USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Mundury w Filmach
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 6 Lut 2008 10:16:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ethno

A Kira, coś też jakieś ale miałeś do niej

Jaaa??? Ja Kirę zawsze wychwalałem.

(Pewne zastrzeżenia miewałem, ale do Sisko.)
Odetta
Użytkownik
#92 - Wysłana: 6 Lut 2008 10:31:26
Odpowiedz 
Co masz do Oda?
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 6 Lut 2008 11:42:23
Odpowiedz 
Odetta

Co masz do Oda?

Kisiel-twardziel...
Odetta
Użytkownik
#94 - Wysłana: 6 Lut 2008 11:44:26
Odpowiedz 
Ładnie powiedziane
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 6 Lut 2008 11:51:33
Odpowiedz 
Odetta

Ładnie powiedziane

<Składa_niski_ukłon>
Madame Picard
Moderator
#96 - Wysłana: 12 Lut 2008 10:00:43
Odpowiedz 
Podczas oglądania ostatniego TOS-a mój mąż stwierdził, że powinien TOS mieć podtytuł: W piżamach atakujemy styropian .

(Czy ktoś może mnie przyjąć do swojej piwnicy na oglądanie TOS-a? Sami rozumiecie, że w tych warunkach staje się to nie do wytrzymania... )
Domko
Użytkownik
#97 - Wysłana: 12 Lut 2008 10:12:38 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
W piżamach atakujemy styropian

Dobrze, że nikt tego nie wykorzystał jako hasło reklamowe TOS-a.

Co do piwnicy, to jak mówiłem na spotkaniu, mam zbyt zagraconą, a poza tym tam chyba telewizor nie odbiera, nie mówiąc o internecie. Ale może ktoś z forum będzie bardziej łaskawy i zlituje się.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 12 Lut 2008 10:51:49
Odpowiedz 
Madame Picard

Podczas oglądania ostatniego TOS-a mój mąż stwierdził, że powinien TOS mieć podtytuł: W piżamach atakujemy styropian

(BTW: gram sobie ostatnio w klasycznego Street Fightera II i też mi się tak jakos skojarzył.)

Czy ktoś może mnie przyjąć do swojej piwnicy na oglądanie TOS-a?

Znam ciekawsze pomieszczenia... na ogladaine TOSu...

Domko

Dobrze, że nikt tego nie wykorzystał jako hasło reklamowe TOS-a.

Moze teraz wykorzystaja np. na opakowaniach DVD z wersja remasterowaną.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#99 - Wysłana: 12 Lut 2008 12:34:27
Odpowiedz 
Nie wyobrażam sobie StarTreka bez tych mundurów. Dla mnie te mundury ukazują ten jego unikatowy klimat. Nawet moja dziewczyna, która nie jest fanką ST oglądając Enterprisa stwierdziła, że te mundury są do BANI. No cóż taka prawda są beznadziejne !
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 12 Lut 2008 18:32:53
Odpowiedz 
Benjamin Sisko

Nie wyobrażam sobie StarTreka bez tych mundurów. Dla mnie te mundury ukazują ten jego unikatowy klimat

Czyli te z filmów Bennetta też Ci raczej nie pasują? Nie są piżamowate"...

Nawet moja dziewczyna, która nie jest fanką ST oglądając Enterprisa stwierdziła, że te mundury są do BANI. No cóż taka prawda są beznadziejne !

