USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek New Voyages
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
jck123
Użytkownik
#31 - Wysłana: 10 Cze 2008 23:58:34 - Edytowany przez: jck123
Odpowiedz 
W styczniu 2004 miał pemierę 4 sezon TOS stworzony przez fanów. Czy ktoś z Was to oglądał?

Ja oglądałem to jakieś 2-3 miesiące temu. Generalnie, pomysł uważam za nietrafiony. Nawet pomimo wysokiej jakości tych odcinków i występowania w nich aktorów z oryginalnej serii (np. Sulu). Jest takie przysłowie "nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki". Myślę, że to się bardzo sprawdza w przypadku ST NV.

Np. ST Hidden Frontier (i inne amatorskie produkcje też) są ciekawsze . I są one lżejsze do odbioru. Może dlatego, że nie porównuje się ich do oryginalnej serii i aktorów, którzy w niej występowali. O ile nowego Spock'a i McCoy'a z trudem przetrawię, to Kirk'a już nie potrafię... A czy ktoś wyobraża sobie nowego, amatorskiego Hansa Klosa, Kargula albo Louis de Funès? Ciekawe czy komukolwiek udał się experyment w postaci amatorskiej kontynuacji jakiegoś serialu.

Jak patrzę na TOS, to czasami zastanawia mnie dlaczego nie dokręcono 2-3 sezonów TOS'a pod koniec lat 70 lub na początku lat 80. Na pewno byłyby o wiele ciekawsze niż amatorszczyzna z XXI wieku typu ST NV - z całym szacunkiem dla jej twórców. Na pewno wadą był by wiek aktorów, ale przynajmniej klimat byłby zbliżony albo taki sam jak TOS'u. Ale może tu także te przysłowie by się sprawdziło i kilkanaście lat po oryginalnej serii nie byłoby miejsca na jej kontynuację? Nie jestem super-znawcą Star Treka więc może ktoś inny na to odpowie

Ciekawostka, na którą ostatnio natrafiłem:
http://www.jasonsanford.com/jason/2008/03/final-wo rd-on-p.html
http://www.jasonsanford.com/jason/2008/03/who-care s-if-st.html

Dzisiaj są jednak inne standardy odnośnie profesjonalności tego co się robi. Wszystko jedno czy dotyczy to filmów czy czegokolwiek innego. Kto wie, może za jakiś czas najbardziej profesjonalne będą te (amatorskie) produkcje, które stworzono z jak najmniejszym użyciem komputerów?
Delta
Użytkownik
#32 - Wysłana: 11 Cze 2008 00:32:37
Odpowiedz 
jck123
Jak patrzę na TOS, to czasami zastanawia mnie dlaczego nie dokręcono 2-3 sezonów TOS'a pod koniec lat 70 lub na początku lat 80.

Chciano. Poza The Animated Series, który powstał w początkach lat 70-tych, szykowano się na nakręcenie tzw. Star Trek Phase II, ale wytwórnia, po włożeniu w pomysł kupy forsy, zrezygnowała i zdecydowała się (wzorem Lucasa i Star Wars) nakręcić film kinowy. I tak powstał ST TMP (i, jak dla mnie, całe szczęście, że powstał, bo to mój ulubiony ).
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 11 Cze 2008 13:41:33
Odpowiedz 
jck123

Nie jestem super-znawcą Star Treka więc może ktoś inny na to odpowie

No i dostałeś otpowiedż, zatem nie narzekaj, tylko bierz się do oglądania TAS i TMP.

(A NV, szczerze mówiąc, nie są gorsze od produkcji duetu B&B czy co gorszych filmów Bennetta.)

Delta

całe szczęście, że powstał, bo to mój ulubiony

Nie tylko Twój ulubiony. (Zresztą pisałem o nim ostatnio...)
Delta
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Cze 2008 14:04:29
Odpowiedz 
Q__
Nie tylko Twój ulubiony.

To wiem już od jakiegoś czasu.

Zresztą pisałem o nim ostatnio...

Czytałem.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 11 Cze 2008 16:30:11
Odpowiedz 
Delta

Czytałem.

