USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#481 - Wysłana: 2 Maj 2017 10:36:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eric Henry o największych (jego zdaniem) zaletach ENTka:
http://www.youtube.com/watch?v=dGCPHpq5A9Q

Wymienia następujące elementy tej serii:

5. czołówka (serio)
4. większy klimat wizualnego realizmu i technologiczne nawiązania do naszych czasów
3. sezon czwarty i przedstawione w jego ramach opowieści
2. recurring characters - Shran, Soval, major Hayes, admirał Forrest
1. Phlox

(Nawiasem: ci recurring faktycznie byli ciekawsi niż bohaterowie główni - przynajmniej tak jak nam ich zwykle Berman pokazywał - i dobrze się zapisali w annałach Treka.)

ps. ECH jako kolejny zwraca w tym filmiku uwagę na obecną falę popularności ENT-na-DVD, oznaczającą przepraszanie się fandomu z tą serią.

EDIT:
Starutki wywiad z Billingsley'em, w którym jest m.in. mowa o - przypomnianej w w/w filmiku - sławetnej scenie koszykówkowej z "The Forge":
https://www.trektoday.com/interviews/billingsley10 04.shtml
Eviva
Użytkownik
#482 - Wysłana: 2 Maj 2017 15:38:54
Odpowiedz 
Jeszcze przyjdzie ta chwila, gdy nawet kolega Picard będzie wzdychał za ENTkiem. Zresztą skądinąć serial naprawdę został oceniony zbyt surowo.
Q__
Moderator
#483 - Wysłana: 2 Maj 2017 17:23:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Tak zasadniczo to, najbardziej, chyba, pamiętam ENTkowi jedno (i to spowodowało, że skłonny byłem kiedyś włączać się w lobbowanie na rzecz powstania piątego sezonu tegoż serialu nawet, poniekąd, wbrew Kaiowi, który ENT szczerze nie cierpi). Jest to, mianowicie, początkowa scena "Shockwave, Part 1". Nigdy wcześniej twórcy ST nie pokazali tak wyraźnie - i tak w zgodzie z logiką - potęgi Trekowych technologii, a zarazem nigdy wcześniej nie uczynili swoich bohaterów sprawcami tak wielkiej, i tak przypadkowej, tragedii (nawet, gdy zaraz fabuła tegoż odcinka to retconowała sprowadzając rzecz do standardowej sulibańskiej intrygi). To było ożywcze i pokazywało co dałoby się wycisnąć z tej serii gdyby twórcom - a zwł. wytwórni - nie zabrakło odwagi.

A Kolega Picard, zdaje się, odkąd zobaczył "jedenastkę" z ENTkiem się w sporym stopniu przeprosił (nie, że chwali, ale jakby ganił mniej, mając nowy obiekt niechęci).
Picard
Użytkownik
#484 - Wysłana: 13 Maj 2017 09:38:04
Odpowiedz 
Patrze na stronę główną a tam ukazuje się moim pięknym oczętom wspaniała nowina; dziś mamy rocznicę ukatrupienia Entka! Pewnie wielu fanów wówczas zaśpiewało; Ding Dong The Witch is Dead! Nie sądzę by przez ostanie, ponad dziesięć lat zapatrywania się zmieniły, więc chyba dziś jest dobry dzień na otrawcie szampana?
Q__
Moderator
#485 - Wysłana: 13 Maj 2017 11:40:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Patrze na stronę główną a tam ukazuje się moim pięknym oczętom wspaniała nowina; dziś mamy rocznicę ukatrupienia Entka!

A jednak myliłem się w sprawie zmiany Twojego stosunku do ENTka...

Picard:
więc chyba dziś jest dobry dzień na otrawcie szampana?

Dla mnie to jednak rocznica smutno-sentymentalna. Ostatni raz miałem okazję zobaczyć nowy występ Rikera i Troi chociażby... Trwanie starej linii czasu i starej ekipy pozwalało mieć choć cień nadziei na ich bardziej udane powroty (zresztą i hejtowany "TATW...", którego emisji rocznicę dziś obchodzimy, stanowił na tle NEM sporą poprawę, wbrew pozorom).

