USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Pomysły na nowy Star Trek
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  29  30  31  »» 
Autor Wiadomość
Darklighter
Użytkownik
#121 - Wysłana: 7 Wrz 2007 15:57:16
Odpowiedz 
No nie. Fajny film, alew to jak Leloo "odbudowali" to czysta bajka była...

Dlatego napisałem "coś w stylu", a nie identycznie. Odtworzenie w podobny sposób ręki jeszcze ujdzie, ale głowy, to już chyba nawet na ST za wiele.
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:15:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darklighter

Dlatego napisałem "coś w stylu", a nie identycznie.

Nawet "w stylu" cieżko mi sobie wyobrazić... Co innego nano... nawet takie dość "wyczynowe"... (Vide Bova czy... Engineer z "The Authority".)
Darklighter
Użytkownik
#123 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:19:22
Odpowiedz 
Nawet "w stylu" cieżko mi sobie wyobrazić...

To w stylu Wiecznej Wojny może łatwiej sobie przyswoisz.
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:20:43
Odpowiedz 
Darklighter

To w stylu Wiecznej Wojny może łatwiej sobie przyswoisz.

O zdecydowanie... Co hard SF, to hard SF.
Darklighter
Użytkownik
#125 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:46:27
Odpowiedz 
Jednak to za długo, jak na 45 min odcinek. Borg ze swoimi nanosondami szybko przekształca materię/biomaterię, więc raczej...hmmm...
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:49:31
Odpowiedz 
Darklighter

Jednak to za długo, jak na 45 min odcinek. Borg ze swoimi nanosondami szybko przekształca materię/biomaterię, więc raczej...hmmm...

Nano to nie bałok, nie bedzie się koagulowac... No a odcinek to skrót wydarzeń moze i z tygonia...
Darklighter
Użytkownik
#127 - Wysłana: 7 Wrz 2007 16:56:02 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
ano to nie bałok, nie bedzie się koagulowac... No a odcinek to skrót wydarzeń moze i z tygonia...

Najszybszą metodą byłoby chyba przechowywanie w transporterze backupowego wzorca do odtwarzania danych części ciała i ew. łączenia ich za pomocą nanotechnologii.

Jest jeszcze szansa, że technobełkotem powstrzymają koagulację. Wiadomo, że technobełkot z 100.000 AD będzie "mocniejszy" niż z XXIV w.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 7 Wrz 2007 17:54:25
Odpowiedz 
Darklighter

Najszybszą metodą byłoby chyba przechowywanie w transporterze backupowego wzorca do odtwarzania danych części ciała i ew. łączenia ich za pomocą nanotechnologii.

Czyli plus/minus sytuacja jak z "Gorącej Linii z Węzownika" Vaeley'a (acz tam cczesci ciała inaczej odtwarzano). Aczkowliwek mozna przechowywać i backupy całych osób i wtedy mamy postcyberpunk transcielesny w stylu Egana z Morganem (ino czemu na to wcześniej nie wpadli skoro to logiczna konsekwencja pokazywanej od czasów Kirka technologii??).

Jest jeszcze szansa, że technobełkotem powstrzymają koagulację. Wiadomo, że technobełkot z 100.000 AD będzie "mocniejszy" niż z XXIV w.

Seybr
Użytkownik
#129 - Wysłana: 7 Wrz 2007 23:09:27
Odpowiedz 
Ja bym chętnie obejrzał serial w klimacie dokumentu. Opowiadał by o historii głównych ras. Borg, Klingoni, Kardazjanie itp. Nie wielki, ale z rozmachem. Dał by pole do popisu, jednak twórcy mocno by musieli współpracować z maniakami, tacy jak wy. Maniacy w sensie pozytywnym piszę ;]. Z obserwacji widzę, że potraficie dyskutować np. czemu i dla czego śrubka w statku Enterprise ma kolor szary (taka przenośnia wpadła mi na myśl).
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 7 Wrz 2007 23:14:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Ja bym chętnie obejrzał serial w klimacie dokumentu. Opowiadał by o historii głównych ras. Borg, Klingoni, Kardazjanie itp. Nie wielki, ale z rozmachem.

