USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / TOS - podsumowanie
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#61 - Wysłana: 20 Mar 2008 15:18:49
Odpowiedz 
I gatunku dowcipnisia na forum.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 20 Mar 2008 15:49:33
Odpowiedz 
Eviva
Madame Picard
Domko

Ta sugestia była poniżej pasa (i nawet grubo poniżej).

Ale przecież uszy są powyżej pasa (zazwyczaj)...

Zależy pewnie od gatunku obcego.

Egzobiologia, mój ulubiony temat
Eviva
Użytkownik
#63 - Wysłana: 21 Mar 2008 11:01:32
Odpowiedz 
To powinieneś przeczytać cykl "Szpital kosmiczny" Jamesa White'a.
Margot
Użytkownik
#64 - Wysłana: 21 Mar 2008 11:44:36 - Edytowany przez: Margot
Odpowiedz 
Ostatnio odświeżałam sobie niektóro odciniki TOSa i zauważyłam 2 sceny perełki xD

*"Who Mourns for Adonais?"
Panowie próbują rozwiazać zagadkę skąd Apollo czerpie energię. Chehov zapytany przez Kirka o "opinię" wyraża ja baaardzo rozwlekle podając mnóstwo przykładów z innych planet. McCoy oczywiście nie wytrzymuje i wciska swoje trzy grosze sugerując by powoli kończył. Chekov z naburmuszoną miną odpowiada "Kapitan prosił o pełne informacje", na co nasz uubiony lekarz pokładowy odpowiada "Spock zdeprawował nam chłopaka, Jim."
Leżałam przy tym ze śmiechu chyba pół godziny

*The Enterprise Incident
Spock zdemaskowany przez Romulańską kapitan, przed swoją egzekucją wygłasza swoje oświadczenie... aż do czasu ściągnięcia go przez Enterprise. Idealne
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 21 Mar 2008 12:58:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

To powinieneś przeczytać cykl "Szpital kosmiczny" Jamesa
White'a.

Przeczytać???! Ja to juz dawno zrobiłem .

Margot

lekarz pokładowy odpowiada "Spock zdeprawował nam chłopaka, Jim."

No i mamy zakamuflowany wątek gejowski w ST

Spock zdemaskowany przez Romulańską kapitan, przed swoją egzekucją wygłasza swoje oświadczenie... aż do czasu ściągnięcia go przez Enterprise. Idealne

Pamniętam, pamiętam. Ale było to do przewidzenia.
Margot
Użytkownik
#66 - Wysłana: 21 Mar 2008 13:13:05
Odpowiedz 
Q__
Pamniętam, pamiętam. Ale było to do przewidzenia.

Było. I to chyba specjalnie. Ale uśmiałam sie przy tym.

Chyba ktoś wypisał wszystkie "I'm a doctor not a... "

"I'm a doctor, not a mechanic."
-- "The Doomsday Machine", when asked if he had heard of the idea of a doomsday machine.

"I'm a doctor, not an escalator."
-- "Friday's Child", when asked to help the very pregnant Ellen up a steep incline.

"I'm a doctor, not a bricklayer."
-- Devil in the Dark", when asked to patch up the Horta.

"I'm a doctor, not an engineer."
-- "Mirror, Mirror", when asked by Scotty for help in Engineering aboard the ISS Enterprise.

"I'm a doctor, not a coalminer."
-- "The Empath", on being beneath the surface of Minara 2.

"I'm a surgeon, not a psychiatrist."
-- "City on the Edge of Forever", on Edith Keeler's remark that Kirk talked strangely.

"I'm no magician, Spock, just an old country doctor."
-- "The Deadly Years", to Spock while trying to cure the aging effects of the rogue comet near Gamma Hydra 4.

"What am I, a doctor or a moonshuttle conductor?"
-- "The Corbomite Maneuver", when Kirk rushed off from a physical exam to answer the alert.
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 21 Mar 2008 13:48:08
Odpowiedz 
Margot

Tak mało?
Delta
Użytkownik
#68 - Wysłana: 21 Mar 2008 14:01:23
Odpowiedz 
Q__
Przeczytać???!

Tak sobie czekałem, aż dasz upust swojemu oburzeniu.

Tak mało?

Ponoć liczy się jakość, nie ilość.
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 21 Mar 2008 14:16:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

Tak sobie czekałem, aż dasz upust swojemu oburzeniu.

Zdziwieniu, że nie zauważa się załolóżonego przeze mnie tematu o"Szpitalu..." (do którego zresztą Evivę gorąco zapraszam.)

Ponoć liczy się jakość, nie ilość.

