USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  18  19  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#331 - Wysłana: 27 Lis 2008 18:39:30 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Picard
trzeciej wojny światowej,- w której zgineło ,,tylko" 600 milionów ludzi

Skąd wziąłeś tę liczbę? Wg TOS - 37 milionów ("Bread and Circus), a nie 600. Poza tym - co to ma do rzeczy?

Zresztą czy Wolkanie nie mieli racji w swoimi postępowaniu możesz przekonać się na podstawie uczynków Archera

Pytanie" na kim miał się wzorować Archer jako kapitan statku między gwiezdnego? Na innym ziemskim kapitanie? Nie, bo był pierwszy. Na jakimś Wolkaninie? Nie, bo Wolkanie nie palili się do pomocy, chętni byli jedynie do rzucania kłód pod nogi. Był pierwszy - i jako pierwszy [popełniał błędy, których możeby uniknął, gdyby Wolkanie nie byli wobec niego takimi kołtunami.

Lubie psy ale zważywszy są to zwierzęta, które równie wiele zostawiają po sobie odpadków co pożerają różne podejrzanie wyglądających rzeczy: nie zabrał bym żadnego canis familiaris na powierzchnie planety nieznanej planety.

Być może w tym masz rację, ale nie do końca. Archerowi udzielono pozwolenia, więc zabrał psinę. Widocznie doświadczenia z tego lotu nie były zachęcające, więc nikt po nim tego nie zrobił. A gdy w Rosji leciałam z Dubnej do Sewastopola samolotem, który miał szpary w podłodze i wyglądał jak złom, drugim pilotem był wilczur. Autentyczne. Pilot wziął go ze sobą do kabiny i polecieliśmy. Mama mało nie zemdlała, gdy zobaczyła, że przez szpary w podłodze widać ziemię, ale siedzący obok facet uspokoił ją, mówiąc :
"Nie bojsia, doczka, kagdyby było opasno, piłotu odnialiby sobaczku na aeraportie."

Reszta zarzutów - jak wyżej. Archer był pionierem. Jako taki miał prawo do błędów, których nie popełniłby, np, Kirk (czy na pewno?). Wolkanie oczywiście mieli frajdę, przyglądając się temu, ale lepiej by zrobili, gdyby zeszli z piedestału pomnika Suraka i pomogli bez zadzierania nosa. Ich gadanie o tym, że "ludzkość nie jest gotowa", przypominało słowa pewnej mamusi: "Nie wejdziesz do wody, póki nie nauczysz się pływać."
Jak to ujął nieśmiertelny Jacek Kaczmarski

Niepotrzebna jest do tego żadna filozofa
żeby wiedzieć, ze stworzenia akt wymaga ofiar.
Co dopiero, gdy się tworzy nowe świata zręby
kiedy składa się ofiary i popełnia błędy.
Delta
Użytkownik
#332 - Wysłana: 27 Lis 2008 19:30:05
Odpowiedz 
Eviva
Skąd wziąłeś tę liczbę? Wg TOS - 37 milionów ("Bread and Circus)

Tak podano w First Contact. Chociaż rzeczywiście TOS był w tym przypadku pierwszy, więc powinien stanowić kanon.

Na jakimś Wolkaninie? Nie, bo Wolkanie nie palili się do pomocy,

Chcieli dobrze.
Eviva
Użytkownik
#333 - Wysłana: 27 Lis 2008 19:44:26
Odpowiedz 
Delta
Chcieli dobrze.

Chcieliśmy dobrze - wyszło jak zwykle.
Wolkanie w tym momencie ppopełnili podstawowy błąd. Żadna rasa rozumna nie pozwoli na dłuższą metę tak się traktować. Powinni albo pomóc, albo się nie wtrącać, albo wynieść się z Ziemi do diabła i nie zawracać sobie głowy bandą barbarzyńskich debili - bo za takowych uważali Ziemian. To byłoby przynajmniej uczciwe.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#334 - Wysłana: 27 Lis 2008 20:38:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Żadna rasa rozumna nie pozwoli na dłuższą metę tak się traktować. Powinni albo pomóc, albo się nie wtrącać, albo wynieść się z Ziemi do diabła i nie zawracać sobie głowy bandą barbarzyńskich debili - bo za takowych uważali Ziemian.