Były już podobne "dokumenty" linkowane na Forum. I wypadły całkiem dobrze.
Majter
Użytkownik
#131 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:47:59
Odpowiedz 
Ja bym chętnie obejrzał serial w klimacie dokumentu. Opowiadał by o historii głównych ras. Borg, Klingoni, Kardazjanie itp

A czy ten dokument zawierałby wypowiedzi niektórych postaci? Np. Borg Queen użalającej się nad swoim losem ("od tych głosów głowa mnie boli") czy też Gowrona ("jak ci głupcy z federacji mogli pomyśleć, że jestem zmiennym").
Seybr
Użytkownik
#132 - Wysłana: 8 Wrz 2007 11:41:44
Odpowiedz 
jak ci głupcy z federacji mogli pomyśleć, że jestem zmiennym

Haha dobre, nie chodzi mi do końca o to, ale też pomysł dobry . W Voyagerze był odcinek, gdzie drony odłączone od kolektywu uzyskały samo świadomość ;]. Czy nie było by fajnie, żeby zostały przedstawione podobne wątki ?
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 8 Wrz 2007 11:53:44
Odpowiedz 
Majter

A czy ten dokument zawierałby wypowiedzi niektórych postaci? Np. Borg Queen użalającej się nad swoim losem ("od tych głosów głowa mnie boli") czy też Gowrona ("jak ci głupcy z federacji mogli pomyśleć, że jestem zmiennym").

Seybr

W Voyagerze był odcinek, gdzie drony odłączone od kolektywu uzyskały samo świadomość

Chyba i w TNG też o ile mine pamiec nie myli.

Czy nie było by fajnie, żeby zostały przedstawione podobne wątki ?

Fajne, tylko czy ktos z Paramountu czyta ten topic?
Seybr
Użytkownik
#134 - Wysłana: 8 Wrz 2007 12:22:26
Odpowiedz 
Fajne, tylko czy ktos z Paramountu czyta ten topic?

Raczej nie, ale pewnie jest poro takich ludzi, którzy myślą podobnie jak ja, czy wy. Tylko czemu się ich nie słuchają .
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 8 Wrz 2007 13:23:39
Odpowiedz 
Seybr

Tylko czemu się ich nie słuchają

Bo panmowie B&B "wiedzą lepiej"? Bo Paramount nigdy nie liczył się z fanami?
Trekowiec
Użytkownik
#136 - Wysłana: 14 Wrz 2007 18:31:12
Odpowiedz 
Ja uważam że najciekawsza była by innowacja- przygody statku Klingonów bądź Romulanów. Wszystkie seriale opierają się na podróżach statków federacji więc czemu nie spróbować czegoś innego???
Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 14 Wrz 2007 18:59:34
Odpowiedz 
Trekowiec

Ja uważam że najciekawsza była by innowacja- przygody statku Klingonów bądź Romulanów.

Owszem, pomysł dość zachęcający, zwłaszcza, że wszyscy chyba znamy cykl IKS Gorkon. (Zresztą mozę to też być Federacyjny statek z całkowiecie nie-ludzką załogą np.)
Pah Wraith
Użytkownik
#138 - Wysłana: 14 Wrz 2007 19:32:25
Odpowiedz 
wszyscy chyba znamy cykl IKS Gorkon

hmm, wszyscy w kontinuum?
Trekowiec
Użytkownik
#139 - Wysłana: 14 Wrz 2007 20:01:40 - Edytowany przez: Trekowiec
Odpowiedz 
(Zresztą mozę to też być Federacyjny statek z całkowiecie nie-ludzką załogą np.)

Też dobry pomysł.

