USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nie-ulubiona postać w ST
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
gaius
Użytkownik
#61 - Wysłana: 4 Wrz 2006 09:19:56
Odpowiedz 
Może i to jest wyjasnieni, jaki jest POWÓD tego że jest on kapitanem, ale nie zmienia to faktu że jeśli będą wysyłać na supernowoczsnych okrętach samych sfrustrowanych "wariatów" to w przestrzeni może się zrobić baaardzooo niebezpiecznie. To chyba schemat "Na Ziemi uważali mnie za narwańca, ale teraz mam okręt klasy Constitution, szybki, opancerzony i uzbrojony po zęby i pokażę im co potrafię!" Nie dziwię się że w TAKI kosmos nie chce nikt latać
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 4 Wrz 2006 09:24:52
Odpowiedz 
gaius

samych sfrustrowanych "wariatów"

Czy Kirk był frustratem?

Zresztą przy poziomie Federacyjnej medycyny (w tym psychiatrii) z pewnością najcięższe przypadki chorób psychicznych były raczej leczone, ostatecznie Kirk to nie Joker z Batmana...
gaius
Użytkownik
#63 - Wysłana: 4 Wrz 2006 09:54:07
Odpowiedz 
Może Kirk bezpośrednio nie, ale "nie w pełni normalne" "jednostki dostatecznie szalone", jak pisałeś. Nie znam przytoczonej książki wiec nie wiem jak dokładnie był przedstawiony ten problem.

W sumie racja że Kirk to nie jakiś totalny psychol, ale jeśli jest się odpowiedzialnym za cały okręt, nie trzeba aż tak wielkiego skrzywienia żeby narobić kłopotów. Oczywiście w TOSie to "narwaństwo" wychodzi załodze na dobre, bo film ma klimat westernowy i propaguje raczej profil "kowbojski", ale cóż - takie były czasy w momencie kręcenia serialu. Dlatego nie trawię załogi Tosa i filmów, bo dość znamienne jest, że niemal w każdym filmie kinowym dostają nowy okręt, bo poprzedni zniszczyli
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 4 Wrz 2006 12:09:19
Odpowiedz 
gaius

Nie znam przytoczonej książki wiec nie wiem jak dokładnie był przedstawiony ten problem.

Tylko w jednym zdaniu... Za to ciekawie przedstawia ten problem (trekowate, ale nie zwiazane ze światem ST) opowiadanie Ursuli K. LeGuin "Szerzej niż imperia i wolniej...".

Dlatego nie trawię załogi Tosa i filmów

A co powierz o ekipei Archera? Ci sa jeszcze bardziej narwani...

dość znamienne jest, że niemal w każdym filmie kinowym dostają nowy okręt, bo poprzedni zniszczyli

Filmy kinowe (poza TMP) to IMHO taki pół-Trek bo w czasach ST II i późniejszych pieczę nad nimi sprawował nie odsuniety przez Paramount, Roddenberry, ale H. Bennett. Poza tym - Picard swój okręt też stracił, a czy nazwiemy go narwańcem? Zresztą esencja "starego" Treka jest TMP - czy tam bohaterowie sa narwani?
Anonim
Anonimowy
#65 - Wysłana: 4 Wrz 2006 16:11:44
Odpowiedz 
OK. No to nastepnym razem poprawie sie co do jezyka. A najlepiej to sie wkoncu zarejesrtuje an tym forum, bo tak pisac anonimowo to jakoś mi nie lezy

Dlaczego denerwował mnie Riker i Picard? Czasami podejmowali dziwne decyzyje co do wydarzeń i swoich podwładnych, poza tym Picard za bardzo podkreślał wartości pierwszej dyrektywy, co potrafiło zepsuć mi zabawe z oglądania danego odcinka.

Co do Ezri. No to zamiast ciota to fajtłapa. Moze byc? Nie moglem wybaczyc twórcom, że uśmiercili Jadzię, bo bardzo ją lubiłem. Kiedy do serialu dołączyła Ezri, miałem mieszane uczucia. Z jednej strony była smieszna, bo wiecznie niezdarna, ale fajtłapą nie mozna byc cały czas. Dlatego tez, nie przepadam za nią.
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 4 Wrz 2006 16:17:53
Odpowiedz 
A najlepiej to sie wkoncu zarejesrtuje an tym forum, bo tak pisac anonimowo to jakoś mi nie lezy

Zapraszamy

poza tym Picard za bardzo podkreślał wartości pierwszej dyrektywy, co potrafiło zepsuć mi zabawe z oglądania danego odcinka.