Jesteście jedynymi istotami,|z którymi nawiązaliśmy kontakty,
{4735}{4783}których nie możemy sklasyfikować.
{4786}{4884}Jesteście aroganccy jak Andorianie,|uparcie dumni jak Tellaryci...
{4886}{4968}Raz ponoszą was emocje,|tak jak Klingonów.
{4970}{5054}A raz ku naszej rozpaczy,|posługujecie się logiką.
{5116}{5186}Jestem pewien, że te cechy|posiadają wszystkie istoty.
{5188}{5292}Ale nie w takim pomieszanym bogactwie.
{5325}{5380}Ambasador.
{5428}{5522}Czy Wolkanie boją się Ludzi?
{5541}{5589}Dlaczego?
{5591}{5685}Bo znamy istoty,|które nam przypominacie.
{5706}{5757}Wolkanie.
{5769}{5843}Tak samo jak Ludzie,|mieliśmy swoje wojny.
{5845}{5932}Nasza planeta została zniszczona,|cywilizacja prawie upadła.
{5934}{5982}Logika nas uratowała.
{5984}{6107}Ale zajęło to 1500 lat, zanim odbudowaliśmy|nasz świat i polecieliśmy w gwiazdy.
{6109}{6234}Wy, Ludzie dokonaliście tego|samego w ciągu niecałego wieku.
{6236}{6366}Są tacy w Najwyższym Dowództwie, którzy|zastanawiają się, co Ludzie mogą osiągnąć
{6368}{6488}w nadchodzącym stuleciu,|a odpowiedź jest niepokojąca.

Volkanie z jednej strony się nas bali, ale również z drugiej po cichu podziwiali. Moim zdaniem to Najwyższe Dowództwo Volkana wprowadzała propagandę na temat zachowań Ziemian ( po odcinkach z 4 serii mam wrażenie, że ich kuzyni z Romulusa musieli w tym maczać swoje zielone uszka bo widzieli jakim potencjałem dysponują ludzie). Ono ( Dowództwo) kształtowało ten negatywny obraz ( ryba psuje sie od głowy, zwykli Volkanie nie mieli dośc informacji żeby obiektywnie nas ocenić), zauważcie że volkanie jak bliżej poznawali ludzi powoli zmieniali zdanie na ich temat. A co najważniejsze przeciez ludzie ze swoim impetem i doświadczeniami mogli narobić ( i narobili) duzo zamieszania, a co najgorsze pozbawić Volkan pozycji która mieli dotychczas w społeczeństwie międzyplanetarnym. Po prostu bylismy od nich lepsi w niektórych aspektach Moim zdaniem to nie był prawdziwy obraz stosunku Volkan do Ziemian.

Po zmianie rządów i dojściu T`Pau do władzy polityka Volkana diametralnie się zmieniła. Zaczęli nas traktować jak partnerów. Ale to tez nasza zasługa, swoimi czynami odwodniliśmy ze jesteśmy w stanie działać na przestrzeni międzyplanetarnej a oprócz tego jeszcze jesteśmy w stanie kształtować relacje w tym społeczeństwie zachodzące
Eviva
Użytkownik
#335 - Wysłana: 27 Lis 2008 20:51:12
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
swoimi czynami odwodniliśmy ze jesteśmy w stanie działać na przestrzeni międzyplanetarnej

A raczej - udowodnił to głównie Archer i jego drużyna na kółkach, tfu, na warpie. Dlatego też będę go bronić do ostatniego tchu. Albo do przedostatniego - ostatni rezerwuję dla załogi Kirka.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#336 - Wysłana: 27 Lis 2008 20:55:45
Odpowiedz 
Eviva

Dlatego też będę go bronić do ostatniego tchu

a ja natomiast będę bronił serialu ( mimo wielu fatalnych odcinków, w szczególność tego ostatniego)
Eviva
Użytkownik
#337 - Wysłana: 27 Lis 2008 21:11:18
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Ten ostatni odcinek to zgroza była - poważny wypadek przy pracy i syf-malaria zarazem. A co do fatalnych odcinków, to i w TOSie się trafiały, nawet ja to przyznaję, więc nic dziwnego, że przytrafiły się i Entkowi . Ale ja nie z tych, co skreślają przystojnego i miłego chłopaka, bo ma krzywy nos (taka przenośnia).
PaulAtryda
Użytkownik
#338 - Wysłana: 27 Lis 2008 21:23:10
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
O nie, nie, nie i jeszcze raz NIE. To oburzające! Doktor Pulaski bezpłciowa? Crusher może w pierwszych sezonach, ale Pulaski?

Nom, powiem tak: Crusher jeszcze była do zniesienia, ale Pulaski to chodząca tragedia, jak ją widziałem to miałem ochotę wyłaczyć serial - chyba jakaś alergia, nie wiem. Swoją drogą jestem ciekaw za co tak lubisz tą Pulaski?
Eviva
Użytkownik
#339 - Wysłana: 27 Lis 2008 21:35:44
Odpowiedz 
PaulAtryda
Swoją drogą jestem ciekaw za co tak lubisz tą Pulaski?

