USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Admirał Janeway
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:05:33
Odpowiedz 
Wybaczcie jeśli pytam o oczywistość ale oglądając kinowy ST już który nie pamiętam widzę raptem jak Piccard prowadzi sobie pogawendke z moją drogą Katarzyną która o ile pamiętam została w kwadrancie delta. czy ja coś przeoczyłem czy może panowie BB poszli na całość?? i drugie moje pytanie. tak się przyglądałęm dyskusji na temat czy budowa 1701 na ziemi jest kanoniczna czy nie powiedzcie kto ustalił co jest w kanonie a co nie. skoro są poza nim książki i wypowiedzi samego Gena?
myszatorek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:09:29
Odpowiedz 
Przeciez VOY wrocil na ziemie nie ogladales ostatnich odcinkow ST:VOY?? A kanoniczne jest to co sie znajduje w oficjalnych materialach.
Paradoks
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:18:07 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
VOY wrócił na Ziemie w 2378, a akcja Nemesis ma miejsce w 2379.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:20:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Biter1

która o ile pamiętam została w kwadrancie delta.

Wróciła.

myszatorek

nie ogladales ostatnich odcinkow ST:VOY??

Najwidoczniej.

Paradoks

VOY wrócił na Ziemie w 2378, a Nemesis ma miejsce w 2379.

Ledwie wróciłą awansowali ją. Za kompetencje na pewno nie, więc chyba za to co wyszabrowała po drodze. (Widać dała jakieś prezenciki admirałom.)
myszatorek
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:24:02
Odpowiedz 
Wiadomo nie biora tylko ryby
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:29:31
Odpowiedz 
myszatorek

Wiadomo nie biora tylko ryby

Zwłaszcza odkąd w DS9 Federacja przestała być idealna
myszatorek
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:34:30 - Edytowany przez: myszatorek
Odpowiedz 
Nie płacz bedzie dobrze
Biter1
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:43:29
Odpowiedz 
No to dałem ciała ale szczerze to jak zacząłem oglądać to mi sie odechciało. zmylił mnie zresztą uss Phoeniks bo w opisie jak byk stoi że jak voyager wyskoczył z kanału transwarp i rozwalili kule to powitał ich admirał Paris.... no cóż trzeba jednak sięgnąć po ten ostatni odcinek. A co do tego że ją awansowali to w sumie słusznie, przywlokła tyle danych że albo emeryturka albo biografie pisać albo na stołek wsadzić.
myszatorek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:45:14
Odpowiedz 
Albo na poklad VOYa i spowrotem do Delty
myszatorek
Użytkownik
#10 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:52:35 - Edytowany przez: myszatorek
Odpowiedz 
Biter1
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:55:59
Odpowiedz 
Tylko nie to jeszcze ktoś zechce to zfilmować. po ENTku mam chwilowo dość kameralnych pionierskich podróży.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:56:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
myszatorek

Nie płacz bedzie dobrze

Roddenberry zmartwychwstanie i pogoni siewcó militaryzmu?

Biter1

stoi że jak voyager wyskoczył z kanału transwarp i rozwalili kule to powitał ich admirał Paris....

Owszem. Admirał Janeway, która im pomogła była z przyszłości...
Dobra nie spoileruję dalej...

myszatorek

Lepiej wrzucić babsko do czarnej dziury

Biter1

po ENTku mam chwilowo dość kameralnych pionierskich podróży.

To co wolisz? Batalistykę a'la DS9?
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:14:25
Odpowiedz 
Biter1
o budowie NCC-1701 jest dyskusja w temacie poświęconym teaserowi ST11.

myszatorek
A kanoniczne jest to co sie znajduje w oficjalnych materialach.

