USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / 10 Rzeczy których nie lubimy w Star Treku
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#451 - Wysłana: 29 Lip 2010 19:23:23
Odpowiedz 
Eviva:
1.Kapitan Kirk Rozwiązły? On jedynie uwielbiał i czcił wszystkie kobiety, niezależnie od rasy i koloru skóry.

No wiesz dla jednych rozwiązły dla innych nie. On wyznawał zasadę. Pic, jeb.... i nikogo się nie bać ;]. Do Kirka mi jest blisko pod jednym względem, ale nie wypada pisać na forum.

Eviva:
4. Czołówka Entka jest najlepsza ze wszystkich.

Mi się też podoba, ale nie jest naj, naj jak dla mnie.

Eviva:
6. A wszechwiedzący lekarze z Leśnej Góry już Wam nie przeszkadzają?

SF dla moherowych beretów nie oglądam.
Eviva
Użytkownik
#452 - Wysłana: 29 Lip 2010 19:53:40
Odpowiedz 
Seybr:
SF dla moherowych beretów nie oglądam.

Dla ścisłości ja też nie, bo zbiera mi się na wymioty, a aviomarina mnie usypia. Wolę doktora House'a.
Adek
Użytkownik
#453 - Wysłana: 29 Lip 2010 20:03:38
Odpowiedz 
Seybr:
No wiesz dla jednych rozwiązły dla innych nie. On wyznawał zasadę. Pic, jeb.... i nikogo się nie bać ;]

Ale żeś tekstem pojechał Zasadniczo jednak Kirk należał do tego typu facetów. Pod tym względem troszkę szedł w jego ślady komandor Riker. Natomiast Picard był ich ułożonym przeciwieństwem. Zdaje się jednak podobny temat był już na tapecie z moim uczestnictwem.
W tym miejscu dodam, że nie lubię w TREKu odcinków typu "Moda na sukces", o czym też z resztą niedawno pisałem.
Mysterious Stranger
Użytkownik
#454 - Wysłana: 30 Lip 2010 10:59:22 - Edytowany przez: Mysterious Stranger
Odpowiedz 
Scully:
9. Wszechwiedzy lekarzy, którzy zawsze znajdują lekarstwo na nieznane choroby, które oczywiście zawsze jest przyjmowane przez organizm bez zadnych skutków ubocznych

To takie, jak dla mnie, szukanie dziury w całym, bo i taki sam zarzut można skierować w kierunku mechaników, którzy z nie wiadomo jakiego złomu zrobią lśniącą oraz sprawną maszynę i to w iście cudotwórczym tempie (jak Scotty, choć w odcinku "Relics" odrobinę się wyjaśniło skąd owe cuda się brały ). Wydaje mi się, że już taka jest specyfika "Star Treka". Musi być jakieś napięcie - coś frapującego, nieznanego, niebezpiecznego i przykuwającego do ekranu, ale jednocześnie odcinek ma się skończyć pozytywnie. Umówmy się, że gdyby ciągle pokazywali nam przypadki leczenia ankarańskiej grypy, to zanudzilibyśmy się na śmierć.

Co do wszechwiedzących lekarzy to określenie "zawsze" też mi tu nie pasuję. Raczej "często", choć w logicznych dawkach. W końcu to serial sci-fi - nie rzeczywistość. Lekarstwa na "Quickening" to chyba do dzisiaj nie wynaleźli (a badania Bashira też sporo istnień kosztowały), a Vedeka Bareila, mimo użycia jakiegoś eksperymentalnego lekarstwa, nie uratowali. Ba! Wszak właśnie ta kuracja doprowadziła do nieodwracalnego obumarcia jego organów wewnętrznych (skutek uboczny dość nieciekawy), z tego co pamiętam. Istnieją też nieuleczalne choroby jak Syndrom Tuvan czy Bendii, na które mimo usilnych prób, lekarstwa nie wynaleziono. Takich przykładów jest pewnie więcej, ale z racji tego, że minęło już trochę czasu od kiedy ostatni raz obejrzałem odcinek Star Treka, sporo z nich wywiało mi z głowy

