USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / [*] Majel Barrett - Roddenberry
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 18 Gru 2008 23:18:34
Jak donosi serwis trekcore.com, podajac ten oto link:
http://www.accesshollywood.com/star-trek-creators- widow-passes-away_article_12706

Wdowa po twórcy sagi Star Trek, zmarła 18 grudnia 2008, o 12.27 AM w swoim domu w Bel-Air, w wyniku powikłań związanych z leukemią.

Majel w Treku najbardziej znana jest jako głos komputera okrętów i stacji Federacji we wszystkich seriach/filmach. Fani TOS znają ją też jako Number One, oraz Christine Chapel. W TNG znaliśmy ją jako Lwaxannę Troi, tryskającą humorem podstarzałą mamuśkę Deanny.

Spoczywaj w pokoju, Majel...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Gru 2008 01:49:25 - Edytowany przez: Q__
[*]

(A smętny news na stronę główną...)
RaulC
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Gru 2008 08:29:09
Sama była producentem seriali SF Andromeda i Ziemia-ostatnie starcie. W tym drugim także grała.
Miejmy nadzieję, że teraz razem z Genem "ześlą" synowi pomysły na kolejne treki.
kanna
Użytkownik
#4 - Wysłana: 19 Gru 2008 09:04:39
[*]

Uwielbiałam Lwaxannę Troi
Doctor_Who
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Gru 2008 09:52:52
Mimo mojej awersji do ''internetowych świeczek'' powiem, że uwielbiałem mamuśkę Troi i szkoda, wielka szkoda ...
Domko
Użytkownik
#6 - Wysłana: 19 Gru 2008 09:54:30
[*]

A dopiero ostatnio czytałem newsa, że będzie głosem komputera w nowym filmie. Coraz więcej trekowych osób odchodzi - Piller, Goldsmith, Menosky, Doohan, Kelley, Majel Barrett...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 19 Gru 2008 13:09:53
Domko

Coraz więcej trekowych osób odchodzi - Piller, Goldsmith, Menosky, Doohan, Kelley, Majel Barrett...

No i sam Roddenberry... :]
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 19 Gru 2008 13:33:56
Tak. Wymieniłem jednak osoby, które odeszły, gdy jestem fanem treka - Roddenberry odszedł zanim zainteresowałem się tym.
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Gru 2008 13:38:20
Pożegnaliśmy siostrę Chapel - osobę będącą w pewnym stopniu "ikoną" Treka. Smutno mi na myśl, że juz jej nie ma, i że w następnych odsłonach (o ile będą), głosem komputera stanie się ktoś inny.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 19 Gru 2008 14:07:25
Eviva

że w następnych odsłonach (o ile będą), głosem komputera stanie się ktoś inny.

Moźże obrobią kumputerowo tamten głos, by brzmiał jak JEJ...
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Gru 2008 14:15:38
Q__
Moźże obrobią kumputerowo tamten głos, by brzmiał jak JEJ...

Mam nadzieję. Przy dzisiejszych możliwościach technicznych jest to wykonalne i byłoby pięknym hołdem złożonym przyjaciółce nas wszystkich.
Darnok
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Gru 2008 15:44:47
Trudno się dziwić, że bohaterowie starych seriali giną... natura. Co do komputerowej obróbki głosu, to się nie zgodzę- będzie to zwykłe podrabianie, a jej głos był niezastąpiony. Nie powinni tego robić.
kanna
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Gru 2008 16:52:20
Na fiveminute.net Picard mówi: Komputer, przestań natychmiast mówic do mnie głosem matki doradcy Troi.
Dragon
Użytkownik
#14 - Wysłana: 19 Gru 2008 21:41:26
Tak, odchodzą legendy....których nie można zastąpić.
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 20 Gru 2008 19:44:09
Ta sama melodia wykorzystana była ST II w scenie pogrzebu Spocka i chyba najbardziej jest tu adekwatna -Trekowy trybiut dla żony Rodenberego:
http://www.youtube.com/watch?v=geCZnSsq7ZI
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Gru 2008 20:30:33
Picard

"Amazing Grace" - często wykonywana na pogrzebach ważnych osobistości. Posłuchałam i zrobiło mi sie strasznie smętnie.
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Sty 2009 14:53:46
Jak wiecie, jestem osoba, której często strzela do głowy to i owo. Tym razem, gdy przeglądałam trekowe strony w poszukiwaniu żeru, trafiłam na adres, pod którym można było wysyłać kondolencje dla rodziny Roddenberry. Ponieważ zwykłam działać szybko i bez zastanowienia, posłałam tam od razu maila tej treści

We're sharing Your pain. We'll never forget our First Lady, the finest woman of both worlds.

I podpisałam:

The crew of polish edition USS Phoenix site

A taką otrzymałam odpowiedź mailem zwrotnym i dzielę się nią z Wami:

-------------------------------------------------- ---------------------

Thank you very much for taking the time to share your thoughts and condolences. Your kind words and sentiments mean a lot during this difficult time. The Roddenberry's appreciate the fact that they can share their loss with close friends as well as their extended Star Trek family.

