bez Ciebie robi się smutno.

Miło mi wzajemnie
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / wkręcanie kolegi w st

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!