USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Voyager
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Adek
Użytkownik
#271 - Wysłana: 12 Lis 2014 02:32:58
Odpowiedz 
Niczego nie lekceważę. Po prostu się nie rozumiemy a wgl co ma wspólnego ta druga część wypowiedzi z samotnością. Ja pasuje bo to już jest rozmowa o wszystkim i o niczym a konkretnie chodziło o jedno zdanie od którego się zaczęło/ Próbujesz postawić na swoim a ja na swoim. Może jakoś spotykamy się w połowie drogi ale tylko w połowie. Z resztą jakoś nuży już mnie dyskusja o serialu, którego nawet już dawno nie oglądam. Czasem coś wtrącam przy okazji bo niby dlaczego miałbym być zakładnikiem swojego stwierdzenia, że nie chce mi się gadać o tym czego już dawno nie oglądam. Ale fakt jest taki, że już nie chce mi się bo bardziej wolałbym o "The walking dead" ale tu nie ma z kim. I cała ta nasza dyskusja i to zapętlanie się w teoriach jest jak dla mnie mniej warta niż trzeba.
Ps Myślałem, że tylko ja cierpię na bezsenność. Koło 22 męczyła mnie drzemka ale po powrocie do domu nagle się obudziłem i oglądam 3sez4 odc "The walking dead."
Q__
Moderator
#272 - Wysłana: 12 Lis 2014 02:35:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Adek

Zaraz, ale stawiamy w tym dialogu na fakty - i ich interpretacje - czy na emocje? Ten pierwszy rodzaj wymiany mysli jest - IMO - bardziej wskazany, zwł. w tym wypadku.
(No i zdaje mi się, że w Treku właśnie to jest piękne, że można go interpretować i analizować...)

O zombiakach zresztą też możemy pogadać... Ale to już nie dziś (w sensie: nie w nocy)...
Q__
Moderator
#273 - Wysłana: 22 Lis 2014 19:03:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
JacekTVPINFO
Użytkownik
#274 - Wysłana: 16 Gru 2014 18:03:04
Odpowiedz 
Dobry wieczór. Mam do Was pytanie. Jaki tytuł nosi odcinek Entka, w którym scena dzieje się na mostku, statek jest (prawdopodobnie) u kresu sił i u steru ktoś z załogi (T'pol, Archer)? próbuje zwiększyć prędkość statku dotykając suwaka prędkości, ale słychać 'error' i statek nie reaguje na polecenia?
Wiem wiem, opis lakoniczny, ale wierze w Was
JacekTVPINFO
Użytkownik
#275 - Wysłana: 19 Gru 2014 13:18:18
Odpowiedz 
Ok, już mam. Dead Stop- atrakcje w automatycznej stacji naprawczej ;D

WESOŁYCH ŚWIĄT i zawsze najszybszego warp na co dzień!
Maveral
Użytkownik
#276 - Wysłana: 19 Gru 2014 15:27:38
Odpowiedz 
Wczoraj odświeżyłem sobie obie części "Equinox" i kiedy kapitan tegoż statku pyta Janeway ile razy przekroczyła granicę, to odpowiedziała, że zdarzyło jej się "nagiąć" Pierwszą Dyrektywę, ale nic więcej. Kaśka chyba miała zanik pamięci, bo o ile pamiętam, to w "The Swarm" otwarcie zlekceważyła PD, mimo sprzeciwu Tuvoka w tej kwestii. Ponadto Kaśka strasznie potępiła kapitana Ransoma za to, że zabijał, aby szybciej dostać się do domu, a sama w "The Swarm", w imię skrócenia podróży, wpakowała się na obce terytorium wbrew woli "gospodarzy". Ahhhh ta hipokryzja ;)
Q__
Moderator
#277 - Wysłana: 19 Gru 2014 17:35:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
JacekTVPINFO

JacekTVPINFO:
ead Stop- atrakcje w automatycznej stacji naprawczej ;D

Jeden z nielicznych odcinków ENT, które potrafiły przyciągnąć moją uwagę i trzymać w napięciu.

