USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Aktorzy, aktorki...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 17 Lut 2008 16:13:50
Odpowiedz 
Delta
Nigdy nie potrafiłem ocenić czyjejś gry aktorskiej, jakoś podczas oglądania filmu w 99% przypadków nie zauważam czy ktoś gra daną scenę źle

Obejrzyj "Hidden Frontier"

Do tego ST V pomimo "buraków z punktu widzenia kanonu" nie jest aż tak złym filmem jak go malują (ponownie IMO ).

Shatner musi być niezłym bucem

Owszem, ze wspomnień aktorów wynika, że Bill lubił "kraść" show, domagać się zwiększenia udziału w odcinku, podgryzać i podkopywać kolegów. Lubili się chyba tylko z Nimoy'em i razem trzymali. Śp. Jimmy Doohan pogodził się z Shatnerem dopiero kilka lat przed swoją śmiercią. Także jeden z bloopersów z TOS pokazuje autentycznie wkur...zonego Shatnera, który wyładował swoją złość na specjalistę od make-upu, kiedy okazało się, że wiele godzin, które spędził w jego fotelu pójdą na nic.

Swoją drogą, szczerze wątpię by na którymkolwiek planie ST czy innego serialu wszyscy się kochali i działali altruistycznie. Wiadomo - każdy ciągnie do siebie :]
Madame Picard
Moderator
#32 - Wysłana: 17 Lut 2008 18:56:28
Odpowiedz 
Q__
Co z Kirka i tak mało przebija.
Na szczęście...

Delta
Nigdy nie potrafiłem ocenić czyjejś gry aktorskiej, jakoś podczas oglądania filmu w 99% przypadków nie zauważam czy ktoś gra daną scenę źle, po prostu nie potrafię chyba patrzeć na to kategoriami krytyka kina, ale IMHO gra Shatnera chyba nie była aż tak zła
Ja też nie uważam się w tej materii za specjalistkę; po prostu oceniam grę na podstawie tego, czy odgrywana postać jest wiarygodna, czy ma spójny charakter i czy rzeczywiście wzbudza takie emocje jak ma wzbudzać. I jeśli przyjąć takie kryteria, to trzeba przyznać, że i Shatner i większość trekowych aktorów lepiej lub gorzej, ale je spełniają. Zastrzeżenia do Shatnera mam po ST4 i ST5, bo grał tak, jakby sam nie wiedział, co ma zagrać. Ale też sami scenarzyści nie byli chyba zdecydowani, w którą stronę postać Kirka poprowadzić; czy ma to być macho z TOS-a (głupi pomysł biorąc pod uwagę starzenie się aktora) czy przegrany bohater z ST2. Natomiast Kirk w wykonaniu Shatnera był wiarygodny i w TOS-ie i w ST2 w tych cudnych scenach z okularami.

Pah Wraith
ze wspomnień aktorów wynika, że Bill lubił "kraść" show, domagać się zwiększenia udziału w odcinku, podgryzać i podkopywać kolegów.
Czyli zwykła pracowa codzienność .

jeden z bloopersów z TOS pokazuje autentycznie wkur...zonego Shatnera, który wyładował swoją złość na specjalistę od make-upu, kiedy okazało się, że wiele godzin, które spędził w jego fotelu pójdą na nic.
A kto by się nie wkur...zył w takiej sytuacji? Choć rzeczywiście nieładnie wyładowywać się na Bogu ducha winnym makijażyście (nawiasem mówiąc, co on mu robił przez "wiele godzin"?! Przecież nie przerabiali go na Klingona...)

Swoją drogą, szczerze wątpię by na którymkolwiek planie ST czy innego serialu wszyscy się kochali i działali altruistycznie.
A Horizon?
A poważnie - no właśnie, dla nas to jest rozrywka, a dla aktorów to jest zwykła praca i nie zawsze współpraca z innymi jest taka różowa... Ale to już sam wiemy.
rorq
Użytkownik
#33 - Wysłana: 17 Lut 2008 19:53:21
Odpowiedz 
e, ja myślę że ekipa TNG musiała.. widać wśród nich ten feromon
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 18 Lut 2008 17:30:33
Odpowiedz 
Delta

Zdarzają się gorsze gnioty.

Takze w samym Treku...

Pah Wraith

Obejrzyj "Hidden Frontier"

Owszem, ze wspomnień aktorów wynika, że Bill lubił "kraść" show, domagać się zwiększenia udziału w odcinku

Czyżby dlatego cała akcja TOSu kręciła sie wokół Kirka?