Nie. Kanoniczne (póki co) jest to co jest w serialach TOS, TNG, DS9, VOY, ENT, wszystkich filmach kinowych.
http://www.startrek.com/startrek/view/help/faqs/fa q/676.html
Biter1
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:21:59
Odpowiedz 
Q ja cie obserwuję i darze szacunkiem ale nie rozumiem twojej opini o DS9. z resztą z tą batalistyką to jak nie było Worfa to był deep sleep 9 jak sie rozkręcił to batalistyka. ja myśle ze najlepiej to było w czasach TNG ale ile można latać wzdłórz strefy neutralnej i użerać sie z Q. nie to żebym nie lubił TNG ale chyba już mi styka
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:36:06
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie. Kanoniczne (póki co) jest to co jest w serialach TOS, TNG, DS9, VOY, ENT, wszystkich filmach kinowych.

Pozostaje też kwestia TASu. Roddenberry wyrzucił go z kanonu, ale Paramount przyjmuje tu dwuznaczną postawę.

Biter1

jak nie było Worfa to był deep sleep 9 jak sie rozkręcił to batalistyka

No i to "Deep Sleep 9" mi odpowiadało...
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:41:14
Odpowiedz 
Pozostaje też kwestia TASu. Roddenberry wyrzucił go z kanonu, ale Paramount przyjmuje tu dwuznaczną postawę.

Raczej nie. Vide link.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:43:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Raczej nie. Vide link.

Hmmm... A link o TASie, który wkleiłem inaugurujac stosowny topic? To też pochodziło z Paramountu...

Choć owszem nie było tam jednoznacznej re-kanonizacji, raczej postawa w stylu "piwo bezalkoholowe".
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:52:55
Odpowiedz 
Nie był to link, lecz cytat z MA
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1594&page=0
i nie ma tam nic (sprawdziłem właśnie podane linki w artykule) co wskazywałoby na jednoznaczne przyłączenie TAS do kanonu.
Biter1
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:00:01
Odpowiedz 
TASu nie widziałem ale szkoda że mistrz nie pożył trochę dłuzej może wywalił by ENTka z kanonu albo uznał za zwykła fanfiction. No wiecie ten klingon z pierwszego odcinka ENTka ni jak mi do kanonu nie leży. nie ważne jakie wyjaśnienie bym nie usłyszał chodź już sam zaczynałem własne sobie tworzyć. zresztą ENTerszajs non coment. Deep Sleep 9 było dobre bo pokazywało codzienne życie załogi federacyjnej. coś czego mimo szczerych chęci na żadnym okrętowym ST nie widziałęm.
Paradoks
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:04:22
Odpowiedz 
Biter1

ASu nie widziałem ale szkoda że mistrz nie pożył trochę dłuzej może wywalił by ENTka z kanonu albo uznał za zwykła fanfiction. No wiecie ten klingon z pierwszego odcinka ENTka ni jak mi do kanonu nie leży. nie ważne jakie wyjaśnienie bym nie usłyszał chodź już sam zaczynałem własne sobie tworzyć. zresztą ENTerszajs non coment. Deep Sleep 9 było dobre bo pokazywało codzienne życie załogi federacyjnej. coś czego mimo szczerych chęci na żadnym okrętowym ST nie widziałęm.

Oj, nie przesadzaj. Dla mnie wyjaśnienie jest proste: na dobra sprawę jest to alternatywna linia czasowa, spowodowana działalnością frakcji temporalnej Suliban. Oni spowodowali rozbicie się Klaanga na Ziemii. Linia czasowa wraca do normy w trzecim sezonie (Storm Front).
Biter1
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:07:58
Odpowiedz 
Dobre. w ten sposób wyleczyłeś ENtka z prawie wszystkich problemów tylko te cholerne "videotelefony" no ale wiem bez tego by sie serial nie sprzedał jak by sie nie ogladali na zawsze tylko gadali na częstotliwości K
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:10:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

nie ma tam nic (sprawdziłem właśnie podane linki w artykule) co wskazywałoby na jednoznaczne przyłączenie TAS do kanonu.

Dlatego też powidziałem, że sytuacja TAS jest swuznaczna.

Biter1

szkoda że mistrz nie pożył trochę dłuzej może wywalił by ENTka z kanonu albo uznał za zwykła fanfiction.

