USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Miłość
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
karaktak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Mar 2008 20:24:03
Odpowiedz 
Miłość nie sex. Właśnie obejrzałam odcinek SUB ROSA i stwierdziłam, że jest najbardziej romantyczny. XVI wiek w XXIV. Pokaz prawdziwego uczucia nie burzy hormonów. Czy to znaczy, że się starzeję?...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 5 Mar 2008 20:42:57
Odpowiedz 
karaktak

Miłość nie sex. Właśnie

Było trochę takich wątków w Treku, oj było. Zwłaszcza w TNG. Alek Roj kiedyś ładnie o tym pisał...

Czy to znaczy, że się starzeję?...

Gdybyś była facetem, to może... Ale tak...
pj26
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Mar 2008 20:50:03
Odpowiedz 
Jeśli chodzi o miłość (także rodzicielską) (nie sex) to najbardziej w pamięci zachował mi się odcinek DS9 w którym Jake Sisko szukał swojego Ojca, bodajże 4x03 "the visitor".
kanna
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Mar 2008 21:43:13
Odpowiedz 
karaktak
Miłość nie sex.

Seks to nie problem - w sensie dostepności - a prawdziwa miłośc nie każdemu sie zdarza A cóż dopiero z wzajemnoscią.
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Mar 2008 22:05:07
Odpowiedz 
Q__

Było trochę takich wątków w Treku, oj było. Zwłaszcza w TNG

A ja wlasnie mysle sobie, ze milosc plus Trek rowna sie nuda - bo np. jedyna ciekawa rzecza a takim Second Chances jest formulowane w tym odcinku pytanie natury filozoficznej, gdyz watek romansu Willa i Deany jest jak dla mnie ciezko strawny...
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 5 Mar 2008 22:53:01
Odpowiedz 
pj26

Jeśli chodzi o miłość (także rodzicielską) (nie sex) to najbardziej w pamięci zachował mi się odcinek DS9 w którym Jake Sisko szukał swojego Ojca, bodajże 4x03 "the visitor".

Ja wolałem jak Sisko okazywał tę miłosć Jake'owi w pamietnych "Explorers"...

kanna

Seks to nie problem - w sensie dostepności - a prawdziwa miłośc nie każdemu sie zdarza A cóż dopiero z wzajemnoscią.

I dlatego powinnaś mieć więcej wyrozumiałości dla romantyka Gerodiego...

Picard

A ja wlasnie mysle sobie, ze milosc plus Trek rowna sie nuda

Nie jest aż tak tragicznie... (A flirt Bashira z Jadzią np?)
kanna
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Mar 2008 23:09:19
Odpowiedz 
Q__
więcej wyrozumiałości dla romantyka Gerodiego

Pocałował kobietę. Przejął imicjatywę, Dojrzał. Że zajęło mu to 15 lat... Urósł w moich oczach.
Niestety, on nie jest romantykiem i nigdy nie był.

Romantyzm to ja przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza, a Geordi, to był/jest, za przeproszeniem, dupa wołowa.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 5 Mar 2008 23:11:43
Odpowiedz 
kanna

Pocałował kobietę. Przejął imicjatywę, Dojrzał. Że zajęło mu to 15 lat... Urósł w moich oczach.

Niestety, on nie jest romantykiem i nigdy nie był.

A czyż jego miłość do hologramu nie była w stylu błędnych rycerzy?
rorq
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Mar 2008 12:48:56
Odpowiedz 
pj26
najbardziej w pamięci zachował mi się odcinek DS9 w którym Jake Sisko szukał swojego Ojca, bodajże 4x03 "the visitor".
TNG: In Theory - Data i miłość
TNG: The Inner Light - Pickard i miłość
te oraz twój przykład to właśnie takie piękne "obyczajówki", które spowodowały we mnie ucisk w gardle i nawet jakąś łezkę skrzętnie ukrytą.

kanna
prawdziwa miłośc nie każdemu sie zdarza A cóż dopiero z wzajemnoscią.
Oj, zdarza się, zdarza. największy problem, by ja zauważyć często nie mamy na to czasu, lub też szukamy czegos nieokreslonego, nie zauwazając czegoś cudownie określonego. Miłość rewiduje marzenia, powstałe w wyniku ksiązek i filmów (np. zawsze szukałem brunetki, a Odetta jest blondynką - i to jest PIĘKNE ). Dochodze do wniosku, że to właśnie dystans do swoich, powstałych na kanwie książek i filmów kryteriów pozwala na ZAUWAZENIE miłości.
TNG: The Inner Light - Pickard został zmuszony do zrewidowania swoich wartości - i nagle okazało się że właśnie tego poszukiwał przez całe życie, prawda?