Madame Picard

Na szczęście...

Nie żyby Kirk nie miał cokoliwek z buca.

Czyli zwykła pracowa codzienność

Dowodząca jak daleko nam jeszcze do ideałów ST...

Choć rzeczywiście nieładnie wyładowywać się na Bogu ducha winnym makijażyście

Kirk też kilka razy się ewidentnie wyładowuje na podwładnych...

A Horizon?

rorq

e, ja myślę że ekipa TNG musiała.. widać wśród nich ten feromon

A może po prostu tak dobrze grają?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#35 - Wysłana: 18 Lut 2008 18:01:14
Odpowiedz 
Delta
Nigdy nie potrafiłem ocenić czyjejś gry aktorskiej, jakoś podczas oglądania filmu w 99% przypadków nie zauważam czy ktoś gra daną scenę źle

Hmmm jesli ogladam film i obserwuję akcję i nagle ni z gruszki ni z pietruszki dopada mnie myśl, że o ten/ta gra to znak dla mnie, że gra źle.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 18 Lut 2008 18:51:44
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Hmmm jesli ogladam film i obserwuję akcję i nagle ni z gruszki ni z pietruszki dopada mnie myśl, że o ten/ta gra to znak dla mnie, że gra źle.

Zgadzam się. Aktor jest dobry, jesli nie zastanawiasz się nad tym, że gra, tylko nad postacią. (Czyli np. pani z "The Empath" była kiepska...)
Madame Picard
Moderator
#37 - Wysłana: 19 Lut 2008 11:33:47
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
jesli ogladam film i obserwuję akcję i nagle ni z gruszki ni z pietruszki dopada mnie myśl, że o ten/ta gra to znak dla mnie, że gra źle.
Ano właśnie. I Shatnerowi to się niestety zdarzało, zwłaszcza jak przewracał oczami i robił miny sugerujące straszliwe rozdarcie wewnętrzne bohatera. Ale wybaczamy mu, bo zdarzało mu się to rzadko, a jego Kirk był boski zawsze i wszędzie .

Q__
pani z "The Empath" była kiepska..
Ta pani wyglądała tak, jakby pomyliła teatry i przyszła prosto z jakiejś amatorskiej pantomimy.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#38 - Wysłana: 19 Lut 2008 16:49:54
Odpowiedz 
Q__
Czyli np. pani z "The Empath" była kiepska...

Ta pani wyglądała tak, jakby pomyliła teatry i przyszła prosto z jakiejś amatorskiej pantomimy.

Moze oberwała w łeb jakimś zbłąkanym kawałkiem scenografii? IMHO w jej przypadku trudno mówić o grze jako takiej jkaś taka skołowaciała była.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 23 Lut 2008 08:34:46
Odpowiedz 
Madame Picard

Niestety...

4_z_Szesciopaka

IMHO w jej przypadku trudno mówić o grze jako takiej jkaś taka skołowaciała była.

Ma się nawet wątpliwości czy to istota inteligentna czy raczej jakieś humanoidalne zwierzę (jak np. Malarze u Żerdzińskiego).
poligon
Użytkownik
#40 - Wysłana: 8 Mar 2012 15:37:03
Odpowiedz 
Ten temat trawił mnie ostatnio i doszedłem do wniosku wraz z połowicą, ze najlepszym aktorem jest Brent Spiner. W koncu zagrać androida to nie lada sztuka, do tego nie zapominajmy że Data miał kilka wariacji, swojego brata, rewolwerowca, czy w koncu został opanowany przez starozytna biblioteke z kilkoma różnymi charakterami. Wszystkie je zagrał przekonywująco.

Na wyróżnienie zasługują tez aktorzy krajacy Quarka i Garaka.

Zaś najgorszy aktor to Avery Brooks znany jako kapitan Sisko. Mimika jakby był pierwszą ofiara botoksu, gesty nieaadekwatne do sytuacji, zero wczucia, a najgorsze, ten płaczliwy głos, sorry za porównanie ale jakby mu ktos wiecznie jajka trzymał w garści i nie mógł się chłopak rozluźnić, wiecznie spiety. Jego rola strasznie obniżyła notowania DS9
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 8 Mar 2012 16:28:05
Odpowiedz 
poligon

poligon:
aktorzy krajacy Quarka i Garaka

Na ile kawałków ich pokrajali?
Mav
Użytkownik
#42 - Wysłana: 8 Mar 2012 16:36:36
Odpowiedz 
Q__:
Na ile kawałków ich pokrajali?

