USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Wolf 359 - jedyny okret, ktory przetrwal masakre...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#181 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:36:31
Odpowiedz 
Ponadto zaś Kezoni przegrali tę bitwę

Nie tym razem ! Dopiero pod koniec odcinka udało się ich zneutralizować i to tylko dzięki podstępowi.
Barusz
Użytkownik
#182 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:38:04
Odpowiedz 
Więc tym razem ! Voyager walczył i wygrywał z całą kezońską armią przez dwa lata.
Picard
Użytkownik
#183 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:52:31
Odpowiedz 
We wzmiankowanym odcinku Tores przesłała na pokład Voyagera kazońskich przywódców zgromadzonych na okręcie ,,ulubieńca" Seski i tym samym zmusiła przeciwników do kapitulacji. Chyba , ze mówimy tu o czymś zupełnie innym...
Barusz
Użytkownik
#184 - Wysłana: 19 Lip 2005 20:05:16
Odpowiedz 
To chyba nie było na statku, tylko w bazie tego gatunku, który niegdyś ciemieńżył Kezonów. Z resztą wódz Kezon-Nistrim najdłużej zwlekał z przybyciem na konferencję.
Picard
Użytkownik
#185 - Wysłana: 19 Lip 2005 20:13:58 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Nie wydaje mi się ! Sęsory Voyagera wykrywały jedynie zgrupowanie kazońskich statków , nie było mowy o żadnej bazie.
Barusz
Użytkownik
#186 - Wysłana: 19 Lip 2005 20:16:19
Odpowiedz 
Były sceny w bazie: np. Tuvok wykrywa bombę, później zastanawiają się kto ją podłożył, przywitanie z klanami i w końcu tamten facet każe ją opuścić.
Picard
Użytkownik
#187 - Wysłana: 19 Lip 2005 20:20:03
Odpowiedz 
Mnie się wydaje , że wpierw Chikotaja chcieli wykraść pędząc z warp. Nie udało się ze względu na pole tłumiące rozpostarte przez Seske. Nie przypominam sobie natomiast by po wyiściu z warp Kazoni atakowali okręt Jeaneway jakimiś bąbami...
Nash
Użytkownik
#188 - Wysłana: 19 Lip 2005 21:58:51
Odpowiedz 
>>nie dziwi więc jej pierwsze zastosowanie właśnie na Intrepidzie.

Ot trafilo na niego bo akurat byl na tapecie. To jest tak jak z izolinowa tecnologia - zostala wynaleziona, zaadaptowana do okretow i uzyta. Najpierw w Exclesiorze a pozniej w reszcie okretow. I watpie aby klejne nowe konstrukcje jej nie mialy skoro zdawala egzamin (pomijam podatnosc na zarazki).

>>Ciekawe czy Prometheus też miał takie układy...

Sklanialbym sie ze mial - wskazywalaby na to np. obecnosc AHM .
waterhouse
Moderator
#189 - Wysłana: 20 Lip 2005 18:11:34 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
I to jest argument? Brak argumentów?

Ty argumentu "w manualu wspomniano że intrepid to okręt przeznaczony do tego i tego" i tak byś nie uznał, więc nie wspominałem o tym....

Wracamy do punktu wyjścia - wielozadaniowiec.

to Ty wracasz do punktu wyjścia....

2) Co w tym trudnego?

aż dziw że nie napisałeś " a co to ma do rzeczy".
Patrzymy jak dany okręt radzi sobie w różnych sytuacjach i na tej podstawie wnioskujemy do czego był stworzony.

ja (podobnie jak twórcy takich stron jak ditl) już wywnioskowałem....

chwilowo mam ważniejsze rzeczy do zrobienia niż udowadnianie tak elementarnej rzeczy jak przeznaczenie jednostek klasy Intrepid....

powrócę do tego fascynującego tematu za tydzień, kiedy już będe w domu...
Barusz
Użytkownik
#190 - Wysłana: 1 Sier 2005 13:42:13
Odpowiedz 
Czekam...
Pah Wraith
Użytkownik
#191 - Wysłana: 1 Sier 2005 16:06:32
Odpowiedz 
Pretorowi pobyt w domu sie nieco skrócił. Mogę przejąć pałeczkę.

Czemu Intrepid to okręt naukowy, a nie wielozadaniowy?
Np. konstrukcja na to wskazuje:

Podłużne coś na przedzie dziobu Intrepidów to "paleta sensorów", a zatem czysto badawczy sprzęt, bo na żadnym innym okręcie o którym wcześniej mowa była, nie widzieliśmy tak wyeksponowanych czujników. Wyjątkiem może być Nebula z doczepianą (?) paletą sensorów. Odsłonięcie fragmentów statku nie byłoby najrozsądniejszą strategią działania w przypadku okrętu wojennego czy nawet wielozadaniowego, posyłanego, jak sama nazwa wskazuje w różne, często niebezpieczne miejsca.

