USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Scimitar
Użytkownik
#61 - Wysłana: 25 Paź 2008 22:39:10
Odpowiedz 
No czy dobry to można popolemizować, ale co do pierwszego się zgodzę
Madame Picard
Moderator
#62 - Wysłana: 25 Paź 2008 22:43:07 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Delta

to od TMP i DS9 nic nie jest lepsze, nawet TOS i Voyager (już słyszę śmiech Delty&Co... a nie, zaraz, stop, bo wyjdzie na to, że śmieję się sam z siebie )
Z kogo się śmiejecie? -- Z siebie się śmiejecie, Delto .
(Istotnie, pomysł, że DS9 jest lepszy niż TOS i Voyager jest bardzo śmieszny.*)

Picard

cieżarnego faceta nic nie przebje!
Moim zdaniem jednak ziemniak w poszyciu to przebijał .

są praktycznie te same wynalazki co w XXIV wieku więc co za różnica?
Fakt; jak się popatrzy na technologię w ENT i w TOS-ie to można odnieść wrażenie, że cywilizację dotknął po drodze jakiś gwałtowny kataklizm połączony z technologiczną amnezją.

I o czym mogli by oni porozmawiać w obliczu śmierci jak nie o zadku T'Pol?
A to akurat było IMO życiowe.

Arek
"bo ma kiepskich aktorów" prawdę mówiąc nie zauważyłem
Istotnie, problem z nimi polegał często na tym, że pozostawali niezauważalnym elementem tła .

*Uwielbiam zapach flejmu o poranku .
Dragon
Użytkownik
#63 - Wysłana: 25 Paź 2008 23:41:58
Odpowiedz 
Picard

kanon łamie prawie wszędzie gdzie się da

Nie, nie pozwolę, to już jest przesada.

No i te wynalazki, trż nie przesadzaj, czy mieliśmy w ENT zaawansowane osłony? Zaawansowane teleportery zdolne prze przenoszenia cały załóg, te z ENT naraz przenosiły ok 3 ludzi. Nie było fazerów itd, pokazano początki powstawania większości sprzętu który w 24 wieku był doskonalszy.
Delta
Użytkownik
#64 - Wysłana: 26 Paź 2008 01:07:20
Odpowiedz 
Arek
Wybuchnie spór między fanboyami ENT i antyfanboyami ENT, co nic w gruncie rzeczy nie da, bo ani jedni ani drudzy nie przekonają przeciwników.

Takich "wojen Entkowych" to już kilka tu było. Rzeczywiście z reguły nikt nie dał się przekonać do argumentów strony przeciwnej.

Madame Picard
Z kogo się śmiejecie? -- Z siebie się śmiejecie, Delto .

Z kogoś śmiać się trzeba.

(Istotnie, pomysł, że DS9 jest lepszy niż TOS i Voyager jest bardzo śmieszny.*)

Zdaje się, że zamiast wojny o Entka będzie wojna o DS9.

*Uwielbiam zapach flejmu o poranku .

A ja palących się stosów z heretykami.
Eviva
Użytkownik
#65 - Wysłana: 26 Paź 2008 06:18:52 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Fakt, że pękałam ze śmiechu, widząc ciężarnego Tripa. zaraz skojarzył mi się adekwatny odcinek "Czerwonego Karła" Ale mimo to koncepcja była bardzo ciekawa (skojarzenie z pławikonikami).

Zdaje się, że zamiast wojny o Entka będzie wojna o DS9.

A tu nie ma się co bić - ENT jest po prostu i lepszy, i ciekawszy. O TOSie już nie wspomnę.

