USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Jaki wybrać kolejny serial?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Domko
Użytkownik
#31 - Wysłana: 21 Lut 2008 13:24:27
Zbiera opinie, więc może uznać, że masz rację i go nie obejrzy. Dlatego ja doradzam oglądnąć wszystko tylko w odpowiedniej kolejności: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT + filmy w międzyczasie (najlepiej filmy z Kirkiem po TOSie, a z Picardem po TNG).
kanna
Użytkownik
#32 - Wysłana: 21 Lut 2008 13:31:25
Ład, porządek i metoda
Ale TOS jest taki nudny... wymiekam. Co oczywiście nie znaczy, ze innym sie nie może podobac.
Domko
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Lut 2008 13:37:56
Cóż, ja też osobiście wolę "nowożytnego" treka, czyli do TNG wzwyż. No, ale niektórym się on podoba, a nawet odcinki, których osobiście nie trawię.
maris
Użytkownik
#34 - Wysłana: 21 Lut 2008 17:14:47
kanna
Ład, porządek i metoda

amen =)
kanna
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Lut 2008 17:22:12
maris

Ład, porządek i metoda

amen =)

Taki juz Domko jest... Nic nie poradzisz
The_D
Użytkownik
#36 - Wysłana: 21 Lut 2008 19:54:27
marisja dopiero zaczynam star-trek'ować i postanowiłam jechać po kolei =) - jestem w połowie TOSu i po mojemu to jedyna słuszna droga poznania =)...

I pozwala czerpac przyjemność ze świadomych nawiązań robionych przez twórców.

W takim razie po TOS powinny być filmy kinowe od ST: TMP do ST VI. Potem TNG, DS9 i Voyager na przemian z pozostałymi kinowymi. Chronologicznie ST: Enterprise powinien być pierwszy, ale równie dobrze można go obejrzeć na końcu.

Dla zupełnych purystów po TOS-ie jest jeszcze animowany TAS. Sam co prawda nie oglądałem (jak pewnie większość tutaj), ale Q__ chwalił, więc pewnie kiedyś się skuszę.
PaulAtryda
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Lut 2008 22:52:19
Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Zostało mi już tylko pare odcinków DS9, i zdecydowałem się dalej oglądać ST Voyager, zobaczymy co z tego wyniknie
Madame Picard
Moderator
#38 - Wysłana: 22 Lut 2008 08:44:21
kanna
Ale TOS jest taki nudny... wymiekam.
Nudny to jest DS9*, a TOS bywa co najwyżej głupawy.

*A teraz rozpęta się burza .
Domko
Użytkownik
#39 - Wysłana: 22 Lut 2008 08:48:00
No to wsadziłaś kij w mrowisko.

kanna
Taki juz Domko jest... Nic nie poradzisz

Nic na to nie poradzę, że jestem typowym koziorożcem - zero spontaniczności.
kanna
Użytkownik
#40 - Wysłana: 22 Lut 2008 09:53:52
jestem typowym koziorożcem

Mój brat jest typową panną - na 3 miesiące przed matura usiadł i systematycznie, codziennie jeden unit, przerobił całą English grammar in use. Oczywiście, zdał mature na 5.
Dobrze byscie sie dogadywali
Ja sie zawsze uczyłam zrywem przez dwie ostatnie doby...
Domko
Użytkownik
#41 - Wysłana: 22 Lut 2008 09:57:42
Mój najlepszy kumpel jest panną (w znaczeniu zodiakalnym ) i się świetnie dogadujemy.
PaulAtryda
Użytkownik
#42 - Wysłana: 22 Lut 2008 10:59:34
Nie rozumiem, jak wy możecie wierzyć że znaki zodiaku mają jakiś wpływ na charakter. Horoskopy też czytacie?
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Lut 2008 11:07:53
Mój najlepszy kumpel jest panną

- Ojeju, panna!
- Co? Jaka panna?
- Ja chcę pannę!
- Cicho, ja pierwszy byłem!
- Ale ja dłużej siedzę!
- Panna to by sie nad wyraz dobrze dogadała z emanuelem.
- Co? Nie ma takiego znaku.
- Ależ jest, w zodiaku Gejzerelli.