Doceniam.
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 28 Sier 2008 20:51:41
Odpowiedz 
No i stało się: New Voyages zamieniło swą nazwę na Phase 2 oto Enterprise, którym Kirk będzie latał:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=638
Eviva
Użytkownik
#37 - Wysłana: 28 Sier 2008 21:10:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Szlag mnie trafia z tym New Voyages. Nie mogliby tego normalnie w telewizji puścić, zamiast męczyć ludzi przez komputer?
A wytwórnia nie mogłaby wziąć się do roboty i po niewątpliwym sukcesie obecnego dzieła nakręcić tak jakby współczesny TOS?
Delta
Użytkownik
#38 - Wysłana: 28 Sier 2008 22:37:37 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Pah Wraith
No i stało się: New Voyages zamieniło swą nazwę na Phase 2 oto Enterprise, którym Kirk będzie latał:

Jak to będzie? To jaki mamy przedział czasowy (bo nie oglądam "New Voyages")?
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 29 Sier 2008 02:08:20
Odpowiedz 
Eviva

Szlag mnie trafia z tym New Voyages. Nie mogliby tego normalnie w telewizji puścić, zamiast męczyć ludzi przez komputer?

A niedawno ich nie lubiłaś.

A wytwórnia nie mogłaby wziąć się do roboty i po niewątpliwym sukcesie obecnego dzieła nakręcić tak jakby współczesny TOS?

A nie "zatwierdzić" po prostu NV?

Delta

Jak to będzie? To jaki mamy przedział czasowy (bo nie oglądam "New Voyages")?

Pomiędzy TOS, a TMP.
Pah Wraith
Użytkownik
#40 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:02:45
Odpowiedz 
Delta
Phase 2 miał być drugim serialem po "Star Trek" pokazującym drugą pieciolatkę Kirka.
Delta
Użytkownik
#41 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:21:51
Odpowiedz 
Pah Wraith
Phase 2 miał być drugim serialem po "Star Trek" pokazującym drugą pieciolatkę Kirka.

Ja wiem co miał pokazywać "Phase II", tylko nie wiedziałem, że "New Voyages" to pokazało. Zresztą, tu się Twoja wersja rozjeżdża z wersją Q__, bo nieco wyżej napisał, że "NV" dzieje się pomiędzy TOS a TMP.

Tak czy inaczej w obu przypadkach, ten "Enterprise" ze zdjęć chyba łamie kanon. Jeśli Q__ ma rację, to "Enterprise" powinien wyglądać jak w TOS, jeśli jest tak jak mówisz i akcja dzieje się po TMP, to okręt powinien wyglądać jak w TMP.
Pah Wraith
Użytkownik
#42 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:41:20
Odpowiedz 
Delta
O ile mnie pamięć nie myli, to rozmawialiśmy już o czasie jaki upłynął między ostatnimi odcinkami TAS a TMP i w sumie wcale nie jest stu procentowo pewne, że 1,5 roku które Kirk przesiedział za biurkiem minęło od końca TAS... Według wielu danych Enterprise powinien mieć drugą pięciolatkę po TAS a przed TMP.
Delta
Użytkownik
#43 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:53:59
Odpowiedz 
Pah Wraith
O ile mnie pamięć nie myli, to rozmawialiśmy już o czasie jaki upłynął między ostatnimi odcinkami TAS a TMP

Dokładniej, mówiliśmy o tym kiedy wydarzenia z TMP miały miejsce. I o ile dobrze pamiętam, to sam skłaniałeś się do tego, by uznać datę 2270 jako czas, w którym dzieje się akcja TMP. To by wykluczało kolejną "pięciolatkę" przed TMP.

Według wielu danych Enterprise powinien mieć drugą pięciolatkę po TAS a przed TMP.

Ale raczej nie są to kanoniczne informacje, skoro "Phase II" nigdy nie powstało. Natomiast końcówka TMP sugeruje (chociaż nie jest to żaden pewnik), że Kirk skorzystał z okazji i nie oddał "Enterprise".
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 29 Sier 2008 17:07:04
Odpowiedz 
Delta
I o ile dobrze pamiętam, to sam skłaniałeś się do tego, by uznać datę 2270 jako czas, w którym dzieje się akcja TMP. To by wykluczało kolejną "pięciolatkę" przed TMP.