Picard
Zapewniam Cię, że w obliczu śmierci przychodzą człowiekowi do głowy różne dziwne pomysły, a temat o tyłeczku T'Pol mógł znakomicie odstresować. Ja bym w podobnej sytuacji nawijała o uszach Spocka.
Dragon
Użytkownik
#66 - Wysłana: 26 Paź 2008 06:52:05
Odpowiedz 
Eviva
He he, faktycznie, jak niektórzy wspominali że kiedy myśleli że zginą do głowy przychodziły im różne głupoty....
Hazral
Użytkownik
#67 - Wysłana: 26 Paź 2008 08:19:33
Odpowiedz 
Takich "wojen Entkowych" to już kilka tu było. Rzeczywiście z reguły nikt nie dał się przekonać do argumentów strony przeciwnej.
Nie przypominaj mi Trochę mi się mięsem dostało

ENT jest słaby (czy słabszy od VOYa? Nie wiem nie widziałem większość odcinków, ale wątpię by takie perełki jak Scorpion przebił ). A fakt że widzę go jeszcze bardziej słabszym i beznadziejnym bierze się stąd. Primo iż sam miałem masę ciekawych pomysłów, jak to ludzie pierwsze kroki w kosmosie stawiali. Secundo że to nam twórcy obiecali. po co psuć ten obraz wciskając na siłę rzeczy z późniejszych epizodów?? Po jakiego grzyba Borg w serialu który opowiada o pierwszych poważnych krokach ludzkości? Ja tego nie rozumiem. Gdyby sam serial był najwyższych lotów takie mordowanie kanonu może bym wybaczył....
Zresztą powtarzam się!
Eviva
Użytkownik
#68 - Wysłana: 26 Paź 2008 08:49:08
Odpowiedz 
Primo iż sam miałem masę ciekawych pomysłów, jak to ludzie pierwsze kroki w kosmosie stawiali.

Ach, jaka szkoda, że ci Paramountu do Ciebie nie dotarli, prawda?

Zresztą powtarzam się!

Bezwzględnie.

I przez takich krytykantów Trek utknął na 18 lat w martwym punkcie. ROZSTRZELAĆ Z FAZERA!
Madame Picard
Moderator
#69 - Wysłana: 26 Paź 2008 09:04:00
Odpowiedz 
Eviva

Ja wciąż nie tracę nadziei, że do nas dotrą i zapłacą nam miliony za prawa do sfilmowania naszego fanfika .

(Sprzedałabyś? Mając świadomość, jak mogą zmasakrować potem naszą wizję? Np. zrobić z Arany faceta i dopisać Spockowi gejowski romans?)
Eviva
Użytkownik
#70 - Wysłana: 26 Paź 2008 09:06:53 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard

Bo ja wiem? Można dopisać zastrzeżenie w kontrakcie sprzedaży, że cokolwiek będa robić, nie zmienią głównych bohaterów. I z tym zastrzeżeniem - mogą brać.

A tak wogóle - byłoby nieźle to wydrukować, gdyby była taka możliwość prawna. To by było dopiero, no nie?
Arek
Użytkownik
#71 - Wysłana: 26 Paź 2008 10:01:27
Odpowiedz 
"Fakt; jak się popatrzy na technologię w ENT i w TOS-ie to można odnieść wrażenie, że cywilizację dotknął po drodze jakiś gwałtowny kataklizm połączony z technologiczną amnezją. " tu akurat się zgadzam, ale nie mieli jak tego inaczej zrobić. Ale zaraz zaraz, może monitory CRT były w TOS'ie bo się ind do robienia LCD wyczerpał hehehe

"Istotnie, problem z nimi polegał często na tym, że pozostawali niezauważalnym elementem tła ." Tu się zgodzę. Chodziło mi że wcale źli nie są, aczkolwiek rzeczywiście słabo zauważalni byli. Mi w pamięci najbardziej zostali Phlox,
T'pol i Shran ewentualnie Trip. A gdzie reszta statku?