Za to podobne do strojów NASA...
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 28 Sier 2009 19:27:19
Odpowiedz 
Może to nie mundury sensu stricte, ale było tego stanowczo w Treku (jako całości) za mało:

http://www.bornrich.org/entry/star-trek-i-spacesui t-sells-for-10100/

http://drexfiles.wordpress.com/2009/05/15/tmp-haza rd-suit/
Korrd
Użytkownik
#102 - Wysłana: 9 Mar 2010 12:59:18
Odpowiedz 
Skoro dyskutujemy o gustach... ;)
Fascynują mnie mundury z kinówek II - VII. Są chyba koloru bordowego (nie znam się na kolorach;p), asymetryczne, mają pomponiaste kołnierzyki, bardzo dziwną formę zapięcia, śmieszny skorzany pas z wielką sprzączką z symbolem Starfleet na środku, dzwoniaste spodnie i przy tym wszystkim wyglądają bardzo elegancko schludnie, dostojnie i poważnie. Podobają mi się i chyba pasują do ówczesnych wnętrz statków Floty (które również mi bardzo do gustu przypadły). Może i mają trochę wojskowy charakter, ale jednocześnie bardziej odpowiadają powadze instytucji.
Bardzo udane też są mundury z DS9/Voyager. Kolory sekcji są wyraźnie oznaczone a jednocześnie nie są tak "natrętne" jak w tych z TNG. Proste i nawet schludne.
Lubię też te z Enterprise oraz z TMP. Mają fajny klimat, ale - w przypadku tych drugich - w ogóle nie mogę dopatrzyć się w nich podziału na sekcje.

Alergicznie natomiast reaguję na mundury z pierwszych dwóch sezonów TNG i alternatywnej przyszłości z "All good things" i "Endgame" (tam tylko admiralskie fajnie wyglądały).
Seybr
Użytkownik
#103 - Wysłana: 9 Mar 2010 13:17:00
Odpowiedz 
Korrd

Rodzaje kolorów okiem kobiety i faceta ;]

http://demotywatory.pl/1115045/Kolory
Scimitar
Użytkownik
#104 - Wysłana: 9 Mar 2010 23:40:17 - Edytowany przez: Scimitar
Odpowiedz 
Parę razy przydał mi się ten link: http://www.ditl.org/index.php?daymain=/paguniforms .php?fed - pokazana jest tu chyba większość Federacyjnych uniformów w różnych odmianach, jednakże dopatrzyłem się braku kilku, np. pustynnej odmiany, która pojawiła się w DS9 i tych z ENT (brakuje w innych podkategoriach).

Co do upodobań to najbardziej lubiłem te z okolic 2285 - 2350 (+/-), oraz te wprowadzone po 2373 roku (z wszystkich "dresowatych" i "pidżamowatych" odmian te najbardziej przypominały mundur).
Alek Roj
Użytkownik
#105 - Wysłana: 10 Mar 2010 00:17:33
Odpowiedz 
Gdybym osobiście miał nosić coś trekowego, to chyba mundur "od TFC wzwyż" - prostota, umiar, elegancja. Choć ogólnie to nie jestem stworzony do munduru.
Madame Picard
Moderator
#106 - Wysłana: 10 Mar 2010 19:06:44
Odpowiedz 
Korrd:
Fascynują mnie mundury z kinówek II - VII. Są chyba koloru bordowego (nie znam się na kolorach;p), asymetryczne, mają pomponiaste kołnierzyki

Jak oglądam te filmy, to nie mogę pozbyć się przeświadczenia, że musiało im być w tych mundurach strasznie gorąco i niewygodnie. Bo popatrzcie: w TOS były tylko cienkie koszulki, w TMP nawet z krótkim rękawkiem, a tu nie dość, że sweter z golfem pod spodem, to jeszcze rozbudowana kurtka na wierzchu.
Eviva
Użytkownik
#107 - Wysłana: 10 Mar 2010 19:09:47
Odpowiedz 
Może wyszedł okólnik, że na statkach ma być niska temperatura ze względów bezpieczeństwa?
Jurgen
Moderator
#108 - Wysłana: 10 Mar 2010 19:20:36
Odpowiedz 
Eviva

Albo ze względu na ekologię i zuzycie energii?
Eviva
Użytkownik
#109 - Wysłana: 10 Mar 2010 19:23:17
Odpowiedz 
Jurgen:
Albo ze względu na ekologię i zuzycie energii?