Wiem, że, jak mawiano w moje szkole "nie do ciebie pytanie, ty głupi baranie", ale odpowiem - Pulaski była mniej nijaka. Crusher to mdła galareta, podana jako wyborna melba. Niesposób ją lubić. Natomiast Pulaski to była baba z jajami. Ja tez wolę ją, i to zdecydowanie.
PaulAtryda
Użytkownik
#340 - Wysłana: 27 Lis 2008 21:39:58
Odpowiedz 
Eviva

To może dlatego jej nie lubiłem? Wole delikatne kobiety niż "z jajami"
Eviva
Użytkownik
#341 - Wysłana: 27 Lis 2008 21:49:39
Odpowiedz 
PaulAtryda
Wole delikatne kobiety niż "z jajami"

No cóż. Takie "z jajami" lubią wyłącznie faceci, którzy sami są słabi i niepewni. Muszą mieć się na kim oprzeć.
Domko
Użytkownik
#342 - Wysłana: 28 Lis 2008 11:50:07 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
PaulAtryda

To może dlatego jej nie lubiłem? Wole delikatne kobiety niż "z jajami"

Mam podobne odczucia. Pulaski wręcz mnie nawet denerwowała - już wolałem bezpłciową Crusher, ale przynajmniej dało się ją lubić choćby z powodu troskliwości do pacjentów. Nie miała takiego wrednego charakterku jak Pulaski.

Eviva

No cóż. Takie "z jajami" lubią wyłącznie faceci, którzy sami są słabi i niepewni. Muszą mieć się na kim oprzeć.

Uch. Z taką "z jajami" to bym długo nie wytrzymał pewnie. Konflikt murowany.

Pewnie też z tego powodu nie lubiłem Pulaski.
kanna
Użytkownik
#343 - Wysłana: 28 Lis 2008 12:00:03
Odpowiedz 
ja osobiście tez nie znosilam Pulaski. Dla mnie była nijaka. Z jajami? nie powiedziałabym.
Spohkh
Użytkownik
#344 - Wysłana: 28 Lis 2008 12:24:32 - Edytowany przez: Spohkh
Odpowiedz 
Domko
Z taką "z jajami" to bym długo nie wytrzymał pewnie. Konflikt murowany.

Oczywiscie, zebys nie wytrzymal. Gwarantuje. Skoro wyprowadza Cie z rownowagi nawet istota tak cierpliwa, lagodna i delikatna jak Eviva...
Domko
Użytkownik
#345 - Wysłana: 28 Lis 2008 12:30:37
Odpowiedz 
Najlepiej napiszę tylko: no comments.
biter
Użytkownik
#346 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:00:56
Odpowiedz 
Kolejny buraczek do kolekcji:

w odcinku 01x03 Archer pokazuje Reedowi pistolety i mówi nowa broń Phase pistol. (pistolet Fazowy) no i zonk bo jesli przyjąć że TOS i TNG zostało wcześniej wyprodukowane więc dane z niego są "bardziej kanoniczne" to Chłopaki z NXa powinni strzelac pistoletami laserowymi Laser Pistol. Jako że technologia Fazerów została zastosowana przez Fedów w czasie gdy Kirk służył na Faragucie a Karabin fazowy pojawił się w 2265 roku dopiero jako pierwsza tka broń. W TOS: The Cage - stosowane były pistolety laserowe nie zaś Fazowe czy fazery.

Kocham ten serial
Eviva
Użytkownik
#347 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:03:56
Odpowiedz 
biter

No fakt, jest to piękny burak, dorodny i czerwoniutki jak się patrzy. Jednak ENT takie już jest, zaburaczone. I tak je lubię duzo bardziej ni.ż TNG, które jest kanonicznie czyste.
EnterpriseJ
Użytkownik
#348 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:05:20
Odpowiedz 
biter

Ty to tylko same buraki potrafisz wytykać ENT'owi.A co z jego mocnymi stronami?Przecież on i takie ma.
biter
Użytkownik
#349 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:07:13
Odpowiedz 
Eviva

Zdaje się że taki sam zonk jest z uzbrojeniem samego okrętu ale juz dokładnie w to nie wnikałem jako że jest jakaś broń o nazwie zbliżonej do Fazera określona jako przedfazerowa i mgliście opisane jej działanie ale ciśnie się na myśl że ten mglisty opis to i tak opis fazera z przemilczeniem kilku terminów treknicznych
EnterpriseJ
Użytkownik
#350 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:10:44 - Edytowany przez: EnterpriseJ
Odpowiedz 
Eviva

Ja też wolę ENT od TNG.

biter

Ta broń to phase-modulated energy weapon-albo po prostu działo fazowe.