"Jesteś nowy więc nie pamiętasz pięknych czasów dyskusji Galaxy vs Defiant" nie pamiętam, ale z tego co zauważyłem dyskusja musiała być gorąca

O tym, że ta dyskusja ożywi forum nie pomyślałem. To rzeczywiście DUŻY +
Hazral
Użytkownik
#72 - Wysłana: 26 Paź 2008 10:05:55 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Panamount? Dotarł jak najbardziej Szczególnie TNG i DS9!
Za to duet partaczy B&B za zmarnowanie ENT powinien zostać rozciągnięty na kole i przypalany żywcem. Po czym zamknięty w wielkich dzbanach na karę 10 lat pozbawienia wolności (o taka chińska kara, zamykali na kilka lat w dzbanie, w którym był tylko jeden otwór na podawanie pożywienia i wody)
Eviva
Użytkownik
#73 - Wysłana: 26 Paź 2008 10:41:51
Odpowiedz 
Hazral
Panamount? Dotarł jak najbardziej Szczególnie TNG i DS9!

Wiem juz, czemu wypadły tak marnie w zestawieniu z TOS !

A tak wogóle, to zasłuzyłes, kolego, na porządnego klapsa za to wszystko, coś napisał - choć to i tak niewiele. Niedawno wpadł do mnie pewien tatuś z dzieckiem na EEG i gdy zobaczył tapetę na komputerze, zaraz się wydało, co mamy wspólnego, i zawiązała się fachowa pogawędka. Gość sklął duet BB strasznymi słowami, że lepiej nie powtarzać, potem dobrał się do Abramsa i przejecheł się po nim wte i wewte, a na samo zakończenie podsumował całą trójke znanym powiedzieniem:
"Złapało się g... okrętu i wrzeszczy 'Płyniemy!'"

Trzeba przyznac, że jednak tutaj opozycjoniści entkowi grzeszą większym umiarkowaniem.
Jurgen
Moderator
#74 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:06:11
Odpowiedz 
...więc nie pamiętasz pięknych czasów dyskusji Galaxy vs Defiant

kilometrowe offtopy, to były czasy...

Bez przesady - wtedy OT służył głównemu tematowi, a nie istniał sam dla siebie.

czasami miałem wrażenie oglądania "Sea Quest" w kosmosie

Stary dzięki ci pokłony biję, już wiem co chcę obejżeć, stary dobry sea quest.

Ale tylko pierwszy sezon, bo potem to juz kiszka była.
Delta
Użytkownik
#75 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:08:51
Odpowiedz 
Eviva
Trzeba przyznac, że jednak tutaj opozycjoniści entkowi grzeszą większym umiarkowaniem.

Akurat.

Tu jest link do poprzedniej wojny Entkowej, która długością przebiła chyba Galaxy vs Defiant.
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1572&page=0

Ciekawe czy ktoś po przebiciu się przez to, będzie miał jeszcze jakąkolwiek ochotę do dyskusji na ten temat.
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:13:10 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Arek

wcześniej piszesz że to początki drogi w kosmos, czyli czasy nie tak odległe, więc czemu się czepiasz strojów, mają chodzić w czymś jak w TOS albo TNG? Wtedy nie pasowałoby ci, że tak wcześnie są już te stroje, i czy niemogliby wymyślić czegoś innego

Nie ale zważ, że SF jest traktuje o tym jak ludzie będą zachowywać się w przyszłosci - a w definicji zachowania mieści się też coś takiego jak moda. Popatrz jak ludzie nosili się na początku XX wieku i jaka moda obowiazuje teraz! Nie widzisz roznicy? Mam rozumiec, ze przez nastepne sto lat z okladem ludzie wymysla wiele nowych technologii jak naped warp czy transporter ale nadal beda sie ubierac identycznie jak w czasach nam wspolczesnych? To tak jakbys powiedzial, ze obecnie powinnismy sie nosic tak jak pasażerownie Titanica.

prawdę mówiąc nie zauważyłem

heh, kwesita gustu ale dla mnie wystarczy popatrzec jak gra Scott B. i moje nadzieje na solidny wystep, dobrych artystow szybko zostaja rozwiane. Z calej tej ferajny lubie właściwie tylko John'a Billingsley'a alias dr Phlox. Moze jego usmiech był nieco przerażający, za to sam aktor przekonywał mnie , że jego postac mogla by rzeczywiście istniec i nie byla tylko wytworem papierowej wyobraźni scenarzystów.

