USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#421 - Wysłana: 2 Gru 2012 10:33:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Uczta dla ENTkolubów:
http://www.youtube.com/watch?v=iZ9nvkv14-U
http://www.youtube.com/watch?v=myS87yTTDes
http://www.youtube.com/watch?v=BLJ5aOk62OQ
Nie dziwi powracanie scen NX-01 wychodzącego z doku i małego Archera bawiącego się z ojcem modelem wahadłowca - takimi rzeczami tworzy się magię Treka.
(A ze smaczków zwróćcie jeszcze uwagę na - widoczny w drugim filmiku - wysuwany wizjer używany przez T'Pol. Piękne, acz nieco naciągane, ogniwo pośrednie między "stylem NASA", a "stylem TOS".)
Akurat za takie rzeczy mogę B&B tylko pochwalić.

ps. Im częściej powtarzam sobie ENT tym mniej przeszkadza mi czołówkowa piosenka... Chyba zaczynam ją... lubić?

Eviva

Eviva:
A przecież duża część magii TOSu polega na tym, że nie do pomyślenia by było, żeby Kirk powiedział "Gówno!" (jak neoKirk w odpowiedzi na rewelacje Spocka Prime, w oryginale "Bullshit!") albo żeby Uhura rzucała żartami o zoofilii.

A zaczęło się od słynnego "O, shit!" Daty w GEN.

(BTW. w przedostatniej części crossoveru z Doctorem Who - ze scenariuszem zasłużonych zresztą dla trekowego komiksiarstwa braci Tiptonów - nawet Picard rzuca "Merde!".)

Eviva:
I to by było na tyle.

Dodajmy jeszcze jedno:

Sporo elementów hard SF - wizja przyszłości konsultowana z futurologami, funkcjonalny mostek, technologie bodaj najbliższe "twardej" fantastyki w całym Treku...
Toudi
Użytkownik
#422 - Wysłana: 2 Gru 2012 11:07:52
Odpowiedz 
Q__:
VOY i ENT miały najlepsze F/X)...

Teraz, kiedy remasterują TNG, ten fakt może ulec zmianie. ;)
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#423 - Wysłana: 2 Gru 2012 11:40:37
Odpowiedz 
Q__:
TNG wzniósł się najwyżej intelektualnie

Jest tam ładna kobieta, pojawił sie Q, klingoni lepiej wyglądają, statek jest fajniejszy.. poza tym w niczym sie nie wniósł wyżej.

Q__:
DS9 był najsolidniej zeralizowany

I tak nie jest tak dobry.. Dominium jest fajne ale Q pojawia sie lepiej raz.. ale Kardsian dużo... a to już duży plus

Q__:
VOY i ENT miały najlepsze F/X)...

Efekty nie mają dla mnie ządnego znaczenia.

Q__:
GITS.

Różne są.

Eviva:
Kultura - dziś często się z tego śmieją. A przecież duża część magii TOSu polega na tym, że nie do pomyślenia by było, żeby Kirk powiedział "Gówno!" (jak neoKirk w odpowiedzi na rewelacje Spocka Prime, w oryginale "Bullshit!") albo żeby Uhura rzucała żartami o zoofilii. Patrząc na nią ma się wrażenie, że jej by to nawet nie przeszło przez myśl! A porozbierane do granic ówczesnych możliwości panienki zachowywały się skromnie i z godnością.

W Polskiej wersji Star Treka z pewnoscia było by dużo...
Eviva
Użytkownik
#424 - Wysłana: 2 Gru 2012 11:53:10
Odpowiedz 
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
W Polskiej wersji Star Treka z pewnoscia było by dużo...

Klingon: Poddajcie się, jesteście bez szans!
Kirk: Spieprzaj dziadu!

Kirk: Uhura, łącz z tymi sk...synami!
Uhura: O k...mać, konsola padła!
Kirk: To nie łącz, po prostu spier...amy....

I tak dalej...
Q__
Moderator
#425 - Wysłana: 2 Gru 2012 12:11:29
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Teraz, kiedy remasterują TNG, ten fakt może ulec zmianie.

Mów mi tak jeszcze..

poza tym w niczym sie nie wniósł wyżej.

Mam nadzieję, że Kor to czyta/przeczyta i przygniecie Cię zaraz tonami filozofii, za te herezje.

Dominium jest fajne

Ja wiem? Pomysł raczej b. mało w duchu ST. Ot typowy kosmiczny teokratyzmo-feudalizm z nietypowymi, do granic zaburaczenia, bossami.
Toudi
Użytkownik
#426 - Wysłana: 2 Gru 2012 12:14:36
Odpowiedz 
Q__:
Mów mi tak jeszcze..

