USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Z kim się najbardziej związaliście...
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Shadow Walker
Użytkownik
#31 - Wysłana: 3 Lut 2008 14:59:23
Odpowiedz 
z TNG to wszyscy oprócz WC. z TOS wszyscy [chociaż tu mam na myśli filmy bo za serialem o nich to nie przepadam].z DS9 to Quark, Garak, Miles i Kira. Z VOY 7 0f 9. entek to wyrób trekopodobny więc nikt
rorq
Użytkownik
#32 - Wysłana: 3 Lut 2008 15:38:06
Odpowiedz 
tuvok
Porucznik Reginald 'Reg' Barclay - tez jest ciekawą postacią.

Brokułek! Oj tak A jakiego w VOY miał fajnego kota!

W ogóle Brokułek i Data mają u mnie plusy. Za kocie formy życia

zatem - jak już zacząłem tak.. - TNG: Spot i Lwaxana

kto lubi Lwaxanę - palec do budki
rorq
Użytkownik
#33 - Wysłana: 3 Lut 2008 15:53:55 - Edytowany przez: rorq
Odpowiedz 
Shadow Walker
entek to wyrób trekopodobny

noo
a VOY?
Tuvok - wyrób Wolkanopodobny lub recyklingowany, poddany wielokrotnej wulkanizacji - mógłby byc dzieckiem T'Pol i Krystalicznej Formy Życia
Neelix - Wyrób Quarko/Q-podobny - myślę że jakby zrobić z niego nanosondy, to Borg nie miałby najmniejszych szans..
Tom Paris - Wyrób Wesleyopodobny, z elementami Rikeropodobnymi (trochę, czasami, co kot napłakał)
B'Elanna - Wyrób K'Ehleyr-podobny, podobieństwo - 1% ale tylko w piątki w lata przestępne
Harry - Wyrób Wesleyopodobny, ale bez wtrętów DNA Rikera
Janeway - wyrób admirałopodobny, coś pomiędzy Kasia z Bravo i Katarzyną Wielką, nie bedący ani jednym, ani drugim.
Chakotay - wyrób będący efektem łączenia DNA Pickarda i Sisko, nie będący ani jednym, ani drugim, ani trzecim
7 - czynnik podnoszący poziom testosteronu na pokładzie

ale przyofftopiczyłem.. sorry
Biter1
Użytkownik
#34 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:25:20
Odpowiedz 
rorg idąc twoim tropem to powiem że Borg w VOY to wyrób Borgpodobny, żaden szanujacy sie borg nie wypuścił by statku federacji po tym jak ich uleczono poprostu by ich zasymilowali. Borg w VOY to nie borg to człowieko blaszaki.
a co do przywiązania:
TOS- Dr. McCoy
TNG- Worf
DS9- Quarck
VOY- Doktor
ENT- TO podróbka nie licze jej do ST
rorq
Użytkownik
#35 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:38:25
Odpowiedz 
Biter1
rorg idąc twoim tropem to powiem że
ja jestem RORQ a nie RORG

Borg w VOY to wyrób Borgpodobny, żaden szanujacy sie borg nie wypuścił by statku federacji po tym jak ich uleczono poprostu by ich zasymilowali. Borg w VOY to nie borg to człowieko blaszaki.
zgadzam sie zupełnie kto wymyślił borga który negocjuje? toż to wcale nie borg! tylko jakiś książę BORGia od seven of nine boleści..
Biter1
Użytkownik
#36 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:48:36
Odpowiedz 
książęta BORGia też nie negocjowali ale łapie o co ci chodzi. przepraszam za literuwke RORQ
kanna
Użytkownik
#37 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:58:46
Odpowiedz 
rorq
Ja uwielbiam Lwaxanę za zamieszanie , które wprowadza - mam nadzieje, że jak dojdę do jej wieku tez będzę miała tyle energii

Z facetów to Riker; lubie tez doradcę Troi, oraz Datę za całokształt
Bashir
Moderator
#38 - Wysłana: 3 Lut 2008 16:59:50
Odpowiedz 
rorq
B'Elanna - Wyrób K'Ehleyr-podobny, podobieństwo - 1% ale tylko w piątki w lata przestępne