Scully:
6. Odcinków w całości holodekowych (choć czasem trafi się coś fajnego, ale to najczęściej gdy ten holodek się zepsuje)

Tu się zgodzę, że mimo ogromnego pola do popisu i wyobraźni, te odcinki są zazwyczaj bardzo kiepskie oraz generalnie wieje z nich nudą (szczególnie te z TNG i Voyagera). DS9 w ostatnich sezonach, w moim mniemaniu, odrobinę podbił poprzeczkę w tym aspekcie. Odcinki z Viciem Fontaine są świetnie (zdecydowanie moja najbardziej ulubiona holodekowa postać), a i "Take Me Out to the Holosuite" (mimo, że baseballa kompletnie nie trawię) wspominam z uśmiechem na ustach

Scully:
3. Rozwiązłości kapitana Kirka ;)

No, a widzisz, to są gusta - ja go akurat za to uwielbiam, bo to jedna z cech charakterystycznych tej postaci Komiczne było, jak w jednym odcinku strasznie kręcił nosem i był niepomiernie zdziwiony, gdy to McCoy pierwszy poderwał oraz wzbudził zainteresowanie jakiejś kobiety
Tina46
Użytkownik
#455 - Wysłana: 30 Lip 2010 13:28:47
Odpowiedz 
Mysterious Stranger:
Komiczne było, jak w jednym odcinku strasznie kręcił nosem i był niepomiernie zdziwiony, gdy to McCoy pierwszy poderwał oraz wzbudził zainteresowanie jakiejś kobiety

A pamiętasz w którym odcinku?
Jurgen
Moderator
#456 - Wysłana: 30 Lip 2010 14:09:41
Odpowiedz 
Mysterious Stranger:
"Take Me Out to the Holosuite" (mimo, że baseballa kompletnie nie trawię) wspominam z uśmiechem na ustach

Tylko że ten odcinek jest holodekowy trochę "z musu". Gdyby była to baza na powierzchni planety klasy M, obeszłoby się bez holodeku. Tu holodek nie grał praktycznie żadnej roli. Nie stanowił zagroenia dla załogi, nie stworzył groźnej holodekowej postaci itp. Był tylko tłem, miejscem rozgrywania akcji. Dlatego ja nie klasyfikuję tego odcinka jako odcinka "holodekowego".

Odcinki z Viciem sa z jednej strony podobne, z drugiej znowu nie. Jest nieco klasyczny przykład odcinka z załoga uwięzioną w holodeku, z tą jednak różnicą, że załoga dobrowolnie do holodeku sie udaje (a nie zostaje w nim zamknięta, jak w TNG ma to najczęściej miejsce). natomiast większośc odcinków z Viciem to tak, jakby drugą kawiarnię/bar/restaurację otwarto, żeby Quarkowi konkurencje zrobić (pomijam tu fakt genialnej postaci Vica).
No i oczywiście jest świetny odcinek z Nogiem - moim zdaniem "It's Only Paper Moon" jest odcinkiem wizjonerskim, i jeżeli uda nam się kiedyś stworzyć takie lub podobne urządzenie, to jego użytkownicy powinni sobie ten odcinek "przed użyciem" zobaczyć.
Generalnie powiedziałbym, że holodek w DS9 został pokazany i wykorzystany w sposób bardziej realistyczny niż w TNG. W TNG często był tylko wymówka dla braku wyobraźni scenarzystów (nie liczę np. nauki tańca Daty czy jako miejsca rozrywki/treningu Worfa - to są właśńie anturalne jego zastosowania), natomiast w DS9 pokazano go tak, jak zapewne będzie - o ile powstanie - wykorzystany. I scenarzyści byli w tym konsekwentni (poza odcinkiem "Badda Bing , Badda Bang" czy jak mu tam było).
Scully
Użytkownik
#457 - Wysłana: 30 Lip 2010 15:33:56
Odpowiedz 
Mysterious Stranger:
To takie, jak dla mnie, szukanie dziury w całym, bo i taki sam zarzut można skierować w kierunku mechaników, którzy z nie wiadomo jakiego złomu zrobią lśniącą oraz sprawną maszynę i to w iście cudotwórczym tempie

A to swoją drogą... Chociaż tematy medyczne są mi bliższe i dlatego to mi się jakoś rzuca w oczy. Nawiązuję tu raczej do TOS'a, gdzie 'chorobowe' odcinki były dość schematyczne.

