USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Emisja TOS
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
RaulC
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Lut 2009 00:21:59
Od nocy z piątku na sobotę o godz. 1:00 w telewizji AXN Sci-Fi będzie emitowany serial Star Trek the oryginal series czyli TOS. Wszystkich wielbicieli zapraszam. Powtórki o godzinie 19:00 następnego dnia roboczego. Oznacza to, że powtórka pierwszego odcinka będzie emitowana w poniedziałek.
biter
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Lut 2009 00:26:23
RaulC

No i to jest bardzo dobra wiadomość. Ustawię sobie wersję bez lektora jeśli AXN da taką opcję i tylko oglądać.

Rokuje to również nadzieje na pojawienie się w przyszłości DS9 na Antenie a wtedy był bym w siódmym niebie z widokami na ósme.
RaulC
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Lut 2009 00:56:17
biter
Niestety AXN nie daje takiej opcji chyba, że masz C+, który daje taką możliwość. Ja ma Pol.. i takiej mozliwości nie ma chociaż pewności nie mam. Być może idzie ustawic wyłącznie angielską wersję językową
Niestety serial będzie przeplatany reklamami, ponieważ od stycznia AXN Sci-Fi także wprowadziła reklamy w czasie emisji filmów. Jak zobaczyłem to mało mnie szlag nie trafił, bo to przeszkadza. Ponieważ będę nagrywał dla mamy to jednak wolę wersję z lektorem.
Dla zainteresowanych dorzucam informację, że serial będzie zrastrowany. (cokolwiek to znaczy )
biter
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Lut 2009 01:03:39
RaulC

Na Nce do niektórych filmów AXN ma opcję ale pożyjemy zobaczymy. Teraz cieszmy się tym co dostajemy. Lepszy Rydz nisz nic. Przypomnimy sobie początki wszechświata ST, może kiedyś jakaś stacja pokaże nam też TAS. To by było szaleństwo
reyden
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Lut 2009 01:18:13
@ RaulC

Chciałeś powiedzieć zremasterowany .

Wersja RE będzie miała cyfrowo poprawiony dźwięk i obraz , miejscami będą lepsze scenografie .

Różnicę pomiędzy RE a zwykła wersją masz pokazane na portalu w dziale na temat TOS .

TOS RE widziałem na TV PULS , czasami nie szło odróżnić od wersji oryginalnej ale różnice z reguły było widać .
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 3 Lut 2009 07:30:41
No i fajnie. Na pewno jakość będzie lepsza niż pulsowa. A co do dalszych serii - zupełnie nie widzę powodu, dla którego nie mieliby ich puścić.
Madame Picard
Moderator
#7 - Wysłana: 3 Lut 2009 10:46:17
YES! YES! YES!
biter
Użytkownik
#8 - Wysłana: 3 Lut 2009 11:14:50
zupełnie nie widzę powodu, dla którego nie mieliby ich puścić.

A ja nie widzę powodu dla którego jeszcze ich nie puścili.

Ty będziesz się na 100% cieszyć a ja mam obawy że po TOS znowu zaczną puszczać TNG żeby było Chronologicznie..
kanna
Użytkownik
#9 - Wysłana: 3 Lut 2009 11:34:10
ja bym chciała voya w końcu zobaczyc choc kawałek...
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Lut 2009 19:11:57
biter

Żeby było chronologicznie, musieliby puścić TAS
kanna
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Lut 2009 08:40:12
Eviva

ja kiedyś widziałam troche TAS. na niemieckim kanale leciał, z dubblingiem
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Lut 2009 09:04:03
kanna

A ja go mam z napisami, od Pinkiego. Mimo to fajnie byłoby zobaczyć z lektorem.
A TOS nagram sobie jeszcze raz, bo przez dekoder będzie lepsza jakość. I to nawet nagram w dwóch smakach - z lektorem i w wersji oryginalnej (mam możliwość wyboru wersji językowej).
Spock
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Lut 2009 11:44:26 - Edytowany przez: Spock
Szkoda że nie mam AXN Sci-Fi
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Lut 2009 11:46:58
Spock

Współczuję, spiczastouchy bracie. Do niedawna i ja nie miałam, wiem, jak to jest.
jasiek1
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Lut 2009 14:01:24
Ja mam gorzej miałem jeszcze miesiąc temu i odcięli.
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Lut 2009 15:35:46
jasiek1