To była Druga Wojna Światowa

No własnie temat tak już złużyty - również w Treku -, ze odgrzewanie tego kotleta jest juz niesmaczne.

Nie istniały wcześniej???

Nie raz juz toczyłem boje o to, że wedle historii Treka nie powinni się pojawiać wcześniej niż pojawili się poraz pierwszy, czyli w TNG. Ale mniejsza juz o to: obiecywano nam serial rozgrywajacy sie w XXII wieku a tu okazalo się, iż autorzy nie potrafią się obejść bez rekwizytów i ras z wieku XXIV: transporterów, automatycznych tłumaczy, osłon, torped ,,fotonicznych" a.k.a fotonowych oraz własnie tych nieszczęsnych Ferengi i Borg. Miało być przecież inaczej a nie jest więc jaki sens miały te przenosiny w czasie?

A o czym mieli rozmawiać, o sensie życia?! Czy o Mozarcie?

Nie wiem o czym ja mówił bym w obliczu śmierci - jeśli groziło by mi udoszenie pewnie nie odzywał bym się wcale aby zaszczędzieć cenne powietrze - ale na pewno nie był by to zadek jakieś dziweczyny. Bo prymitywne to i głupie, a ja nie uważasz? Tak mogą sobie rozmawiać kumple w barze po paru głębszych ale nie ktoś kto za chwile wie, że na trwałe pożegna się z tym światem.

aczkolwiek tez nie do końca masz rację

Czyli gdzie jej nie mam?

źle że założyłaś ten temat. Wybuchnie spór między fanboyami ENT i antyfanboyami ENT, co nic w gruncie rzeczy nie da, bo ani jedni ani drudzy nie przekonają przeciwników

Ale miło sobie porozmawiamy a takie jest przeznaczenie forum czyż nie?
Eviva
Użytkownik
#77 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:27:08
Odpowiedz 

źle że założyłaś ten temat.

Jejku, dlaczego źle? Nie jest temat nieprzyzwoity czy naruszający wartości. ot, chciałam wyrazić własne odczucia na temat czegoś, co większość z Was najchętniej wdeptałaby w ziemię, a ja nie wiem, za co. I dalej nie wiem, choć przeciwnicy ENT zalali mnie powodzią argumentów. Chyba sama się zaleję, to może coś zrozumiem. Na trzeźwo nie idzie pojąć tego zacietrzewienia.
Jurgen
Moderator
#78 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:27:35
Odpowiedz 
Nie raz juz toczyłem boje o to, że wedle historii Treka nie powinni się pojawiać wcześniej niż pojawili się poraz pierwszy, czyli w TNG. Ale mniejsza juz o to: obiecywano nam serial rozgrywajacy sie w XXII wieku a tu okazalo się, iż autorzy nie potrafią się obejść bez rekwizytów i ras z wieku XXIV: transporterów, automatycznych tłumaczy, osłon, torped ,,fotonicznych" a.k.a fotonowych oraz własnie tych nieszczęsnych Ferengi i Borg. Miało być przecież inaczej a nie jest więc jaki sens miały te przenosiny w czasie?

Obawiam się, że to jest własnie problem. Gdyby nie to, Entek byłby dla wiekszośći serialem (i trekiem) lekkim, łatwym i przyjemnym, a przynajmniej strawnym. A tak dostaliśmy XXIV w., a panowie B&B próbują nam wmówić, że to wiek XXII. Entek wyglądał tak, jakby np. trzej muszkieterowie jeździli Porszakami czy Ferrari i nmie rozstawali się z komórką. A że nie nazwano by tego w ten sposób czy nadano im nieco starszy wyglą to już inna sprawa.
Eviva
Użytkownik
#79 - Wysłana: 26 Paź 2008 11:40:41
Odpowiedz 
Jurgen
Entek wyglądał tak, jakby np. trzej muszkieterowie jeździli Porszakami czy Ferrari i nmie rozstawali się z komórką. A że nie nazwano by tego w ten sposób czy nadano im nieco starszy wyglą to już inna sprawa