Podobno... (ale chyba lepiej mieć milion brzydkich banknotów dolarowych, niż jeden nowiutki i sliczny)
Delta
Użytkownik
#70 - Wysłana: 21 Mar 2008 15:04:49
Odpowiedz 
Q__
ale chyba lepiej mieć milion brzydkich banknotów dolarowych, niż jeden nowiutki i sliczny

Racja.
Eviva
Użytkownik
#71 - Wysłana: 21 Mar 2008 18:45:40 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Przeczytać???! Ja to juz dawno zrobiłem

To masz u mnie parę punktów do przodu (to coś, bo ostatnio byłeś do tyłu).
Do tematu, do którego mnie ślicznie zaprosiłeś, zajrze, jak znajdę trochę czasu (jak mnie choć trochę lubisz, to módl się, żebym, go miała, bo zapowiada się, że życie mi się popieprzy gorzej jeszcze niż dotąd).
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 22 Mar 2008 20:21:16
Odpowiedz 
Eviva

To masz u mnie parę punktów do przodu (to coś, bo ostatnio byłeś do tyłu).

To dodam jeszcze, że to mój ulubiony literacki cykl spaceoperowy, a lektura pierwszego tomu była dla mnie równie silnym przeżyciem co lektura Lema...
Eviva
Użytkownik
#73 - Wysłana: 23 Mar 2008 19:17:56
Odpowiedz 
Dla mnie pierwszy tom był wogóle najlepszy - agdyby to tak porządnie sfilmowali...
Madame Picard
Moderator
#74 - Wysłana: 23 Mar 2008 21:25:48 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Margot
Ciekawe, ile razy McCoy mówił "He` dead, Jim"?
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 24 Mar 2008 00:13:40
Odpowiedz 
Eviva

agdyby to tak porządnie sfilmowali...

No to by łączyło najlepsze cechy S i B5 z wizualnym rozmachem bijącym SW... Arcydzieło by było...

Madame Picard

Chyba w każdym odcinku, w którym ktoś ginął...
Eviva
Użytkownik
#76 - Wysłana: 24 Mar 2008 19:06:54
Odpowiedz 

Chyba w każdym odcinku, w którym ktoś ginął...

A co miał powiedzieć? "Nie żyje, ale tylko trochę." czy może "Żyje, tylko udaje, żeby wykręcić się od raportu."?
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:31:47
Odpowiedz 
Eviva

czy może "Żyje, tylko udaje, żeby wykręcić się od raportu."?

To przypomina mi lekarzy ze "Szwejka"
Eviva
Użytkownik
#78 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:38:36
Odpowiedz 
To przypomina mi lekarzy ze "Szwejka"

No to już wiesz, co nalezy do kanonu mych lektur, odkąd skończyłam dwanaście wiosen.
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:57:28
Odpowiedz 
Eviva

No to już wiesz, co nalezy do kanonu mych lektur, odkąd skończyłam dwanaście wiosen.

Widziałem listę na drugim z Twoich blogów.
Eviva
Użytkownik
#80 - Wysłana: 25 Mar 2008 09:04:44
Odpowiedz 
Miło mi, że zadałeś sobie trud.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 25 Mar 2008 10:58:55
Odpowiedz 
Eviva

Miło mi, że zadałeś sobie trud.

Prawdeę mówiąc to tamten blog mnie zaciekawił i tak trafiłem do tego o ST.
w26895
Użytkownik
#82 - Wysłana: 29 Mar 2008 14:25:58
Odpowiedz 
Bardzo chciałbym obejrzeć TOS. Skąd mogę je ściągnąć?
Sye
Użytkownik
#83 - Wysłana: 29 Mar 2008 19:17:53
Odpowiedz 
Z Tv PULS, matołku! Soboty i niedziele, 16-18.
Eviva
Użytkownik
#84 - Wysłana: 6 Gru 2012 20:00:00
Odpowiedz 
Telewizja CBS Action emituje - zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - TOS. W wersji superextraremasterowanej. Z jednej strony cacy, obraz jest bardzo dobry, ale...
Z drugiej łatwiej dostrzec niedociągnięcia. na przykład w scenie walki Kirka i Gary'ego Mitchella na Delta Vega wyraźnie widać, że.... za Gary'm nie ma żadnej dekoracji, tylko ekran z artystycznym obrazem, prawdopodobnie malowanym temperą. Ciekawe, jak wypadnie słynny gruz, sypiący się na romulańskim statku.
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#85 - Wysłana: 6 Gru 2012 20:06:25
Odpowiedz 
Jedna z moich ulubionych scen to w odcinku gdy Spock przechodził Pon Fair i myslał że zabił Kirka a gdy Kirk pojawił sie za nim uśmiechnął sie i krzyknął "James!"

To chyba była ogólnie najlepsza scena z serialu...
Mysterious Stranger
Użytkownik
#86 - Wysłana: 6 Gru 2012 20:26:35
Odpowiedz 
Eviva:
Z drugiej łatwiej dostrzec niedociągnięcia.