Drugi sezon już jest... Czeba bydzie se dokypić dysg... ;)
Użytkownik
#427 - Wysłana: 2 Gru 2012 12:49:48
Odpowiedz 
Eviva:
Klingon: Poddajcie się, jesteście bez szans!Kirk: Spieprzaj dziadu!

Prędzej coś takiego "Zobaczymy ku*wa!"

Q__:
Ja wiem? Pomysł raczej b. mało w duchu ST. Ot typowy kosmiczny teokratyzmo-feudalizm z nietypowymi, do granic zaburaczenia, bossami.

Oj tam oj tam.. W sumie Dominium to cywilizacja nie starsza niż Romulańska i Wolkańska a mimo to byli silniejsi.. głupota
Q__
Moderator
#428 - Wysłana: 2 Gru 2012 12:58:57
Odpowiedz 

W sumie Dominium to cywilizacja nie starsza niż Romulańska i Wolkańska a mimo to byli silniejsi.. głupota

To w końcu fajni, czy głupota? (Inna rzecz, że wiek cywilizacji nie zawsze ma związek z jej poziomem technologicznym. Bajoranie np. fundnęli sobie stagnację.)
Użytkownik
#429 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:09:53
Odpowiedz 
Q__:
To w końcu fajni, czy głupota? (Inna rzecz, że wiek cywilizacji nie zawsze ma związek z jej poziomem technologicznym. Bajoranie np. fundnęli sobie stagnację.)

Bajoranie mieli religie... religie to głupota.. nic tak nie ogranicza jak religia. Gdy nie religie my bylibysmy bardziej zaawansowani niż teraz.. Ogólnie Domium strasznie sie rozwineło.. zdominowało kwadrant Gamma.. zbyt szybko sie rozwijali.
Toudi
Użytkownik
#430 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:14:29 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Q__:

Tollanom w Stargate wystarczyło 500 lat by dogonić Goa'uldów i być dla nich przeciwnikiem równorzędnym.
mozg_kl2
Użytkownik
#431 - Wysłana: 2 Gru 2012 15:11:42
Odpowiedz 
religie to głupota.. nic tak nie ogranicza jak religia. Gdy nie religie my bylibysmy bardziej zaawansowani niż teraz.. Ogólnie Domium strasznie sie rozwineło.. zdominowało kwadrant Gamma.. zbyt szybko sie rozwijali.

Pomidor. Pewnie nie wiesz, ze pierwsze szkoły powstawały przy parafiach, księgi czy biblioteki prowadzili księża, bracia zakonni. Może bylibyśmy bardziej zaawansowanie a może nie. Co masz do Dominium?

Toudi:
Tollanom w Stargate wystarczyło 500 lat by dogonić Goa'uldów i być dla nich przeciwnikiem równorzędnym.

Ziemianom w treku wystarczyło 100 lat, żeby podnieść planaety ze zgliszczy i ruszyć w kosmos. Tak się kiedyś zastanawiałem, jako że lubie historie alternatywne co byloby jakby na Ziemie zamiast Wolkan przylecieli Klingonii, czy Romulanie.
Q__
Moderator
#432 - Wysłana: 2 Gru 2012 15:51:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Co masz do Dominium?

To raczej mnie się ono niezbyt podoba... (KJTK natomiast chyba sam się w końcu pogubił w tym jak je ocenia.)
Użytkownik
#433 - Wysłana: 2 Gru 2012 16:36:39
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Co masz do Dominium?

Nic. Ale federacja głupio postepiła że nie dopuściłą do ich eksterminacji.
Q__
Moderator
#434 - Wysłana: 2 Gru 2012 16:43:07
Odpowiedz 

Ale federacja głupio postepiła że nie dopuściłą do ich eksterminacji.

Od eksterminowania to była Federacja z innej produkcji o inicjałach ST (Starship Troopers, mianowicie).
Toudi
Użytkownik
#435 - Wysłana: 2 Gru 2012 18:01:37
Odpowiedz 
Q__:
Od eksterminowania to była Federacja z innej produkcji o inicjałach ST (Starship Troopers, mianowicie)

Od eksterminowania to tam zdaje się była piechota tylko... ;)

A co do KJTK, to wiecie, on może i wie, ale na pewno nie umie tego przelać w słowa...
Q__
Moderator
#436 - Wysłana: 2 Gru 2012 21:10:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Od eksterminowania to tam zdaje się była piechota tylko...

Ale ona przeca eksterminowała for Federation...

EDIT:
Toudi:
A co do KJTK, to wiecie, on może i wie, ale na pewno nie umie tego przelać w słowa...