Przypomnijmy to sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=QkecbH6an0w
Q__
Moderator
#486 - Wysłana: 3 Cze 2017 13:59:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Pamiętasz naszą dawną dyskusję o "First Flight"*? Napisałeś wtedy:
Mav:
Niby w odcinku pokazują dużo piwa w barze, rywalizacje, katapultowanie pilota koło Jowisza, kradzież prototypu, ale tak naprawdę więcej energii i emocji ma w sobie turniej szachowy. Odcinek jest przewidywalny, smętny...

I zgodziłem się. Ale przecież nawet ów wymęczony, nieprzekonujący technologicznie, odcinek zawiera b. mocne (i b. zdrowe) przesłanie proeksploracyjne. Pamiętasz?
http://www.youtube.com/watch?v=_3-g2sV5y6g

Ja sobie z przyjemnością odświeżyłem.

Transkrypcja:

[Memory - NX Hanger]
Archer: Are you all right?
Robinson: A little shaky. Trust me, you don't want to pass through the warp barrier in one of those. Should make a nice addition to the Starfleet Museum.
Forrest: What went wrong?
Robinson: I'm not sure, sir. The closer I got to two point two, the more trouble I had keeping the field stable.
Archer: You where ordered to abort.
Robinson: The abort call was premature. We had some instability on the previous tests, but it always settled down.
Vulcan: Your engine design is obviously unsound.
(Tucker comes down some steps.)
Tucker: There's nothing wrong with that engine.
Forrest: You have something to add, Lieutenant?
Tucker: Tucker, sir. I'm on Captain Jefferies' Engineering team. We've never pumped this much antimatter through the injectors before. It's going to take us a little time to get the intermix right.
Vulcan: That's precisely the point. Your programme is moving too quickly.
Tucker: Just because it took you a hundred years to crack warp two doesn't mean it'll take us that long.
Forrest: Lieutenant!
Tucker: Sorry, sir.
Archer: He's right. This is a new engine. It's bound to have a few bugs to work out.
Vulcan: Those bugs just scattered your ship across five thousand kilometres of space, and nearly killed your pilot.
Robinson: We're not going to get anywhere without taking some risks.
Forrest: I know where you stand on this, Commander.
Archer: We've got a lot of data to analyse before we know what happened. We should be grateful we only lost the ship.

Można być pewnym, że jest to dobre odbicie dyskusji toczonych w gmachach NASA i kuluarach amerykańskiego Kapitolu (oczywiście nie licząc wzmianki o wolkańskiej historii). Tak, nawet Trek podupadły potrafi coś istotnego powiedzieć.

* http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=2017&page=9#msg273058
Q__
Moderator
#487 - Wysłana: 6 Cze 2017 16:17:28
Odpowiedz 
Podcast poświęcony obronie ENTka:
https://www.theincomparable.com/ump/79/
resetta
Użytkownik
#488 - Wysłana: 26 Paź 2017 21:55:31
Odpowiedz 
Ja chyba nigdy nie zrozumiem nienawisci fanow do czegos co jest jednak czescia ich fanowania...
A takie trollowe cieszenie i zyczenia, to na zywo bym taka osobe nazwala slowem na d, bo specjalnie robi przykrosc osobom, ktore czuly smutek z takiego obrotu sprawy.
Ja potrafie przy nieudanych produkcjach powiedziec jedynie, ze dobrze, ze scancelowali, zeby juz sie nie meczyli albo, zeby nie kopali konia. Tak jest w przypadku Supernatural moim zdaniem, nie oznacza to jednak, ze zle im zycze, ze ciesze sie, po prostu dostrzegam zmeczenie materialu, serii, wpadanie w bezsens i dla dobra wlasnie tworu jest zakonczyc kiedy jescze nie staje sie parodia samego siebie czy absurdami. W przypadku ENT chyba bylo odwrotnie, ze mogl zaczac byc lepszy,,, ale niestety 4 lata to naprawde dluga rozbiegowka...
DSC moze tyle nie miec w dzisiejszych czasach,
I chyba tylko niestety w ST z tym sie spotkalam, fani innych seriali, filmow jednak wspieraja istnienie produktu nawet jezeli maja obawy albo wyszlo zle. Nie pamietam zebym gdzies spotkala sie z akcja mlakontentow typu zabic ten serial, film bo nie spelnia naszych oczekiwan.
Dla mnie koniec ENT i sposob w jaki to zrobili byl tak smutny, ze do dzis od premiery nie obejrzalam tego ostatniego odcinka i nadal nie mam ochoty.
Nie wiem, moze to moje lubienie tez wynikalo z tego, ze wtedy bardzo lubilam Bacule, ale fascynacja mi przeszla, a nadal serial bardzo lubie i zaluje, ze nie pociagneli dalej.
mozg_kl2
Użytkownik
#489 - Wysłana: 9 Sty 2018 22:41:01
Odpowiedz 
Kazeite
Użytkownik
#490 - Wysłana: 10 Sty 2018 00:35:42 - Edytowany przez: Kazeite
Odpowiedz 
resetta:
Ja chyba nigdy nie zrozumiem nienawisci fanow do czegos co jest jednak czescia ich fanowania...