Tina46:
Mysterious Stranger: Komiczne było, jak w jednym odcinku strasznie kręcił nosem i był niepomiernie zdziwiony, gdy to McCoy pierwszy poderwał oraz wzbudził zainteresowanie jakiejś kobiety

Coś mi świta, że to 1x16 'Shore leave'
Eviva
Użytkownik
#458 - Wysłana: 30 Lip 2010 18:01:43
Odpowiedz 
Scully:
Tina46:
Mysterious Stranger: Komiczne było, jak w jednym odcinku strasznie kręcił nosem i był niepomiernie zdziwiony, gdy to McCoy pierwszy poderwał oraz wzbudził zainteresowanie jakiejś kobiety

Coś mi świta, że to 1x16 'Shore leave'

A nie był to czasem odcinek "For the world is hollow..."?
Tina46
Użytkownik
#459 - Wysłana: 30 Lip 2010 18:04:50
Odpowiedz 
Eviva:
A nie był to czasem odcinek "For the world is hollow..."?

No właśnie mi też się tak wydaje... ale nie przypominam sobie by Kirk kręcił nosem.
Eviva
Użytkownik
#460 - Wysłana: 30 Lip 2010 18:30:22 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Tina46

Trochę się dziwił, prostoduszna istota, że Natira wybrała McCoya, nie jego kapitańską mość.
Q__
Moderator
#461 - Wysłana: 9 Sier 2010 22:33:58
Odpowiedz 
Poklok
Użytkownik
#462 - Wysłana: 9 Sier 2010 23:20:11
Odpowiedz 
Q__:
Czyż to nie odnosi się i do ST?

Złośliwy jesteś.

Swoją drogą, co ciekawego można napisać o niepostrzegalnym bycie być może rozumnym (ale to jest niepewne), być może wolicjonalnym (jw.), być może samoświadomym (ponownie jw.), o lokalizacji z definicji niemożliwej do ustalenia? To zabawa dla pijanych filozofów, nie pisarzy sci-fi. Pewnie, że trekowe uniwersum to równie skrajne przegięcie, tylko że w drugą stronę, ale w końcu jest też możliwe, że istnieją rozumni, oparci na węglu i DNA kosmici, z którymi potencjalnie jest możliwe jakieś porozumienie.
Toudi
Użytkownik
#463 - Wysłana: 9 Sier 2010 23:29:32
Odpowiedz 
Wiecie, jeśli kiedyś spotkamy kosmitów, to chyba lepiej by przypominali tych ze Star Treka lub Babylonu 5, niż z Obcego... czyż nie?
Q__
Moderator
#464 - Wysłana: 9 Sier 2010 23:31:16
Odpowiedz 
Poklok

Poklok:
ale w końcu jest też możliwe, że istnieją rozumni, oparci na węglu i DNA kosmici, z którymi potencjalnie jest możliwe jakieś porozumienie.

Indeed. Póki co to wszystko spekulacje.

Toudi

Toudi:
Wiecie, jeśli kiedyś spotkamy kosmitów, to chyba lepiej by przypominali tych ze Star Treka lub Babylonu 5, niż z Obcego... czyż nie?