Heh, przypomniałeś mi dowcip o stereotypowej blondynce (z pewnością nie był to błyskotliwa komandor Harris z Exetera), która spytana na egzaminie z fizyki o definicję próżni odrzekła profesorowi: - "Jejku, mam to w głowie, ale nie potrafię ubrać w słowa..."
Toudi
Użytkownik
#437 - Wysłana: 2 Gru 2012 21:30:00
Odpowiedz 
Q__, z tego co pamiętam, to tam w rządach Federacji była wpierw opcja dogadania się i dopiero po masakrze na Klendathu zmienili nastawienie na eksterminację...
Q__
Moderator
#438 - Wysłana: 3 Gru 2012 06:20:40
Odpowiedz 
Toudi

W filmie - możliwe, nie pamiętam.

W powieści - mimo jej faszystowskiej reputacji - jest, co ciekawe, nawet łagodniej, zaczyna się od rajdu mającego na celu zastraszenie, nie wybicie(!), pomniejszego fabularnie gatunku Obcych; rozkaz brzmi: "– Jeszcze jedno. To tylko rajd, a nie bitwa. Demonstracja siły ognia i odwagi. Zadaniem naszej misji jest pokazanie wrogowi, że moglibyśmy zniszczyć jego miasto, choć tego nie robimy, i że nie może czuć się bezpieczny, nawet gdy rezygnujemy z masowych bombardowań. Nie bierzcie jeńców. Zabijajcie tylko w ostateczności. Jednak cały teren ma zostać zrównany z ziemią. Nie chcę widzieć żadnego obiboka z powrotem na pokładzie z niewykorzystanymi bombami. Zrozumiano?".
mozg_kl2
Użytkownik
#439 - Wysłana: 3 Gru 2012 19:51:57
Odpowiedz 
Q__:
To raczej mnie się ono niezbyt podoba

Pytanie brzmiało Q Why ?
Q__
Moderator
#440 - Wysłana: 4 Gru 2012 00:07:02
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Pytanie brzmiało Q Why ?

1. Mam problem z samymi Zmiennymi, jak mówiłem, zbyt wiele buraków ze sobą niosą,
2. sam nie umiem do końca powiedzieć, po prostu ten pomysł wydawał mi się jakiś taki słabo pasujący do Treka jeszcze w latach '90 gdy oglądałem DS9 po raz pierwszy i tak mi zostało (wiem, nie jest to racjonalne, ani nawet poddane racjonalizacji, ale w tym wypadku tak mam, za co nie lubię Neelixa też do konca nie umiem zdefiniować).
Q__
Moderator
#441 - Wysłana: 16 Wrz 2013 19:09:41
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#442 - Wysłana: 21 Wrz 2013 03:18:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Przyznam, że to mnie wyleczyło z antyENTkowych uprzedzeń - wywiad z Mannym Coto i cytaty z wypowiedzi Russella T. Daviesa od Doctora Who:
http://www.ign.com/boards/threads/dammit-enterpris es-fifth-season-would-have-ruled-manny-coto-chat-t ranscript.80171369/
http://trekmovie.com/2010/01/10/russell-t-davies-c onsidered-star-trek-pastiche-for-2009-doctor-who-e aster-special/

A tam takie smakowitości:

Tim_Brazeal: What plans do you have for season 5
Manny_Coto
: I have numerous plans. The most interesting that come to mind are an arc that would deal with the founding of the first starbase. Also, I want to do a multi-part arc that takes place on the cloud city Stratos. And I really want to visit Denobula and to possibly do a coulple more mirror universe episodes which I invision as almost a series within a series. But the central theme of the season would have been the true founding of The Federation.
/.../
One of the things I wanted to do for season five is to open the door once again for fan submissions as well as approach sci-fi writers to come up with ideas for story arcs. I envisioned story arcs developed by David Brin, Gregory Benford, and Greg Bear.

Tim_Brazeal: Mr. Coto, What is your favorite TOS Episode and why?
Manny_Coto: My favorite is The Doomsday Machine. It's a perfect mix of action and drama. I wouldn't say it's the best, but it's my favorite. It's the one that made me fall in love with Star Trek. If I had to pick the best episode it would have to be "City on the Edge of Forever"

Vulcan_Soul: Manny, what do you think about social commentary in Trek? What would you like to do in season 5 in that respect, how to push the envelope?
Manny_Coto
: I think social commentary is extremely important in Star Trek. One of the things I wanted to improve upon season four in season five is more social commentary. If there was one thing I wanted to do it would be have more social commentary. As for specifics it's hard to answer because many of those themes are brought up in the development phase of the individual episodes.

