USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Idealny Doktor
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
pj26
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Gru 2007 20:20:37 - Edytowany przez: pj26
Odpowiedz 
Hipotetyczna sytuacja. Wykrywają u was groźną chorobę. Macie wybór który lekarz ze ST was leczy. W grę wchodzą Dr. Phlox, Dr. Leonard McCoy, Dr Beverly Crusher, Dr. Catherine Pulaski, Dr. julian Bashir, Awaryny Holoprogram Medyczny. Pomińmy aktualną datę i co za tym idzie stan wiedzy każdego z lekarzy.
Chodzi raczej o osobowość i podejście do pacjenta poszczególnych lekarzy.

Długo się zastanawiałem i nie jestem pewny do dziś. Wyszła mi jednak taka lista:
AHM
Dr. Phlox,
Dr. Julian Bashir,
Dr. leonard McCoy,
Dr. Beverly Crusher,
Dr. Katherine Pulaski.

Zastanawiając się nad samym sobą wychodzi strach przed lekarzami płci przeciwnej. Idealnym byłby Holograficzny doktor, chyba tylko jemu mógłbym się zwierzyć ze wszystkiego
A co Wy myślicie i jakie macie typy?
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Gru 2007 20:30:29
Odpowiedz 
A ja chyba Beverly Crusher - wizyta w ambulatorium byłaby samą przyjemnością.
Stillard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Gru 2007 20:35:15
Odpowiedz 
AHM myślę ze również dałbym na pierwszym miejscu, to chyba najbardziej zaawansowana medycznie jednostka, nie byłbym zbyt przekonany co do Phloxa, w jego czasach medycyna nie była na tak wysokim poziomie ;/Cóż takie czasy
Julian Bashir jako genetycznie udoskonalony człowiek, mnie osobiście przekonuje, co do pozostałych nie mam określonego zdania, ale jednak wybrałbym AHM.
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Gru 2007 20:39:55
Odpowiedz 
Chodzi o fachowosc czy charakter? Pod tym drugim wzgledem cienie sobie rzeczywisice Beverly Crusher, jest bardzo sympatyczna lekarkom- co czyni ja tez niestety niespecjalnie ciekawa postacia, szczegolnie na tle jej barwnych kolegow po fachu- a ale jesli chodzi o fachowosc to pewnie powiezyl bym swoje zdrowie AHM albo Bashitrowi. Pierwszy z nich ma na swoj uzytek cala wiedze medyczna Federacji, jako, iz jest programem komputerowym bezposrednio sprzerzenym z bankami pamieci statku, drugi zas jest wspomagany genetycznie co czyni go swego rodzaju nadczlowiekiem.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 15 Gru 2007 21:07:46
Odpowiedz 
pj26

Odpowiem tak samo jak Domko, z tych samych powodów...

Na drugim miejscu Bones, za swe zabójcze teksty (choć, jak widzimy, często leczy metodą prób-błędów, ale to wina epoki, nie jego)...

Stillard

Julian Bashir jako genetycznie udoskonalony człowiek, mnie osobiście przekonuje, co do pozostałych nie mam określonego zdania, ale jednak wybrałbym AHM

Jako znajomi byliby IHO fajniejsi niż jako lekarze (nie żebym mógł im coś zarzucić...).
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#6 - Wysłana: 16 Gru 2007 07:03:02 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
Picard
drugi zas jest wspomagany genetycznie co czyni go swego rodzaju nadczlowiekiem.

Hmm, więc od stosunku pacjent-lekarz wolisz pacjent-weterynarz ?
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 16 Gru 2007 08:30:39
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Hmm, więc od stosunku pacjent-lekarz wolisz pacjent-weterynarz ?

Czy to ważne? Liczy się skuteczność.
mr homn
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Gru 2007 09:53:53
Odpowiedz 
pj26
strach przed lekarzami płci przeciwnej

chyba kompetencje są ważniejsze...? pomyśl że miałaby być to jakaś szybka, awaryjna sytuacja... i co wybierał(a)byś między kobietą a mężczyzną?

Q__
Odpowiem tak samo jak Domko, z tych samych powodów...

A ja odpowiem tak samo jak Q__ i Domko chyba AMH byłby najodpowiedniejszy... ale chyba ten konkretny AMH z Voya a nie jego "koledzy" hologramy, których jest tysiące... cała wiedza federacji + doświadczenia zdobyte w kwadracie Delta powinny wystarczyć, żeby obudzić zmarłego... a co dopiero wyleczyć "groźno" chorobę...