A co w tym dziwnego? Jak coś jest dobre, to się chwali, a jak jest złe, to się gani. A nie że tu uskuteczniamy narodówkę, że Przewodniczącego Kima ganić nie wolno, bo do gułagu

resetta:
Ja potrafie przy nieudanych produkcjach powiedziec jedynie, ze dobrze, ze scancelowali, zeby juz sie nie meczyli albo, zeby nie kopali konia.

Ja... ja proszę o rozszerzenie tematu, bo mi autentycznie wychodzi, że sobie tutaj zaprzeczasz. Niby mówisz, że dobrze że scancelowali serial A, ale jednocześnie masz za złe ludziom którzy mówią żeby scancelować serial A?

(I tak w temacie ogólnym, żeby było jasne, moje negatywne zdanie na temat ENT nie uległo zmianie - mimo tego że mi czołówka też się podobała )
resetta
Użytkownik
#491 - Wysłana: 10 Sty 2018 06:58:12
Odpowiedz 
Mylisz pojecia. Napisalam nienawisc, zyczenie zlego, scancelowania, nie krytyka. Krytykowac wolno, zadac znikniecia czegos bo sie nie podoba to juz nie. Tak samo jest teraz ze SW. Uwazam, ze lepiej miec cos z fandomu, nawet zle i dac mu szanse niz zadac po pierwszym drugim sezonie zniszczenia. Nienawidze np. koncowki Xeny, dwoch odcinkow, ktore sa manifestem robienia na zlosc widzom. Nie oznacza to jednak, ze bede zle zyczyla tworcy, nie chciala najdziwniejszego reboota, ktory mmial powstac i nie powstal, czy tez caly serial wyrzuce do kosza.
Dlatego niepojete jest dla mnie jaka obrzydliwa, wstretna i chamska forme przyjelo to cos co zaprezentowali soba fani ST w stosunku do ENT.
Bo powinni chciec ratowac i liczyc, ze bedzie lepiej, a nie zabijac nawet takie nieudane dziecko.

Przeciez tuz pod tym zdaniem masz rozszerzenie. Nie pielegnuje nienawiści w stosunku do psujacego sie, zdychajacego czy tez nie podobajacego mi sie serialu. Nie dokopuje mu i ludziom, ktorym sie jednak wciaz jeszcze podoba. A tutaj wlasnie ma miejsce celebrowanie zabicia serialu jako wielkie, wspaniale swieto i robienie tym przykrosci.
DS9 strasznie mi sie nie podoba, dziwie mu sie, dziwie sie, ze jego nie scancelowali, nie lubie go tez z powodu plagiatu, ale nigdy nie mowilam, niech to scanceluja, zamkna, wywala. Krecili to krecili, ja jedynie oceniam go bardzo zle z tym co nakrecili i szkoda.
Nie widze w tym sensu ani rozumu. Ja poprzestaje na skwitoaniu faktu - seria sie zmeczyla, nie ma pomyslow, skonczyli, koniec tematu, a nie naigrywanie sie z tego jeszcze latami...
KAEM
Użytkownik
#492 - Wysłana: 10 Sty 2018 13:46:37
Odpowiedz 
resetta:
Dlatego niepojete jest dla mnie jaka obrzydliwa, wstretna i chamska forme przyjelo to cos co zaprezentowali soba fani ST w stosunku do ENT.