Tim_Brazeal: How do you feel about a Gay Star Trek character on Star Trek? and could it be done
Manny_Coto: I think the idea of a gay Star Trek character is a fine idea and totally keeping with the Star Trek universe. As for if it could be done I would say of course. When is another matter?

BFarrel: I'd love to see the 'minor' characters get more time. Hoshi, Phlox, Mayweather, and Reed. They're all played by wonderful actors (actresses), and I think having some episodes with them with a subplot (like the current Reed/Phlox subplots in "Affliction" / "Divergence") would be great!
Manny_Coto: BFarrel: I couldn't agree more. I think you'll see and are seeing in the second half of the season that I'm taking the show into a more ensemble flavor. I wish in season four I could have given more time to Hoshi, Reed and Mayweather.
Nevin524: Manny, if the show continues, could we see more of Shran? And what would you like to see happen with that character?
Manny_Coto
: Nevin524: We would definitely see more Shran and I would even explore finding someway to get him on the Enterprise crew.

To był Coto (jak widać), a to Davies:

4. Yet another [idea for the 2009 Easter Special] was a kind of Star Trek pastiche – essentially “the Doctor on board the Enterprise, puncturing all that Starfleet pomposity with this sheer Doctor-ness”.
5. Speaking of which, back in 2004, a Doctor Who/Star Trek crossover was seriously on their list of plans, until Enterprise was axed.

I would have loved to have done a Star Trek crossover. The very first year, we talked about it. Then Star Trek finally went off air. Landing the Tardis on board the Enterprise would have been magnificent. Can you imagine what their script department would have wanted, and what I would have wanted? It would have been the biggest battle

Jeśli panowie nie robią sobie jakiejś kampanii wyborczej - bo za dobrze to wszystko brzmi - to cóż innego mogę powiedzieć niż: MUSZĘ to wszystko zobaczyć, ENTku, wróć!

ps. A'propos:
http://theadventurescontinues.webs.com/
Eviva
Użytkownik
#443 - Wysłana: 21 Wrz 2013 17:14:19
Odpowiedz 
Szkoda tylko, że tego piątego sezonu nie było
Q__
Moderator
#444 - Wysłana: 21 Wrz 2013 17:45:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Ano wielka szkoda... Scenariusze u autorów SF zamówione, komentarz społeczny, inspirowanie się "Doomsday Machine" i "The City...", pokazanie Denobulan spoleczności, Shran w stałej obsadzie, homo mostkowy (Reed zresztą, jak ploty mówią), crossover z Doctorem Who i jeszcze odcinek o budowie pierwszej solidnej stacji kosmicznej (tego grzybka) oraz mirrorki z empress Sato; a i mieli plany rozbudowania postaci tła, długotrwały plot Romulan War do tego, i metaplot budowania UFP, przede wszystkim.

Kolejny zmarnowany potencjał obok AND. Tyle, że jest - teoretycznie - śladowa nadzieja, że jeszcze to zobaczymy. Wszystko zależy od tego jak się rozwinie sytuacja z Netfixem. (BTW. swobodę dokręcania ENT ma CBS, nie Paramount, co powinno ucieszyć abramsofobów.)

ps. dorzucam concept art zmodyfikowanego Entka z piątego sezonu:
Mav
Użytkownik
#445 - Wysłana: 21 Wrz 2013 18:16:51 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva
Q__

Dla mnie bez sensu. Dobrze, że nie zrobili 5 sezonu, serial był już stracony. Lepiej wziąć te pomysły i zrobić nowy serial, odcinając się od ENT. A kontynuowanie go po latach w pół amatorski sposób jest już w ogóle nietrafionym pomysłem.
Q__
Moderator
#446 - Wysłana: 21 Wrz 2013 18:27:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Sugerujesz, że początki ENT były już tak spaprane, że ambitny ciąg dalszy by do nich pasował jak przysłowiowe siodło do świni?

Tylko co do:
Mav:
Lepiej wziąć te pomysły i zrobić nowy serial, odcinając się od ENT.

pojawia się trudność, bo CBS jak pisałem, łatwiej - ze względów prawnych - dokręcić kontynuację ENTka niż szarpać się na coś nowego (gdzie nie jest jasne, czy by nie trzeba dzielić zysków z Paramountem), a to oznacza, że półamatorski ENT direct-to-net może być, na dziś, jedyną szansą dla serialowego Treka... W tym sedno.