Okręt jest dużo mniejszy, ergo, jak na potrzeby dyplomacji, desantu, ewakuacji planetarnej według standardów nakreślonych w XXIV wieku (czyli tego co widzieliśmy na jedynym wielozadaniowcu, który długo obserwowaliśmy) za mały.
Barusz
Użytkownik
#192 - Wysłana: 1 Sier 2005 16:10:40
Odpowiedz 
Pretorowi pobyt w domu sie nieco skrócił.

Wypadałoby jakoś to zaznaczyć...

Podłużne coś na przedzie dziobu Intrepidów to "paleta sensorów", a zatem czysto badawczy sprzęt, bo na żadnym innym okręcie o którym wcześniej mowa była, nie widzieliśmy tak wyeksponowanych czujników.

I to ma przeszkadzać (czy choćby nie przydać się w bitwie)?

Okręt jest dużo mniejszy, ergo, jak na potrzeby dyplomacji, (...) za mały.

W sensie sala balowa się nie zmieści? Przecież jest mesa.

desantu,

!70 osób stałej załogi się mieści...
Pah Wraith
Użytkownik
#193 - Wysłana: 2 Sier 2005 09:26:49
Odpowiedz 
Wypadałoby jakoś to zaznaczyć...

Rozumiem, powinien się z tego wytłumaczyć przed wszystkimi Forumowiczami

I to ma przeszkadzać (czy choćby nie przydać się w bitwie)?

Prośba nr. 1 w tym topiku: czytaj moje wypowiedzi do końca.
A oza tym,laboratoriumteż nie bardzo przeszkadza okrętowi w walce, aczkolwiek jego użyteczność militarna jest znikoma.

W sensie sala balowa się nie zmieści? Przecież jest mesa.

Jeśli uważasz, że dyplomacja ogranicza się do wydawania przyjątek, to może rzeczywiście powinniśmy zrezygnować z omawiania dyplomatycznej użyteczności Intrepidów.
Widziałeś "INTER ARMA ENIM SILENT LEGES"? Wysłano ten stataeczek na konferencję na Romulusie. Mesa (jakimś cudem wg. projektu Neelixa) jest śmiesznie mała. Brakuje tam miejsca na kajuty takiej wielkości jak np. na Galaxy, brak licznych holodeków, korytarze są zgrzebne i wąskawe. To nie jest okręt-hotel. Pod koniec XXIV wielku Flota nie wyśle takiego okrętu dla celów dyplomatycznych.

!70 osób stałej załogi się mieści...

Ale desant!
Barusz
Użytkownik
#194 - Wysłana: 2 Sier 2005 10:45:57
Odpowiedz 
1) No skoro się zapowiada odpowiedź, to wypadałoby coś napisać.
2) Czytam. No i?
3) Nie jest. Można tam zorganizować wszystko.
4) No raczej.
Iluk
Użytkownik
#195 - Wysłana: 2 Sier 2005 11:16:09
Odpowiedz 
waterhouse i tak już się kilka dni spóźniłeś. Czekamy na obiecaną odpowiedź.
Pah Wraith
Użytkownik
#196 - Wysłana: 2 Sier 2005 12:56:43
Odpowiedz 
1) To było prawie dwa tygodnie temu. Poza tym Waterhouse, który przez dwa miesiące się włóczy po Polsce ma lepsze rzeczy do roboty niż przekonywanie nieprzekonywalnego I.B.

2) To czytaj proszę ze zrozumieniem. Ponieważ w drugiej części tej wypowiedzi znajdowała się już odpowiedź na pytanie, które zadałeś w następnym poście. Nie odniosłeś się do tego w żaden sposób, ergo, nie przeczytałeś, albo ignorujesz to bo nie masz na to riposty.

3&4) Zupełnie nie rozumiem co do czego się odnosi w Twojej (Waszej?) wypowiedzi.
Pah Wraith
Użytkownik
#197 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:03:17
Odpowiedz 
Iluk - Barusz
Właśnie rozmawiałem z Waterhousem, który mówi:

- po pierwsze był w Krakowie kiedy były problemy z serwerem (to fakt - dane kanoniczne, jeśli wolisz[cie])

- po drugie kiedy już wszystko było w porządku nie miał już czasu by odpowiadać.

Jeśli chcesz, to BYĆ MOŻE będzie w sobote na sieci i Ci powtórzy, jeśli w moją relację nie wierzysz.
Iluk
Użytkownik
#198 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:05:57
Odpowiedz 
1) Więc chyba nie powinnien zapowiadać, że będzie rozwijał temat. Bo robi z siebie idiotę.
2) Piszesz, że wyposarzenie Voyagera ma znaczenie militarne, naukowe itd i dochodzisz do wniosku, że nie jest statkiem wielozadaniowym?
3) Przypominam, że chodziło o mesę statku jako 'miejsce dyplomatyczne' i możliwość desantu. Jeżeli tego nie rozumiesz, to aż jestem ciekaw co dalej napiszesz.
Pah Wraith
Użytkownik
#199 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:16:17
Odpowiedz 
1) Tak, rzeczywiście idiotycznie się zachował psując serwer Kaiowi

2) Nie napisałem o żadnych laboratoriach na Intrepidach, ale ogólnie o wszystkich statkach. Wyposażenie naukowe jest jak dla mnie najbardziej oczywistą rzeczą pod słońcem. A co do militarbego? Czytałeś może o odkrywcach, którzry na wyprawy badawcze jeździli uzbrojeni, bo bali się że np. pantera lub pigmej ich zeżre? Dla Twojej przyjemności Flota miałaby produkować nieuzbrojone okręty i posyłać je w niezbadane miejsca? I to jeszcze w czasach Borga i Dominium???
Pah Wraith
Użytkownik
#200 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:17:56 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
3) Przypominam, że chodziło o mesę statku jako 'miejsce dyplomatyczne' i możliwość desantu. Jeżeli tego nie rozumiesz, to aż jestem ciekaw co dalej napiszesz.