PS Skąd to?
Domko
Użytkownik
#44 - Wysłana: 22 Lut 2008 11:18:38
Nie rozumiem, jak wy możecie wierzyć że znaki zodiaku mają jakiś wpływ na charakter. Horoskopy też czytacie?

A czy ja powiedziałem, że wierzę? Akurat opis charakteru koziorożca zgadza się z moim charakterem (ktoś mi to kiedyś pokazał), więc często się z tego śmieję. Ale horoskopów nie czytam - jak to było pokazane w jednym filmie - jeden facet pisał horoskopy do gazety, a drugi był w jednym dniu na niego strasznie wkurzony - wtedy ten powiedział, że w gazecie napisze, iż Byki mogą być tego dnia rozdrażnione. I tak powstają horoskopy - kompletna bzdura po prostu.

Chyba więc źle zostałem zrozumiany.
PaulAtryda
Użytkownik
#45 - Wysłana: 22 Lut 2008 12:33:25
Domko
Chyba więc źle zostałem zrozumiany.

Na to wygląda, że tak. Jednak dałeś powody by tak przypuszczać, ale już wszystko jasne
Ciekawe jak kanna.
Jurgen
Moderator
#46 - Wysłana: 22 Lut 2008 12:47:07
Madame Picard

Nudny to jest DS9*

*A teraz rozpęta się burza

Dlaczego ja mam wrażenie, że to romulańska prowokacja?

A przepraszam, nie romulańska, romulańska prowokacja nie byłaby tak oczywista.
kanna
Użytkownik
#47 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:15:21 - Edytowany przez: kanna
PaulAtryda

Czytam oczywiście horoskopy, jako rozrywkę. My psycholodzy, jesteśmy z tego znani

Ale powiem Ci cos takiego - kiedyś, jak jeszcze używałam ICQ odezwał się do mnie jakis facet. czy chce, żeby mi postawil horoskop, bo sie cwiczy, i że prosi o informacje zwrotne. No to sie zgdoziłam, podałam datę urodzenia i godzine. 95 % z tego, co mi napisał sie zgadzało (łącznie z wyglądem zewnętrznym i preferowanymi kierunkami studiów. Napisałam mu , co się nie zgadza, on podziękował i koniec historii naszej znajomości. Ale obudziło to we mnie pewne wątpliwości i czasem sie zastanawimam nad horoskopami.

Rozmawialiśmy o tym kiedyś w kawiarence i Sh1eldeR mnie podpuszczał...
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:19:35
kanna
Już to zdaje się opowiadałaś i historia spotkała sie ze sceptycznym przyjęciem ;]
Domko
Użytkownik
#49 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:27:14
O tak - było wiele teorii, z którymi prędzej się zgodzę niż z tym, że horoskopy mogą być prawdziwe.
Delta
Użytkownik
#50 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:29:16
Jurgen

Ja też.

A przepraszam, nie romulańska, romulańska prowokacja nie byłaby tak oczywista.

PaulAtryda
Użytkownik
#51 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:34:54
kanna
Mi się wydaje, że to co on on wywróżył mogło być napisane zdaniami które można zrozumieć w różny sposób, lub które pasowały do każdej osoby. Być może było w tym jakieś 20% wiadomości które indywidualnie mogły pasować do Ciebie i z tego co piszesz np. 15% akurat się sprawdziło.Nie twierdzę że nie masz racji i nie chcę niczego udowadniać na siłę, aczkolwiek takie jestmoje zdanie.
Jak dla mnie nie ma żadnego wytłumaczenia jak liczby/data urodzenia mogła by wpływać na daną osobę. Co nie znaczy że nie mam wiary w zdolności ludzi których nie jest wyjaśnić nauka (chociąż ostatnio mam jej coraz mniej).

