USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Pierwszy Kontakt
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
myszatorek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Sty 2008 11:58:03
Odpowiedz 
Jaki był wasz pierwszy kontakt z uniwersum ST bo u mnie to byla TVP i serial TNG i jak to zobaczylem to była miłosc od pierwszego wejrzenia i do dzis jest
Halbard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Sty 2008 12:12:51
Odpowiedz 
też TNG jak byłem jeszcze baaaardzo młody-później długo nic i miłość do treka wróciła właściwie dopiero teraz po lekturach książek Stephena Hawkinga i Lawrenca Kraussa (a szczególnie jego książki "Fizyka lotów międzygwiezdnych"-naukowego spojrzenia na rozwiązania techniczne w przyszłości prezentowane w "Star Treku"). Nie ukrywam także, że duży wpływ miało wyemitowanie w TV PULS TOS-a w ostatnich miesiącach, choć mam nadzieję, że stacja ta wyemituje także TNG w następnej kolejności-byłby to dobry powrót do czegoś co pamiętam tylko z bardzo dawnych lat
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 25 Sty 2008 12:16:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
myszatorek

Jaki był wasz pierwszy kontakt z uniwersum ST bo u mnie to byla TVP i serial TNG i j

U mnie to samo.

Potem po latach wróciłem do Treka dzięki ukazaniu się powieści Fostera i telewizyjnej premierze TMP

Halbard

choć mam nadzieję, że stacja ta wyemituje także TNG w następnej kolejności
.
Wszyscy chyba o tym marzymy.
Trekowiec
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Sty 2008 12:27:17
Odpowiedz 
Ja dawniej byłem fanem Star Wars. Potem mój kolega powiedział, że ze swoim staruszkiem jak był mały to oglądał Star Treka i mu się podobał. Oglądaliśmy potem wszystkie filmy i się zaczęło
kanna
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Sty 2008 12:52:34 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Ja też (od zawsze, można powiedzieć) byłam fanka Star Wars, nie zliczę sile razy ogladałam w kinie Powrót Jedi... Jak byłam na studiach to w Sky One zobaczyłam tng. Spodobało mi sie, ale ale początkowo nie chciałam się go oglądać, bo angielski znałam srednio, a serial nadawany był codziennie. Ale potem wciągnęłam się, czasem nawet jak nie rozumiałam, to ze słownikiem oglądałam powtórki w nocy. Każda przerwę na reklamy spedzałam na wertowaniu słownika, a potem okazywało sie, ze to kluczowe słowo to była np. nazwa planety. Ech...
Potem Sky One zakodowali, co bardzo boleśnie przezyłam
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 25 Sty 2008 13:23:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kanna

Ja też (od zawsze, można powiedzieć) byłam fanka Star Wars

Pamiętam jak przez mgłę obejrzane jeszcze na czarno-białym telewizorze SW EP IV (oczywiście chciałem być dzielny jak Luke Skywalker i groźny jak Vader) i "Blade Runnera", byłem też w kinie na "E.T.", lecz w pełni świadomą przygodę z ekranową fantastyką zacząłem właśnie od TNG i "Odysei kosmicznej" już w kolorze (choć jeszcze na ruskim sprzęcie).
kanna
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Sty 2008 14:07:02
Odpowiedz 
Q__
(oczywiście chciałem być dzielny jak Luke Skywalker i groźny jak Vader

A ja bardzo długo myslałam, że moim ulubionym bohaterem jest Luke, aż poszłam raz jeszcze i sie okazało, że to jednak był Han
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 25 Sty 2008 14:33:39
Odpowiedz 
oczywiście chciałem być dzielny jak Luke Skywalker i groźny jak Vader

A ja bardzo długo myslałam, że moim ulubionym bohaterem jest Luke, aż poszłam raz jeszcze i sie okazało, że to jednak był Han

myszatorek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:00:05
Odpowiedz 
Potem Sky One zakodowali, co bardzo boleśnie przezyłam