Pierwsza Dyrektywa to b. złożny temat... Czytałeś "Eden" Lema, "Trudno byc bogiem" i "Żuka w mrowsku" Strugackich" oraz "Trudno nie być bogiem" Oramusa?

Nie moglem wybaczyc twórcom, że uśmiercili Jadzię, bo bardzo ją lubiłem.

Ja też, choć wolałem Kirę...
pitrock
Użytkownik
#67 - Wysłana: 4 Wrz 2006 16:41:21
Odpowiedz 
Moi anty-faworyci: obowiązkowo Wesley Crusher, Harry Kim i T'Pol. Wesley... co on tam wogóle robił, młokos za sterami okrętu klasy Galaxy? Kto go tam wpuścił? Harry - jakiś taki maminsynkowaty co się mu ciągle do domku do mamusi chciało. No i T'Pol... zimna (choć niebrzydka), zarozumiała i arogancka. Ani Spock ani Tuvok, którym do pięt nie dorastała jako Vulcanom, nie byli tak denerwujący jak właśnie ona.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 4 Wrz 2006 17:06:10
Odpowiedz 
pitrock

Moi anty-faworyci: obowiązkowo Wesley Crusher, Harry Kim

Wesleya, jako jeden z nielicznych lubiłem, powód znacie... Harry - w tej maminsynkowatości był nawet rozczulający, zresztą raz pokazał "lwi pazur":
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Non_Sequitur
(i dzięki temu odcinkowi go polubiłem...)
Qura
Użytkownik
#69 - Wysłana: 4 Wrz 2006 23:57:37
Odpowiedz 
Ja to nie lubię Rikera. Sprawia na mnie wrażenie strasznie tępego. Typ filmowego amerykańskiego sportowca osiłka.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 5 Wrz 2006 00:01:55
Odpowiedz 
Qura

Typ filmowego amerykańskiego sportowca osiłka.

Godny następca Kirka i Deckera...
Qura
Użytkownik
#71 - Wysłana: 5 Wrz 2006 00:08:36
Odpowiedz 
Eee ... Kirk był zdecydowanie lepszy. Choć początkowo niezbyt mi się podobał, to teraz z perspektywy czasu odnoszę się do niego z dużym sentymentem. Jak zresztą do całej ekipy z TOS'a. Widać tak w tamtych czasach musieli to kręcić.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 5 Wrz 2006 00:22:55
Odpowiedz 
Qura

Kirk był zdecydowanie lepszy.

Moją sympatię buddził w TMP i tylko w TMP, zresztą zawsze wolałem Spocka...
Qura
Użytkownik
#73 - Wysłana: 5 Wrz 2006 02:13:13
Odpowiedz 
Spocka uważam za jedną z ciekawszych postaci w całym treku. IMO Spock jest drugą po Picardzie ikoną Star Treka.
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 5 Wrz 2006 02:26:23
Odpowiedz 
jest drugą po Picardzie ikoną Star Treka.

Tu się w zupełności zgadzamy...
Jurgen
Moderator
#75 - Wysłana: 5 Wrz 2006 08:31:04
Odpowiedz 
A ja znowu (choć w innym temacie) się nie zgodzę. Bo Spock, moim zdaniem, jest bardziej rozpoznawalny i kojarzony z trekiem niz Picard. Chociaż, to może też zależeć od "stażu - Ci, którzy rozpoczynali od TNG mogą lepiej kojarzyć Picarda.
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 5 Wrz 2006 08:51:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

, którzy rozpoczynali od TNG mogą lepiej kojarzyć Picarda

Właśnie. Zresztą kolejność nieistotna, ważne, że ci dwaj panowie są "ikonami" ST. (A w ogóle to nie wypada o nich mówić w topicu, którego tytuł brzmi Nie-ulubiona postać w ST.)
L4SER
Anonimowy
#77 - Wysłana: 5 Wrz 2006 12:09:15
Odpowiedz 
Dokładnie, moja żona która wprost nei cierpi star treka zawsze kojarzy łysego i spocka I ich lubi
Anonim
Anonimowy
#78 - Wysłana: 6 Wrz 2006 14:06:59
Odpowiedz 
Neelix stał się nasławniejszy, mimo, ze nikt za nim nie przepada (ja tez nie), to jednak skupil większość uwagi...
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 6 Wrz 2006 15:13:48
Odpowiedz 
Anonim

Neelix stał się nasławniejszy, mimo, ze nikt za nim nie przepada (ja tez nie), to jednak skupil większość uwagi...

