USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Ulubiony Volkanin
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Maj 2008 14:33:35
Odpowiedz 
Jaki jest wasz ulubiony Volkanin w ST?? jak dla mnie wzorem zostaje Spock mimo że był mieszańcem bo każdy następny to był jakiś nijaki. i nawet Topola nie była wśród nich najgorsza. a jak wy myślicie
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Maj 2008 14:58:27
Odpowiedz 
Pierwszy raz Cię widze, więc witaj. Gdybyś trafił tu parę miesięcy temu, to wiedziałbyś, co ja o tym myślę, bo za wychwalanie Spocka pod niebiosa niejeden raz mi się oberwało (podobno nie kazdy lubi czytac w kółko o tym, jak mnie rajcują spiczaste uszy i tak dalej, dziwacy, jak pragnę Boga). W każdym razie, witam w klubie, bracie (lub siostro, lub co tam jeszcze). A jak zajrzysz na mój blog, to sobie będziesz mógł poczytać o naszym Wolkaninie conieco.
Dragon
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Maj 2008 15:05:11
Odpowiedz 
Oprócz Spocka (co jest wyborem oczywistym), stawiam na T'Pol
Jo_anka
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Maj 2008 15:47:34
Odpowiedz 
W zasadzie wszyscy, poza Solokiem z DS9 i kilkoma równie antypatycznymi z Entka.

Acz chyba jedynym, który przeszedł wewnętrzną przemianę jest Soval z Entka.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 12 Maj 2008 15:56:29
Odpowiedz 
Oczywiście Spock. (Choć Tuvok i T'Pol też sroce spod ogona nie wypadli.)

I rzecz jasna Xon - w końcu sam go zrobiłem.
Jurgen
Moderator
#6 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:04:54
Odpowiedz 
Oczywiście . Tuvok. Najbardziej logiczny i wolkański Wolkan.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:15:08
Odpowiedz 
Jurgen

Tuvok. Najbardziej logiczny i wolkański Wolkan

Cóż, bywał tak chłodny, że chwilami sprawiał wrażenie bezwzględnego psychopaty, ale przyznać trzeba, że było to w nim fajnie wolkańskie...
Biter1
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:21:24
Odpowiedz 
Tuvok średnio przypadł mi do gustu choć fakt faktem był volkanem do granic przeistoczenia się w robota. ciekawie było zobaczyć podział rasowy w śród Volkan tak na wzór ziemski
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:28:54
Odpowiedz 
Biter1

ciekawie było zobaczyć podział rasowy w śród Volkan tak na wzór ziemski

Nie za duza aby konwergncja? (Początkowo sądziłęm, że Tuvok to też pół-Wolkanin, efekt krzyżówki z czarnym Ziemianinem).
Jurgen
Moderator
#10 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:29:42
Odpowiedz 
Owszem był chłodny, i logiczny. A kiedy trzeba bezwzględny.
Ale jednoczesnie jako jedyny z Wolkan (późniejszy Spock wykazywał pewne takie cechy) zastosował w rzeczywistości filozofię IDIC. Pozostali (ze Spockiem włącznie) cechowali się okazywaną (skrywana, ale słabo) pogardą lub co najmniej politowaniem wobec "inszości". Tuvok jako jedyeny nie nawracał innych na jedynie słuszna drogę. Mógł takiego zachowania nie lubieć (jak u Neelixa) i sam postepował jak uważał... Ale nie było wiecznego udowadniania, jak to wszystko powinno byc wolkańskie.
Biter1
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:39:50
Odpowiedz 
reasumując był chodząca tykającą bombą zegarową skrywał w sobie całą walke o ideologie by potem wybuchnąć i przemienić sie w psychopate który w ramach Dżichadu rozwali Voya o jakiś statek Ferengo podobnej rasy
Jurgen
Moderator
#12 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:44:05
Odpowiedz 
Biter1

Dlaczego? Ja akurat uważam, że był "pogodzony z resztą (nielogiczną resztą) wszechświata" i nie próbował jej na siłę naprawiać... I dzięki temu miał spokój.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:50:06
Odpowiedz 
Jurgen

Ale nie było wiecznego udowadniania, jak to wszystko powinno byc wolkańskie.

Znaczy, że nie była fanatykiem? A moze to skrytość właściwa szpiegom po prostu?

Biter1

reasumując był chodząca tykającą bombą zegarową skrywał w sobie całą walke o ideologie by potem wybuchnąć i przemienić sie w psychopate który w ramach Dżichadu rozwali Voya o jakiś statek Ferengo podobnej rasy

Co jednak jakoś nie nastapiło...
Psyker
Użytkownik
#14 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:50:29
Odpowiedz 
Q__

chwilami sprawiał wrażenie bezwzględnego psychopaty

No i właśnie dlatego go lubię
Jo_anka
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:56:42
Odpowiedz 
chwilami sprawiał wrażenie bezwzględnego psychopaty

Tuvok?! W gruncie rzeczy był najcieplejszym i najbardziej uczuciowym (chodzi mi o 'wysokie uczucia) z Volkan - może to wynikało z osiągniętego spokoju i harmonii (i nie chodzi mi o neurotyczne cechy jakie wykazywało wielu, zwalczających u innych gatunków swoje własne emocje ).
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 12 Maj 2008 16:58:31 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Znaczy, że nie była fanatykiem? A moze to skrytość właściwa szpiegom po prostu?

