USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Dialogi i sceny
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Nika
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Cze 2005 17:54:29
Odpowiedz 
Mamy już ulubionych aktorów, bohaterów pierwszo i drugoplanowych. Najwyższy czas na ulubione sceny, dialogi, powiedzonka i złote myśli trekowych postaci.

Osobiście najbardziej lubię sceny:

-Beverly uczy Datę tańczyć (Data’s Day)
-Odo dowiaduje się, że Kira, z którą tańczył w holokabinie wcale nie jest hologramem (His Way)
-Quark opiekuje się rannym Nogiem i zabija Jem Hadaar (The Siege Of AR-558)

I dialogi:

-Kira z Quarkiem o zakładach dotyczących nowego kai (What you leave behind Part II)
Kira: Jak zobaczę, że ktoś obstawia zakład, to zamknę cię na piętnaście dni w celi. Czy to jasne?
Quark[b/]: Piętnaście dni? A moge zabrać swoją poduszkę?

Weyoun ze Zmienną o Breenach (jeden z ostatnich odc. 7. serii)
[b]Weyoun
: Ciekawe, co kryje się pod tym hełmem?
Zmienna: Z pewnością istota odważniejsza od ciebie.

A Wam? Co najbardziej zapadło w pamięć?
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Cze 2005 18:08:21
Odpowiedz 
Nie będę oryginalny:

1) Sceny:
-Garak spotyka Bashira w więzieniu Dominium. W starym mundurze. Szczęka mi się na butach zatrzymała.
-Odo zostaje człowiekiem.
-Odo przestaje być człowiekiem. Siedziałem i mantrowałem: "Żeby to było na stałe. Żeby to było na stałe" (bo przez chwile myślałem, że to tylko tak jednorazowo).
-Królowe Borg całuje Datę w FC.

2) Dialogi:

Savik i Spock o Kirku.
Ona: He is so human.
ON: Nobody's perfect.

Kirk w TOS "Miri": : "No more bla, bla, bla."

PS: Witamy wśród zarejestrowanych.
Nika
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Cze 2005 18:14:13
Odpowiedz 
Odo przestaje być człowiekiem. Siedziałem i mantrowałem: "Żeby to było na stałe. Żeby to było na stałe" (bo przez chwile myślałem, że to tylko tak jednorazowo).
Miałam to samo

Witamy wśród zarejestrowanych
Lukaszek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Cze 2005 19:29:08
Odpowiedz 
My mission is your destruction.
Jaszczur
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Cze 2005 21:23:30
Odpowiedz 
Mi najbardziej zapadł w pamieć i usmiałem się po pachy odcinek "Naked Now"..Sczególnie sceny z udziałem Picarda i Beverly oraz moment w którym w pewnej chwili na mostku w fotelu dowódcy siedzi Riker, w miejscu Pierwszego oficera skulony, trzyma sie za dynke Picard, a na fotelu doradcy lezy rozwalony Data.
Rozśmieszyły mnie tez teksty obcych z "Home Soil"
Nika
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Cze 2005 21:49:02
Odpowiedz 
Jeszcze dwie sceny.
Moment z odcinka "Ties Of Blood And Water", w którym Weyoun wypija zatrute Kanaar przygotowane przez Dukata dla Tekeny'a Ghemor'a (kardasjańskiego "ojca" Kiry).

I scena z "Covenant": Dukat dowiaduje się, że znowu został tatusiem - IMO scena kapitalna, choć przewidywalna.

Co do powiedzeń: "słodki' w wydaniu Jdźki i Ezri zasługuje na wspomnienie
cezary
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Cze 2005 23:15:37
Odpowiedz 
DS9 - 6x19 - In a pale moonlight

Garak was right about one thing - a guilty conscience is a small price to pay for the safety of an Alfa Quadrant... so I will learn to live with it...
Because I can live with it...
I can live with it...
Computer - erase that entire personal log...

Bardzo fajna mroczna scena konczaca fajny mroczny odcinek...
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Cze 2005 23:39:37
Odpowiedz 
DS9 - 6x19 - In a pale moonlight

Scena dobra choć widziałem ją na razie tylko po niemiecku ale w tym języku też się sprawdza.
Mój faworyt to scena z First Contact - lądowanie Vulcanów i powitanie z ludźmi.
Delta
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Cze 2005 01:06:17
Odpowiedz 
Moją ulubioną sceną jest końcówka TMP, gdzie rozwiązano zagadkę V'Ger'a i Spock wyjaśnia czemu V'Ger chce połączyć się ze stwórcą.
Bardzo podobała mi się również scena procesu Kirk'a i McCoy'a w ST6 i rozmowa Sorana z Picardem na Veridian III.
Dreamweb
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Cze 2005 09:31:01
Odpowiedz 
Już podawałem na TSS ale podam i tu. Z odcinka "Deja Q", gdy Q stał się na pewien czas człowiekiem.