Obawiam się, że jego postaci nie rozpoznaje nikt "z zewnątrz" tylko sami wkurzeni Trekerzy. Za to idealnie pasuje do tego topicu, który jest właśnie o postaciach których nie lubimy.
Dönitz
Anonimowy
#80 - Wysłana: 6 Wrz 2006 21:37:02
Odpowiedz 
Ja nielubie kapitana Sisko. Derwuje mnie jego twarz, jego głos, jego gra i jego brak charakteru. Chyba najgorszy kapitan jakiego wymyslili.
Nielubie przesłodzonej Kes, aczkolwiek gra Jennifer Lien idealnie pasuje do takiej roli.
Wesleya i Jake'a Sisko obaj są koszmarnie nudni.
La Forge'a (do First Contactu, potem naprawdę go polubiłem)
Raptor 16
Użytkownik
#81 - Wysłana: 6 Wrz 2006 21:58:33 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
Ja nielubie kapitana Sisko

mi sie nie podoba jego wymowa "on screen"
Q__
Moderator
#82 - Wysłana: 6 Wrz 2006 22:00:09
Odpowiedz 
Dönitz

i jego brak charakteru.

Sisko też mnie złościł, ale zarzucanie mu braku charakteru to IMHO jakieś nieporozumienie
Jurgen
Moderator
#83 - Wysłana: 7 Wrz 2006 12:23:58
Odpowiedz 
Jeżeli Sisco nie ma charakteru, to Picard raczej też nie, o Kaśce juz nie mówiąc.
Dönitz
Anonimowy
#84 - Wysłana: 7 Wrz 2006 15:27:46
Odpowiedz 
Cóż trudno mi wskazać jakies charakterystyczne cechy Sisko.
Kaśkę charakteryzowało ciepło i dusza naukowca, Picarda postawa gentelmanemna i dyplomaty; temperamentu Kirka chyba nie trzeba przedstawiać
A Sisko ? był czasem stanowczy , rzadko dowcipny, nie był ani sympatyczny ani wredny, ani spokojny ani wybuchowy... był poprostu nijaki.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 7 Wrz 2006 16:41:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dönitz

Sisko był twardzielem, ale nie "papierowym". Stąd stanowczosć, brak poczucia humoru i "ani spokojna ani wybuchowa" osobowość... Przy czym jego twardość jest trochę "podmywana" przez okolicznosći - przeżytą tragedię, rolę Emisariusza, która niezbyt mu odpowiada, ideały Federacji, regulamin Floty... Dlatego zresztą Sisko rózni się od np. postaci kreaowanych przez Arniego i (choć niezbyt lubię tę postać) jest bardziej ludzki.
grafia
Użytkownik
#86 - Wysłana: 27 Wrz 2006 15:17:48
Odpowiedz 
ja najbardziej nie lubie neelexa bo to taki burak, no i kes glownie za to ze strasznie denerwowal mnie jej akcent no i wogole taka slodka byla ze sie niedobrze robilo natomiast nie rozumiem co macie do Janeway, zarabista babka i jak ktos uwarza ze byla bez charakteru to chyba niedokladnie ogladal voyagera.. ahh no i nie znosze wszystkich ferengich...
januszek
Użytkownik
#87 - Wysłana: 27 Wrz 2006 15:19:20
Odpowiedz 
Akcent??? A genitalia pomiędzy łopatkami to co?
Seybr
Użytkownik
#88 - Wysłana: 27 Wrz 2006 15:39:03
Odpowiedz 
ahh no i nie znosze wszystkich ferengich

Przeciwienstwie do mnie . Choc brat Quarka czasem mnie irytowal.
Raptor 16
Użytkownik
#89 - Wysłana: 27 Wrz 2006 17:16:19
Odpowiedz 
A genitalia pomiędzy łopatkami

o Boże
Pah Wraith
Użytkownik
#90 - Wysłana: 28 Wrz 2006 16:08:43
Odpowiedz 
A genitalia pomiędzy łopatkami

Podczas obejmowania w tańcu to może być nawet przyjemne
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nie-ulubiona postać w ST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!