USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / 10 Rzeczy których nie lubimy w Star Treku
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17 
Autor Wiadomość
7z9
Użytkownik
#481 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:26:33
Odpowiedz 
Może wymienie narazie tylko dwie:
- niemal wszystkie rasy są na podbudowie ludzkiego ciała. Wiem wiem,
W naszej galaktyce rozwinęła się pierwsza humanoidalna cywilizacja. Zbadała ona galaktykę i odkryła, że jest w niej sama. Napotkała jednak wiele planet nadających się do zamieszkania i postanowiła zaszczepić na nich życie rozumne przez pozostawienie swego materiału genetycznego, z którego wyewoluowało wiele ras humanoidalnych

- niemal zawsze każda rasa humanoidalna (w 99%) z każdą sie dogada choć nigdy nie mieli ze sobą kontaktu. Wiem, wiem translator. Tak czy owak mogliby dac więcej scen gdzie tłumacz nawala i to w obydwu stronach.
Eviva
Użytkownik
#482 - Wysłana: 25 Paź 2011 19:29:24
Odpowiedz 
7z9:
mogliby dac więcej scen gdzie tłumacz nawala i to w obydwu stronach.

W ENT to się zdarza. Nic jednak nie przebije analogicznej sytuacji w "Szpitalu kosmicznym" - gdy tam nawalił centralny komputer i nikt z nikim nie mógł się dogadać, dopiero była polka na trzecią stronę z przytupem.
7z9
Użytkownik
#483 - Wysłana: 29 Paź 2011 22:07:41 - Edytowany przez: 7z9
Odpowiedz 
Kolejna sprawa która mnie irytuje to- gdy Voyager po przeniesieniu do kwadrantu delta leci ileś tam miesięcy wciąż "wloką" się za nim ci sami bohaterowie (m.in. Seska, doktor Vidian i jeszcze parę innych). Chodzi o to że jeśli przez tyle miesięcy lecą a pomimo tego wciąż dosłownie na wyciągnięcie ręki spotykają te same postacie to wygląda na to że one też lecą za... Voyagerem. Chyba, że Voy. się ... wlecze + jakieś postoje a w/w osoby nagle wskakuja w warp 9 i mają ich w niedługim czasie na wyciagnięcie ręki.
Tak więc trochę jak dla mnie naciągane jest to ich "wracanie" do alfy. (czytaj. rezyser sie pogubił nieco.
Toudi
Użytkownik
#484 - Wysłana: 29 Paź 2011 22:27:01 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
7z9:
Tak więc trochę jak dla mnie naciągane jest to ich "wracanie" do alfy. (czytaj. rezyser sie pogubił nieco.

Kiedy właśnie nie.
Po pierwsze ich gonią, po drugie lecą przez tereny należące do Kazonów, więc Voyager sporo kluczy, by nie walczyć z każdym napotkanym statkiem Kazonów.

edit: z tym Kluczeniem, to może lekko przesadziłem
Na tej stronie KLIK są mapki, gdzie widać, jak długo znajdowali się w pobliżu Kazonów.
7z9
Użytkownik
#485 - Wysłana: 29 Paź 2011 22:32:39
Odpowiedz 
Hmm, być może ich gonią (podążają za nimi), jednak nie jest to jednoznacznie powiedziane. Co do tego kluczenia, to bardziej bym powiedział że po prostu nie lecą non stop np z warp 8 , 9 tylko nieco mniejszą. Po za tym jak pisąłem nie tyczy się to tylko Seski + jej nowych kumpli.
Toudi
Użytkownik
#486 - Wysłana: 29 Paź 2011 23:11:44
Odpowiedz 
7z9:
jednak nie jest to jednoznacznie powiedziane.

Jest. Seska się przyznaje, nawet jej szpieg na pokładzie zostaje z czasem ujawniony.
7z9:
Po za tym jak pisąłem nie tyczy się to tylko Seski + jej nowych kumpli.