A to podli dranie! W łeb ich, łobuzów!
A jeśli ktoś chce, mogę dla niego na bieżąco zrobić kopię z tego, co nagram dla siebie. Wywieszę czarną banderę i popłynie się jakoś.
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Lut 2009 15:44:00
ale za to, w sci-fi channel w końcu IV sezon Entka - nagle i niespodziewanie - puscili
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Lut 2009 21:47:45
Taaa, zamiast iść do przodu i pokazać seriale chronologicznie późniejsze niż TNG puszczają tego starocia. Szkoda na DS9 przyjdzie mi jeszcze długo zaczekać. Pewnie to zasługa nowego filmu Abramsa - coraz mnie lubie tego pana.
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Lut 2009 21:57:55
Picard
zamiast iść do przodu i pokazać seriale chronologicznie późniejsze niż TNG puszczają tego starocia

Ten "staroć" jest więcej wart niż wszystko, co było potem, mój panie. Ale oczywiście Picard nie byłby Picardem, gdyby nie zaakcentował, jak bardzo nie lubi TOS.
Jurgen
Moderator
#20 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:07:26
Ten "staroć" jest więcej wart niż wszystko, co było potem, mój panie.

Ja tam TOSa lubię, ale z tym twierdzeniem zgodzić się nie mogę.
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:11:26
Jurgen

Abo mało kto godzi się z tym twierdzeniem. Ze znanych mi ludzi to tylko... ja i może Raul.
RaulC
Użytkownik
#22 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:18:54
Moim zdaniem trek to trek i wszystkie seriale mają w sobie coś. Fakt, że najbardziej lubię VOY (właściwie to przez Kaśkę ), nie oznacza, że lubię też innych. Bardzo lubię i TOS i TNG, bo są tek różne od siebie.
Madame Picard
Moderator
#23 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:30:15
Picard

zamiast iść do przodu i pokazać seriale chronologicznie późniejsze niż TNG puszczają tego starocia.
Tej ohydnej, grubymi nićmi szytej prowokacji wymierzonej w osłabienie jedności naszych zwartych TOS-owych szeregów mówimy stanowcze nie!

Jurgen

Ja tam TOSa lubię, ale z tym twierdzeniem zgodzić się nie mogę.
To tak jak ja .

RaulC

najbardziej lubię VOY
Bracie!
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:05:34
Madame Picard

ej ohydnej, grubymi nićmi szytej prowokacji wymierzonej w osłabienie jedności naszych zwartych TOS-owych szeregów mówimy stanowcze nie!

Żadna prowokacja - zwyczajnie czuje się nieco rozczarowany faktem, że zabierają mi TNG - na całe szczęście cały serial sobie nagrałem - a dają w zamian nie tylko coś co już miałem okazje dwa razy obejrzeć, ale też coś za czym nie szaleje. Ale to i tak lepsze niż ENT - to dopiero prowokacja pod adresem fanów tego serialu

najbardziej lubię VOY
Bracie!

A to czemu? Bo kolega ze względu na panią Kasie J. , a pani? Czyżby kobieca solidarność? Ale tak na serio, jeśli pozwolą pani na to obowiązki zawodowe chętnie przeczytał bym w tym serwisie jakiś pani tekst poświęcony VOY - jakaś recenzja czy artykulik?

Eviva

Ten "staroć" jest więcej wart niż wszystko, co było potem, mój panie. Ale oczywiście Picard nie byłby Picardem, gdyby nie zaakcentował, jak bardzo nie lubi TOS

Pani doktor, to nie złośliwość - to zwyczajne wyrażenie własnego zdania. A czemu takie ono jest napisałem powyżej. Zresztą kolega RaulC
zdaje się zadawać kłam pani twierdzeniu, pisząc, że on z tych co najbardziej lubią VOY'a.
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:07:56
Picard

Co do kolegi Raula, napisałam "może", więc nie było to twierdzenie, a tryb przypuszczający. A swoje zdanie wyrażasz zwykle w sposób, który doprowadza mnie do pasji (może jest na to obliczony? Przyznaj sie).
Madame Picard
Moderator
#26 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:18:32 - Edytowany przez: Madame Picard
Od kiedy na forum zwracamy się do siebie per pan / pani?