Ciekawa wizja. Jednak nie uważam, by sprawa wyglądała az tak tragicznie, jak ją malujecie. Przesadzacie, i to grubo. Przecież nie mogli wleźć do rakiety prosto z lasu, ani używać do łączności zwiadu ze statkiem kabla telefonicznego. A może usatysfakcjonowałoby Was, gdyby mostek był z sosny?
Picard
Użytkownik
#80 - Wysłana: 26 Paź 2008 12:27:50 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva

Ciekawa wizja. Jednak nie uważam, by sprawa wyglądała az tak tragicznie, jak ją malujecie. Przesadzacie, i to grubo. Przecież nie mogli wleźć do rakiety prosto z lasu, ani używać do łączności zwiadu ze statkiem kabla telefonicznego. A może usatysfakcjonowałoby Was, gdyby mostek był z sosny?

Teraz to już Ty przesadza! W twoim ukochanym TOS mowac była - w kolejnym fajnym odcinku tej serii zatytułowanym Balance of terror, więc widisz, że nie jest tak, że ja dziecko wylewam z kąmpielą - mowa o tym jak wyglądała technologia w XXII wieku. Statki było wtedy podobno prymitywne a w walce urzywało się pocisków atomowych. A jak jest w ENT? Zupełnie inaczej niż być wedle tych słów powinno! Zresztąw nBSG bohaterowie porozumiewają się za pomocą takich śmiesznych telefonów a'la druga wojna swiatowa a jakos serial zly nie jest - duzo lepszy od ENT - i cieszy sie nie mala popularnością.
Delta
Użytkownik
#81 - Wysłana: 26 Paź 2008 12:39:36
Odpowiedz 
Eviva
Przecież nie mogli wleźć do rakiety prosto z lasu,

Cochrane wyszedł. (to tak poza konkursem, bo nawet lubię ENT)

A może usatysfakcjonowałoby Was, gdyby mostek był z sosny?

Lepszy taki, niż ten który popełnił Abrams.
Eviva
Użytkownik
#82 - Wysłana: 26 Paź 2008 12:41:09
Odpowiedz 
Picard

Tylko że tam to przefajnowali w odwrotna stronę i mnie się to też nie podoba. Że odwołam się do użytego już porównania, trzej muszkieterowie nie jeździli co prawda Ferrari, ale tez i nie strzelali do przeciwników z łuku, nawet kompozytowego.
Picard
Użytkownik
#83 - Wysłana: 26 Paź 2008 12:49:05
Odpowiedz 
Eviva

Tylko że tam to przefajnowali w odwrotna stronę i mnie się to też nie podoba. Że odwołam się do użytego już porównania, trzej muszkieterowie nie jeździli co prawda Ferrari, ale tez i nie strzelali do przeciwników z łuku, nawet kompozytowego

Po pierwsze: dlaczego w XXII wieku ludzie nie mieli by latać czymyś takim:

A walczyć mieli z obcymi za pomocą broni atomowej? O ile wiemy wiele o czasach muszkieterów, o tyle nie wiemy nic o dobie XXII wieku - można tam umieścić więc wszelkie możliwe wyobrażenia o rozwoju nauki i techniki. W takiej nBSG archaiczny telefon nikomu przecież nie przeszkadza. Po drugie: jeśli już cos raz, w Treku powiedziano to autorzy powinni się tego trzymać. No chyba, że kompletnie nie ma to sesnu, ale w tym wypadku tak nie jest.
Eviva
Użytkownik
#84 - Wysłana: 26 Paź 2008 12:51:04 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
W takiej nBSG archaiczny telefon nikomu przecież nie przeszkadza.

A mnie przeszkadza, no i co mi zrobisz? Bardziej mi przeszkadza niz buraki z ENT - faktycznie z bronią było trochę nie teges, ale nie zwracałam po prostu na to uwagi.

Zresztą, zamów u mnie pokrętne wyjaśnienie tej kwestii, a je otrzymasz - i nawet będzie się trzymało kupy.
Picard
Użytkownik
#85 - Wysłana: 26 Paź 2008 15:56:17
Odpowiedz 
Eviva

A mnie przeszkadza, no i co mi zrobisz?