JacekTVPINFO:
WESOŁYCH ŚWIĄT i zawsze najszybszego warp na co dzień!

Wzajemnie (i z rozszerzeniem na resztę Forumowiczów) .

Maveral

Maveral:
Ponadto Kaśka strasznie potępiła kapitana Ransoma za to, że zabijał, aby szybciej dostać się do domu, a sama w "The Swarm", w imię skrócenia podróży, wpakowała się na obce terytorium wbrew woli "gospodarzy". Ahhhh ta hipokryzja ;)

Trochę jej pobronię, On wprost nastawił się na mordowanie, ona miała nadzieję, że przemknie się niepostrzezenie...
Maveral
Użytkownik
#278 - Wysłana: 19 Gru 2014 17:59:38
Odpowiedz 
Q__:
Trochę jej pobronię, On wprost nastawił się na mordowanie, ona miała nadzieję, że przemknie się nieposrzezenie...

Wiadomo, że kaliber czynu nie jest ten sam, ale sam motyw działania jakby ten sam ;)
Q__
Moderator
#279 - Wysłana: 19 Gru 2014 19:25:01
Odpowiedz 
Maveral

Maveral:
ale sam motyw działania jakby ten sam

Motyw... Garth, Leyton, Dougherty i Marcus też kierowali się dobrem Federacji, jak Picardy z Kirkami. A Hunt, tak samo jak Nietzscheanie, chciał kształtować Wszechświat na swoją modłę.
Poza tym pewna domieszka Federacyjnej hipokryzji jest stara jak "The Enterprise Incident" (co najmniej).
Madame Picard
Moderator
#280 - Wysłana: 20 Gru 2014 17:56:26
Odpowiedz 
Maveral
Q__

Bo Janeway przestrzegała Pierwszej Dyrektywy dopóki nie stawało się to zbyt uciążliwe. Nie ona pierwsza z trekowych kapitanów i pewnie nie ostatnia. Ale oprócz Pierwszej Dyrektywy, którą generalnie w Treku stosuje się, kiedy jest to wygodne (a raczej nie stosuje się, kiedy jest to zbyt niewygodne), jest jeszcze etyka, której normy nie są dokładnie sprecyzowane, bardziej opiera się na wyczuciu i intuicji. I Kaśka pretensje do Ransoma miała chyba o to, że on właśnie te normy etyczne złamał, zabrakło mu wyczucia.
Q__
Moderator
#281 - Wysłana: 20 Gru 2014 18:04:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard

A poza tym jest jest jeszcze ta continuity, na którą Maveral między wierszami się powołał, a której - zdaniem Fontany - w Treku nie ma być*.

* czyli jej - i, prawdopodobnie, Roddenberry'ego - zdaniem to mogły być/były dwie Kaśki z dwu odmiennych linii czasu, więc z czym jak z czym, ale z hipokryzją nie mamy w takim wypadku do czynienia...
JacekTVPINFO
Użytkownik
#282 - Wysłana: 2 Sty 2015 17:34:46 - Edytowany przez: JacekTVPINFO
Odpowiedz 
Kochani, a pamiętacie odcinek Voyagera w którym ktoś w bardzo śmieszny sposób skanował za pomocą tricodera? Zamiast dokładnie i wolno skanować "solniczką" machał nią na w górę i w dół? Było to z pewnością w ambulatorium. Nie pamiętam, czy robił to ktoś z załogi, czy nie. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu odcinka.
Ktoś kojarzy?
Madame Picard
Moderator
#283 - Wysłana: 2 Sty 2015 19:24:10
Odpowiedz 
JacekTVPINFO

