USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Kuchnia Star Trek i... nietylko.
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#31 - Wysłana: 23 Lis 2008 13:55:10
Vanja

Bez przesady. U mnie w pracy wszyscy palą - dobrze, że nie przy mnie - ja popijam colę namiętnie, więc przynajmniej nie mam odpowiedniej pozycji, żeby robić im wykłady na temat nałogów.

Delta
W końcu na coś trzeba wyciągnąć kopyta, głupio by było umrzeć na zdrowie.

Pociesze Cię: gastrolodzy twierdza, że 1/4 ich pacjentów umiera z powodu złej kuchni, a 3/4 - z powodu dobrej kuchni.
Delta
Użytkownik
#32 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:10:59
Eviva
a 3/4 - z powodu dobrej kuchni.

Czyli z przejedzenia?

Coś w tym jest. Na ogół się do przesady nie objadam, ale jak uda mi się dobra zupa, sałatka jarzynowa czy fasolka po bretońsku to dosłownie nie mogę się od garnka oderwać. Jem i jem i jem. A za takie obżarstwo później trzeba płacić. Całe szczęście, że akurat większość tych moich ulubionych dań jest w miarę lekkostrawna.
biter
Użytkownik
#33 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:16:56
Delta

Ja się poddaje przy śledziach pod pierzynką - nie ważne ile ich by nie było i tak zjem wszystkie taki pociąg nieokiełznany.
Vanja
Użytkownik
#34 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:19:36
Eviva

Co kto lubi Ja staram się jej spożycie ograniczać, chyba że kofeiny potrzebuję (bo kawy nie cierpię) a pić po niej się chce jeszcze bardziej.
biter
Użytkownik
#35 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:22:04
Vanja

Jestem nałogowcem - Litr dziennie, to jest jak alkoholizm, starałem się odstawić to nie byłem w stanie funkcjonować.....
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:26:19
Delta
Czyli z przejedzenia?

Nie tylko z przejedzenia - również od tego, czy się człowiek najada. Ja na przykład jestem kompletnie bez charakteru, jeśli chodzi o dania, zawierające astronomiczne ilości cholesterolu (pieczone w musztardzie żeberka wieprzowe, pieczony kurdelaczek względnie kaczusia z jabłkami, schab smażony saute na masełku z dużą ilością kochanej papryki, jajecznica na boczku). Efekt? Mam cholesterol pod sufit i jak amen w pacierzu czeka mnie zawał aż miło.

Vanja

Jeśli nie lubisz kawy i chcesz ograniczyć colę, a potrzebujesz kofeiny, to polecam krople - cardiamid z kofeina. Bez recepty w każdej aptece - 10 kropli to ok 100 mg kofeiny, zatem 20 kropli z niewielką ilożcią wody stawia na nogi jak piorun.
Vanja
Użytkownik
#37 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:26:25 - Edytowany przez: Vanja
biter

Spróbuj herbatę, polecam yerba mate, działanie podobne do kawy a podobno zdrowsza

Eviva

Próbowałam do tej pory herbaty, ale przetestuję, dzięki za radę
Arek
Użytkownik
#38 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:28:37
Spróbuj herbatę, polecam yerba mate, działanie podobne do kawy a podobno zdrowsza
Może i zdrowsza ale pić się jej nie da. No chyba że ktoś lubi pety i popiół
Eviva
Użytkownik
#39 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:28:37 - Edytowany przez: Eviva
biter

Ja próbowałam juz wszystkiego, by zwalczyć cocakolizm - bez skutku. Pocieszam się tylko myślą, że bywaja gorsze nałogi i tez się jakoś zyje.

Arek

Jest jeszcze guarana. Próbowałam kawy z guaraną. Ow3szem, smaczna, ale działania jakoś nie czułam.
Vanja
Użytkownik
#40 - Wysłana: 23 Lis 2008 14:31:03 - Edytowany przez: Vanja
Arek

Wszystko ma swoje wady A i tak jest IMHO lepsza niż kawa

Eviva

Bo guarana to też kofeina więc może dlatego?
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#41 - Wysłana: 23 Lis 2008 18:22:43
Powiedzmy sobie szczerze, że substytuty nigdy nie oddadzą pełni smaku i działania danego produktu...