Q: I have no powers! Q, the ordinary!
Picard: Q, the liar! Q, the misanthrope!
Q: Q, the miserable, Q, the desperate! What must I do to convince you people?
Worf: Die.
Q: Oh, very clever, Worf. Eat any good books lately?

i późniejsza scena z Q i Worfem w windzie:

Q: It was a mistake! I never should've picked human! I knew it the moment I said it. To think of a future in this shell, forced to cover myself with a fabric because of some outdated human morality! To say nothing of being too hot or too cold. Growing feeble with age. Losing my hair. Catching a disease? Being ticklish? Sneezing? Having an itch? A pimple? Bad breath? (patrzy na Worfa) Having to bathe?!
Worf: Too bad!
El_Dar
Anonimowy
#11 - Wysłana: 10 Cze 2005 20:17:42
Odpowiedz 
Garak: Kiss the girl, get the key. They never taught me that in the Obsidian order
Dreamweb
Użytkownik
#12 - Wysłana: 10 Cze 2005 21:25:30
Odpowiedz 
Scena zniszczenia Enterprise D i awaryjnego lądowania spodka z "Generations" bardzo zapada w pamięć.
cezary
Użytkownik
#13 - Wysłana: 10 Cze 2005 23:35:09
Odpowiedz 
Scena zniszczenia Enterprise D
A no to wiadomo, sie nawet nie wspomina

Tak mi sie teraz rzucilo jeszcze z Nemesisa

-Captain, will you see me in your ready room?

oraz gorzko-slodkie przy koncowce filmu
-On screen... just patch it through.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Cze 2005 11:09:20
Odpowiedz 
No to:
- scena ze wspomnianego odcinka, gdy Q stał się człowiekiem, gdy na samym końcu meksykański zespół pojawia się na mostku E-D i pod wodzą Q przygrywa,
- zniszczenie E-D w "Cause and Effect",
- Bashir w Dominion Internment Camp i scena z tego odcinka, gdy fałszywy Bashir leci w kierunku słońca Bajor,
- odnalezienie Spota przez Datę w Generations,
- pierwszy pocałunek na Promenadzie w wykonaniu Odora i Kiły ,
- zniszczenie Defianta i większość bitew w DS9,
- skok opanowanej przez widmo Pah Keiko z pomostu na Promenadzie,
- Voyager uderzony po raz pierwszy przez strumień energi ze statku gatunku 8472 (fajnie się przetoczył)
Nika
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Cze 2005 20:45:07
Odpowiedz 
Cudna jest też wypowiedź Ezri z "Prodigal Daughter", w której opowiada o pierwszym spotkaniu z matką po połączeniu z symbiontem:

"Ostatnio widziałam ją tuż po połączeniu, pół roku temu. Odwiedziła mnie na Trillu, gdy nadal byłam trochę... zagubiona. Gdy ją zobaczyłam, spojrzałam jej w oczy i powiedziałam:
-Cześć, mamo, to ja, Curzon".
Maciek
Anonimowy
#16 - Wysłana: 13 Cze 2005 21:32:24
Odpowiedz 
Ja powiem tyle teksty Spoka ,Gnatka , Scottiego i Kirka w filmach z ich udziałem, przecież tam możne było walnąć ze śmiechu jak rozmawiali ze sobą w szczególnie w ST V i ST IV,
Lukaszek
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Cze 2005 21:48:22
Odpowiedz 
Maciek
I jeszcze ich dialogi w TOSie
Christof
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Cze 2005 13:33:10
Odpowiedz 
Ja bardzo lubię sobie oglądnąć scenę pojedynku Enterprise z Reliantem w mgławicy Mutary. Poza tym fajne są teksty MacCoya na temat Spocka ("Ty nieczuły, zielonokrwisty ..." itd.).
Lukaszek
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Cze 2005 13:41:45
Odpowiedz 
Christof