Your email will be reviewed by the Roddenberry Family at their earliest convenience. Information regarding the memorial service can be found below, or at http://www.roddenberry.com.

Happy Holidays.
Darnok
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Sty 2009 15:00:22
Automatyczna odpowiedź, Eviva. Ciekawe, ile już się takich kondolencji zebrało :/
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 9 Sty 2009 15:12:43 - Edytowany przez: Q__
Darnok

Automatyczna, nie automatyczna... Korespondencja ładna.

(Choć ze smutnej okazji.)
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Sty 2009 15:22:48
Darnok

Taż wiem, że automatyczna, nie jestem idiotką, choć być może na takowa wyglądam. Ty wiesz, ile takich maili było z całego świata? Chciałbyś, żeby ktoś siedział przy komputerze i furt na wszystko odpisywał, a za każdym razem inaczej? Ja to już przerabiałam przy okazji śmierci Steve'a Irvina. Nie o to chodzi, a o to, że nasz email trafi razem z innymi do odpowiedniego zbioru. I że jednak rodzinie Roddenberry będzie miło, że i w dalekiej Polsce ktoś zasmucił się z powodu śmierci ich Majel.
Queerbot
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Sty 2009 23:21:06
Happy Holidays.

Dobrze, że to dodali.

Ja to już przerabiałam przy okazji śmierci Steve'a Irvina.

Arek
Użytkownik
#22 - Wysłana: 10 Sty 2009 01:25:59
Odpowiedź automatyczna, ale spełniłaś obowiązek Phoenixa Eviva. Swoją drogą pewnie nie czytają nawet tych mejli, bo musi przychodzić ich miliony. Ale może kiedyś to zepną i opublikują, i będzie widać że trek w polsce także istnieje, oraz że ma wiernych fanów w kraju nad Wisłą
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Sty 2009 07:22:23
Queerbot

Happy Holidays.
Dobrze, że to dodali.

Dodali,. bo odpowiedź była ustawiona przed świętami, zaraz po tym smutnym wydarzeniu

Nie bardzo rozumiem, czemu rozśmieszyła Cię uwaga o śmierci Steve'a Irvina. Dla mnie to było prawdziwie tragiczne wydarzenie, bo serdecznie lubiłam tego chłopa - cóż dopiero dla jego żony i dzieci.
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Sty 2009 14:54:29
A w dzisiejszej poczcie znalazłam i wklejam Wam to:

Dear Crew of the Polish USS Phoenix,

From the bottom of my heart, I want to thank you for your kind sentiments and words of support. I, as well as those near and dear to my mother, am very appreciative of the time and effort it took to reach out to us. I have only recently begun giving my full attention to the thousands of emails, phone messages, cards, and letters that were sent to us. The outpouring of warmth and sincerity is truly amazing and reminds me of how extraordinary it is that one person can inspire such optimism and love in the world. My mother touched the lives of so many and in turn you have touched mine. 

While it may take me some time to review each email and message sent, I want to let you know that it is important to me to do so. Some have shared photos, others have shared their stories of meeting my mother for the first time, and of course many have shared how her characters have influenced their lives. All have been extremely heartfelt and sincere. This has been very cathartic, allowing me to feel and express emotions of loss as well as comfort. I just wanted to let you know how much your thoughts mean to me.

As a small token of my appreciation for the happiness you’ve given my mother over the years, I have enclosed a copy of the “Memory Folder” that I designed to honor her memory. May it bring you the same solace and comfort that your sentiments have brought me.

Thank you for your love,

Eugene “Rod” Roddenberry
Alucard87
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Sty 2009 15:01:59
A możesz ten memory folder jakoś tu zamieścić?
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Sty 2009 15:02:50
Alucard87

Posłałam do Q_, może jemu się uda. Ja nie wiem, jak to zrobić, strasznie wielki.
Alucard87
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Sty 2009 15:15:14
ile waży? mogę potrzymać na swoim serwerku chwilę.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Sty 2009 18:12:01
Alucard87

Nie mam pojęcia. Może Q_ faktycznie wklei, a wtedy wszyscy zobaczycie. A jak nie, to zainteresowanym prześlę mailem i juz.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 15 Sty 2009 05:49:08 - Edytowany przez: Q__
Z Memory Folderem faktycznie jest kłopot, i temu to raczej Kai poradzi jeśli już, ale tekst odpowiedzi idzie na stronę główną:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=695

EDIT:
Kai poradził, oto Memory Folder:
http://www.startrek.pl/res/download/mbr_memory_fol der_2009.pdf
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 27 Sty 2009 08:48:43 - Edytowany przez: Eviva
Moi kochani"

Jeśli ktoś z Was chce, by jego pożegnanie poleciało do gwiazd razem z popiołami Gene'a Roddenberry'ego i Majel Barrett-Toddenberry, niech zajrzy na tę stronę:
URL

Zachęcam
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / [*] Majel Barrett - Roddenberry

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!