Też to przezylem emocjonalnie ;( bo po TNG lecialy Ulice SF (dla tych co nie widza to taki amerykasnki serial sensacyjny co sie dzieje w San Francisco jeszcze przed zbudowaniem Akademii
Gwiezdej )
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:25:23
Odpowiedz 
kanna

Mi też się z wiekiem zmieniło. Teraz tylko jego lubię z tej bandy...

myszatorek

po TNG lecialy Ulice SF (dla tych co nie widza to taki amerykasnki serial sensacyjny co sie dzieje w San Francisco jeszcze przed zbudowaniem Akademii
Gwiezdej

Pamiętam. Grali Michael Douglas i Karl Malden. A wyprodukował Quinn Martin (który ma też zasługi dla SF).
myszatorek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Sty 2008 15:41:45
Odpowiedz 
Czyli cos tes seriale laczy i to nie jest tylko San Francisco
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 25 Sty 2008 16:29:07
Odpowiedz 
myszatorek

Czyli cos tes seriale laczy

Quinn Martin wyprodukował też klasyczny serial SF "The Invaders", do którego scenariusze pisywał też Tgeodore Sturgeon (autor jednego czy dwu scenariuszy do ST).
Doctor_Who
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Sty 2008 16:44:47
Odpowiedz 
myszatorek

Jaki był wasz pierwszy kontakt z uniwersum ST

Pierwszą emisję TNG na TVP pamiętam jak przez mgłę, bo byłem małym bajtlem, którego najbardziej ciekawiły fajne stworki.

Potem przeżywałem falę zbieractwa komiksów TM-Semic, gdzie na stronach klubowych o TNG i DS9 redaktor Wróblewski często-gęsto pochlebnie się wypowiadał - próbowałem to oglądać, ale pora emisji wybitnie mi nie odpowiadała.

Na dobre wsiąkłem dopiero podczas emisji Voyagera w niedzielne wieczory w paśmie niekodowanym C+ (na tyle, że ostatnie sezony dooglądałem na niemieckich stacjach, mimo, że efekty germanizowania mnie przez szkołę bywały różne) i STIV i STV na TVP.
Dzakas
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Sty 2008 16:49:58
Odpowiedz 
Chyba Canal+ i Voyager (oni go pokazywali?) - przynajmniej to pamiętam dokładnie. Emitowany, był chyba w niedziele około południa, miałem 6/7 lat i mój tato oglądał, a ja wraz z nim
Doctor_Who
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Sty 2008 16:57:37
Odpowiedz 
Dzakas

Emitowany, był chyba w niedziele około południa

Tak, potem zmienili na wieczór, tak gdzieś 17-19 albo odwrotnie (tj. najpierw wieczorem, a potem w południe - nie pamiętam).
Jo_anka
Użytkownik
#16 - Wysłana: 25 Sty 2008 17:10:05
Odpowiedz 
Połowa lat 80-siątych w Algierii (mój Ojciec tam wykładał przez dwa lata). Algierska telewizja nadawała TOS z arabskim dubbingiem. Zwrócilam na ten serial uwagę bo był 'rodzykiem' w powodzi egipskich 'tasiemców', i mimo, że 'ni w ząb' nie rozumiałam dialogów (dukać w łamanej arabszczyźnie zaczełam dopiero w Syrii, nie sposób było się inaczej porozumieć z robotnikami na wykopaliskach), to zaczęłam go oglądac, usiłując dojść o co w tym wszystkim chodzi. Był jak jakas łąmigłówka....
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 25 Sty 2008 18:39:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Był jak jakas łąmigłówka....

A Ty masz wszak skłonnosć do łamigłówek i ogólnie do wszystkiego w co się trzeba mozolnie rozumem wgryzać.