Phase Cannon
Eviva
Użytkownik
#351 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:11:22 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Nie złość się na bitera, przecież my troje, + Federacyjny na czwartego, i tak nalezymy tu do klubu miłośników ENT. Inni traktują go okropnie, my chociaż przyznajemy, że go lubimy.
EnterpriseJ
Użytkownik
#352 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:14:08
Odpowiedz 
Eviva

Nie złoszczę się na niego tylko Go nie rozumiem dlaczego wytyka same błędy.Przecież na pewno jest w ENT coś co mu się podoba,tylko że czemu on o tym nie napisze?
biter
Użytkownik
#353 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:14:22
Odpowiedz 
albo po prostu działo fazowe.

Broń oparta o promieniowanie nadionowe aka fazer strzelający impulsami.... kartofelek

BTW dziao fazowe to Phase Cannon - dla ścisłości

A co z jego mocnymi stronami

Efekty specjalne to nie wszystko.

Ty to tylko same buraki potrafisz wytykać ENT'owi

Poprawka ja nie potrafie ja się staram jak mogę wyszukując kolejne
Eviva
Użytkownik
#354 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:16:51
Odpowiedz 
Mocne strony ENT to przede wszystkim sama akcja, zwyczajnie ciekawa. Poza tym wypełnia, a przynajmniej próbuje wypełniać pewne luki, przedstawia sporo interesujących Obcych... a i do aktorów nie mam żadnych pretensji.
EnterpriseJ
Użytkownik
#355 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:17:07
Odpowiedz 
biter

BTW dziao fazowe to Phase Cannon - dla ścisłości

A o czym ja mówię?

Efekty specjalne to nie wszystko.

No jasne,że nie.I nie chodzi mi o nie tylko o fabułę.

Poprawka ja nie potrafie ja się staram jak mogę wyszukując kolejne

Tak ja też mogę.I wiem,że nie jednego bym znalazł.
biter
Użytkownik
#356 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:20:20
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Nie zauważyłem że link wedytowałeś.

tylko o fabułę.

Jest późno jutro niedziela powstrzymam się od złośliwości.
Picard
Użytkownik
#357 - Wysłana: 3 Sty 2009 21:01:30
Odpowiedz 
PaulAtryda

Swoją drogą jestem ciekaw za co tak lubisz tą Pulaski?

To ja też tak jak Eviva się wtrące i odpowiem za co darzę ją pewną sympatią. Pani doktor była materiałem na ciekawą postać: miała ciekawe poglądy na technologie: nie wystrzegała się korzystania z transporterów, miała pewne uprzedzenia względem Daty i nie bała się ich wyjawić - ciekawie było by patrzeć jak w przyszłości pan komandor zdobywa zaufanie Pulaski co zmusza ją do zmiany poglądu na technologie i ewolucje zycia jako taką - poza tym zdaje się, że panią doktor łączyło coś z ojcem Rikera. W sumie więc była ciekawsza i bardziej obiecująca niż Crusher... A o ENT będzie jeszcze słów kilka ale to nieco później, może jutro
kanna
Użytkownik
#358 - Wysłana: 3 Sty 2009 21:39:27
Odpowiedz 
Picard
nie wystrzegała się korzystania z transporterów

właśnie wprost przeciwnie - nie znosiła transporterów i uzywała ich bardzo niechętnie.

Wątek jej stosunku do Daty był szcególnie interesujący. W ciągu jednego sezonu zmienilo się diametralne, acz ninachalnie- niełatwo to pokazac .
Picard
Użytkownik
#359 - Wysłana: 3 Sty 2009 22:06:28
Odpowiedz 
kanna

właśnie wprost przeciwnie - nie znosiła transporterów i uzywała ich bardzo niechętnie

Własnie chciałem napisać to o czym sama napisałaś - nie wiem gdzie ja ma głowę. Sorry. A co do Daty w jakim sensie zmieniło się jej nastawienie do niego?
kanna
Użytkownik
#360 - Wysłana: 3 Sty 2009 22:18:55
Odpowiedz 
Picard

Na poczatku traktowała go jak odkurzacz, a na koniec prawie jak człowieka takie przejście od przedmiotowości do podmiotowości
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  18  19  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / ENTERPRISE - uprzedzenie bez powodu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!