Q__
Ja wolałem jak Sisko okazywał tę miłosć Jake'owi w pamietnych "Explorers"...
Bo tu mamy dwie strony tego samego. Miłość Jake'a do Sisko, a w Explorers miłość Sisko do Jake'a. Piekny odcinek

dlatego powinnaś mieć więcej wyrozumiałości dla romantyka Gerodiego...
fakt. Geordi nie potrafił wyjśc poza swoje marzenia. Smutne, ale jakże często spotykane w życiu.. Dlatego lubie Geordiego. Normalna, zwyczajna i żywa postać. Lustro Rikera

Picard
milosc plus Trek rowna sie nuda
odpowiednio przyrządzona - nigdy. Dla przykładu - miłość Worfa i Troi w Parallels - urzekła mnie. To było właśnie to - Worf zauważył, że to jest możliwe - i że jest cudowne. I powróciwszy do swego świata juz inaczej patrzył na Troi, prawda?
Miłość przyrządzona jako standardowa opowieść miłosna - często jest nudna. Natomiast miłość nagła, zaskakująca, nietypowa, towarzysząca czemuś innemu jeszcze - to nigdy nie nudzi. Zwłaszcza gdy to miłość tragiczna (niestety)..

watek romansu Willa i Deany jest jak dla mnie ciezko strawny...
Bo jest bez sensu prowadzony. Bo jest po prostu nieprzekonujący. i tyle.

kanna
Geordi, to był/jest, za przeproszeniem, dupa wołowa.
romantyczna dupa wołowa Facet, który zakochał się w silnikach. Bo sliniki są zrozumiałe. Kobiety - nie. Dziwić się mu? Wiesz ile facet musi podwazyć swoich prawd życiowych, reakcji, podejść do życia, aby potrafił brać poprawkę na kobietę i nie chodzić po ścianach czy nie mieć rozstroju żołądka? Kobieta jest dla faceta obiektem pełnej i wciąż dopełniającej się ambiwalencji, a jednocześnie kompletnej akceptacji - osiągnięcie takiej umiejętności godzenia przeciwieństw dla mężczyzn (istot zwyczajowo binarnych, prostych i bardzo związanych w swych interakcjach z rzeczywistością z zasadami realizmu) jest piekielnym wyzwaniem. Zdecydowanie łatwiej nauczyć sie obsługi silnika Warp.

Q__
A czyż jego miłość do hologramu nie była w stylu błędnych rycerzy?
Jakby tak popatrzeć - to większość samotnych ludzi kocha się w hologramach - projekcjach własnego umysłu. Sądzę z własnego doświadczenia i jesli tą geberalizacją kogoś uraziłem - przepraszam. Myślę że to dobrze, że w dzisiejszych czasach nie ma holodeków. Holodeki nęcą zbyt bardzo, by próbowac dyskomfotrowego przekształcania swych marzeń w starciu z rzeczywistością.
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:07:47
Odpowiedz 
A miłośc niemożliwa?

Quark i Grilka? Worf i Jadzia? Odo i Kira?
Dragon
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:08:56 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
A miłość niemożliwa?

Kirk i Spock
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:11:27
Odpowiedz 
łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Dragon
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:19:34
Odpowiedz 
łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

To spróbuj tego, wiem ostatnio mi odbija
URL
rorq
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:21:47 - Edytowany przez: rorq
Odpowiedz 
Pah Wraith
Quark i Grilka? Worf i Jadzia? Odo i Kira?
O własnie na dodatek jeśli się zastanowimy - zobaczymy, że gdyby oboje chcieli - i powiedzieli sobie wprost - może i byłaby możliwa Tym więcej smaczku

Dragon
Kirk i Spock
Ja wiem że w dzisiejszych czasach, poprawność polityczna itepe... (i znam ten filmik). Ale nie przesadzajmy, dobrze?

Pah Wraith
ł(e x 227)
sie dołaczam..
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:24:18
Odpowiedz 
rorq
jeśli się zastanowimy - zobaczymy, że gdyby oboje chcieli - i powiedzieli sobie wprost - może i byłaby możliwa

No i była

Dragon
masz u mnie minusa
Dragon
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Mar 2008 13:25:37 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Dobra,przepraszam, po prostu mam dzisiaj popieprzone poczucie humoru, do poniedziałku mi przejdzie, mam tak zawsze przed zjazdem na studiach.
Delta
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Mar 2008 15:16:09
Odpowiedz 
rorq
odpowiednio przyrządzona - nigdy.