Być może był to odcinek 7x20 Author, Author. Przypomnę, że chodziło tam o to, że Doktor przygotował holopowieść, w której przedstawił karykaturalnie i złośliwie swoich kolegów ze statku. W rewanżu B'Elanna przygotowała swoją wersję powieści, w której z kolei przedstawiła tak Doktora. I ten właśnie Doktor z wersji B'Elanny tak partacko "badał" pacjentów machając niedbale nad nimi trikorderem.
JacekTVPINFO
Użytkownik
#284 - Wysłana: 2 Sty 2015 22:06:23
Odpowiedz 
Zgadza się! Dziękuję bardzo
Uśmiałem się po pachy :D
Siedem: "Boli jak tak robię"!
Doktor: "To tak nie rób"!

:D
Q__
Moderator
#285 - Wysłana: 16 Sty 2015 23:27:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Fani! 20 lat mija:
http://trekclivos79.blogspot.co.uk/2015/01/20-year s-to-journey.html

Tak, VOY, ta relatywna nowość, o ocenę której fandom wciąż się kłóci jest już starszy niż najmłodsi z nas... Trek się starzeje, Przyjaciele... Boleśnie starzeje...

EDIT: powspominajmy jednak... Oto rocznicowy subiektywny wybór co istotniejszych odcinków VOY:

20. False Profits
19. Projections
18. The Omega Directive
17. The Thaw
16. Living Witness
14 and 15. Year of Hell (1 and 2)
13. Timeless
12. The Void
11. Life Line
10. Bride of Chaotica
9. Blink of an Eye
8. Worst Case Scenario
7. The 37’s
6. Message in a Bottle
5. Good Shepherd
4. Eye of the Needle
3. Barge of the Dead
2. Learning Curve
1. Lineage

http://trekmovie.com/2015/01/16/celebrate-voyagers -20th-anniversary-with-these-20-gems-from-the-delt a-quadrant/
Q__
Moderator
#286 - Wysłana: 20 Sty 2015 15:41:03
Odpowiedz 
W ramach wspomnień... Taki oto tribute dla pierwszego sezonu tytułowej serii:
http://www.youtube.com/watch?v=lPIEbAay1XY
Q__
Moderator
#287 - Wysłana: 7 Kwi 2015 17:55:46
Odpowiedz 
Madame Picard
Korrd

Coś dla Was - sentymentalnie o VOY:
http://io9.com/why-star-trek-voyager-meant-the-wor ld-to-me-1679736359
manfred10
Użytkownik
#288 - Wysłana: 15 Kwi 2015 10:19:29
Odpowiedz 
Witam serdecznie, proszę o pomoc.
Jest ktoś w posiadaniu serialu Star Trek Voyager i DS9 z napisami PL lub lektorem, mogę wymienić się na TNG lub kupić za niewielką cenę. Proszę o kontakt manfred10@wp.pl
Q__
Moderator
#289 - Wysłana: 15 Kwi 2015 13:57:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
manfred10

Witamy na pokładzie, Tak zasadniczo tego typu prośby należy umieszczać w dziale "Star Trek w Polsce", nie w topicu służącym normalnej dyskusji o serialu, ale uznajmy to za błąd początkującego.

No i zapraszam do rozgoszczenia się i dyskusji (TNG, jak rozumiem, obejrzałeś).
Q__
Moderator
#290 - Wysłana: 5 Wrz 2015 16:49:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#291 - Wysłana: 9 Wrz 2015 00:24:55
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#292 - Wysłana: 15 Paź 2015 15:19:54
Odpowiedz 
Kolejna płomienna pochwała Voyagera (i dwu par tam występujących):
http://het-reccers.livejournal.com/782488.html
Q__
Moderator
#293 - Wysłana: 29 Paź 2015 17:20:49
Odpowiedz 
Podcast TrekMovie, tym razem poświęcony dziedzictwu VOY (i też wpisujący się w obchody 20 lecia tej serii):
http://trekmovie.com/2015/10/28/shuttle-pod-the-tr ekmovie-com-podcast-episode-4-celebrating-star-tre k-voyagers-20th-anniversary/

Ciekawa jest tam statystyka, kto - jak często - bywał gwiazdą odcinka... Kto by pomyślał, że B'Elanna wyprzedziła Seven...
Korrd
Użytkownik
#294 - Wysłana: 30 Paź 2015 11:46:03
Odpowiedz 
Q__:
Ciekawa jest tam statystyka, kto - jak często - bywał gwiazdą odcinka... Kto by pomyślał, że B'Elanna wyprzedziła Seven...

