USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek New Voyages
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#61 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:47:21
Odpowiedz 
Biter1

Na szczęście DS9 to ja mogę sobie sprowadzić. I zrobię to, jak uporam się do końca z Voyagerem.
Biter1
Użytkownik
#62 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:52:45
Odpowiedz 
jak się nasycę DS to pomyśle nad VOYem.
w sumie dawno go nie widziałem
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:14:53
Odpowiedz 
Biter1

jak się nasycę DS to pomyśle nad VOYem.
w sumie dawno go nie widziałem

Ciekawe jakie wrażenie zrobi na Tobie, po zapoznaniu się z TOS, TNG i DS9?
Madame Picard
Moderator
#64 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:16:01
Odpowiedz 
Q__

Ciekawe jakie wrażenie zrobi na Tobie, po zapoznaniu się z TOS, TNG i DS9?
Na mnie wciąż robi dobre wrażenie. No, w każdym razie nie gorsze niż za pierwszym razem. Ale ja może jestem niereformowalna .
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 31 Sier 2008 13:26:24
Odpowiedz 
Madame Picard

Na mnie wciąż robi dobre wrażenie. No, w każdym razie nie gorsze niż za pierwszym razem. Ale ja może jestem niereformowalna

W końcu każdy musi mieć jakiąś wadę..
biter
Użytkownik
#66 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:15:23
Odpowiedz 
Q__

Prawidłowe pytanie brzmi jakie zrobi wrażenie po obejrzeniu wszystkich trzech poprzednich ciurkiem, bo zapoznając się z VOYem znałem inne, znaczy może nie DS9 bo nie wiem kiedy go Polsat puszczał przed czy po VOY C+. mam nadzieje że zrobi dobre. i że nie zmęczy mnie tak jak TNG po 4 sezonie czułem się wypompowany, dobrze ogląda się go po dwa odcinki tygodniowe a nie po 2 dziennie, człowiek dochodzi w pewnym momęcie do wniosku że co któryś odcinek ma dejavi(wybaczcie pisownie nie znam francuskiego). Chyba Jednak DS9 miała tą zaletę że wciągała człowieka stopniowo wciąż się rozwijając a nie rzucała na głęboką wodę
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:35:36
Odpowiedz 
biter

Ładnie zauważyłeś - TNG jest dla wymagajacej widowni. VOY to taka sobie bajeczka....
biter
Użytkownik
#68 - Wysłana: 31 Sier 2008 14:44:15
Odpowiedz 
Q__
Dokładnie, lecz nawet najlepsze obrazy przy przesycie stają się nie strawne dlatego chwilowo go zarzuciłem.
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 1 Wrz 2008 12:52:45
Odpowiedz 
biter

Nie musisz zarzucać, po prostu oglądaj w wolniejszym tempie. TOS w stężeniu 4 odcinki w tygodniu też powodował u mnie przesyt.
biter
Użytkownik
#70 - Wysłana: 1 Wrz 2008 12:56:13
Odpowiedz 
Q__
Odpoczywam oglądając DS9 jest taki lekki i przyjemny(w pierwszym sezonie niewiele się działo)
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:39:50
Odpowiedz 
biter

Odpoczywam oglądając DS9 jest taki lekki i przyjemny(w pierwszym sezonie niewiele się działo

Potem też niewiele - głównie sie biją.
Madame Picard
Moderator
#72 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:45:16
Odpowiedz 
Q__

Z przerwami na odcinki, w których wspominają przeszłość i/lub patrzą w dal zbolałym wzrokiem sugerującym głębokie przeżycia wewnętrzne.
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:47:59
Odpowiedz 
Madame Picard

Z przerwami na odcinki, w których wspominają przeszłość i/lub patrzą w dal zbolałym wzrokiem sugerującym głębokie przeżycia wewnętrzne.

W tym celuje Sisko.
biter
Użytkownik
#74 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:51:03
Odpowiedz 
Q__
To miła odmiana po ciągłym odkrywaniu do tej pory tylko lataliśmy Entkami 1701 i zwiedzaliśmy nowe swiaty czasem tylko stając na granicy twarzą w twarz z romkami i prowadzą długie konwersacje z wiadomym finałem a tu benc wojna
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:54:00
Odpowiedz 
biter

a tu benc wojna

No tak, to takie lżejsze interludium dla znudzonego widza.

(Lżejsze, bo twierdzę, że tematyka wojenna w DS9 jest mniej wymagajaća intelektualnie niż tematyka eksploracyjna w TNG, tyle, że potem było jeszcze "lżej" niestety...)
biter
Użytkownik
#76 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:58:12
Odpowiedz 
(Lżejsze, bo twierdzę, że tematyka wojenna w DS9 jest mniej wymagajaća intelektualnie niż tematyka eksploracyjna w TNG, tyle, że potem było jeszcze "lżej" niestety...)

Ale ja zauważam u panów B&B pewną trwałą i nie zmąconą tendencje, z serialu na serial spłycali przesłanie ST a poprawiali efekty specjalne.
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:02:14
Odpowiedz 
biter

Ale ja zauważam u panów B&B pewną trwałą i nie zmąconą tendencje, z serialu na serial spłycali przesłanie ST a poprawiali efekty specjalne.