Udusze! A czemu przeszkadza? I jak to rzutuje na jakosc calego serialu?

faktycznie z bronią było trochę nie teges, ale nie zwracałam po prostu na to uwagi

No to jakoś dziwne, ze ani mostek a'la Abrams ani technologia w ENT Ci nie przeszkadzaja. Dla mnie takie szczegoly wlasnie dodaja smaku calej produkcji jakby nie bylo wspolstanowiac o jej jakosci.

Zresztą, zamów u mnie pokrętne wyjaśnienie tej kwestii, a je otrzymasz

No to zamawiam jedno pokrętne wytłumaczenie buraków z ENT z tłuczonymi ziemniakami, kotlecikiem schabowym i niebieskie romulanskie do popicia...
Madame Picard
Moderator
#86 - Wysłana: 26 Paź 2008 17:41:22
Odpowiedz 
Picard

w kolejnym fajnym odcinku tej serii zatytułowanym Balance of terror, więc widisz, że nie jest tak, że ja dziecko wylewam z kąmpielą - mowa o tym jak wyglądała technologia w XXII wieku. Statki było wtedy podobno prymitywne a w walce urzywało się pocisków atomowych.
I takie właśnie przeczenie samemu sobie przeszkadzają mi najbardziej nie tylko w ENT, ale w ogóle w całym Treku (bo, powiedzmy sobie szczerze, buraki nie są tylko entkową specialite de la maison), bo nie pozwalają się w pełni zanurzyć w tym uniwersum, przypominają, że jest to świat wymyślony.

w nBSG bohaterowie porozumiewają się za pomocą takich śmiesznych telefonów a'la druga wojna swiatowa
Owszem, ale w BSG celowo stawiają na prymitywną technologię i jest to dokładnie wytłumaczone.
Tym niemniej takie rzeczy by mi akurat w Treku nie przeszkadzały. W TOS-ie mamy urządzenia wyglądające - jak to ujął Delta - jak PRL-owska sokowirówka i w żaden sposób nie rzutuje to moim zdaniem na wartość tego serialu.

A mnie przeszkadza, no i co mi zrobisz?
Udusze!

Jakieś mordercze instynkty dziś z Was wychodzą. Ty chcesz dusić Evivę, mnie Delta tradycyjnie stosem straszy, Hazral chce chińskie tortury na B&B stosować...
Picard
Użytkownik
#87 - Wysłana: 26 Paź 2008 18:07:19
Odpowiedz 
Madame Picard

buraki nie są tylko entkową specialite de la maison), bo nie pozwalają się w pełni zanurzyć w tym uniwersum, przypominają, że jest to świat wymyślony

I to jest po częsci prawda jednak akurat w ENT jest ich najwięcej i są one tam najbardziej dorodne. Właśnie niedawno popatrzyłem na to co piszą na temat prac J.R.R Tolkiena i okazuje się, że piszarz ten wpierw wymyślił swoje Śródziemie a dopiero następnie umieścił tam różne historie i myślał nad nimi naprawdę całymi latami, np. pierwsze zapiski na temat wymyślonej przez autora krajny pochodzą już z roku 1905, natomiast sławnego Władce pierścieni pisał on całą dekadę. Wiem, że odnośnie serialu telewizyjnego takie podejście jest niemożliwe jednak gdyby je zastosować to Trek był by podobnie logiczny i spójny jak świat z wyobraźni Tolkiena. Może więc ST powinien na trwałe przenieść się na karty ksiązek?

Owszem, ale w BSG celowo stawiają na prymitywną technologię i jest to dokładnie wytłumaczone

W Treku - odnośnie czasów pre-TOS też było dobrze wytłumaczone. Nie wiem po co to zmieniać?

Jakieś mordercze instynkty dziś z Was wychodzą.