Oprócz tego zabawne są jeszcze relacje między McCoy'em a Kirkiem. Doktorek to jakby osobisty psychoterapeuta kapitana.
jahrek
Anonimowy
#20 - Wysłana: 14 Cze 2005 23:20:07
Odpowiedz 
Ech...ile by tu mozna wymienić... ;)) ale na początek:

Scena

- Marsz ferengi po promenadzie Empok'Nor w "The magnificent Ferengi", kiedy zmierzali w stronę Vorta i JemHadar,,,- swietne nawiązanie do [a praktycznie kalka] Złota dla zuchwałych, gdzie Eastwood, Sutherland i Savalas szli w stronę unieruchomionego Tygrysa ;))

Dialog -

Mnóstwo z DS9.... np. Monolg Rom'a zaraz po swoim ślubie, kiedy każe Leecie opuscić stację przed atakiem Dominion. Bardzo Udana Parafraza słów Humphreya Bogarta z finałowej sceny Cassablanci...

PS- coś jak watek StarTrekowe aluzje - tylko w drugą stronę ;)
The_D
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Cze 2005 01:36:52
Odpowiedz 
W zasadzie ciężko określić czy to dialog, czy scena, chodzi mianowicie o Insurrection i akcję z tekstem "gładki jak pupa androida".
Jean Luc
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Cze 2005 21:19:37
Odpowiedz 
"Darmok"
Goście na ekranie bredzą po swojemu cytatami ("shaka when the walls fell" etc), Riker patrzy na to porzez chwilę, potem mówi "Mr Worf turn off the screan" a Worf na to "Gladly"
Worf mówiący "Delicious", Jadzia mówiąca "Submissive" - oboje fajnie to akcentowali.
W którymś odcinku pierwsze słowa należą do Dajanki "Moja matka jest na pokładzie" i przebicie na łysego wykradającego się z windy.
Pah Wraith
Użytkownik
#23 - Wysłana: 16 Cze 2005 12:51:09
Odpowiedz 
Albo, jak Picard musiał udawać, że Lwaxana jest "jego kobietą". I usiadła mu na kolanach, na mostku (okrętu, ale na jego własnych kolanach ). Picard miał niezły ścisk pośladków za każdym razem, gdy niepowstrzymana Lwaxana była na pokładzie Aż miło popatrzeć.
Nika
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Cze 2005 18:28:13
Odpowiedz 
Scena z Odo i Lwaxaną w windzie (z The Forsaken) też była fajna.

Lwaxana do Odo: Mogło być gorzej
Odo: Naprawdę?!
jahrek
Anonimowy
#25 - Wysłana: 17 Cze 2005 00:03:03
Odpowiedz 
Pijany Quark

"I had some Kanar... with Damar..."

A jako zbiór dobrych scen i dialogów - "DS9-In the pale moonlight" - jeden z najlepszych..
Slovaak
Użytkownik
#26 - Wysłana: 17 Cze 2005 00:15:32
Odpowiedz 
Mi sie podoba scena z odcinka DS9 "The Emperior's New Cloak"
kiedy to Quark, Rom i Ezri z tamtej rzeczywistosci sa juz przy transporterze i nagle wpada Martok krzycząc: Feręgi, powiesze was za uszy!
Anonim
Anonimowy
#27 - Wysłana: 22 Cze 2005 09:40:41
Odpowiedz 
W filmie (chyba) Góra Dantego jest scena, jak syn głównej bohaterki pyta Brosnana (grał głównego bohatera)
- Czym sie pan zajmuje?
- Jestem wulkanologiem.
- A, to tak, jak pan Spock z StarTreka?
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 22 Cze 2005 13:17:24
Odpowiedz 
He, a to chyba OT?
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 8 Lip 2005 00:37:45
Odpowiedz 
PS- coś jak watek StarTrekowe aluzje - tylko w drugą stronę ;)

Przypomniało mi się... Z pamięci: "Miałem sen. Ziemianie i Wulkanie. Ferengi i Klingoni. Zmienni i Jem'Hadar. Przy jednym stole Dabo".
Sparrow
Użytkownik
#30 - Wysłana: 8 Lip 2005 09:51:50
Odpowiedz 
Kiedy pojawia się Q na DS9 i inscenizuje walkę bokserską z Sisko - po tym jak dostaje strzała:
Q: Picard nigdy mnie nie uderzył
Sisko: Nie jestem Picard

Generał Cheng w STVI:
Sheakspira zrozumie ten, kto czytał go w orginale - po Klingońsku!

Bones w wielu epizodach TOS:
He's dead, Jim
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Dialogi i sceny

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!