Jak dla mnie mógłby to samo powiedzieć o VOY i o DS9-gdziś-od-czwartego-sezonu też.

Deep Sleep 9 było dobre bo pokazywało codzienne życie załogi federacyjnej. coś czego mimo szczerych chęci na żadnym okrętowym ST nie widziałęm.

Owszem. I wolałem to od jakże oklepanego wątku kosmicznej wojny...

Paradoks

Linia czasowa wraca do normy w trzecim sezonie (Storm Front).

Akurat jak się zaczynają dobre odcinki.

Biter1

tylko te cholerne "videotelefony"

Wszak coś podobnego w samej "Odysei kosmicznej" było...
Ethno
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:16:28
Odpowiedz 
Deep Sleep 9 było dobre bo pokazywało codzienne życie załogi federacyjnej. coś czego mimo szczerych chęci na żadnym okrętowym ST nie widziałęm.

Znaczy w sumie VOY tez pokazywał życie codzinne.
-Doktorek(albo chory, albo romanse, albo śpiewy)
-Małżeństwo B'Ellany i Toma
-Beznadzieja związków Harrego
-Uczłowieczanie 7
-Jeden wielkie dzial pt. "NEELEIX"
Biter1
Użytkownik
#24 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:20:47
Odpowiedz 
Znaczy w sumie VOY tez pokazywał życie codzinne.

W pewnym sensie tak.

Wszak coś podobnego w samej "Odysei kosmicznej" było...

tak ale Odysei kosmicznej nie towarzyszy kanon który mówi że za kilka lat wybuchnie wojna podczas której walczyć sie będzie bronią atomową a jak wyglądał przeciwnik po raz pierwszy zobaczy J T Kirk bo wcześniej nie było wideotelefonów. chyba że znów coś przeoczyłem
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:29:56
Odpowiedz 
Ethno

-Jeden wielkie dzial pt. "NEELEIX"

A o tym to mi nie wspominaj .

Biter1

tak ale Odysei kosmicznej nie towarzyszy kanon

I to jest kłopot, który pojawia się gdy SF daje się pod niektórymi względami wprzedzić życiu...

a jak wyglądał przeciwnik po raz pierwszy zobaczy J T Kirk bo wcześniej nie było wideotelefonów

Może po prostu Romulanie świadomie nie pokazywali się wrogom?
Biter1
Użytkownik
#26 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:33:58
Odpowiedz 
Wiesz co Q muszę sięgnąć do płyt z TOSem bo głowy nie dam sobie uciąć skoro ty sie w to włączasz ale chyba w tym odcinku był tekst puszczony że z powodu technologi nie widzieli sie wtedy. ale skoro ty masz obiekcje to spreawdze i dopiero wyjaśnie
myszatorek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:34:08
Odpowiedz 
Bo by umarli ze smiechu
Biter1
Użytkownik
#28 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:36:49
Odpowiedz 
nie ze smiechu może nie a istniała spora szansa ze pozabijają sie na wzajem. znaczy ludzie volkan
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:37:25
Odpowiedz 
Q__
Dlatego też powidziałem, że sytuacja TAS jest swuznaczna.

Przy czym kiedy udzielałem odpowiedzi tej uwagi jeszcze nie było ;]

Biter1

W TOSie było i to momentami lepsze niż w DS9.
Biter1
Użytkownik
#30 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:43:47
Odpowiedz 
W TOSie latali statkiem i odkrywali nowe cywilizacje i jakoś sobie z nimi radzili a DS9 pokazało jak żyje załoga federacji na skraju federacji co dzinnie radząca sobie z cywilami aspirujacymi do bycia częścią federacji i wrogami tóż za miedzą. mi chodzi o to że DS9 pokazywało życie na zamknietej przestrzeni jak w statku tylko że nic sie nie dzieje. a to w ST nowość. pozatym powiedz mi gdzie miałes w TOS życie lepsze niż w DS9. W TNG zgodze sie ale TOS nie ma mowy.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Admirał Janeway

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!