Skoro jest podobny w 1% i to tylko w piątki w lata przestępne to w jaki sposób jest ona K'Ehleyro-podobnoa ? :O

Tuvoc - akurat to mocny punkt załogi Voy imho

Tom Paris - Wyrób Wesleyopodobny,

Gdzie Ty w nim widzisz Wesleya to ja nie mam pojęcia

Nie chce mi się pisać co do reszty , ale tak imho trochę przesadzasz
Biter1
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Lut 2008 17:07:11
Odpowiedz 
pytanie o którego Wesleya mu chodzi bo mi sie kojarzy jako jedyny podobny to ten z Harrego Pottera ale to nie to forum
kanna
Użytkownik
#40 - Wysłana: 3 Lut 2008 17:12:25
Odpowiedz 
Biter1
ten z Harrego Pottera ale to nie to forum

Dlaczego? Mamy tu topic o Harrym Potterze
Biter1
Użytkownik
#41 - Wysłana: 3 Lut 2008 17:29:27
Odpowiedz 
ale to nie ten topic
kanna
Użytkownik
#42 - Wysłana: 3 Lut 2008 17:40:16
Odpowiedz 
My sie offtopiców nie boimy...
Biter1
Użytkownik
#43 - Wysłana: 3 Lut 2008 17:42:42
Odpowiedz 
wiem bo sam jestem ich twórcą często
tuvok
Użytkownik
#44 - Wysłana: 3 Lut 2008 18:48:34 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Harry Potter

Hmmm, w startreku nie było harry pottera...
chodź jakby sie zastanowić głębiej???
Hmmm... rasa Q była Harrami Potterami .

Co prawda różczki nie mieli , ale za to kciuki które strzelały przy zetknięciu z drugim palcem .
Q potrafił przemieniać wszystko we wszystkich i w ogóle.
Wyższość Q od Harrego pottera jest uzasadniona.
Uważam gdyby Q walczył z Harrym Potterem, to harry raczej by nie miał szans.
Q uwielbiał przemieniać ludzi w śmieszne rzeczy, np. amoeba. Kto wie co by mu strzeliło do głowy tym razem?
kanna
Użytkownik
#45 - Wysłana: 3 Lut 2008 19:03:55
Odpowiedz 
tuvok

Błagam, użyj słownika ortograficznego następnym razem, bo az mnie zęby bolą...
rorq
Użytkownik
#46 - Wysłana: 3 Lut 2008 20:50:56
Odpowiedz 
kanna
Ja uwielbiam Lwaxanę za zamieszanie , które wprowadza - mam nadzieje, że jak dojdę do jej wieku tez będzę miała tyle energii
Datę za całokształt

Exactly! Nic dodać, nic ująć

Biter1
książęta BORGia też nie negocjowali
tylko asymilowali

przepraszam za literuwke
drobiazg. karzdy morze zrobić małą literófke

Bashir
Wyrób K'Ehleyr-podobny [ciach] .. to w jaki sposób jest ona K'Ehleyro-podobnoa ? :O
półklingonka. mająca w miejscu gdzie ogon w ewolucji odpadł tradycje klingońskie i inne takie tam AAARGH klingońskie. to podobieństwa. Tak mi sie skojarzyło bo to akurat dwie silne postaci olewające swą klingońską tradycję (poza Alexandrem). No ale K'Ehleyr miała ile - ze 3 czy 4 odcinki? I przekonała mnie na całej linii. B'Elanna miała odcinków 170 i mnie nie przekonała.

Tuvoc - akurat to mocny punkt załogi Voy imho
de gustibus cośtam cośtam mnie akurat męczył niewiele mniej od Neelixa..

Tom Paris [ciach] .. Gdzie Ty w nim widzisz Wesleya
a Janeway go sobie wychowała tak, że był usłużny i grzeczny jak Wesley, jedyna różnica że miny robił jak mu sie coś nie podobało..