A kogo dokładnie?
7z9
Użytkownik
#487 - Wysłana: 30 Paź 2011 11:24:08
Odpowiedz 
Hmm, pewno może masz rację. Seska miała jazde na punkcie Chakotey'a stąd dopóki wiedziała że jeszcze są w zasięgu Kazonów podążała za nimi. Jednak nie jest to aż tak dobrze wyeksponowane (to podążąnie).
Kumple Seski = Kazoni a co do innych postaci to niestety nie pamiętam, Wiem że napewno ktoś jeszcze był.
Dukat
Użytkownik
#488 - Wysłana: 13 Lis 2011 09:47:44
Odpowiedz 
To jest wyzwanie

1. Transporterów

2. Replikatorów.

3. Swobodnego pomieszania obcych gatunków.

4. Odgłosów eksplozji statków kosmicznych itp.

5. Zbyt często karykaturalnego przedstawienia ras i cudownej UFP z gospodarką bez pieniędzy.

6. Obcych, którzy wyglądają jak ludzie, oraz obcych, których od ludzi różni kreska na nosie albo szpiczaste ucho.

7. Braku konsekwencji w scenariuszach.

8. Podróży w czasie, zupełnie niekonsekwentnych i odbywanych wręcz "na życzenie".

9. Koszmarnego technobełkotu o odwróconych spolaryzowanych cząstkach zawierających w nazwie "-idium", jako uniwersalnego rozwiązania i wyjaśnienia wszystkiego.

10. Tego, ze fabuła kręci się wokół tylko kilku postaci.

11. Oraz tego, że te kilka postaci zawsze idzie "na zwiad" chociaż pełnią funkcje takie jak: kapitan, pierwszy oficer, szef ochrony, główny inżynier, etc. To samo jest na DS9 - zablokowała się śluza, własnoręcznie odblokowują ją Kira i Sisco, wrrrr...

12. Tego, że na każdą planetę można zejść w piżamie, bez wyposażenia.

...dobra, starczy bo już i tak przekroczyłem limit.
Sparks
Użytkownik
#489 - Wysłana: 13 Lis 2011 18:16:21
Odpowiedz 
zbyt łatwe podróże w czasie -lecisz naokoło słońca i już. Powinni to zresetować(tylko anomalia, jednorazowe artefakty). To co zrobili borg w pierwszym kontakcie powinno być codziennością. I żadna policja temporalna by temu nie zaradziła.

brak konsekwencji odnośnie skali prędkości Warp: czasem dla scenarzystów przyśpieszenie z warp 5 do warp 9 to jak przyśpieszenie z 50km/h do 90km/h (a naprawdę jest to siedmiokrotne przyśpieszenie), choć w DS9 chyba bardziej się ogarnęli.

Gdy prom się rozpada, to zawsze pod ręką jest planeta klasy M

łatwiej ukraść prom z Enterprise, niż wózek z marketu

nie zawsze zachowane skale statków (ale to może być moje subiektywne odczucie, wiadomo, perspektywa potrafi płatać figle) http://wallbase.cc/wallpaper/219837 (kliknąć dwa razy na obrazek aby powiększyć)

technobełkot naciągany dla stworzenia (w ostatniej chwili) wunderwaffe, potrzebnej do zamknięcia odcinka bez strat głównych bohaterów(szczególnie Voyager), to samo tyczy się medycyny

Inertial dampers, Tłumiki inercji: albo zawsze działają idealnie, albo z załogi zostaje maź. Tymczasem w star treku często zawodzą, ale tylko troszeczkę, dla efektów turlania się po mostku, gdzie tak naprawdę przy awarii tego systemu wszyscy powinni zostać zmiażdżeni przy przeciążeniach jakie powstają podczas manewrów obronnych.
Radion
Użytkownik
#490 - Wysłana: 13 Lis 2011 18:38:22 - Edytowany przez: Radion
Odpowiedz 
1. Mundury z Spandexu
2. Jedno odcinkowi kosmici.
3. Deflektor dobry na wszystko
4. Admirałowie - albo czub albo idiota
5. Mienie w głębokim poważaniu rozkazów dowództwa
6. Okręty strzelające się burta w burtę jak żaglowce na morzu
7. Wielka bitwa w kosmosie w dwóch wymiarach(DS9)
8. Niszczyciele promów - charakter który jak leci jednym to się zawsze kończy kraksą.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17 
USS Phoenix forum / Star Trek / 10 Rzeczy których nie lubimy w Star Treku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!