USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Gatunek 8472 - starzy znajomi z TNG?

Autor Wiadomość
Jaszczur
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:05:43
UWAGA!!! PRAWDOPODOBNE WYSTEPOWANIE SPOILERÓW!!!

Tak sie złożyło, że pare dni temu na pewnej angielsko-języcznej stronie opisującej TNG,w dziale poswieconym streszczeniom tego serialu znalazłem ciekawą informację dotyczacą odcinka ,,Conspiracy,, (1x25).O co chodzi? Mianowicie zasugerowano tam ze obcy którzy zainfekowali dowództwo Federacjii pod koniec 2364 r, to wysłannicy gatunku 8472. Na pierwszy rzut oka, ten pomysł wydaje sie naciagany, ale wydaje mi się że coś w tym jest. Chociaż te ,,krabki,, z powyższego odcinka to oczywiscie nie bezposrednii przedstawiciele 8472 tych jakich znamy chocby ze ,,Scorpiona,, ale mogłybyć swego rodzaju ich ,,zwiadowcami,, majacymi przygotowac preludium do inwazji.
Co o tym sądzicie, proszę o wasze opinię.
Dyplomata
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:13:34
Ciekawy pomysł .
Kto wie .....
Nash
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:15:32
Mhmm no nie wiem.
1) 8472 pochodzili z calkiem innej przestrzeni
2) Pierwszy kontakt z 8472 mial Borg ktory otworzyl portale i umozliwil 8472 inwazje na nasz wszechswiat.
3) Gdyby to nawet byli ich 'dalecy krewni' to jednak inwazja nastapila by szybciej
4) Obcy z Conspiracy mieli calkiem inny 'charakter' - byli raczej pasozytami (blizej im do trillow) niz istotami zdolnymi do dluzszego przebywania w swoim ciele.
Moim zdaniem ktos ze scenarzystow mial pomysl ktory pozniej jednak zarzucono - zapewne ze wzgledu na ogromne koszty efektow specjalnych w przypadku gdy obcy nie byliby humanoidami (bo w TNG wiekszosc byla).
A druga sprawa to wydaje mi sie ze wlasnie pomysl tych obcyh wykorzystano i powolano do zycia 8472 i Zalozycieli (czyli calkowicie odmienna rasa, oddalona od federacji stanowiaca ogromne zagrozenie).
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:18:11
Jaszczur mógłbys podrzucic linka do tej stronki i tego artykułu?
Jaszczur
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:26:15
OK.JUŻ SIĘ BIORĘ ZA SZUKANIE.
Jaszczur
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Cze 2005 18:37:02
Oto tem adres: http://www.tv.com/conspiracy/episode/19012/summary.html.

Wzmianka o 8472 w dziale: ,,Episode Notes,, - trzeci akapit od góry.
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Cze 2005 14:09:20
Te pasożyty to raczej TOS...

USS Phoenix forum / Star Trek / Gatunek 8472 - starzy znajomi z TNG?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!