Pah Wraith
Już to zdaje się opowiadałaś i historia spotkała sie ze sceptycznym przyjęciem ;]

Być może, jednak nie miałem okazji wcześniej jej przeczytać
Domko
Użytkownik
#52 - Wysłana: 22 Lut 2008 13:58:13
A tak w ogóle po gg można wiele powiedzieć obserwując opisy osoby jakiś czas. Ja w ten sposób potrafię wywnioskować praktycznie wszelkie nowinki u znajomych - więc mógłbym zacząć im prorokować i pewnie niewielkie pomyłki bym miał.
PaulAtryda
Użytkownik
#53 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:10:36
Domko
A tak w ogóle po gg można wiele powiedzieć obserwując opisy osoby jakiś czas. Ja w ten sposób potrafię wywnioskować praktycznie wszelkie nowinki u znajomych - więc mógłbym zacząć im prorokować i pewnie niewielkie pomyłki bym miał.

Aby coś powiedzieć o znajomych wystarczy w sumie troche lepiej ich znać i powiedzieć im to co chcieli by usłyszeć
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:21:14
Miałem na myśli znajomych z internetu, tj. osoby, o których wiele nie wiesz, ale analizujesz ich opisy.
kanna
Użytkownik
#55 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:26:46
Wszyscy macie rację, z tym ze ja NIE BYŁAM znajomą tamtego faceta - wogóle to były moje początki w necie i nie było o mnie zadnych informacji. Nie brałam udziału w forach itp.
No, ale ta dyskusję juz przerabialismy (str. 123 kkawiarenki, czy jakos tak).

Mówie tylko, że od tamtego czasu moje - kiedys jednoznacznie negatywne - podejście do horoskopów sie zmieniło.
Domko
Użytkownik
#56 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:28:06
Nie musiał Cię znać, aby wyciągać wnioski. Naprawdę, nieraz skąpe informacje wystarczą, aby wiele się o kimś dowiedzieć.
Madame Picard
Moderator
#57 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:30:03
Pah Wraith
PS Skąd to?
Z tego, co muszę Ci oddać i po czym potrzebuję szorowania mózgu

Jurgen

A przepraszam, nie romulańska, romulańska prowokacja nie byłaby tak oczywista

Domko
A nie sądzisz, że wtedy byś przepowiedział nie to, co jest naprawdę, ale to, co my byśmy chcieli, żeby inni o nas sądzili? Internet daje ogromne pole do kreowania swojego wizerunku, do retuszów, poprawek, nakładania masek, kierowania wrażeniami innych (i nie mam tu na myśli udawania kogoś innego, tylko możliwość kontrolowanego "zarządzania wizerunkiem").
kanna
Użytkownik
#58 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:30:34 - Edytowany przez: kanna
Które informacje? Nie miałam profilu w icq. Nie byłam na zadnych forach a nie kawiarenkach. Moje nazwisko było wtedy czysta kartą.

Z różnych hipotez co kiedys padły najbardziej pasuje mi ta, że jakis znajomny chciał mi zrobic kawał.
Ale jakbyście tak kogos wpuścili, to potem nie chcielbyście sie skonfrontowac z tą osobą?
Domko
Użytkownik
#59 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:32:15 - Edytowany przez: Domko
Tak, ale nie każdy umie poprowadzić swój PR w internecie i podaje wszystko jak na dłoni. Póki co w wielu przypadkach byłem w stanie dowiedzieć się tego i owego.

Zresztą zależy o czym mówimy - tj. co chcemy zanalizować u takiej osoby - charakter, wygląd, to co robi, jakich ma znajomych, etc.

kanna
Które informacje? Nie miałam profilu w icq. Nie byłam na zadnych forach a nie kawiarenkach. Moje nazwisko było wtedy czysta kartą.

Nie ma czegoś takiego jak czysta karta w internecie. Gdy tworzyłem drzewo genealogiczne udało mi się namierzyć osoby spokrewnione z moją rodziną, które w ogóle nie używają internetu, ale w sieci widnieją w jakichś informacjach, dokumentach, etc.
kanna
Użytkownik
#60 - Wysłana: 22 Lut 2008 14:33:33 - Edytowany przez: kanna
To było - ta historia z horoskopem - 10 lat temu. Nie możesz porównywac tamtego netu z dzisiejszym

mi się namierzyć osoby spokrewnione z moją rodziną

Jedyna osobą do namierzenia 10 lat temu, to byla moja ciotka, co trenuje konie na Wyścigach...
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Jaki wybrać kolejny serial?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!