Biter1
o którego Wesleya mu chodzi [ciach] .. ten z Harrego Pottera
oj dobra, może przesadziłem. po prostu ten "niegrzeczny tom" tak samo mnie nie przekonał jak "grzeczny" Wesley. Oba - zwierzątka udomowione. IMHO oczywiście. Natomiast może by zrobić porównanie postaci z HP do postaci ze ST?

Wesley HP = Neelix ST
Hermiona HP = Kira ST
itd..

tuvok
rasa Q była Harrami Potterami .
a Borg to Dementorzy
A Klingoni to protoplastusie Hagrida
A Pickard uczył się w Beauxbatons
A Królowa Arachnia to Czarodziejka z księżyca i srogo nas ukarze

Bashir
Nie chce mi się pisać co do reszty , ale tak imho trochę przesadzasz

Ej no spox, pewnie że przesadzam To nie było na super poważnie, tak mnie naszło po prostu..
szczerze mówiąc ze 3 i pół sezonu VOY obejrzałem z przyjemnością, ze względu na to że kiedyś tyle w TV obejrzałem i nostalgia.. ech.. Dopiero potem jakieś makrowirusy i inne takie we mnie VOY zabiły
Skoro jakoś naruszyłem dobra osobiste - to przepraszam wszystkich najmocniej
Benjamin Sisko
Użytkownik
#47 - Wysłana: 3 Lut 2008 21:08:19
Odpowiedz 
Błagam, użyj słownika ortograficznego następnym razem, bo az mnie zęby bolą... - może ma papiery na to
Tuvok - bez obrazy
tuvok
Użytkownik
#48 - Wysłana: 3 Lut 2008 21:32:32
Odpowiedz 
może ma papiery na to, Tuvok - bez obrazy
no ba... tylko nie wiem czemu mozilla mi nic nie podkreślała czerwonym .
Bashir
Moderator
#49 - Wysłana: 3 Lut 2008 22:12:08
Odpowiedz 
rorq
półklingonka

A jakby była klingonka pełnej krwi to by mówiono, że Worf w spódnicy. A jakby była człowiekiem... eee człowiek też się często powtarza w ST.

a Janeway go sobie wychowała tak, że był usłużny i grzeczny jak Wesley, jedyna różnica że miny robił jak mu sie coś nie podobało..

co widać np. w odcinku w którym łamie bezpośredni rozkaz, jest zdegradowany i odsiaduje "swoje" w celi...
Majter
Użytkownik
#50 - Wysłana: 3 Lut 2008 22:29:55 - Edytowany przez: Majter
Odpowiedz 
Jak można porównywać Parisa do Wesleya? Przeciez oni są jak ogień i woda. Crusher to chodząca encyklopedia - lizus... jakoś średnio pasuje mi taki wizerunek do postaci buntowniczego (w dodatku o szelmowskim usposobieniu) Toma.
rorq
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Lut 2008 22:42:02
Odpowiedz 
Bashir
co widać np. w odcinku w którym łamie bezpośredni rozkaz, jest zdegradowany i odsiaduje "swoje" w celi...

Co mi się wydawało mocno bez sensu, czysty zabieg scenarzysty, bo przecież się zdarzało kilku osobom łamać lub naginać takie rozkazy. I nic. No ewentualnie zawiedziona Kasia. Tomowi też i przedtem - i potem się zdarzało. A tu taka straszna kara.

BTW, degradacja dla takiej osobowości, jaką kreował Tom - to nic przecież. Pestka. Kwadrant Delta, wiele lat do domu. I cóż z tego że już nie porucznik? Jeść miał. Robić to co lubi - mógł. W więzieniu nie siedział i siedzieć nie będzie. No to czym Tom, wielki buntownik, Kapitan Proton mógł się przejąć? A tu zupełnie dla mnie niezrozumiale po tej degradacji Tom chodzi jak w zegarku na smyczy kapitan. Cholerne złamanie postaci i nieciągłość. jak dla mnie.