Spokojnie, z punktu widzenia biologii wszyscy w/w są skrajnie nieprawdopodobni.
Toudi
Użytkownik
#465 - Wysłana: 9 Sier 2010 23:56:13
Odpowiedz 
Nie można powiedzieć, by nasza biologia miała w tej dziedzinie jakieś specjalnie duże doświadczenie. ;)

No ale SF, zwłaszcza filmowe/telewizyjne musi opierać się na jakiś uproszczeniach, inaczej albo nigdzie nie zajdzie, ale zanudzi widza, nim gdzieś zajdzie. ;) Wyobraźcie sobie, że przed obejrzeniem STIV trzeba przejść roczny kurs nauki Klingońskiego... (może zły przykład, bo większość na tym forum by go z chęcią przeszła...) Jakość nie wróżyłoby to za dobrze filmowi... Albo by zobaczyć Rome (jeden z większych hitów HBO), trzeba się nauczyć łaciny, bo nie ma tłumaczeń a twórcy chcieli zachować realia...
Jurgen
Moderator
#466 - Wysłana: 11 Sier 2010 20:47:56
Odpowiedz 
Q__:
Indeed. Póki co to wszystko spekulacje

Póki co, to wszystko na temat jakichkolwiek kosmitów to spekulacje.
Q__
Moderator
#467 - Wysłana: 15 Sier 2010 14:43:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#468 - Wysłana: 15 Sier 2010 15:03:51
Odpowiedz 
Jurgen:
Q__:
Indeed. Póki co to wszystko spekulacje

Póki co, to wszystko na temat jakichkolwiek kosmitów to spekulacje

Czy chcecie wszystkim mówić, że obecny tu Q_ pochodzi z tej planety?
Dajcie spokój, nikt w to nie uwierzy
Q__
Moderator
#469 - Wysłana: 15 Sier 2010 15:32:54
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Czy chcecie wszystkim mówić, że obecny tu Q_ pochodzi z tej planety?
Dajcie spokój, nikt w to nie uwierzy

Stanowczo, urodziłem się w tzw. Lepszym Miejscu :
Dragon
Użytkownik
#470 - Wysłana: 15 Sier 2010 17:05:47
Odpowiedz 
Q__
Aaaa, więc jesteś Sheldonem z Teorii wielkiego podrywu! (żart)
Eviva
Użytkownik
#471 - Wysłana: 15 Sier 2010 17:23:46
Odpowiedz 
Q__

Serce mi pęka, gdy pomyślę, że Twoi starzy siedzą teraz samotni na Kryptonie...
Kapitan KIRK
Użytkownik
#472 - Wysłana: 16 Sier 2010 20:35:13
Odpowiedz 
Mnie w ST a dokładniej TOS wkurza jedno wątki miłosne
kanna
Użytkownik
#473 - Wysłana: 16 Sier 2010 20:38:25
Odpowiedz 
Kapitan KIRK:
a dokładniej TOS

Mnie wkurza (choc raczej smieszy) cały TOS

Kapitan KIRK, witamy na Forum
Eviva
Użytkownik
#474 - Wysłana: 16 Sier 2010 20:49:15
Odpowiedz 
Kapitan KIRK:

A to czemu?

kanna:
Kapitan KIRK, witamy na Forum

Ten pan zosta powitany juz wcześniej.
kanna
Użytkownik
#475 - Wysłana: 16 Sier 2010 20:58:51
Odpowiedz 
Eviva:
pan zosta powitany juz wcześniej

czyli że ja nie mogę??
Eviva
Użytkownik
#476 - Wysłana: 16 Sier 2010 21:07:56
Odpowiedz 
kanna:
czyli że ja nie mogę??

MNIE pytasz o zdanie? Ty mówić do pawian ?
Scully
Użytkownik
#477 - Wysłana: 17 Sier 2010 00:34:23
Odpowiedz 
Kapitan KIRK:

Haha, i kto to mówi!
Q__
Moderator
#478 - Wysłana: 17 Sier 2010 00:58:10
Odpowiedz 
Scully

Scully:
Haha, i kto to mówi!

Narzeka chłopak, bo przemęczony i tyle .
Enterprise D
Użytkownik
#479 - Wysłana: 24 Paź 2011 22:57:13
Odpowiedz 
Powiedzcie mi, co to jest Priquela?
Toudi
Użytkownik
#480 - Wysłana: 24 Paź 2011 23:01:48
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / 10 Rzeczy których nie lubimy w Star Treku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!