Owszem, owszem, faktem jest jednak, że mogło być też inaczej

Ale raczej nie są to kanoniczne informacje

Nie są, to oczywiste. W końcu mówimy też o fanowskiej produkcji :]
Delta
Użytkownik
#45 - Wysłana: 29 Sier 2008 17:28:24
Odpowiedz 
Pah Wraith
Owszem, owszem, faktem jest jednak, że mogło być też inaczej

Fakt, gdyby zrobiono Phase II prawdopodobnie byłoby inaczej, no i nie byłoby tak dużej luki czasowej pomiędzy TMP a ST II. Ale ja tam jestem Paramountowi dozgonnie wdzięczny za TMP.
A Phase II może ktoś jeszcze kiedyś zrobi...

Nie są, to oczywiste. W końcu mówimy też o fanowskiej produkcji

Toteż nie mam do nich pretensji, chociaż sylwetki okrętu mogli nie ruszać (to niemal zbezczeszczenie świętości ).
Eviva
Użytkownik
#46 - Wysłana: 29 Sier 2008 18:30:25
Odpowiedz 
Q__
A niedawno ich nie lubiłaś

I dalej nie przepadam. Ale jak to się mówi, gdy się nie ma, co się lubi...

A nie "zatwierdzić" po prostu NV?

A nie. Bo mnie się tam,tejszy Spock nie podobuje.
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 29 Sier 2008 19:43:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

Ja wiem co miał pokazywać "Phase II", tylko nie wiedziałem, że "New Voyages" to pokazało. Zresztą, tu się Twoja wersja rozjeżdża z wersją Q__, bo nieco wyżej napisał, że "NV" dzieje się pomiędzy TOS a TMP.

Niekoniecznie rozjeżdża. Po prostu zapomniałem o TAS.

Eviva

A nie. Bo mnie się tam,tejszy Spock nie podobuje.

A ze "Spocków podrabianych", który lepszy? Ekipy NV czy Abramsa?

EDIT:
"Wired" o tytułowej serii:
http://www.wired.com/wired/archive/13.12/startrek. html
Delta
Użytkownik
#48 - Wysłana: 29 Sier 2008 19:52:25
Odpowiedz 
Q__
Niekoniecznie rozjeżdża. Po prostu zapomniałem o TAS.

A, to dlatego.
Eviva
Użytkownik
#49 - Wysłana: 29 Sier 2008 19:53:56
Odpowiedz 
Q__

Jasne, że lepszy ten Abramsa! Bo ten z NV nie przypomina oryginału nawet z tyłka strony.
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 30 Sier 2008 15:49:17
Odpowiedz 
No i znowu nas chłopaki i dziewczyny częstują smakowitym kąskiem:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=640

jak oni to robią?
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 30 Sier 2008 16:02:25
Odpowiedz 
Pah Wraith

No i znowu nas chłopaki i dziewczyny częstują smakowitym kąskiem

Queerbot się ucieszy.
Biter1
Użytkownik
#52 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:21:19
Odpowiedz 
Pah Wraith
Powiem tak, obejrzę mimo uszu Spocka, złapali mnie za serce tą płonącą ala napalm gondolą, to było takie wzruszające. zniszczony spodek i uszkodzenia Bird of Pray też były obiecujące. a i aktorzy nie odstawali od TOS. jednym słowem ciacho
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:43:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
BTW. zdaje się, że Peter Kirk, centralna postać tego odcinka, zostanie recurring character.
Eviva
Użytkownik
#54 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:58:42
Odpowiedz 
Peter Kirk, bratanek Jamesa, ten z Denevy? Cholera, tez bym obejrzała, ale na uczciwym, dysku, na ten mój złom nie chcą wchodzić owe Voyage. Próbowałam i nic.
Biter1
Użytkownik
#55 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:03:30
Odpowiedz 
Eviva
Ja mam tą satysfakcje że wchodzą tylko z Of Gods... miałem problem bo mi net czasami siada, a siada mi parszywa szumowina tak że chodzą mi wszystkie strony oprócz trekowych (startrek.com chodzi) to przez to mnie miesiącami nie ma :[
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:13:05
Odpowiedz 
Biter1