Q__
Jako znajomi byliby IHO fajniejsi niż jako lekarze (nie żebym mógł im coś zarzucić...).

a po kuracji najlepiej skoczyć na jednego z McCoyem
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 16 Gru 2007 09:57:05
Odpowiedz 
mr homn

chyba kompetencje są ważniejsze...?

"Chyba" są.

A ja odpowiem tak samo jak Q__ i Domko chyba AMH byłby najodpowiedniejszy...

Tyle, że my typowaliśmy doktor Crusher

a po kuracji najlepiej skoczyć na jednego z McCoyem

Z nim i na trzeżwo człowiek by sie dobrze bawił...
mr homn
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Gru 2007 10:00:14 - Edytowany przez: mr homn
Odpowiedz 
Q__
Tyle, że my typowaliśmy doktor Crusher
Jak widać po dłuższej nieobecności szwankuje mi "zmysł postrzegania"

Z nim i na trzeżwo człowiek by sie dobrze bawił...
Wielu jest takich w ST...
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 16 Gru 2007 10:03:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mr homn

Jak widać po dłuższej nieobecności szwankuje mi "zmysł postrzegania"

Natychmiast do komory regeneracyjnej!

Wielu jest takich w ST...

I to kolejny atut Treka.
Kazon Nistrim
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Gru 2007 16:23:12
Odpowiedz 
Q__
I to kolejny atut Treka.

Zgadzam się
pj26
Użytkownik
#13 - Wysłana: 16 Gru 2007 16:35:15
Odpowiedz 
Zastanawiając się nad jednym, gdyby to była jakaś niezbyt poważna ale za to wstydliwa choroba to jednak zdecydował bym się na leczenie u Dr. Leonard McCoy. AHM byłby chyba wtedy na samym końcu. Mylę po prostu że "Bones" mógłby przymknąć oko na regulamin stawiając dobro pacjenta i tajemnicę lekarską na 1 miejscu niż np. AHM lub Dr. Phlox. Najgorszym w tym wypadku był by chyba Volkański lekarz coś w stylu Porucznika Tuvok-a po szkole medycznej.
Kazon Nistrim
Użytkownik
#14 - Wysłana: 16 Gru 2007 16:50:14
Odpowiedz 
pj26
"Bones" mógłby przymknąć oko na regulamin stawiając dobro pacjenta i tajemnicę lekarską na 1 miejscu niż np. AHM l

Nie zgadzam się, AHM przecież utrzymywał w tajemnicy chorobę Tuvoka
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 16 Gru 2007 17:02:32
Odpowiedz 
pj26

Najgorszym w tym wypadku był by chyba Volkański lekarz coś w stylu Porucznika Tuvok-a po szkole medycznej.

Kompetencji z pewnościa brak by mu nie było... (Za to akceptowalnego dla ludzi podejścia do pacjenta...)

Kazon Nistrim

Nie zgadzam się, AHM przecież utrzymywał w tajemnicy chorobę Tuvoka

Fakt.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#16 - Wysłana: 16 Gru 2007 17:59:23
Odpowiedz 
Q__
Czy to ważne? Liczy się skuteczność

Ważne, ważne- jakby wet-nadczłowiek zdecydował się mnie (zwykłego człowieka) uspić to ja chciałbym o tym wiedzieć
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 16 Gru 2007 18:19:25
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Ważne, ważne- jakby wet-nadczłowiek zdecydował się mnie (zwykłego człowieka) uspić to ja chciałbym o tym wiedzieć

Sądzisz, że posunąłby się aż tak daleko w imię logiki?
Odetta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Lut 2008 12:48:06
Odpowiedz 
Bashirowi bym się powierzyła bo po udanej kuracji mogłabym go wyrwać
Patrzę od tej strony bo jeżeli chodzi o fachowość to w sumie w Treku raczej pacjenci znosili wszystko dzielnie i nie marli lekarzom na stołach niezależnie od tego który to był lekarz
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 6 Lut 2008 12:55:57
Odpowiedz 
Odetta