Pisałem wielokrotnie, że dla mnie była to po prostu chora akcja. Takie trochę zachowanie psa ogrodnika - "sam nie oglądam bo mi się nie podoba to niech nikt nie ogląda".
Pewnie po zakończeniu produkcji Entka osoby zaangażowane w te akcję musiały piać z zachwytu. Ciekawe tylko czy później taż piali jak uwalono im Axanar i nałożono kaganiec na inne fanfilmy...
Kazeite
Użytkownik
#493 - Wysłana: 10 Sty 2018 19:24:18
Odpowiedz 
"Nienawiść"? Czemu od razu "nienawiść"? Bo te tłumoki co nie lubią mojego ulubionego serialu to banda chorych nieudaczników, które nigdy w życiu nie zaznały miłości i jak idą ulicą, to zabierają dzieciom lizaki i kopią małe szczeniaczki?

Czy trochę nie odczłowieczasz tutaj ludzi którzy akurat mają inne zdanie na ten temat?

Logika jest prosta - serial A jest zły, ma kiepską oglądalność, więc po co na siłę go dalej ciągnąć? Niech zostanie skasowany już teraz, zanim wszystkim obrzydzi dany temat. Im prędzej pozbędziemy się złego serialu, tym szybciej dostaniemy dobry serial. I dlatego "celebruje się zabicie złego serialu" - bo to jest święto - okazja by zrobić to jeszcze raz, ale lepiej.

Ja dla przykładu DSC też nie lubię, ale nie "pielęgnuję nienawiści" do niego. To jest tylko barachło które co tydzień się ogląda, z nudów. I mój ojciec też ogląda, i domaga się moich wrażeń

A jakby jakaś zorganizowana akcja była do jego skasowania, to bym pewnie podpisał - chociażby po to, żeby dać producentom sygnał "Ej, chłopaki, poprawta się! Bo tu już pochodnie fotonowe i widły fazerowe rozdają!"

I w życiu nie widziałem kogokolwiek na tym forum, który by przychodził epatować nienawiścią wobec nieoglądanego serialu, więc nie wiem skąd się wzięła ta teza.
Q__
Moderator
#494 - Wysłana: 12 Sty 2018 23:01:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Ciekawe tylko czy później taż piali jak uwalono im Axanar i nałożono kaganiec na inne fanfilmy...

I tu bedem powtarzał jak mantrem , że Axanar b. wiele ENT zawdzięcza, a i moda na fan-powroty do TOS pewno by tak bez "In a Mirror, Darkly" nie rozkwitła. Choć - prawda - i sukces "Trials and Tribble-ations", i cawley'owe dekoracje (w "...Mirrorze..." owym użyte) były wcześniej.

Kazeite

Kazeite:
I w życiu nie widziałem kogokolwiek na tym forum, który by przychodził epatować nienawiścią wobec nieoglądanego serialu

Picardowi się zdarzyło - sporo razy - krytykować b. ostro produkcje, których nie oglądał... :]
KAEM
Użytkownik
#495 - Wysłana: 13 Sty 2018 00:46:19
Odpowiedz 
Q__:
moda na fan-powroty do TOS pewno by tak bez "In a Mirror, Darkly" nie rozkwitła.

Jedne z moich ulubionych epizodów (i mam tu na myśli całego Treka). Zawsze oglądając te dwa epizody myślałem sobie ze fajnie gdyby powstał kiedyś jakiś mini serial (tak z 5-10 epizodów) osadzony w MU.
Q__
Moderator
#496 - Wysłana: 13 Sty 2018 02:41:01
Odpowiedz 
KAEM

To trochę tłumaczy Twoją sympatię do DSC. Tam bohaterowie traktują się wzajemnie w podobnym stylu (acz, prawda, łagodniej).
Kazeite
Użytkownik
#497 - Wysłana: 13 Sty 2018 13:38:58
Odpowiedz 
Q__:
Picardowi się zdarzyło - sporo razy - krytykować b. ostro produkcje, których nie oglądał... :]