Mnie to cholerstwo, znaczy NV, wogóle nie wchodzi, to samo mam z niektórymi z YouTube - cóż, powinnam się cieszyć, że wogóle coś mam. Do niedawna nie miałam własnego kompa wogóle, posiłkowałam się kazionnymi, ale pewnego pięknego dnia nasz informatyk użalił się nade mną i zmontował z kilku starych, przeznaczonych do utylizacji, jeden, który jakoś się trzyma kupy. Ja tyle, że monitor musiałam dokupić i modem do netu, cop zrobiłam pędząc do odpowiednich placówek z szybkością warp 7. I tak mogę w domu mieć trochę relaksu, o ile w pracy nie nadążę. A niedługo juz nie będę miała czasu byczyc się przy komputerze w pracy, bo przenoszą do nas całą przychodnie alegrologiczną z Pasteura.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:19:30
Odpowiedz 
Eviva

Peter Kirk, bratanek Jamesa, ten z Denevy? Cholera, tez bym obejrzała

Tak ten. Z tym, że on akurat panów woli, nie panie.
Biter1
Użytkownik
#58 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:25:31
Odpowiedz 

Mnie to cholerstwo

ostrożnie z językiem ,
posiłkowałam się kazionnymi,
kazionnymi oznacza w naszym: a)kradzionymi, b)pożyczonymi od Kazonów??
zmontował z kilku starych, przeznaczonych do utylizacji, jeden
Kurde widze że to standart w służbie zdrowia, mojej ciotce to samo zrobili
A niedługo juz nie będę miała czasu byczyc się przy komputerze w pracy, bo przenoszą do nas całą przychodnie alegrologiczną z Pasteura.

Innymi słowy nim się obrobisz zdązymy się stęsknić??
Eviva
Użytkownik
#59 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:30:55
Odpowiedz 
Biter1
ostrożnie z językiem

Przepraszam, ale szlag mnie trafia za każdym razem, jak coś mi się nie udaje. A poza tym, tutaj to chyba raczej z klawiaturą, nie z językiem ?

kazionnymi oznacza

Kazionnymi to znaczyło w carskiej Rosji rzadowymi, a w Polsce pod zaborem i później określano tak rzeczy należące do firmy, ale na których się pracowało lub dostawało się je w wyposażeniu.

Kurde widze że to standart w służbie zdrowia

U nas po prostu znalazł się sponsor, który dal nam nowe komputery i odpisał to sobie od podatku, więc stare można było skasować i Wiesiek mia z czego montować. To bardzo miło z jego strony, nie?

Innymi słowy nim się obrobisz zdązymy się stęsknić??

Na to to nie licz . W życiu was nie opuszczę, choćbym miała siedzieć po nocach. To nie obietnica, to groźba.
Biter1
Użytkownik
#60 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:43:32
Odpowiedz 
Przepraszam, ale szlag mnie trafia za każdym razem, jak coś mi się nie udaje. A poza tym, tutaj to chyba raczej z klawiaturą, nie z językiem ?

Ręce piszą co mysli głowa,

Kazionnymi to znaczyło w carskiej Rosji rzadowymi, a w Polsce pod zaborem i później określano tak rzeczy należące do firmy, ale na których się pracowało lub dostawało się je w wyposażeniu.

Jestem tym pokoleniem które już nie uczyło się języka bratniego na rodu, w moich czasach to był śpiący miś który się budzi.

U nas po prostu znalazł się sponsor, który dal nam nowe komputery i odpisał to sobie od podatku, więc stare można było skasować i Wiesiek mia z czego montować. To bardzo miło z jego strony, nie?

Miło miło, i że tak powiem zdrowo dla środowiska, mniej śmieci,a skoro działa to po co wyrzucać.
To nie obietnica, to groźba.

Ja się nie boje z tobą się miło gada, ale ja tu gadu gadu a DS9 sie na kompie grzeje. odświerzam swoją pofałdowaną bazę danych - oglądałem tos oglądam ds9.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek New Voyages

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!