Nie no to nawet moje niechlujstwo pobija
Dukat
Użytkownik
#43 - Wysłana: 8 Mar 2012 17:38:42 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
poligon:
Na wyróżnienie zasługują tez aktorzy krajacy Quarka i Garaka.

Poziom kl 2

ale to prawda, Armin Shimerman jest niemal tak dobry jak "Marc" Alaimo.

Q__
Mav
Moglibyście bardziej merytorycznie?

poligon:
Zaś najgorszy aktor to Avery Brooks

Jest profesorem teatrologii, wykładowcą. Niska ocena jego aktorstwa zakrawa na rasizm. Skąd wiesz, że mu nie kazali grać właśnie takiego Sisko?
Mav
Użytkownik
#44 - Wysłana: 8 Mar 2012 18:08:57 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Najgorsza to jest praktycznie cała załoga Voyagera Jedynie Chakotay i doktorek dają radę. Jak dla mnie zdecydowanie najgorsza załoga w historii treka.

Dukat:
Moglibyście bardziej merytorycznie?

Słaba prowokacja
Dukat
Użytkownik
#45 - Wysłana: 8 Mar 2012 18:46:36
Odpowiedz 
Mav:
Słaba prowokacja

Na Ciebie podziałało. Q__ udaje, że go nie ma.
Mav:
Najgorsza to jest praktycznie cała załoga Voyagera Jedynie Chakotay i doktorek dają radę.

Doktorek jest OK, ale z VOY najlepsza jest Jennifer Lien
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 8 Mar 2012 19:10:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Poziom kl 2

Wiesz o tym, że ciągłe dogryzanie innemu Userowi, przez robienie nagminnych, obrażliwych, aluzji do jego nicka, jest bardzo mało eleganckie?

(Choć jak dla mnie im szybciej zbierzesz wiatr siejąc wciąż burzę, tym lepiej.)

Dukat:
ale z VOY najlepsza jest Jennifer Lien

Jeśli miała zagrać słodką idiotkę, to tak, zagrała ekstraordynaryjnie.
Dukat
Użytkownik
#47 - Wysłana: 8 Mar 2012 19:24:19
Odpowiedz 
Q__:
Wiesz o tym, że ciągłe dogryzanie innemu Userowi, przez robienie nagminnych, obrażliwych, aluzji do jego nicka, jest bardzo mało eleganckie?

"Jak Q__ dogryzać to być dobrze, jak ktoś dogryzać pupilowi Q__ to być źle".
Na forum jest 3 userów, którzy najwyraźniej mogą mieć dysortografię lub są po prostu wyjątkowo niechlujni językowo. Ty dogryzasz tylko jednemu z nich i to produkując niemerytoryczne, nie związane z tematem wpisy. Jeszcze chcesz się mienić modem i pouczać innych?

Q__:
Jeśli miała zagrać słodką idiotkę, to tak, zagrała ekstraordynaryjnie

Właśnie to miała zagrać. Słodką, naiwną istotkę, wychowaną pod kloszem a dążącą do wielkich przygód. Była w tym perfekcyjna
Eviva
Użytkownik
#48 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:02:36
Odpowiedz 
Dukat

Za stosunek do Kes masz u mnie dużego plusa (lub duży plus, jak kto woli).
Seybr
Użytkownik
#49 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:09:40
Odpowiedz 
Dukat:
Na forum jest 3 userów, którzy najwyraźniej mogą mieć dysortografię lub są po prostu wyjątkowo niechlujni językowo.

Pewnie ja zaliczam się do tego grona, jestem leniwym niechlujem. Net powoduje, że robię byki. W rzeczywistości aż tylu ich nie robię, a słownictwo mam lepsze. No chyba że jestem na piwku w gronie facetów.

poligon:
Na wyróżnienie zasługują tez aktorzy krajacy Quarka i Garaka

Zgadzam się, dodam jeszcze że i Dukat jest świetnie zagrany.

poligon:
Zaś najgorszy aktor to Avery Brooks znany jako kapitan Sisko.

Może dla Ciebie, ale nie dla mnie. Postać jest odgrywana tak jak powinna być.

Inne seriale, świetny jest Ben z serialu LOST, oraz James "Sawyer" Ford. Jak był bym babuchem to bym gustował w takich chłopach jak Sawyer.
Eviva
Użytkownik
#50 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:16:26
Odpowiedz 
Seybr:
poligon:
Zaś najgorszy aktor to Avery Brooks znany jako kapitan Sisko.