Tez być może. Oto i rozwiązanie zagadki.
Alek Roj
Użytkownik
#110 - Wysłana: 10 Mar 2010 22:49:58
Odpowiedz 
Madame Picard:
Jak oglądam te filmy, to nie mogę pozbyć się przeświadczenia, że musiało im być w tych mundurach strasznie gorąco i niewygodnie.

Może to jakaś nowa generacja superlekkich i superprzewiewnych tkanin, w naszych czasach jeszcze nieznana (podobnie jak przezroczyste aluminium)?
Madame Picard
Moderator
#111 - Wysłana: 10 Mar 2010 23:28:50
Odpowiedz 
Alek Roj

Nawet jeśli, to mam wrażenie, że taki strój bardzo krępuje ruchy. Nie to co lekka piżamka .
Korrd
Użytkownik
#112 - Wysłana: 11 Mar 2010 15:41:38
Odpowiedz 
Madame Picard
Madame Picard:
mam wrażenie, że taki strój bardzo krępuje ruchy. Nie to co lekka piżamka .

Myślę, że jest w nim podobnie, jak w zwykłym garniturze, może ten pasek na ramieniu trochę uwiera, ale to też kwestia tego jak jest wykonany od wewnątrz.
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 6 Paź 2013 19:30:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pamiętacie mundury z "dwunastki"?

i

Choć do siebie niepodobne, zwróćcie uwagę na podobieństwo jednych i drugich do tego stroju:

A tego niebieskiego ponadto do:

W Treku się jednak od Treka nie ucieknie.
MarcinK
Użytkownik
#114 - Wysłana: 26 Kwi 2017 07:23:36
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#115 - Wysłana: 27 Lis 2017 17:51:29 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Adam Savage Explores Star Trek Costumes and Props!
https://www.youtube.com/watch?v=7Rt6ohHQg6M

GŁÓWNAaaaa! GŁÓWNAaaaa! GŁOWNAaaaa CWKS!
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 28 Lis 2017 13:08:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
GŁÓWNAaaaa! GŁÓWNAaaaa! GŁOWNAaaaa

Da się:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1859
Tylko na razie niech tam jeszcze trochę info o polskim wydaniu Kolekcji Komiksów powisi...
MarcinK
Użytkownik
#117 - Wysłana: 28 Lis 2017 18:46:20
Odpowiedz 
Q__
A co powiesz o samym materiale? Mnie szczerze zaskoczyła tekstura mundurów i solidność rekwizytów.
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 28 Lis 2017 23:35:39
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Mnie szczerze zaskoczyła tekstura mundurów i solidność rekwizytów.

A mnie nie, w końcu pamiętałem, że faceta, który pracował przy "Blade Runnerze" wzięli i z Cawley'em mundury konsultowali. (Zresztą filmy Abramsa to more than meets the eye pod wieloma względami, tylko to nieszczęsne tempo i brak sensownej warstwy technologicznej b. skutecznie to przesłaniają.)

ps. Jesteśmy w dobrym towarzystwie - TrekMMovie też filmik Savage'a zauważyło:
https://trekmovie.com/2017/11/28/watch-adam-savage -explores-the-star-trek-and-into-darkness-props-an d-costumes-auction/
MarcinK
Użytkownik
#119 - Wysłana: 29 Lis 2017 18:29:19
Odpowiedz 
Q__:
(Zresztą filmy Abramsa to more than meets the eye pod wieloma względami, .)

Szkoda że o DSC nie można tego powiedzieć
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 29 Lis 2017 23:49:24
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Szkoda że o DSC nie można tego powiedzieć

Mimo wszystko pozostanę optymistą i stwierdzę, że da się coś o tym powiedzieć z całą pewnością jak się już serial skończy. Póki co przyglądajmy się po prostu.
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Star Trek / Mundury w Filmach

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!