Nie to co ja, stary leń.
myszatorek
Użytkownik
#18 - Wysłana: 25 Sty 2008 18:53:01
Odpowiedz 
Ciekawy jestem jak po Arabsku jest Star Trek
Madame Picard
Moderator
#19 - Wysłana: 25 Sty 2008 19:08:40
Odpowiedz 
Jo_anka
Algierska telewizja nadawała TOS z arabskim dubbingiem.
Wow 8-)

Dla mnie właściwie pierwszym kontaktem był GEN w kinie, ale jak napisałam w topicu obok, nic z niego nie pamiętam, więc się nie liczy.
W Treka wciągnął mnie mój mąż przy użyciu VOY-a. Potem oglądaliśmy razem ENT, DS9, trochę TNG (jak nie zasnął), ale teraz mnie Trek podoba się o wiele bardziej niż jemu. A już TOS to jego zdaniem głupoty .
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 25 Sty 2008 19:16:28
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 25 Sty 2008 19:28:52
Odpowiedz 
Madame Picard

W Treka wciągnął mnie mój mąż przy użyciu VOY-a.

Ma zasługi, dawaj Go na Forum.
Madame Picard
Moderator
#22 - Wysłana: 25 Sty 2008 19:31:01
Odpowiedz 
Q__
Ma zasługi, dawaj Go na Forum
Może kiedyś sam przyjdzie.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 25 Sty 2008 19:35:23
Odpowiedz 
Madame Picard

Może kiedyś sam przyjdzie.

No to ma oficjalne zaproszenie od junior admina.
myszatorek
Użytkownik
#24 - Wysłana: 25 Sty 2008 21:16:41
Odpowiedz 
teraz mnie Trek podoba się o wiele bardziej niż jemu

skarb taka kobieta

To akurat łatwo sprawdzić

dzieki ale nic z tego nie zrozumialem
Shadow Walker
Użytkownik
#25 - Wysłana: 26 Sty 2008 19:49:37
Odpowiedz 
jak pamięć nie płata mi figla to najpierw obejrzałem w naszej tv TMP i dosłownie wbiło mnie w fotel, potem było TNG, które do tej pory jest dla mnie najdoskonalszym trekiem i s-f a potem to już poleciało i do tej pory moja miłosć do treka trwa pomimo, że paramount serwuje nam czasem buractwo w stylu Nemesis czy wyroby trekopodobne jak entek
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 26 Sty 2008 21:34:12
Odpowiedz 
Shadow Walker

obejrzałem w naszej tv TMP i dosłownie wbiło mnie w fotel

Owszem. Film ten robi takie wrażenie. Zapiera dech prawie jak "Odyseja Kosmiczna"...

NG, które do tej pory jest dla mnie najdoskonalszym trekiem

Co do tego też zgoda oczywiscie.

miłosć do treka trwa pomimo, że paramount serwuje nam czasem buractwo w stylu Nemesis czy wyroby trekopodobne jak entek

Moja też.
myszatorek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 27 Sty 2008 17:32:22
Odpowiedz 
Wszyscy kochamy Treka i nasze kobiety i to w tej kolejnosci
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 27 Sty 2008 17:37:12
Odpowiedz 
Taki zupełnie pierwszy kontakt? Oj, to pewnie było gdzies na poczatku lat 90 kiedy to serial TNG lecial w polskiej telewizji publicznej ale wowczas nie wiele on mnie obchodzil ani interesowal gdyz nie wiele z niego jeszcze bylem w stanie pojac...
Madame Picard
Moderator
#29 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:36:56
Odpowiedz 
myszatorek
O przepraszam, nie wszyscy. Niektórzy kochają Treka i swojego mężczyznę (hm, czy rzeczywiście w tej kolejności... waham się... ).
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:17:42
Odpowiedz 
myszatorek

Gadasz jak Kirk.

Picard

Oj, to pewnie było gdzies na poczatku lat 90 kiedy to serial TNG lecial w polskiej telewizji publicznej

To już wtedy jak leciał w piątki rano? (Bo pamiętam i wcześniejszą edycję pierwszego sezonu.)

Madame Picard

O przepraszam, nie wszyscy. Niektórzy kochają Treka i swojego mężczyznę

Fakt. Mamy na Forumobie płcie.

hm, czy rzeczywiście w tej kolejności... waham się...

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Pierwszy Kontakt

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!