Wikipedia dość swobodnie podeszła do kategorii Various co nieco zniekształciło diagram. Serial oglądałem 9 lat temu, więc nie pamiętam go już tak dobrze, ale wydaje mi się, że "Resistance" powinno być przypisane Janeway, "Investigations" Neelixowi i Parisowi, "Concerning Flight" Janeway i Tuvokowi, "Waking Moments" Chacotayowi, "Omega Directive" Janeway i Seven, "Bliss" Seven, "Shattered" Janeway i Chacotayowi, "Repression" Neelixovi czy "Friendship One" Parisowi i Neelexowi.
To mogłoby nieco zmienić proporcje, Janeway znalazłaby się między Seven a B'elanną, Neelix wyprzedziłby Kima, Chacotay ułożyłby się zaraz za Tuvokiem, Paris zrównałby się z dotychczasową Seven, a samej Seven też by trochę przyrosło, chociaż nie zmieniłoby to jej pozycji.
Q__
Moderator
#295 - Wysłana: 30 Paź 2015 14:51:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Korrd

Uściślenia są zawsze cenne, ale - tak czy owak - zdziwiło mnie, że B'Elanna miała aż tyle kręcących się wokół niej epizodów, bo pamiętałem raczej te z Doctorem, Kaśką i Seven w centrum. Mógłbym też rzucić tytułami tych chakotay'o- czy parisocentrycznych, ale z poświęconych naszej inżynier w pierwszym odruchu wymieniłbym chyba "Barge of the Dead" tylko, w drugim jeszcze ten odcinek, w którym martwiła się swoją ciążą ("Lineage" się zwał), a i to tylko dlatego, że jego tytuł padł w komentarzu na TM i to mi przypomniało o jego istnieniu...

Mógłbyś mi - jako fan VOY - rzucić tytułami jakichś dobrych (albo i spektakularnie złych) historii o Torrres?
Korrd
Użytkownik
#296 - Wysłana: 30 Paź 2015 16:04:53 - Edytowany przez: Korrd
Odpowiedz 
Z odcinkę z B'elanną w roli głównej nie podobały mi się: Remember, Faces, Random Thoughts, Muse. Niekoniecznie były kiepskie, moim zdaniem były po prostu nudne ;) Inaczej jest z "Faces", odcinek jest o tyle godny uwagi, że w ciekawy sposób wchodzi w psychę B'elanny. Niestety sam pomysł naciągany niemal do absurdu.

Na lepsze odcinki z B'elanną typowłabym:
Parallax, Prototype, Dreadnought, Blood Fever, Day of Honor, Revulsion, Hunters, Vis-a-vis, Extreme Risk, Nothing Human, Juggernaut, Barge of the Dead, Drive i Lineage.
Wydaje mi się, że wytłuściłem fajniejsze odcinki ("Blood Fever" jest dość sztuczny, ale ma swój urok i jest ważny dla wątku Tom-B'elanna).

Ponadto postać ta była rozwijana w odcinkach, w których nie grała głównej roli:
Displaced, Scientific Method, Prime Factors, Course: Oblivion, The Voyager Conspiracy, Alice, Repression, Flesh and blood, Prophecy.