EDIT: z zalet ENTka:

http://www.nasa.gov/vision/space/features/Astros_o n_StarTrek.html
Więcej o panach:
http://www.jsc.nasa.gov/Bios/htmlbios/fincke.html
http://www.spacefacts.de/bios/astronauts/english/f incke_edward.htm
http://en.memory-alpha.org/wiki/E._Michael_Fincke
http://en.memory-alpha.org/wiki/M._Fincke
http://www.jsc.nasa.gov/Bios/htmlbios/virts-tw.htm l
http://www.spacefacts.de/bios/astronauts/english/v irts_terry.htm
http://en.memory-alpha.org/wiki/Terry_Virts
http://en.memory-alpha.org/wiki/T._Virts
Mav
Użytkownik
#447 - Wysłana: 22 Wrz 2013 17:02:47 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Sugerujesz, że początki ENT były już tak spaprane, że ambitny ciąg dalszy by do nich pasował jak przysłowiowe siodło do świni?

Początek był w miarę ok. ale nie można zapominać o tych dziesiątkach żenujących wręcz odcinakach... z tej mąki już chleba nie będzie

Q__:
z zalet ENTka:

Taki miał być ten serial... ale nie był. Parę pierwszych epizodów, które chciały być bardziej kosmiczne i nam bliższe to za mało. Kompletnie zmarnowany potencjał.
Q__
Moderator
#448 - Wysłana: 22 Wrz 2013 17:48:17
Odpowiedz 
Mav

Mav:
ale nie można zapominać o tych dziesiątkach żenujących wręcz odcinakach... z tej mąki już chleba nie będzie

Zawsze można wymazać żenadę z linii czasu, w ramach tej wojaczki temporalnej...

Mav:
Taki miał być ten serial... ale nie był. Parę pierwszych epizodów, które chciały być bardziej kosmiczne i nam bliższe to za mało. Kompletnie zmarnowany potencjał.

Ano zmarnowany... Zabawne zresztą... i Phoenix Rising (późniejsza AND), i ENT miały potencjał na znakomitego Treka, a wyszło, jak wyszło. W sumie nie umiem tego pojąć...
Picard
Użytkownik
#449 - Wysłana: 25 Wrz 2013 18:29:04
Odpowiedz 
Mav:
Dla mnie bez sensu. Dobrze, że nie zrobili 5 sezonu, serial był już stracony. Lepiej wziąć te pomysły i zrobić nowy serial, odcinając się od ENT. A kontynuowanie go po latach w pół amatorski sposób jest już w ogóle nietrafionym pomysłem.

Rzadki to przypadek ale się z Tobą zgadzam. Jeśli chodzi o ENT - zostawcie Titanica...
Q__
Moderator
#450 - Wysłana: 25 Wrz 2013 22:46:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Jeśli chodzi o ENT - zostawcie Titanica...

Kiedy potencjału tej chały szkoda. Potencjału pozwalającego - przy odpowiedniej umiejętności - zahaczyć ponownie Treka o realny świat*:

Jeśli nakręcą parę dobrych odcinków to je właśnie będziemy pamiętać, tak jak TOSowi pamięta się tych 5-10 najlepszych, a nie dziesiątki tych, które nawet Treker ogląda tylko z obowiązku. (Per analogiam: ostatni sezon DS9 postrzegany jest zwykle jako b. słaby nawet przez gorących miłośników tej serii**, ale czy "Duet", "The Visitor", "Far Beyond the Stars" czy nawet ten cholerny "In the Pale Moonlight" tracą przez to na wartości? Zmienna masa Zmiennych to było buraczysko, a popsuło fabuły z ich udziałem? "Homefront" był niezły jako taki to i Zmiennego w roli ptaszyny się tam znosiło...)
W sumie chciałbym, żeby ENTek dostał szansę rehabilitacji. Nie, nie dlatego jaki był - bo był slaby - a dla tego, czym może się stać.

* przy czym nie ma się co ścigać z SAAB i nBSG w pokazywaniu wojny, ani z B5 w pokazywaniu dyplomacji (co nie znaczy, że wojny i dyplomacji ma w ENT nie być, przeciwnie: w tej epoce pojawić się muszą), bo się zwyczajnie przegra; Kethinov ma rację, ze kwintesencją ENT jest "Vox Sola", niech więc ENT idzie ścieżką wytyczoną przez ówże (acz przebiegającą, oczywiście, na wojenno-dyplomatycznym tle), a twórcy niech nie wahają się korzystać ze związków z NASA, na które Trek zawsze mógł liczyć...

** choć i on ma nam do zaoferowania m.in. "The Siege of AR-558" i "Inter Arma Enim Silent Leges", epizody może dalekie od klasycznego roddenberryzmu, ale godne uwagi czy mniej ambitny, ale zapadający w pamięć kryminałek "Field of Fire"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!