Obawiam się, że jest to zauważalne ąz nazbyt. (Przy czym DS9 na tle następców prezentuje się całkiem dobrze.)
biter
Użytkownik
#78 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:04:24
Odpowiedz 
Obawiam się, że jest to zauważalne ąz nazbyt. (Przy czym DS9 na tle następców prezentuje się całkiem dobrze.)

Powiem nawet że lepiej jak dobrze ale nalezy pamiętać że podwaliny pod nią położył sam GR co prawda troche inaczej to widział ale zawsze. a potem potem to już wsiedli na statek i poleeeecieli, całe szczęście że Picard zaczą pełno metrarzowo latać E-E bo by E-E z nową załoga do Gammy wysłali
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:06:43
Odpowiedz 
biter

całe szczęście że Picard zaczą pełno metrarzowo latać E-E

Tak, tylko nadal nierozstrzygnięte zostaje pytanie dlaczego Picard na E-E nie wygrał wojny z Dominium tak łatwo jak łatow załoga E-D (z nim, lub bez niego) wygrywała wojny z Borg?
Eviva
Użytkownik
#80 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:08:49
Odpowiedz 
Q__

Mimo to Picard metrażowo i tak nie osiągnął poziomu Kirka. Bo gdyby było inaczej, najnowszy ST traktowałby o jego łysej osobie.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:11:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Mimo to Picard metrażowo i tak nie osiągnął poziomu Kirka.

No fakt. Kirk sam jeden dał radę V'Gerowi. (Choć niektórzy twierdza, że z tego dawania rady narodził się Borg.)
biter
Użytkownik
#82 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:11:48
Odpowiedz 
Eviva

może łysiny wyszły z mody?? albo naprawa Sovka za długo by trwała?? ciężko zgadnąć.

Q__

bo nazwa Enterprise robi na innych rasach takie wrażenie że od razu dają się zabić.
Eviva
Użytkownik
#83 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:13:48
Odpowiedz 
biter
może łysiny wyszły z mody?

Istniej tylko jeden aktor, któremu łysina dodaje wdzięku - Yul Bryner. To coś nigdy nie było modne.

bo nazwa Enterprise robi na innych rasach takie wrażenie że od razu dają się zabić.

Nazwa jak nazwa, ale ta dumna sylwetka...
biter
Użytkownik
#84 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:19:13
Odpowiedz 
ale ta dumna sylwetka...

Dymna sylwetka skończyła się na E-D żeby coś wyglądało Dumnie to musi być Dostojne. mieś okrągły spodek. położoną niżej częśc napędową połączoną wyraźną niemal pionową "Szyją" i wystawione do góry gondole. a co mamy w Sovku?? jakby wziąć to co napisałem za noc i zadek rozciągnąc i tak zostawić
Eviva
Użytkownik
#85 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:21:42
Odpowiedz 
biter

No i sam wyciągnąłeś właściwe wnioski. Efekt? Jak budujemy już własny statek, ma mieć wygląd klasycznego "Enterprise".
biter
Użytkownik
#86 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:23:37
Odpowiedz 
Eviva

Jeśli budujemy Statek flagowy. własny statek nie musi być aż tak dostojny ale za daleko sie zapędziliśmy tu miało byc o new Voyages
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 2 Wrz 2008 15:56:19
Odpowiedz 
Eviva

Efekt? Jak budujemy już własny statek, ma mieć wygląd klasycznego "Enterprise".

Pytanie tylko czy w realnym świecie taki kształt byłby funkcjonalny? :]]]
Eviva
Użytkownik
#88 - Wysłana: 2 Wrz 2008 18:40:34
Odpowiedz 
Q__

W próżni jak najbardziej. W warunkach atmosfery, a jeszcze tak gęstej jak ziemska, byłby do niczego, bo spalałby mnóstwo paliwa, ale w warunkach kosmicznych to całkiem co innego.
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 2 Wrz 2008 19:07:12
Odpowiedz 
Eviva

W próżni jak najbardziej.

W próżni funkcjonalne są i bardziej ażurowe kształty, właśnie z braku stawiającego opór powietrza. Ale może kształt talerza z gondolami wymusza technologia Warp? Były takei fanowskie hipotezy.
biter
Użytkownik
#90 - Wysłana: 2 Wrz 2008 22:13:43
Odpowiedz 
Pytanie tylko czy w realnym świecie taki kształt byłby funkcjonalny? :]]]

A na czym miała by jego niefunkcjonalność polegać??

W warunkach atmosfery, a jeszcze tak gęstej jak ziemska, byłby do niczego, bo spalałby mnóstwo paliwa, ale w warunkach kosmicznych to całkiem co innego.

Z fizycznego punktu widzenia to w atmosferze ziemskiej to mogły by funkcjonować jedynie promy oraz statki o wyglądzie+/- Interpid, inne rozpadły by się przy wejściu w atmosferę, szczególnie CONSTy i EXy.

Ale może kształt talerza z gondolami wymusza technologia Warp? Były takei fanowskie hipotezy.

Co powodowało by dyskusje, co to gondola. bo gondole CONSTów i interpidów. mają sie jak ser do Hohlanda.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek New Voyages

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!