Może dla Ciebie, ale nie dla mnie. Postać jest odgrywana tak jak powinna być.

Jeśli tak, to jeszcze gorzej, bo i aktor marny, i postać fatalnie napisana
Niestety, Brooks nie błyszczy talentem, a Sisko jest beznadziejnym dowódcą.
Elaan
Użytkownik
#51 - Wysłana: 8 Mar 2012 21:37:55
Odpowiedz 
Eviva

Jennifer Lien zagrała Kes rzeczywiście świetnie.
Nie zgodziłabym się tylko z określeniem "idiotka", bo Kes jest bystra, mądra i inteligentna.

Eviva:
Niestety, Brooks nie błyszczy talentem, a Sisko jest beznadziejnym dowódcą.

Nic dodać, nic ująć.

Dla mnie świetnie zagraną postacią z DS 9 jest Odo.

a

Rene Auberjonois nie miał łatwego zadania, bo musiał stworzyć pełnowymiarową postać, grając w charakteryzacji, która czyniła z jego twarzy płaską, pozbawioną wyrazu maskę.
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:01:16
Odpowiedz 
Elaan

Zgadzam się, Odo jest świetną postacią i naprawde niełatwa do zagrania. Właściwie to najciekawsza postać w serialu, nie licząc postaci epizodycznych, takich jak Klingoni. A już te momenty z Lwaxanną były świetne.
Mav
Użytkownik
#53 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:09:31 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
n

Zgadnijcie kto to
Elaan
Użytkownik
#54 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:12:56 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
A już te momenty z Lwaxanną były świetne.

Tak, scena, gdy ugrzęźli w windzie naprawdę była cudowna.
Odo, do końca próbujący - w dosłownym znaczeniu - zachować twarz, i Lwaxanna bez maski przebojowości - ciepła, delikatna i wrażliwa.

Mav:
Zgadnijcie kto to

Po oczach widać, że to Łoś.
Mav
Użytkownik
#55 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:26:51 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Elaan:
Łoś

Łoś? on miał takie przezwisko?
Toudi
Użytkownik
#56 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:29:12
Odpowiedz 
Mav:
Zgadnijcie kto to

Haker z Leverage, przyjaciel Johna Scalziego...
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:41:01
Odpowiedz 
Eviva
Elaan

Elaan:
Dla mnie świetnie zagraną postacią z DS 9 jest Odo.

Eviva:
Odo jest świetną postacią i naprawde niełatwa do zagrania.

Przykro mi się nie zgodzić z Wami, drogie Damy, w dniu Waszego święta, ale jednak muszę. IMO skrajny niehumanoid, który mimo to myśli całkiem humanoidalnie, preferuje humanoidalną postać i jeszcze interesuje się humanoidalnymi kobietami (które na logikę powinny być dlań równie atrakcyjne seksualnie, co dla przeciętnego człowieka krab czy rozgwiazda) to jakieś nieporozumienie.

Zresztą ogólnie Zmienni to był b. kiepski pomysł. Nigdy go nie "kupiłem". I był - obok w/w postaci Sisko zresztą - jednym z czynników skutecznie mi obrzydzających DS9.

Mav

Mav:
Łoś?

Konkretnie Wesley'a Crushera przezywano w polskim fandomie SF Łosiu Kracze(r) (o ile mnie pamięć nie myli).
7z9
Użytkownik
#58 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:42:01
Odpowiedz 
Rozpisywałem się już kiedyś co do najlepszych postaci w "ST" więc dziś pora na aktorów. Osobiście jednak bardziej cenie sobie jako taką postać niż grę aktorską.
"VOY" - Robert Picardo "doktor"
"ENT" - bez faworytów
"DS9" - Armin Shimerman "Quark"
"TNG" - bez faworytów
Co do najgorszych aktorów, to było ich zbyt wielu aby móc wymienić.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:46:39
Odpowiedz 
7z9

7z9:
"TNG" - bez faworytów

Cóż... Grał tam wybitny aktor szekspirowski, grała słynna hollywoodzka gwiazda, ale to widać nie aktorzy... ;]
Toudi
Użytkownik
#60 - Wysłana: 8 Mar 2012 22:56:16
Odpowiedz 
Q__:
Cóż... Grał tam wybitny aktor szekspirowsk

I przez pierwszy sezon, tak miał napisane na garderobie... A potem po wsze czasy stał się pozostał kapitanem. ;)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Aktorzy, aktorki...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!