Ha, właśnie! Sam zachodziłem w głowę, dlaczego aspekt wizualny doskwiera mi znacznie bardziej niż zapamiętałem :P

Choć w sumie mniejsza o to, jeszcze kilka odcinków i człowiek przyzwyczai się do tej skondensowanej dawki brzydoty serwowanej oczom. Generalnie, aby czerpać przyjemność z "Oryginalnej Serii" trzeba mieć w duszy szczyptę zamiłowania do turpizmu, ale szczęśliwie przekaz ukryty za oprawą retro wynagradza całość z nawiązką. Szczególnie odcinek z Mitchellem, jeden z moich ulubionych trekowych w ogóle

Znaczy się, konkludując - miło, że przygody Kirka ponownie zagościły w telewizorni, a dodatkowym smaczkiem jest, że szefostwo stacji szarpnęło się na puszczenie takiej wersji. W ogóle to byłem przyjemnie zaskoczony, akurat miałem wolną chwilę i szukałem czegoś interesującego w TV, a tu nie dość, że nowy kanał, to i jeszcze starego "Treka" puszcza

Co tylko oznacza, że za rzadko ostatnio tutaj kierowałem swoje wirtualne kroki, bo wtedy z pewnością wiedziałbym o takiej gratce znacznie wcześniej
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 6 Gru 2012 20:29:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mysterious Stranger

Miło Cię znów widzieć. Ha! Nastał jednak czas powrotów.

Mysterious Stranger:
Szczególnie odcinek z Mitchellem

Muszę jednak zadać Ci jedno pytanie: co Ty właściwie widzisz w tym odcinku?
Eviva
Użytkownik
#88 - Wysłana: 6 Gru 2012 21:07:36 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
To chyba była ogólnie najlepsza scena z serialu...

zdecydowanie jedna z najlepszych - i ukazująca cały artyzm aktorski Leonarda Nimoya. Chyba w tym momencie go pokochałam

Q__:
Mysterious Stranger

Miło Cię znów widzieć. Ha! Nastał jednak czas powrotów.

Zdecydowanie miło!
Mysterious Stranger
Użytkownik
#89 - Wysłana: 7 Gru 2012 14:51:11
Odpowiedz 
Q__:
co Ty właściwie widzisz w tym odcinku?

Hm... Znaczy, dlaczego lubię ten odcinek?

Po trosze, dzięki interesującemu przekazaniu uniwersalnej prawdy - władza absolutna, deprawuje absolutnie. Jej... wiem, że wyświechtany frazes, ale warto podejmować ten temat, tym bardziej łącząc go z rozrywką. Ukazywać tę cienką granicę między naturą a moralnością; że w każdym z nas, nawet najbardziej cnotliwym, śpi dzikie zwierzę i do jego rozbudzenia potrzeba jeno impulsu. Pokusa stania się równym bogom jest olbrzymia

Heh... swoją drogą, zastanawiałem się, czy będąc postawionym w takiej sytuacji jak Mitchell, sam nie zachowywałbym się podobnie? Nie dziwię się, że mocno pobłądził. Uważam się raczej za dobrą oraz empatyczną osobę, ale nie wiem, czy takie możliwości również by mnie nie zaślepiły i nie zacząłbym krzywdzić najbliższych.

No właśnie, generalnie preferuję odcinki z "drugim dnem", będące impulsem do refleksji nad różnorakimi problemami społecznymi (po tylu latach wciąż aktualnymi ), choćby nawet aż tak oczywistym, niż te skupiające się na eksploracji czy technologii. Taki kaprys

Po trosze za intertekstualność - oczywiście trudno nie zaobserwować nawiązań do mitu o Bellerofoncie (marnie kończy ten, kto pyszni się w stosunku do bogów) czy Biblii (rajski ogród, kuszenie zakazanym owocem - choć tym razem role się odwróciły).

Po trosze za sprawą osoby kapitana - Kirk to jednak bardzo ludzka postać (ma to swoje zalety, jak i wady), co również ukazuje ten odcinek, więc jest niewolnikiem namiętności. Dylemat, przed jakim został postawiony w tym odcinku był sporego kalibru. Konieczność zabicia przyjaciela, który niejednokrotnie uratował mu życie. Ha, łatwo powiedzieć! ;) Pomimo, że głos rozsądku (Pan Spock) wskazywał jedyną drogę rozwiązania tego problemu, wciąż łudził się, iż jest inna ścieżka. Prawie zapłacił za to najwyższą cenę (którą zapłacili za niego Kelso i dr Dehner), że już nie wspomnę o potencjalnych konsekwencjach dla całego uniwersum.

Po trosze z nostalgii - to był mój pierwszy kontakt ze "Star Trekiem" w ogóle. Zaskoczyła mnie jego dorosłość i uniwersalny przekaz, jaki za sobą niósł - przynajmniej w porównaniu ze współczesną papką telewizyjną. Wcześniej myślałem, że to serial skierowany wyłącznie dla fanatyków sci-fi oraz miłośników tech-bełkotu. Nie ocenia się książki po okładce ;)

Może błądzę i bzdurzę, ale ja tak to widzę
Enterprise D
Użytkownik
#90 - Wysłana: 7 Gru 2012 15:55:55
Odpowiedz 
Haha Pamiętam jak rok temu zostałem zbanowany i dokładnie rok temu 7 grudnia Q mnie odbanował, stare dobre czasy
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / TOS - podsumowanie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!