Racja, dlatego np. bardzo podobało mi się DS9: Change of Heart.
http://www.startrek.pl/episodes.php?op=Opis&epid=4 21
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Mar 2008 16:24:01
Odpowiedz 
Delta
Racja, dlatego np. bardzo podobało mi się DS9: Change of Heart.

O, tak, wyśmienity epizod, którego w TNG nigdy w życiu by nie zrealizowano.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Mar 2008 18:11:17
Odpowiedz 
Pah Wraith

A miłośc niemożliwa?
Worf i Jadzia? Odo i Kira?

Gdzie niemożliwa?

Dragon

Kirk i Spock

To tylko fan fiction...

Pah Wraith

łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e

Kirk by się zgadzał, tyle, że Peter...

Dragon

To spróbuj tego

Tym, razem to ja powiem łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

rorq
Pah Wraith

zobaczymy, że gdyby oboje chcieli - i powiedzieli sobie wprost - może i byłaby możliwa
No i była

No więc gdzie tu niemożliwość?

Dragon

po prostu mam dzisiaj popieprzone poczucie humoru

A Monty Pythona lubisz?

Delta

dlatego np. bardzo podobało mi się DS9: Change of Heart

Niezłe...

Pah Wraith

którego w TNG nigdy w życiu by nie zrealizowano.

Skąd pewność? Roddenberry nie unikał trudnych tematów...
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Mar 2008 19:03:05
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Mar 2008 19:05:04
Odpowiedz 
Pewnie że lubię Monty Pythona!
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 7 Mar 2008 19:59:10
Odpowiedz 
Pah Wraith

wolę temat w takim ujęciu:

A jak.

Dragon

A ktoś nie lubi?
RaulC
Użytkownik
#23 - Wysłana: 8 Mar 2008 19:15:54 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
rorg
Jakby tak popatrzeć - to większość samotnych ludzi kocha się w hologramach - projekcjach własnego umysłu. Sądzę z własnego doświadczenia i jesli tą geberalizacją kogoś uraziłem - przepraszam. Myślę że to dobrze, że w dzisiejszych czasach nie ma holodeków. Holodeki nęcą zbyt bardzo, by próbowac dyskomfotrowego przekształcania swych marzeń w starciu z rzeczywistością.
Dziś rolę holodeków zbyt często pełnia środki chemiczne. Poza tym już coś podobnego istnieje i zwie się rzeczywistością wirtualną. W prawdziwym życiu też bywają "błędni rycerze" tylko nie zawsze widać ich na pierwszy rzut oka. Picard też się kochał trochę w tym stylu tylko, że był szefem swojej ukochanej. Postępował tak, jak to robią ludzie w realu. Przynajmniej niektórzy.

Q__

A ktoś nie lubi?

Ja nie lubię.
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 8 Mar 2008 19:29:10
Odpowiedz 
RaulC
Ja nie lubię.

To nie jest obowiązkowe Wolno się tu logowac bez lubienia Monty Phytona.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 9 Mar 2008 01:48:20
Odpowiedz 
RaulC

Poza tym już coś podobnego istnieje i zwie się rzeczywistością wirtualną.

Owszem. Holodek to rozwinięcie tej technologi...

W prawdziwym życiu też bywają "błędni rycerze" tylko nie zawsze widać ich na pierwszy rzut oka. Picard też się kochał trochę w tym stylu

Fakt.

kanna

To nie jest obowiązkowe Wolno się tu logowac bez lubienia Monty Phytona.

Ja jako admin (junior) potwierdzam.
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 20 Mar 2008 10:57:56
Odpowiedz 
A miłość niemożliwa?

Kirk i Spock

Zważaj se, facet!
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 20 Mar 2008 10:59:10
Odpowiedz 
Eviva

Zważaj se, facet!

Sporo fanów tak myśli... Nawet linki o tym były wrzucane...
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 23 Mar 2008 19:20:25
Odpowiedz 
Zważaj se, facet!

Sporo fanów tak myśli... Nawet linki o tym były wrzucane...

To, że sporo fanów tak myśli, to jeszcze niewiele znaczy i wara mi od Spocka, bo pogryzę.
kanna
Użytkownik
#29 - Wysłana: 23 Mar 2008 19:44:40
Odpowiedz 
Taki był piekny filmik na You Tube jak sobie Picard i Riker rzucali powłóczyste spojrzenia...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 23 Mar 2008 23:48:05
Odpowiedz 
Eviva

i wara mi od Spocka, bo pogryzę.

No ja na niego apetytów tego rodzaju nie mam, więc mogę trzymać się odeń z daleka...

kanna

Taki był piekny filmik na You Tube jak sobie Picard i Riker rzucali powłóczyste spojrzenia...

Mi się nie podobał...
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Miłość

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!