USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Mundury w Filmach
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:22:09
Odpowiedz 
Jesteście w stanie podać LOGICZNE bądź kanoniczne wyjaśnienie dlaczego mundury które występują w filmach seri ST są z deka na jedno kopyto robione. niezaleznie od funkcji jaka pełni oficer. dajmy na to w TOSowych filmach wszyscy zasówali w czerwonych kórtkach jesli akurat zdazyło im sie mundur założyć. a w Picardowskich mieli fioletowe wdzianka chwalić pana kołnierze im wystawały kolorowe. inaczej to uduś i nie wiesz czy jordy jest inzynier czy nawigator jak siedzi na mostku.
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:28:12
Odpowiedz 
Była mowa o tym na forum, nawet jest temat ;].

Picard to nowoczesny inteligentny człowiek w dresie, który buja się super bryką USS BMW ;].
Ethno
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:30:49
Odpowiedz 
No bo takie było założenie GF wszytsko miało być schludne, proste, jednolite (no może poza TOS'em w ktorym wygladaja jak kelnerzy), ale jeśłi Chodzi ci o reszte to nie bardzo rozumiem w czym byli podobni, kolory były inne, ilość guzików zależna od rangi.....
Biter1
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:31:21
Odpowiedz 
więc wycofuje temat. a dresik ma wyluzowany nie powiem
krisbaum
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:36:18
Odpowiedz 
Mam takie wrażenie, że my chyba inne filmy oglądali. W ST zawsze było podkreślone, kto do jakiej sekcji należał. A że czasem nie były to zupełnie inne mundury? A czym dzisiaj w Wojsku Polskim w takich wojskach lądowych zasadniczo różnią się żołnierze różnych specjalności? Głupim kolorem beretu. Jak go zdejmą to nie wiesz czy masz do czynienia z desantowcem czy łącznościowcem. A w danym rodzaju wojsk szeregowca od oficera w mundurach polowych odróżnisz tylko po pagonach.
Czepiasz się klasycznych czerwonych mundurów a jakie miała w tych filmach sekcja inżynieryjna?
Biter1
Użytkownik
#6 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:42:14
Odpowiedz 
nie mówie że były identyczne w kinowych tylko że zblizone do siebie. dajmy na to w TNG picard zasuwał w czerwonej pizamie jordy w żółtej ktoś tam w bodaj zielonej, a w kinowych. poza GEN zasuwali w fioletowo czarnych kurtkach i tylko pod spodem kołnierze mieli i inne elementy w kolorach adekwatnych do funkcji. a TOS zasówali w tych swoich dresikach niebieskich czerwonych żółtych a w filmach od ST II w dal mieli w większości czerwone kurtki z dodatkami. W Kinówkach z picardem rozumiem w pewnym sensie zmiane tym że ogólne Entek E był mroczniejszy i takie stroje sie komponowały ale u Kirka takiej zmiany nie czaje. no nie powiem wyglądali elegancko
krisbaum
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Sty 2008 20:51:53
Odpowiedz 
W przypadku czerwonych kurtek podkreślone to było, podobnie jak w wersjach późniejszych, kolorem kołnierza oraz lampasem i paskiem na rękawie. Po co więcej? Przecież to służba wojskowa a nie rewia mody. Tak samo jest w większości armii świata - o rodzaju pełnionej służby (poza diametralnie innymi rodzajami wojsk - lotnictwo, marynarka, wojska lądowe) świadczy drobny detal munduru. Cała reszta to standartowe moro czy jakieś tam oliwkowe mundury. W świecie przyszłości dodatkowym usprawiedliwieniem może być np. to że nie ma już potrzeby wprowadzania innych form mundurów, bo brak jest tzw. brudnej roboty. Inżynier nie babrze się w smarze, chirurg nie ciapla się we krwi. Jeden standartowy mundur wystarcza...
myszatorek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Sty 2008 10:49:27
Odpowiedz 
Mi osobiscie mundury w NEM sie podobaly szare z koszulami w kolorach dzialow. Bardzo fajny pomysl.
Biter1
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Sty 2008 10:52:08
Odpowiedz 
no bo fajne były zaprzeczyć sie nie da. i ukrywały troche nie idealna już figure Rikera. biedak żle by wygladał w pizamce z TNG ni te lata.
myszatorek
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Sty 2008 12:02:50
Odpowiedz 
I moze temu je zrobiono
Ethno
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Sty 2008 17:38:42
Odpowiedz 
Niech mi ktoś powie (bo mam zjechane 2 odcinki DS9-nie widzialem ich) dlaczego w ds9 nagle zmieniaja mundury bo ogladam - potem 2 odcinkow nie- i nagle sa nowe
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Sty 2008 17:39:59
Odpowiedz 
Tak po prostu je zmieniają - bez słowa. Nie ma w DS9 żadnego wyjaśnienia - ale chyba nie jest potrzebne - po prostu w Federacji zmienił się krój mundurów.
Ethno
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Sty 2008 17:41:24
Odpowiedz 
Aha myslalem ze cos opuscilem
Biter1
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Sty 2008 17:42:27
Odpowiedz 
taki refresh wizerunku
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 30 Sty 2008 19:53:31
Odpowiedz 
Niech mi ktoś powie (bo mam zjechane 2 odcinki DS9-nie widzialem ich) dlaczego w ds9 nagle zmieniaja mundury bo ogladam - potem 2 odcinkow nie- i nagle sa nowe