Uważam że czas na trochę zmian bo Star Trek stał się trochę liniowy.
kanna
Użytkownik
#140 - Wysłana: 14 Wrz 2007 20:14:18
Odpowiedz 
wszyscy chyba znamy cykl IKS Gorkon

Ja akurat nie. Tak, oczywiscie wiem, że mogę uzyc Google.
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 14 Wrz 2007 21:08:22
Odpowiedz 
Pah Wraith

hmm, wszyscy w kontinuum?

Zakładałem, że wszyscy na Forum, choćby ze słyszenia...

Trekowiec

Uważam że czas na trochę zmian bo Star Trek stał się trochę liniowy.

Bo też panowie B&B (w przeciwieństwie do Roddenberry'ego, Moore'a czy Pillera) ino powielać umieją...

kanna

Ja akurat nie. Tak, oczywiscie wiem, że mogę uzyc Google.

I jak wrażenia po wyszukaniu?
Dj peyo
Użytkownik
#142 - Wysłana: 14 Wrz 2007 21:38:42 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
Jak narazie wszystkie seriale i filmy dotyczyly jednego przygod jednego okretu.

A co by bylo gdybysmy Np serial czy film oparli nie na przygodach poszczegolnej jednostki a np calej floty?? Np film o bitwie pod wolf czy innych???
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 15 Wrz 2007 00:02:06
Odpowiedz 
Dj peyo

Jak narazie wszystkie seriale i filmy dotyczyly jednego przygod jednego okretu.

No poza DS9... Tam była stacja...

A co by bylo gdybysmy Np serial czy film oparli nie na przygodach poszczegolnej jednostki a np calej floty??

Marzy Ci się cos na kształt "Tora! Tora! Tora!"? Może i dobry pomysł (o ile widzowie nie pogubiliby się w tłumie postaci)...
Trekowiec
Użytkownik
#144 - Wysłana: 15 Wrz 2007 18:33:18
Odpowiedz 
Albo CSI: Star Trek
Bashir
Moderator
#145 - Wysłana: 15 Wrz 2007 18:36:52
Odpowiedz 
Trekowiec

heh się śmiejesz ale to mogłoby być ciekawe - tak jak ten odcinek DS9 w którym Ezri "śledzi" morderce. Był imho bardzo dobry.
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 15 Wrz 2007 20:00:41
Odpowiedz 
Trekowiec

Albo CSI: Star Trek

Były już propozycje powtórzenia w klimatach ST fabuł w stylu JAG i LOST... Więc, kto wie

Bashir

heh się śmiejesz ale to mogłoby być ciekawe - tak jak ten odcinek DS9 w którym Ezri "śledzi" morderce. Był imho bardzo dobry.

W Treku wogóle otrzymaliśmy kilka niezłych "kryminalnych" odcinków...
Pah Wraith
Użytkownik
#147 - Wysłana: 15 Wrz 2007 21:56:13
Odpowiedz 
jak ten odcinek DS9 w którym Ezri "śledzi" morderce

Fields of fire?
Bashir
Moderator
#148 - Wysłana: 15 Wrz 2007 22:01:19
Odpowiedz 
Pah Wraith

dokładnie
Alucard87
Użytkownik
#149 - Wysłana: 16 Wrz 2007 00:25:59
Odpowiedz 
A mnie się marzy film kontynuujący (albo domykający) wątki z DS9 - np. jak Kira poradziła sobie z zarządzaniem stacją, do czego doprowadziły machlojki Quarka, może jakiś wielki powrót Bena Sisko (bo tak sobie zniknął i co z nim?)

Z drugiej strony, może tak eksploatacja Future Imperfect?
mr homn
Użytkownik
#150 - Wysłana: 16 Wrz 2007 01:32:49
Odpowiedz 
Alucard87
a ja powiem tylko jedno - witamy na pokładzie
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  29  30  31  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Pomysły na nowy Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!