To jest z Colą, parzoną kawą (a nie rozpuszczalną), czy np. ze mną. Nikt, ani nic mnie nie zastąpi. Owszem będzie jakiś substytut, ale to nie to samo.
Picard
Użytkownik
#42 - Wysłana: 23 Lis 2008 18:45:23
To jeśli już o kulinariach mowa to ja się pochwale co ostatnio odkryłem w Galerii Copernicus w Toruniu. Otóż znajduje się tam bar z kuchnią włoską utrzymany w stylistyce kosmicznej, a na ścianie jest... wielki - chodź może niezbyt pięknie namalowany - obraz przedstawiający okręt klasy Exelcior w locie. Myślałem, że padnę gdy to zobaczyłem! A na karcie menu też mają podobizne jakiegoś futurystycznego okrętu GF - nie wiem jakiego - w towarzystwie niszczycieli z Gwiezdnych Wojen. Czyli jak widać fani obu sag mogą się tam pożywić bez obawy o wrzody żołądka spowodowane bezwstydną dominacją konkurencyjnej sagi... A gotują też całkiem nieźle - makaron zapiekany z serem był całkiem dobry.
Delta
Użytkownik
#43 - Wysłana: 23 Lis 2008 19:12:04
Picard
To jeśli już o kulinariach mowa to ja się pochwale co ostatnio odkryłem w Galerii Copernicus w Toruniu. Otóż znajduje się tam bar z kuchnią włoską utrzymany w stylistyce kosmicznej, a na ścianie jest... wielki - chodź może niezbyt pięknie namalowany - obraz przedstawiający okręt klasy Exelcior w locie. Myślałem, że padnę gdy to zobaczyłem!

Tu jest zdjęcie.
http://www.galeria-copernicus.pl/_index.php?id=35& sid=11
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 23 Lis 2008 19:13:25
Picard
makaron zapiekany z serem był całkiem dobry.

Bomba kaloryczna & cholesterolu coniemiara. Nie mogę sobie pozwolić na coś takiego, a raczej nie powinnam - bo czasem sama robię taki przysmak. Zaręczam, że też by Ci smakował.
Picard
Użytkownik
#45 - Wysłana: 23 Lis 2008 19:31:38
Delta

Tu jest zdjęcie.

O tak, to jest to! Że też nie mogłem sam namierzyć tego zdjęcia.

Eviva

Zaręczam, że też by Ci smakował.

Na pewno tak - nie żebym dobrze znał się na jakiejkolwiek kuchni, w tym włoskiej, ale lubię od czasu do czasu zjeść coś dobrego i konkretnego. A w tym przypadku wszelkiego rodzaju makarony wysuwają się na prowadzenie. Kuchnie włoską lobię też ze względu na to, że jej dania są zazwyczaj dobrze przyprawione - bazylia, oregano, estragon... Lubie takie aromatyczne przyprawy! Z tego też względu muszę kiedyś spróbować kuchni indyjskiej, której restauracje niedawno przyuważyłem - curry mi smakuje. Jedliście może jakiś specjał znad Indusu, polecilibyście ją komuś?
A jeśli już o kuchni włoskiej wspomnieliśmy: to w jednym odcinku VOY była mowa o tym, że pAris zafundował Belanie butelkę Katariańskiego Merlota. Czy to jednak nie ubóstwo wyobraźni reżyserów spowodowało, że obece rasy też hodują sobie winko i to w dodatku tego samego rodzaju co te spotykane na Ziemi? W każdym razie ja bym tego nie pił - o ile dobrze pamiętam Katarianie to kocio-podobne istoty i jeszcze jakiś kłak może pływać w ich napitku...
Eviva
Użytkownik
#46 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:20:26 - Edytowany przez: Eviva
Picard

Kłak jak kłak - ja jako miłośniczka kotów niejedno już widziałam - ale wino może okazać się nalewką na białych myszach .
Hanz
Użytkownik
#47 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:32:59
Czy to jednak nie ubóstwo wyobraźni reżyserów spowodowało, że obece rasy też hodują sobie winko i to w dodatku tego samego rodzaju co te spotykane na Ziemi? W każdym razie ja bym tego nie pił

O własnie - nie wiadomo w sumie na czym toto pędzone

o ile dobrze pamiętam Katarianie to kocio-podobne istoty i jeszcze jakiś kłak może pływać w ich napitku...