Tak po prostu je zmieniają - bez słowa. Nie ma w DS9 żadnego wyjaśnienia - ale chyba nie jest potrzebne - po prostu w Federacji zmienił się krój mundurów.

Byc może w samym DS9 jest wyjaśnienie. Otóż czy widzieliśće, czym jest mundur z TNG. To taka unowocześniona, kolorowa piżama. Być może po zmilitaryzowaniu świata ST w DS9 ktoś (wiem, powinni juz po kilku away teamach w TNG się zorientować) zorientował się, że sama piżamka nie wystarczy i stąd nowe mundury. W odcinku DS9, w którym doktor Bashir i O'Brien bałagania w rozumku Sloane'a wyraźnie widać, że nowe mundurki (te czarne z szarą górą) mają "wbudowany" jakiś rodzaj "opancerzenia", który stanowi pewna przeszkodę dla fazera i nieco ochrania noszącego. Nie mówiąc już o tak oczywistej kwestii, że całkeim kolorowa piżamka jest zazwyczaj dużo łatwiejsza do zauważenia niz szaro-czarne wdzianko...
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Sty 2008 20:51:24
Odpowiedz 
Prać im się nie chciało w DS 9 ;].
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Sty 2008 20:54:19
Odpowiedz 
Jurgen

mundur z TNG. To taka unowocześniona, kolorowa piżama

Piżamy to mieli w TOSie. W tng maja bardziej te mundury mundurowe, ale najlepiej to je chyba przyrównac do strojów bohaterów z komiksów.
Nastawieni sa na eksploracje i współpracę, więc czemu mieliby sie maskować?
Biter1
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Sty 2008 21:23:16
Odpowiedz 
w DS9 to mieli fajne kimonka jak czasem na pustynne planety na wypady gościnne latali
myszatorek
Użytkownik
#19 - Wysłana: 30 Sty 2008 21:47:08
Odpowiedz 
A mi jedyne jakie sie nie podbaly to byly te z TOStu
Biter1
Użytkownik
#20 - Wysłana: 30 Sty 2008 21:58:45
Odpowiedz 
myszatorek