Znowuż: "o ile dobrze pamiętam". Zaczynam się powoli przekonywać do powtórzenia sobie Voyagera

EDIT

Przyznam, że mnie również zaskoczyła taka przewaga B'elanny. Podobnie jak Ty, kojarzyłem głównie Janeway, Seven i Doctora jako dyżurnych protagonistów
Eviva
Użytkownik
#297 - Wysłana: 30 Paź 2015 16:08:23
Odpowiedz 
Szczerze mówiąc B'Elanna wydawała mi się mdła, taka robiona na siłę. Musze chyba wrócić do VOYka i sprawdzić to wrażenie.
Q__
Moderator
#298 - Wysłana: 1 Lis 2015 14:59:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Korrd

Korrd:
Prototype

Ledwo co wspominałem (i chwaliłem), a potem wyleciał mi z głowy. Ftopa!

Korrd:
Zaczynam się powoli przekonywać do powtórzenia sobie Voyagera

Fajnie będzie. Zresztą, jak dla mnie nie tylko VOY możesz powtórzyć. Nie ma to jak świeże wrażenia (zwł. przy kolejnym oglądaniu) - więcej się zauważa, wychwytuje....

Korrd:
Przyznam, że mnie również zaskoczyła taka przewaga B'elanny. Podobnie jak Ty, kojarzyłem głównie Janeway, Seven i Doctora jako dyżurnych protagonistów

Czyżby faktycznie B'Elanna była w nich - jak napisała Eviva:
Eviva:
mdła, taka robiona na siłę

I dlatego odcinki z nią nie zapadały nam w pamięć?

Eviva

Eviva:
B'Elanna wydawała mi się mdła

Z drugiej strony: jako pół-Klingonka nie mogła mieć temperamentu pełnego Klingona.
Korrd
Użytkownik
#299 - Wysłana: 2 Lis 2015 09:41:10
Odpowiedz 
Eviva:
B'Elanna wydawała mi się mdła, taka robiona na siłę

Chyba masz na myśli Deannę Troi i Beverly Crusher ;) B'Elanna była zdecydowanie wyrazistą postacią.

Q__:
Czyżby faktycznie B'Elanna była w nich - jak napisała Eviva: mdła, taka robiona na siłę I dlatego odcinki z nią nie zapadały nam w pamięć?

Chyba nie, dużą większość tych wszystkich odcinków całkiem dobrze pamiętam, po prostu kojarzyłem jej jako postaci, która ma przewagę "swoich" odcinków nad innymi. Może ten spis jest niedbale zrobiony.
Q__
Moderator
#300 - Wysłana: 2 Lis 2015 19:49:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Korrd

Korrd:
Chyba masz na myśli Deannę Troi i Beverly Crusher ;) B'Elanna była zdecydowanie wyrazistą postacią.

I tak, i nie... Na tle w/w pań zdecydowanie jest wyrazista, ale już na tle TOSowego Big Trio, Picarda, Daty, bohaterów DS9 czy kilkorga kolegów z załogi wypada tak sobie. Nie ma też plebejskiej charyzmy Scotty'ego i O'Briena, ani ikonicznego nerdyzmu, wspomaganego ikonicznym VISORem Geordiego, co czyni ją jednym ze słabiej zapadających w pamięć Głównych Inżynierów. No i nie należy do grupy najbardziej wyrazistych Klingonów (czy ogólnie Obcych/pół-Obcych) ST.

Korrd:
Chyba nie, dużą większość tych wszystkich odcinków całkiem dobrze pamiętam, po prostu kojarzyłem jej jako postaci, która ma przewagę "swoich" odcinków nad innymi.

Tylko czy przypadkiem nie oznacza to, że inne postacie kradły show bardziej niż ona? (Tj. gdy pojawiały się na ekranie automatycznie były w centrum uwagi, ona zaś jakby "chowała się" za fabułę i ew. guest stars/bohaterów drugoplanowych?)

Inna rzecz, że lubię B'Elannę. Chociaż nie jest Kirą.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Voyager

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!