Możliwe że nawet na tym

Ja bylbym raczej ciekaw reakcji obcych ras na tzw siarczan wiśni i inne winopodobne specjały pokroju "Czaru Teściowej" lub "Dzbanu Leśnego" i czy replikator by sobie z tym poradzil...
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#48 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:49:18
Picard
Użytkownik
#49 - Wysłana: 23 Lis 2008 21:18:12 - Edytowany przez: Picard
galaktyczny kurczak

Rozbawiłeś mnie jak mało kto tą książką - chętnie bym do nie zajrzał. Szkoda, że pewnie nie ma szans na zdobycie jej w Polsce... Z drugiej jednak strony, zważając na to co Neelix gotował załodze Voyagera to aż strach się bać jakie tam przepisy można znaleźć...
EnterpriseJ
Użytkownik
#50 - Wysłana: 3 Gru 2008 19:36:54 - Edytowany przez: EnterpriseJ
Picard

aż strach się bać jakie tam przepisy można znaleźć

Jak to jakie?Nieziemskie!
biter
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Gru 2008 19:51:22
Picard
EnterpriseJ

a ja bym chętnie spróbował coś z jego pichcenia.

BTW: Ktoś tu się oferował przepisem o ile pamiętam
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 29 Cze 2015 17:23:04
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 19 Lip 2016 14:15:15
Ankieta Trekowo-kulinarna:

Alien Delicacy You'd Most Like to Try Is...

Romulan Ale (72%)
Plomeek Soup (13%)
Tarvorkian Cakes (10%)
Heart of Targ (3% 119 votes)
Rokeg Blood Pie (3% 113 votes)

http://www.startrek.com/article/alien-delicacy-you d-most-like-to-try-is

Jeść te cuda to się chce mało komu, ale napił to by się prawie każdy .
Korrd
Użytkownik
#54 - Wysłana: 19 Lip 2016 15:11:27
Q__

Ja przyznaję, że najbardziej jestem ciekaw jak samkuje gagh Mógłbym to popić blood winem :D
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 19 Lip 2016 15:24:48 - Edytowany przez: Q__
Korrd

A ja się zawsze zastanawiałem jak się ten gagh (i racht) połyka. Czy człowiek (czy tam Klingon) się przy tym nie dławi. Czy przypomina to technikę jaką ptaki łykają robaki?

Przy czym - jak zdaje się wynikać z wiadomego dialogu z "Melory" - dla porządnego Klingona nawet jedzenie ma być wyzwaniem, a "walka" z pokarmem częścią kulinarnej przyjemności.

Natomiast sam smak tego robactwa chyba musi być przyjemny i dla innych humanoidów. Może nawet bardzo, patrząc na popularność klingońskich knajp...
Elaan
Użytkownik
#56 - Wysłana: 19 Lip 2016 16:08:19
Q__:
Ankieta Trekowo-kulinarna:

A gdzie sauriańska brandy?
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 19 Lip 2016 16:11:30
Elaan

Jak już wspominałem: kryteria, według których układane są ankiety na StarTrek.com i dla mnie są tajemnicą.
Seybr
Użytkownik
#58 - Wysłana: 19 Lip 2016 19:32:11
Korrd:
Ja przyznaję, że najbardziej jestem ciekaw jak samkuje gagh

Smak mięsa z zająca. Skąd wiem, tajemnicą nie jest.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 2 Lip 2018 13:31:42
Powtórka ankiety z roku 2016, można rzec:

Trek Cuisine You'd Want To Try Is...

Hasperat (27%)
Jumja Stick (24%)
Plomeek Soup (20%)
Gagh (13%)
Zabu Stew (9%)
Rokeg Blood Pie (6%)

http://www.startrek.com/article/poll-says-trek-cui sine-you-d-want-to-try-is

ps. Są na liście słynne dania z TOS-u i TNG, ale trudno mówiąc o niej nie zauważyć jak duże znaczenie dla rozbudowania obrazu świata ST - także o nowe kulinaria - miało DS9.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / Kuchnia Star Trek i... nietylko.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!