Cieszy mnie, że z takim utęsknieniem oczekujesz na moje konkluzje.

A mesa, to nie wszystko, na pełnej misji dyplomatycznej, i jeśli tego nie rozumiesz, to... boję się co dalej napiszesz.

A w kwestii desantu, to owszem, statek może przewozić jakąś liczbę ludzi, ma transportery i promy. może dokonać desantu. Ale to tak jakbyś do walki z Borgiem wysyłał promy, zamiast pełnych okrętów.
Iluk
Użytkownik
#201 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:21:33
Odpowiedz 
Na misji dyplomatycznej potrzebni są głównie ludzie. Stąd - jak już po wielokroć pisałem - mówienie o statkach o przeznaczeniu dyplomatycznym jest nie na miejscu.

BTW: o co więc chodził z tym: 3&4) Zupełnie nie rozumiem co do czego się odnosi w Twojej (Waszej?) wypowiedzi.

Dla Twojej przyjemności Flota miałaby produkować nieuzbrojone okręty i posyłać je w niezbadane miejsca? I to jeszcze w czasach Borga i Dominium???

Więc jest wielozadaniowy czy naukowy?
Pah Wraith
Użytkownik
#202 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:30:56
Odpowiedz 
mówienie o statkach o przeznaczeniu dyplomatycznym jest nie na miejscu.

czemu??

3&4 - dokładnie to co napisałem: nie wiedziałem jaka odpowiedź odnosi się do której mojej wypowiedzi

Jest naukowy.
Iluk
Użytkownik
#203 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:34:22
Odpowiedz 
czemu??

Bo przed chwilą pisałeś A mesa, to nie wszystko, na pełnej misji dyplomatycznej, i jeśli tego nie rozumiesz, to... boję się co dalej napiszesz. ... Raczej wyłuszczyłem to w poprzednim poście.

3&4 - dokładnie to co napisałem: nie wiedziałem jaka odpowiedź odnosi się do której mojej wypowiedzi

A ona tam jest.

Jest naukowy.

...bo ma pełno broni, tak?
Czytałeś może o odkrywcach, którzry na wyprawy badawcze jeździli uzbrojeni, bo bali się że np. pantera lub pigmej ich zeżre? Dla Twojej przyjemności Flota miałaby produkować nieuzbrojone okręty i posyłać je w niezbadane miejsca? I to jeszcze w czasach Borga i Dominium???
Iluk
Użytkownik
#204 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:40:03
Odpowiedz 
1) Tak, rzeczywiście idiotycznie się zachował psując serwer Kaiowi

Można jaśniej?
Pah Wraith
Użytkownik
#205 - Wysłana: 2 Sier 2005 14:54:30
Odpowiedz 
Patrz:

Wysłano: 2 Sie 2005 14:03:17
Iluk
Użytkownik
#206 - Wysłana: 2 Sier 2005 15:01:52
Odpowiedz 
No i? Moja uwaga odnosiła się do postu z 20.. A przypomniałem ją dopiero dziś.
Pah Wraith
Użytkownik
#207 - Wysłana: 2 Sier 2005 15:09:23
Odpowiedz 
"z 20..." co?
Iluk
Użytkownik
#208 - Wysłana: 2 Sier 2005 15:16:02
Odpowiedz 
Lipca. Wtedy padło to zdanie:powrócę do tego fascynującego tematu za tydzień, kiedy już będe w domu... - obiecanki-cacanki. A waterhouse'owi dałem kilka dni więcej.
Pah Wraith
Użytkownik
#209 - Wysłana: 2 Sier 2005 15:19:28
Odpowiedz 
Jak Ci miał ospowiedzieć, skoro nie było forum??? na GG? telefonicznie? A potem nie sądzisz, że miał więcej zajęć wróciwszy z miesięcznego pobytu poz a Krakowem i wyjeżdżając na następny miesiąc? Poza tym każdy ma prawo zapomnieć. Myślisz, że celowo Ci nie odpowiedział?
Iluk
Użytkownik
#210 - Wysłana: 2 Sier 2005 15:22:39
Odpowiedz 
Skoro zapowiedział, to wypadałoby odpowiedzieć. Choćby teraz (zakładam, że nie siedzi na jakiejś totalnie zabitej deskami wsi).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Wolf 359 - jedyny okret, ktory przetrwal masakre...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!