Bashirowi bym się powierzyła bo po udanej kuracji mogłabym go wyrwać

jeżeli chodzi o fachowość to w sumie w Treku raczej pacjenci znosili wszystko dzielnie i nie marli lekarzom na stołach

Bonesowi chyba kiedyś się to zdarzyło...
Madame Picard
Moderator
#20 - Wysłana: 6 Lut 2008 13:02:33
Odpowiedz 
Swoje zdrowie najchętniej oddałabym w ręce dr Pulaski. Budziła zaufanie. Była trochę szorstka, ale lekarz chyba powinien taki być. Zbyt miły lekarz wzbudza niepokój.
A z McCoyem to najchętniej poszłabym na wódkę.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 6 Lut 2008 13:14:23
Odpowiedz 
Madame Picard

Zbyt miły lekarz wzbudza niepokój.

No to Bashira raczej nie polubisz?
rorq
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Lut 2008 14:22:24
Odpowiedz 
AHM - Jako lekarz prowadzący
Beverly - jako lekarz pierwszego kontaktu
Phlox - jako psycholog i anestezjolog (te pijawki...)

Madame Picard
A z McCoyem to najchętniej poszłabym na wódkę.
wyjęłaś mi to z ust czy raczej spod palców

Q__
... ja bym w sumie cos napisał.. ale ja sie teraz boję coś napisać bo się admin wkurzony na kilku watkach pisze "newbie zwolnijcie", to strach jeszcze coś mi coś zrobi
to może Q__ zaznaczy w swoich wypowiedziach kiedy można? na przykład za pomoca skrótu: O&RPTA (Odetta & Rorq permission to answer)
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Lut 2008 15:28:42
Odpowiedz 
rorq

Beverly - jako lekarz pierwszego kontaktu

Phlox - jako psycholog i anestezjolog (te pijawki...)

... ja bym w sumie cos napisał.. ale ja sie teraz boję coś napisać bo się admin wkurzony na kilku watkach pisze "newbie zwolnijcie", to strach

Ależ pisz, pisz, byle maerytorycznie i zajmująco.
rorq
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Lut 2008 10:11:12 - Edytowany przez: rorq
Odpowiedz 
do swojego składu medycznego dokładam jeszcze Datę jako pielęgniarza i Worfa jako weterynarza

[edit] - właśnie tak ma być. Worf jako weterynarz, bo jak sobie nie radził, to musiałby się dostosować. No i miałby mozliwość zdobyć kilka blizn bojowych, na co normalnie w służbie nie za bardzo ma miejsce.. A data jako pielęgniarz. Wyobraźcie sobie mine Daty słyszącego - podaj skalpel. podaj trikoder. podaj nocnik..
Odetta
Użytkownik
#25 - Wysłana: 7 Lut 2008 10:25:03
Odpowiedz 
Lepiej by było na odwrót tzn Worf sobie z kotem nie radził więc na weterynarza nie bardzo..
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 7 Lut 2008 11:57:59
Odpowiedz 
rorq

łaśnie tak ma być. Worf jako weterynarz, bo jak sobie nie radził, to musiałby się dostosować. No i miałby mozliwość zdobyć kilka blizn bojowych, na co normalnie w służbie nie za bardzo ma miejsce.. A data jako pielęgniarz. Wyobraźcie sobie mine Daty słyszącego - podaj skalpel. podaj trikoder. podaj nocnik..

Odetta

Lepiej by było na odwrót tzn Worf sobie z kotem nie radził więc na weterynarza nie bardzo..

Się domyślam, że Twój Ukochany użył tu świadomej ironii.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Lut 2008 13:26:04
Odpowiedz 
ja bym się zastanowił nad dr Selar
Odetta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Lut 2008 13:46:55
Odpowiedz 
rorq

No i miałby mozliwość zdobyć kilka blizn bojowych, na co normalnie w służbie nie za bardzo ma miejsce..

A w życiu, przecież oni tam mają takie bajery wsekundęgojące że nikt blizn nie ma nawet Picard na klacie po operacji serca
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Lut 2008 13:49:11
Odpowiedz 
To się nazywa dermoregenerator lub regenerator dermalny
Odetta
Użytkownik
#30 - Wysłana: 9 Lut 2008 13:53:18
Odpowiedz 
Wiem, ja tak specjalnie, imiesłów "wsekundęgojący" bardziej przemawia do wyobraźni IMO'
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Idealny Doktor

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!