Tuvok robił za szpiega (w Caretaker szpiegował Maquis). A fanatykiem nie był. On sam uważał, że należy postepowac logicznie, że należy - przynajmniej będąc Wolkanem - tłumic i kontrolować emocje. Ale nie żądał od innych ras tego samego. Bo przecież filozofia IDIC zakładała róznorodność. "Razem stańmy się czymś więcej niż tylko sumą jednostek", prawda?

Jo_anka

O to chodzi. Wolkani przciez mają emocje. Tyle, że kontrolują je, a nie dają się kontrolować. Reszta Wolkan (nawet wczesny Spock) to byli psychopaci i fanatycy nawet jak na wolkańskie standarty.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:01:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Psyker

No i właśnie dlatego go lubię

Dziwne, bo ja też

Jo_anka

i nie chodzi mi o neurotyczne cechy jakie wykazywało wielu, zwalczających u innych gatunków swoje własne emocje

Jurgen

Reszta Wolkan (nawet wczesny Spock) to byli psychopaci i fanatycy nawet jak na wolkańskie standarty.

W końcu kuzyni Romulan... Czego chcesz...
Jo_anka
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:07:41
Odpowiedz 
Q__

A jak byś określił Soloka?!
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:09:18
Odpowiedz 
Jo_anka

A jak byś określił Soloka?!

Akurat co do Soloka - zgoda.
Korrd
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:14:14
Odpowiedz 
Najbardziej volkański : Tuvok, ale lubię go tak samo jak Spocka.
Korrd
Użytkownik
#21 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:34:27
Odpowiedz 
Dodam, że fajną postacią jest T'Pol ale jako volkanka to niestety dno :/
Biter1
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:37:23
Odpowiedz 
Topola była taką wolkanką jak ENTek Star Trekiem
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:44:01
Odpowiedz 
Korrd

Dodam, że fajną postacią jest T'Pol ale jako volkanka to niestety dno

Nie mam o niej tak złego zdania - owszerm okazuje emocje czawem b. silnie, ale... przy podejmowaniu decyzji nie kieruje isę nimi... To też jest dość ciekawe rozwiązanie...
Dragon
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Maj 2008 17:54:15
Odpowiedz 
Będę bronił T'Pol! Zgadzam się z Q, jakby postał klon Spocka podniosły by się głosy że zero innowacji, kopiowanie, nic nie wymyślą itd.

Po prostu stara się być Volkanką ale ma małe problemy z emocjami, bo każdy Volkanin ma emocję.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:12:48
Odpowiedz 
Dragon

Po prostu stara się być Volkanką ale ma małe problemy z emocjami,

Z okazywaniem - bo w działaniu jest chyba bardziej pragmatyczna i bezemocjonalna niż np. "wczesny" Spock.
Alucard87
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:14:24
Odpowiedz 
Poza tym, jak widać było w późniejszyc odcinkach - raczej była sceptyczna wobec nauk Suraka - trochę bliższa Romulanom. Taki ładny pomost ewolucyjny. No i dzięki temu nie była czarno-biała.

Ale ja i tak bardziej lubię Tuvoka. Nie wiem za co, może za głos polskiego dubbingu z C+. Ale jak się tak głębiej zastanowić, to chyba za to, że częściej był takim cynicznym głosem rozsądku, czekającym tylko na okazję, żeby powiedzieć "a nie mówiłem" niż wolkańskim kaznodzieją-fanatykiem.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:22:28
Odpowiedz 
Alucard87

Poza tym, jak widać było w późniejszyc odcinkach - raczej była sceptyczna wobec nauk Suraka - trochę bliższa Romulanom.

W dodatku tym właściwym Romulanom - TOSowym.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:24:19
Odpowiedz 
Jurgen
Reszta Wolkan (nawet wczesny Spock) to byli psychopaci

Chodzi Ci o Spocka z ery lodowcowej? A co on tam zrobił psychopatycznego? Że potrzasnął trochę kumplem i przygruchał sobie panienkę, to ostatecznie nic takiego. Bez przesady, w tym kontekście to wszyscy bylbyśmy psychopatami.
Korrd
Użytkownik
#29 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:35:44
Odpowiedz 
jak widać było w późniejszyc odcinkach - raczej była sceptyczna wobec nauk Suraka - trochę bliższa Romulanom

No więc mówię, że była zdecydowanie nie-volkańska :] Nie zmienia to faktu, że postać, sama w sobie, bardzo fajna.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 12 Maj 2008 19:24:04
Odpowiedz 
Korrd

No więc mówię, że była zdecydowanie nie-volkańska

Z czym akurat zupełnie się nie zgadzam.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Ulubiony Volkanin

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!