czyli swetry z pewexu
myszatorek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:04:21
Odpowiedz 
albo pizamy
Biter1
Użytkownik
#22 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:12:33
Odpowiedz 
mi podobają się stroje z TNG bo nie można ich zrobić kupując dres czy pizame w sklepie za rogiem. chociaż x lat temu widziałem gościa przed sklepem w zielonym mundurze TNG. i wierzcie mi byłem trzeźwy
The_D
Użytkownik
#23 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:39:01
Odpowiedz 
Co by nie mówić terkowe mundury są jednym z wyróżników uniwersum. Ostatnio zagadał do mnie kolega (nie jest trekkerem, widział tylko kawałki TNG gdy wynajmowaliśmy wspólnie mieszkanie)
- Widziałem w TV Star Treka
- No tak, na Pulsie puszczają. Oglądałeś?
- Tak tylko kawałek, nie mogłem się połapac o co chodzi.
- A po czym poznałeś, że to Star Trek?
- Po mundurach.
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:46:46
Odpowiedz 
The_D
A po czym poznałeś, że to Star Trek?
- Po mundurach

Moja córeczka ma 3 lata. Ogląda czasami, z musu, bo ja oglądam, tng. Ostatnio pusciłam przypadkiem TOS. Podleciała i mówi "O, star trek" i poszła. Rozumiem, że też poznała po mundurach
Biter1
Użytkownik
#25 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:46:53
Odpowiedz 
to fakt nie ważne ile sie widziało odcinków treka i jakiego a i tak jak człowiek zobaczy mundur to będzie wiedział że to trek. mimo różnicy między TOS aTNG za to jak człowiek zobaczy ENTka to mocy nie ma nie pozna że to Trek jest. ot takie zwykłe amerykańskie kombinezony z filmów o kosmosie
Ethno
Użytkownik
#26 - Wysłana: 30 Sty 2008 23:58:53
Odpowiedz 
No moja dziewczyna jak przebudza się o 3 w nocy i widzi że po raz osiemdziesiąty ogładam ST mówi:
-Czy ty się dobrze czujesz, wyłącz te PLASTELINIAKI i wracaj do łóżka!!!!

Więc, jak widać nie zawsze mundur jest charaktersytyczny dla ST <wszystko jest względne>
Biter1
Użytkownik
#27 - Wysłana: 31 Sty 2008 00:09:43
Odpowiedz 
dobrze że nie Plastusie
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 31 Sty 2008 03:41:23
Odpowiedz 
Biter1

Jesteście w stanie podać LOGICZNE bądź kanoniczne wyjaśnienie dlaczego mundury które występują w filmach seri ST są z deka na jedno kopyto robione. niezaleznie od funkcji jaka pełni oficer

Nie wiem, pewnie dlatego, że Bennett słabo czuł klimat Treka, za to chciał konkurować z SW...

Seybr

Picard to nowoczesny inteligentny człowiek w dresie, który buja się super bryką USS BMW

I jeszcze łysy.

Ethno

Chodzi ci o reszte to nie bardzo rozumiem w czym byli podobni, kolory były inne

Biter1 mówił o filmach, nie o odcinkach seriali...

krisbaum

A czym dzisiaj w Wojsku Polskim w takich wojskach lądowych zasadniczo różnią się żołnierze różnych specjalności?/i]

Hmm... Wyjdzie na to, że filmy Bennetta są tu bardziej realistyczne.

Biter1

[i]no nie powiem wyglądali elegancko

Jak Święty Mikołaj.

krisbaum

Przecież to służba wojskowa

No, no zaraz wróci dyskusja o tym czym właściwie jest GF. (Choć w filmach ST II-VI faktycznie robiłą dosć militarne wrażenie).

myszatorek

Mi osobiscie mundury w NEM sie podobaly szare z koszulami w kolorach dzialow.

Mi nie. Za ponure.

Biter1

ukrywały troche nie idealna już figure Rikera. biedak żle by wygladał w pizamce z TNG ni te lata.

Wystarczyło nieco zmienić krój "piżamek".

myszatorek

I moze temu je zrobiono

Ciekawa hipoteza.

Ethno

Bo scenarzystom tak z nagła zaświtało.

Domko

ale chyba nie jest potrzebne - po prostu w Federacji zmienił się krój mundurów.