Co do powodów, dla których lubię VOY, to opisywałam je wielokrotnie. Nie chce mi się powtarzać.
A co artykułów / recenzji, to piszę ich na tyle dużo zawodowo (choć nie o VOY ), że nie chce mi się już tego robić w czasie wolnym.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:21:17
Madame Picard

To tylko tak dla szpasu - przecież ja i kol Picard nie przepieramy się na serio .
RaulC
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:35:43
Picard
Zresztą kolega RaulC
zdaje się zadawać kłam pani twierdzeniu, pisząc, że on z tych co najbardziej lubią VOY'a.

Napisałem dlaczego lubię VOY więc proszę mi nie wmawiać tego, czego nie powiedziałem. To, że mi się podoba kobitka w roli kapitania niczego jeszcze nie oznacza. Napisałem też, że lubię TOS i TNG. TOS cenię, bo rozbudził nadzieję tysięcy ludzi, że można żyć w pokoju jako pierwszy, że miał tak ogromny wpływ na naukę i technikę, że dzięki niemu możesz sobie w najlepsze gadać przez tel. na środku ulicy i jeszcze parę innych rzeczy. TNG zaś ma wymiar edukacyjny. Uczy czegoś, czego nie miał żaden inny serial. Chociażby tego, że mimo całej techniki warto czytać książki na papierze, czy dobrze jest znać historie czy literaturę klasyczną. Moge wymienić tego więcej, ale mi się nie chce. TOS i TNG są od siebie różne, bo powstawały w innych czasach co nie znaczy, że jeden jest lepszy od drugiego. Po prostu każdy jest inny. Niektórzy lubią starocie. I ja to rozumię.

Eviva
Trzymaj się swoich preferencji, bo jak dla mnie masz prawo. TOS i tak jest lepszy od ENT czy DS9, bo przynajmniej nie miał nudnych odcinków. Niestety wszystkie pozostałe treki miały jakby scenarzystom weny nie starczało. (Wypisz wymaluj jak w sovieckiej sesji )
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 5 Lut 2009 22:59:29
Madame Picard
Od kiedy na forum zwracamy się do siebie per pan / pani?

Hm, niektórzy mają to nawet w nick wpisane.

RaulC
To, że mi się podoba kobitka w roli kapitania niczego jeszcze nie oznacza.

Taa, akurat. Wyparte i nieuświadomione. (to rzeczywiście najlepszy argument -wszystko się da nim skwitować )

TOS i tak jest lepszy od ENT czy DS9, bo przynajmniej nie miał nudnych odcinków.

DS9 wielkie jest. To najlepszy z seriali ST.
A skoro już to sobie wyjaśniliśmy.

ENT (podobnie jak inne nowożytne serie ST) trudno z TOS porównywać bo Entkowi ogólnie bliżej do TNG, DS9 i Voyagera.

A przy okazji, przestroga dla mniej zarażonych nałogowców -ostatnio łapię się na tym, że oglądam dowolny odcinek ST/innego ileś tam razy widzianego serialu (np. B5), dla usłyszenia głosu niektórych postaci. Normalnie po dłuższym czasie brakuje mi dźwięku głosów (tak, nawet głosu Kaśki ). Na leczenie dawno przestałem mieć nadzieję (zresztą i tak go odmawiam) ale ciekaw jestem, czy to tylko ja mam takie odchyły czy innym też się zdarza.
reyden
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Lut 2009 23:16:54
@ Delta

Ja mam podobnie - ale nie dla samych dźwięków lubię konkretne odcinki - często jest to jakaś postać lub grupa postaci , wydarzenie lub jakaś cześć technologii ( broń , okręt itp. ) .

Tak miałem z kilkoma odcinkami ST - VOY 4x14 ( ten z USS Prometheus ) i 2 epizodyczny Future End z 3 sezonu .

Duże też razy oglądałem sceny walki z NEM albo z FC .

Podobnie jest też z niektórymi filmami lub odcinkami B5 - 3x01 i inne z tego sezonu , z filmów to Call to Arm .

Albo początek Legend of The Rangers , same theme+inwokacja rangersów .

Ale rekord pobił chyba SG-1 6x17 ( ten o ujawnieniu programu wrót GB , Chinom i Francji ) .
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Emisja TOS

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!