OK, fair enough

Ale akurat w przypadku DSC Picard się określił, że jest mu to serial obojętny
KAEM
Użytkownik
#498 - Wysłana: 13 Sty 2018 15:50:23 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
To trochę tłumaczy Twoją sympatię do DSC. Tam bohaterowie traktują się wzajemnie w podobnym stylu (acz, prawda, łagodniej)

Masz rację, na pewno jest to jeden (z wielu) z elementów dla których ten świetny serial jakim jest Discovery tak bardzo przypadł mi do gustu.
We wcześniejszych Trekach zawsze troszkę przeszkadzało mi to utopijne (i bardzo nienaturalne) zachowanie oficerów GF, które czasem tak bardzo raziło po oczach ze wręcz przeszkadzało w skupieniu się na fabule.
Wyobraź sobie na przykład Janeway zamiast Lorki w odcinku 9-tym. Piętnaście razy upewniłaby się czy Klingoni na pewno nie zechcą się poddać a jak już byłaby pewna (i w międzyczasie oberwała kilkoma torpedami) o to w najlepszym wypadku rozwaliłaby im uzbrojenie A Lorka? Zachował się naturalnie jak żołnierz na wojnie - pozamiatał!
Q__
Moderator
#499 - Wysłana: 13 Sty 2018 16:01:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kazeite

Kazeite:
Ale akurat w przypadku DSC Picard się określił, że jest mu to serial obojętny

Aczkolwiek uczynił to gdzieś pomiędzy jednym życzeniem mu zdechnięcia a drugim

KAEM

KAEM:
We wcześniejszych Trekach zawsze troszkę przeszkadzało mi to utopijne (i bardzo nienaturalne) zachowanie oficerów GF, które czasem tak bardzo raziło po oczach ze wręcz przeszkadzało w skupieniu się na fabule.

Ależ to zachowanie jest naturalne dla bohaterów Treka. Przynajmniej tego klasycznego.

(A przy tym "trochę" je przejaskrawiasz - podawałem kiedyś ile trupów ma na koncie Picard. A jak doliczyć zniszczone statki...)
KAEM
Użytkownik
#500 - Wysłana: 13 Sty 2018 17:30:39 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
Ależ to zachowanie jest naturalne dla bohaterów Treka. Przynajmniej tego klasycznego.

Wiem o tym doskonale. Powiem tak - klasycznego Treka lubiłem (i lubię) POMIMO TEGO (choć pewnie wielu tu obecnych lubi go WŁAŚNIE DLATEGO)

Q__:
(A przy tym "trochę" je przejaskrawiasz - podawałem kiedyś ile trupów ma na koncie Picard. A jak doliczyć zniszczone statki...)

A daj linka, z chęcią zerknę na to zestawienie
Q__
Moderator
#501 - Wysłana: 13 Sty 2018 17:39:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Powiem tak - klasycznego Treka lubiłem (i lubię) POMIMO TEGO (choć pewnie wielu tu obecnych lubi go WŁAŚNIE DLATEGO)

No, to przynajmniej przechodzimy od sporów do zgodnego sporządzania protokołu rozbieżności. Proponuję zacząć robić to samo w topicu o DSC.

KAEM:
A daj linka, z chęcią zerknę na to zestawienie

Prosię uprzejmie:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1151&page=2#msg302376
KAEM
Użytkownik
#502 - Wysłana: 13 Sty 2018 20:14:40
Odpowiedz 
Q__:
Proponuję zacząć robić to samo w topicu o DSC.

Tamten topic jakoś dziwnie na co poniektórych ludzi działa... ;)
Q__:
Prosię uprzejmie:

Dzięki, zamiast Worfa mogliby umieścić tam Archera. A te zniszczone statki także gdzieś ktoś podsumował?
Q__
Moderator
#503 - Wysłana: 13 Sty 2018 20:56:06
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Dzięki, zamiast Worfa mogliby umieścić tam Archera

Nie ma za co . Teraz jeszcze powiedz jak to na Twoje postrzeganie bohaterów klasycznego ST wpływa...

KAEM:
A te zniszczone statki także gdzieś ktoś podsumował?

Natrafiłem tylko na takie zestawienie dla filmów:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1204&page=2#msg306821
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17 
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!