Ciekawe na jakiej zasadzie te kroje isę zmieniają (czasem dość często) jakiś komputer je losuje?

Biter1

taki refresh wizerunku

Raczej zepsucie.

Jurgen

Być może po zmilitaryzowaniu świata ST w DS9

IMHO błędnym.

wiem, powinni juz po kilku away teamach w TNG się zorientować

To wystarczało "opancerzać" away teamy...

całkeim kolorowa piżamka jest zazwyczaj dużo łatwiejsza do zauważenia niz szaro-czarne wdzianko...

Zauważmy, że w czasach TOSyu było jeszcze bardziej kolorowo...

Seybr

Prać im się nie chciało w DS 9

kanna

W tng maja bardziej te mundury mundurowe

Odkąd pojawia się kołnierzyk.

(BTW: obecnie w Kosmosie też nosi sie mocno piżamowate stroje.)

najlepiej to je chyba przyrównac do strojów bohaterów z komiksów.

Nie są aż tak obcisłe... I zróżnicowane...

Biter1

w DS9 to mieli fajne kimonka jak czasem na pustynne planety na wypady gościnne latali

To było praktyczne. Różne typy mundurów na rózne okazje.

myszatorek

Ja nie lubię tylko tych bennetowskich (choć ładne).

albo pizamy

Nie do końca. Były zdecydowanie swetrowate...

Biter1

chociaż x lat temu widziałem gościa przed sklepem w zielonym mundurze TNG. i wierzcie mi byłem trzeźwy

Ciekawe gdzie kupił?

The_D

Co by nie mówić terkowe mundury są jednym z wyróżników uniwersum.

Owszem.

kanna

Rozumiem, że też poznała po mundurach

Bo kolorowiutkie i z charakterystycznym znakiem na klatece piersiowej (acz potem nie jest to aplikacja, a komunikator).

Biter1

mimo różnicy między TOS aTNG za to jak człowiek zobaczy ENTka to mocy nie ma nie pozna że to Trek jest.

Filmy Bennetta ratują isę charakterystycznym znakiem na klacie.

ot takie zwykłe amerykańskie kombinezony z filmów o kosmosie

I pod tym względem ENT jest realistyczny... Pokazuje ewoluowanie dawnego swiata w świat Treka, szkoda, że jest to wiarygodne tylko na poziomie mody...

Ethno

No moja dziewczyna jak przebudza się o 3 w nocy i widzi że po raz osiemdziesiąty ogładam ST mówi:
-Czy ty się dobrze czujesz, wyłącz te PLASTELINIAKI i wracaj do łóżka!!!!

To bym raczej uznał za świadomą ironię.

Biter1

dobrze że nie Plastusie

Nie widziała Odo.
krisbaum
Użytkownik
#29 - Wysłana: 31 Sty 2008 05:38:34 - Edytowany przez: krisbaum
Odpowiedz 
Q
No, no zaraz wróci dyskusja o tym czym właściwie jest GF. (Choć w filmach ST II-VI faktycznie robiłą dosć militarne wrażenie).
Nie tylko tam. Może służba wojskowa to rzeczywiście za duże słowo, niemniej jednak "paramilitarna" już jak nabardziej. Ranga/stopień, regulamin, podległość służbowa, kadet i właśnie mundur - te słowa jednoznacznie określają charakter służby w GF. Nie mówię tu o celu jaki wyznaczony jest GF. Mówię o charakterze służby.

A tak pozatym to mi się te piżamki z TOS podobają, zwłaszcza spodnie i buty Z całego universum ST najbardziej jednak lubię mundury a'la ST VOY.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 31 Sty 2008 06:27:26
Odpowiedz 
krisbaum

Nie mówię tu o celu jaki wyznaczony jest GF. Mówię o charakterze służby.

Z drugiej strony w GF nie ma jednak drylu, militaryzmu, kultu siły...

(Czyli jest to taka antymilitarystyczna armia.)
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Mundury w Filmach

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!