USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Co to za film?

Autor Wiadomość
Cross
Anonimowy
#1 - Wysłana: 25 Cze 2005 21:38:44
Odpowiedz 
Mam pytanie. Miałem kiedyś na video pełnometrażowy film ST, w którym Riker (jeszcze bez brody) dopiero okrętuje się na Enterprise. Akcja dzieje się w bazie, zbudowanej na ciele olbrzymiego obcego, Jaki był angielski (i polski) tytuł tego filmu?
Nash
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Cze 2005 21:46:19 - Edytowany przez: Nash
Odpowiedz 
>>video pełnometrażowy film ST
To byl pilot serialu TNG - tytul to Encounter at Fairpoint. A polski znajdziesz zapewne takze tu na stronie.
Dyplomata
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Cze 2005 10:49:27
Odpowiedz 
Tak na marginesie .
Nie rozumiem narzekań na ten odcinek/i .
Wprawdzie nie jest tak dobry/e , jak walka z pierwszym
Sześcianem (wygrana przez Galaxy) , ale
według mnie odcinki początkowe są całkiem ciekawe .
Jeżeli o mnie chodzi , to miło spędziłem przy nich czas ,
a o to chyba chodzi .
cezary
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Cze 2005 11:28:09
Odpowiedz 
Farpoint < bez pierwszego "i"
Bubby
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Cze 2005 11:40:15 - Edytowany przez: Bubby
Odpowiedz 
Tak na marginesie .
Nie rozumiem narzekań na ten odcinek/i .
Wprawdzie nie jest tak dobry/e , jak walka z pierwszym
Sześcianem (wygrana przez Galaxy) , ale
według mnie odcinki początkowe są całkiem ciekawe .
Jeżeli o mnie chodzi , to miło spędziłem przy nich czas ,
a o to chyba chodzi .

Ten odcinek był najbardziej Roddenberry'owski ze wszystkich TNG. Potem już było widać wpływy innych producentów, scenarzystów itd. A im dalej w stronę XXIV wieku, tym Star Trek robi się coraz mniej Roddenberry'owski, a coraz więcej w nim technicznych wodotrysków i hollywoodzkiego podejścia. Nie twierdzę że to źle, bo w DS9 im dalej tym lepiej.

Mnie osobiście (z całym szaczunkiem do GR) najbardziej podobają się te odcinki o mniej epickiej historii. Lubie "filozofowanie" w s/f, ale lubię również jak jest to zrównoważone z akcją i adrenaliną.
Cross
Anonimowy
#6 - Wysłana: 26 Cze 2005 11:45:07
Odpowiedz 
Dzięki.
Dreamweb
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Cze 2005 11:46:40
Odpowiedz 
Pilot TNG mi się bardzo podoba, w pierwszym sezonie wybija się na pewno. Ciekawie można zaobserwować zmianę charakteru Q, który w tych dwóch odcinkach, jak i w "Hide & Q" był zdecydowanie mniej humorystyczną, a bardziej (na swój sposób) mroczną postacią niż miało to miejsce w dalszych sezonach.
Q
Anonimowy
#8 - Wysłana: 26 Cze 2005 11:58:44
Odpowiedz 
Q był zdecydowanie mniej humorystyczną postacią niż miało to miejsce w dalszych sezonach.

Humorystyczny?! Co też Ci przyszło do głowy mon capitan?
Dreamweb
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Cze 2005 20:14:17
Odpowiedz 
"Encounter at Farpoint" ma bardzo dobry klimat i jest doskonałym początkiem serialu. Generalnie mnie pierwszy sezon raczej rozczarowywał, a przynajmniej kiepsko wyglądał na tle 4, 5 i 6 (według mnie najlepszego), dla mnie najlepszymi w nim odcinkami były właśnie pilot, "Where No One Has Gone Before", "Hide and Q" i finał sezonu czyli "Neutral Zone". Sceny z udziałem Q w "Encounter..." są naprawdę świetne - jego pierwsze pojawienie się jest czymś, co warto zapamiętać.

A ja mam jakiś taki dziwny zwyczaj że zawsze oglądam sobie pilota TNG w wakacje w dzień przed jakimś wyjazdem, nie wiem czemu Pewnie w lipcu też tak będzie
Nika
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Cze 2005 20:18:03
Odpowiedz 
A ja mam jakiś taki dziwny zwyczaj że zawsze oglądam sobie pilota TNG w wakacje w dzień przed jakimś wyjazdem, nie wiem czemu Pewnie w lipcu też tak będzie

Jak powiedziałaby Jadzia lub Ezri: to takie słodkie!
cezary
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Cze 2005 23:39:32
Odpowiedz 
Kurzon by tak nie powiedzial wiec to nalecialosc Jadzi musi byc
Swoja droga ciekawy zwyczaj, ja np. przed dluzszym wyjazdem lubie obejrzec Disaster z 5 sezonu TNG
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 29 Cze 2005 11:56:32
Odpowiedz 
A ja "Caretakera" I życzę sobie wielu szczęśliwych powrotów!
cezary
Użytkownik
#13 - Wysłana: 29 Cze 2005 19:01:51
Odpowiedz 
Chyba jednego ale za to dlugiego?

USS Phoenix forum / Star Trek / Co to za film?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!