No dobra. nie jest moim celem udowadniać coś, co jest jedynie moim punktem widzenia. Osobiście uważam że Tom miał potencjał. A potem stał się tak samo papierowy jak reszta. Ale to moje odczucie, po drugim oglądaniu VOY. Pamiętam że za pierwszym razem (jak leciał na jedynce.. ile to było lat... ze 13 chyba) Tom należał do moich ulubieńców. Kaśka zresztą także. Ale wtedy na przykład nie lubiłem DS9. A teraz baaardzo lubię.. Człowiek się zmienia, zmienia się to, na co zwraca uwagę. A serial pozostaje ten sam, jaki był.

Teraz patrzę na interakcje miedzy postaciami. Na ich charakterystyki. Na aktorstwo. (w czym mistrzem jest Data) I na tym tle TNG, TOS i DS9 są absolutnie nie do pobicia. Jak dla mnie oczywiście Co daje boską możliwość i dyskusji, i sporów
Odetta
Użytkownik
#52 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:27:05
Odpowiedz 
TOS - Spock!!! i McCoy [tak, nie jestem oryginalna]
TNG - Data & Lwaxana & K'Ehleyr
VOY - absolutnie nikt mnie tam nie porwał charyzmą więc punkt tylko dla Toma Parisa, bo ładny
DS9 - Odo & Quark - no wiadomo i Jadzia za to że mimo iż piękna, zupełnie tego nie ogrywa tylko ma taki dystans 300letni a jednocześnie figlarność \
ENT - oglądałam ze trzy odcinki jednym okiem, nie zachwyca więc i trudno mi sie przywiązać do kogoś
Madame Picard
Moderator
#53 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:31:20
Odpowiedz 
TOS
Kirk, Spock, McCoy (bo niby kto inny )
TNG
Picard, Data, Riker&Troi (bardzo lubię tę parę)
DS9
Tylko Jadzia, zwłaszcza w duecie z Worfem. Cała reszta mogłaby zniknąć bez żalu z mojej strony (a zniknęła jak na złość tylko Jadzia).
VOY
Tom Paris i B`Elanna
ENT
Hm, T`Pol chyba.

rorq
Tuvok - wyrób Wolkanopodobny lub recyklingowany, poddany wielokrotnej wulkanizacji
Ale dlaczego? :-O Nawet Spock bywa bardziej emocjonalny od Tuvoka.

BTW, degradacja dla takiej osobowości, jaką kreował Tom - to nic przecież.
Co jednak przeczy Twojej tezie, że Tom był grzeczny, usłużny, pokorny i w ogóle przypominał Wesleya (nie wiem, z której strony; może z tylnej części munduru).
kanna
Użytkownik
#54 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:43:18 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Madame Picard
z tylnej części munduru

Myslisz, że warto rozszerzyc moje badania porównawcze dopasowania tylnej części munduru na Toma?

Riker&Troi (bardzo lubię tę parę

Ja tez, choc do dzis nie moge przebolec że nie puściła go w koncu w trąbę. Nalezało mu się. Tacy faceci jak Riker sa swietni na kochanków, niestety na męża to sie chyba najbardziej nadawałby Geordi (az mnie wenątrz wzdyga jak to piszę...)

btw - kiedys takie znalazłam i czasem sobie czytam. Moze i Tobie sie sposoba, jako fance duetu R/T.

http://www.dolphincry.com/imzadieverlasting/tenfor ward.htm
Domko
Użytkownik
#55 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:52:09
Odpowiedz 
Tyle, że Geordi nie potrafił poznać bliżej żadnej kobiety, gdyż lepiej rozumiał się z komputerem Enterprise niż z nimi. Pewnie nigdy nie założył rodziny i do końca życia pozostał inżynierem...
Odetta
Użytkownik
#56 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:55:59
Odpowiedz 
Tom miał predyspozycje do większych jaj niż pokazywał i w tym problem IMO.
kanna
Użytkownik
#57 - Wysłana: 4 Lut 2008 11:57:37 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Licze tylko na to, ze jakiejś sie Geordi spodobał i postanowiła, że zostanie jej mężem - ani by sie zorientował, a juz by stał przed ołtarzem

Odetta
predyspozycje do większych jaj

???

czy nadal rozmawiamy o częściach munduru, czy staraciłam wątek?
Odetta
Użytkownik
#58 - Wysłana: 4 Lut 2008 12:00:18 - Edytowany przez: Odetta
Odpowiedz 
Rorq
Tuvok - wyrób Wolkanopodobny lub recyklingowany, poddany wielokrotnej wulkanizacji

Madame Picard
Ale dlaczego? :-O Nawet Spock bywa bardziej emocjonalny od Tuvoka.