Mnie zawsze kiedy podpadne rodzicom, twierdzą, że mnie uduszą czyli jak widzisz w mojm przypadku te skłonności są dziedziczne!
Eviva
Użytkownik
#88 - Wysłana: 26 Paź 2008 18:43:44
Odpowiedz 
Picard

Tolkien dopracował swe historie bosko. nie wiem tylko, czemu usypiam nad jego książkami. Zmęczyłam je tylko z poczucia obowiązku. Wolę dzieła gorzej dopracowane, ale ciekawsze.

A co do buraków - zdarzają się w każdym długim serialu. W MASH na przykład - w pierwszej serii żona Blake'a ma na imię Mildred, w drugiej Lorraine. W pierwszej Hawkeye ma siostrę, w drugiej jest jedynakiem. W pierwszej ma matkę, w drugiej dowiadujemy się, ze umarła dawno temu. Wiemy, ze Traper ma dwie dziewczynki, a w jednym odcinku twierdzi, że ma synka. Znalazłoby się pewnie drugie tyle.
Dragon
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Paź 2008 18:52:40
Odpowiedz 
mowa o tym jak wyglądała technologia w XXII wieku. Statki było wtedy podobno prymitywne a w walce urzywało się pocisków atomowych. A jak jest w ENT? Zupełnie inaczej niż być wedle tych słów powinno!

Co do statków, dla spocka były prymitywne bo żył 100 lat później, taki nx jest niczym balia w porównaniu do Constitution (patrz Mirror darkly). To tak jakby porównać Fokkera DR.I do Su-27, teraz jest prymitywny, ale nie dawniej.

Co do pocisków atomowych, oprócz NX-01 i NX-02 można było spotkać klase Neptun i tzw NX Delta. Kto wie, może miały możliwość przenoszenia głowic atomowych. Ziemianie nie mogąc poradzić sobie z romulanami mogli załadować atomówki na okręty po czwartym epizodzie. Enterprise służąc jako okręt badawczy nie musiał zabierać tak ofensywnego uzbrojenia. Wg MA wojna trwała w latach 2156-2160. Enterprise w 2151-55 (plus odcinek na holodeku, odgrywano chyba rok 2161, fakt nie wspomniano tej wojny to nie jest dowód ażeby jej nie było)
Jurgen
Moderator
#90 - Wysłana: 26 Paź 2008 18:55:05 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Wolę dzieła gorzej dopracowane, ale ciekawsze.

Ekhm... Ktoś tu juz o stosie wspominał. A tak poważnie, to wygląda na to, że część fanów (jak np. Madame Picard, Delta, Picard czy ja) oczekujemy od treka pewnej (bo przeciez nie absolutnej) śpójności i logiczności. Do DS9 było lepiej lub gorzej, ale znośnie, w VOYu już bywało kiepskawo, a Entek rozłożył tę spójność prawie zupełnie. A właśnie takie dopracowanie i spójność tworzą pewien specyficzny klimat i pozwalają "poczuć się w serialu jak w domu". Pamiętam, że włąśnie gdy kończyłem oglądać DS9 (czy też pierwszy sezon Sea Quest) miałem takie uczucie, jakbym sam opuszczał miejsce, w którym spędziłem tych kilka lat... TNG czy TOSa też było mi troche szkoda, ale już VOY był mi obojętny, a Entka nawet nie udało mi się zmęczyć.

Co do pocisków atomowych, oprócz NX-01 i NX-02 można było spotkać klase Neptun i tzw NX Delta. Kto wie, może miały możliwość przenoszenia głowic atomowych. Ziemianie nie mogąc poradzić sobie z romulanami mogli załadować atomówki na okręty po czwartym epizodzie. Enterprise służąc jako okręt badawczy nie musiał zabierać tak ofensywnego uzbrojenia. Wg MA wojna trwała w latach 2156-2160. Enterprise w 2151-55 (plus odcinek na holodeku, odgrywano chyba rok 2161, fakt nie wspomniano tej wojny to nie jest dowód ażeby jej nie było)

Było, było... Co najmniej dwa razy. Chyba nie ma sensu znowu tego wałkować.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!