Spock był połowicznie Wolkanem przecież i to było optymalne.
Żeby ci Wolkanie w ST faktycznie się kierowali samą logiką to jeszcze, ale widać że się nie zawsze kierują.
Poza tym ja mam akurat w nosie kanoniczność postaci wolkańskich. Ja tam tylko wiem że Spocka ogląda mi się rewelacyjnie a Tuvok jest dla mnie antypatyczny i drętwy.
Madame Picard
Moderator
#59 - Wysłana: 4 Lut 2008 12:30:35
Odpowiedz 
kanna
Myslisz, że warto rozszerzyc moje badania porównawcze dopasowania tylnej części munduru na Toma?
Zdecydowanie .

Ja tez, choc do dzis nie moge przebolec że nie puściła go w koncu w trąbę. Nalezało mu się. Tacy faceci jak Riker sa swietni na kochanków,
Riker przez ten czas wyewoluował w starszego statecznego pana, któremu nie w głowie już takie figle i w związku z tym na męża się nadaje. Poza tym to takie ładne zakończenie tego love story, że po tych wszystkich latach wrócili do siebie; widać byli po prostu dla siebie stworzeni. Riker mimo wszystko miał jakieś zadatki na dobrego męża (czego już o takim Kirku powiedzieć nie sposób).

niestety na męża to sie chyba najbardziej nadawałby Geordi (az mnie wenątrz wzdyga jak to piszę...)

Ale taka jest prawda. Geordi to idealny materiał na męża. Niestety nie znalazła się żadna amatorka .

czy nadal rozmawiamy o częściach munduru, czy staraciłam wątek?
Zawsze możesz rozszerzyć swoje badania porónawcze jeszcze bardziej . Ale uprzedzam, że gołe klaty są zastrzeżone dla mnie!

Domko
Geordi nie potrafił poznać bliżej żadnej kobiety, gdyż lepiej rozumiał się z komputerem Enterprise niż z nimi. Pewnie nigdy nie założył rodziny i do końca życia pozostał inżynierem...
Nawet nie wiesz, ile ognia można wykrzesać z takiego niepozornego inżyniera; sprawdzone empirycznie .

Odetta
Spock był połowicznie Wolkanem przecież i to było optymalne.
Wiem, ale przeczy to tezie, że Tuvok był mało wolkański.

Tuvok jest dla mnie antypatyczny i drętwy.
Kwestia gustu oczywiście. Choć moim zdaniem Tuvok - jak wszyscy Wolkanie - bywał cudownie inteligentnie złośliwy i zato go lubiłam.

Aha, jeszcze z postaci przekrojowych, do których się przywiązałam, to Barclay - mój duchowy brat - i Q. Nikt tak jak Q nie potrafił wprowadzić zdrowego powiewu dowcipu pośród te generalnie posągowo heroiczne postaci. A to Picardowi pod kołdrę zajrzał, a to sprowadził na mostek zespół muzyczny, a to Kaśce romantyczny wieczór urządził... 8-)
Delta
Użytkownik
#60 - Wysłana: 4 Lut 2008 12:47:10 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Madame Picard
Riker przez ten czas wyewoluował w starszego statecznego pana, (...) Riker mimo wszystko miał jakieś zadatki na dobrego męża (czego już o takim Kirku powiedzieć nie sposób).

Czyli Kirk nie wyewoluował do życia pod pantoflem, wolał się uganiać po galaktyce. I to jest piękne.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Z kim się najbardziej związaliście...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!