USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Która postać była największą pomyłką ST a która najlepiej wykreowaną ?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
IDIC
Użytkownik
#211 - Wysłana: 5 Kwi 2011 18:27:10 - Edytowany przez: IDIC
mój ranking VOY'a
(przy czym ja osobiście rozróżniam dwa pojęcia "wykreowanie postaci przez scenarzystów" oraz "wykreowanie postaci przez aktora")

postać najlepiej wykreowana: Tuvok
i to zarówno jesli chodzi o scenariusz, jak i o grę aktorską
postać spójna, realistyczna (o ile w ogóle można mówić o "realistycznym Wolkaninie")
nie wykluczam, że na moją pozytywna ocenę kreacji tej postaci rzutują sympatia i podziw, jakie dla niej żywię (tej postaci, nie tej kreacji)
gra aktorska również nie budzi moich zastrzeżeń: oszczędna gestykulacja, gra kamienną twarzą, wyważony ton głosu

najgorzej wykreowane postaci: Harry i B'Elanna
Harry - klasyczny "uczynny młody człowiek"
nudny i mdły (mówię tu o kreacji scenarzystów)
fakt: było kilka epizodów, kiedy Harry próbował przełamać schemat, w ramach którego funkcjonuje
były to jednak IMO próby sporadyczne i zdecydowanie mało udane
sam aktor niewiele mógł w przypadku tej postaci "naprawić"
dobór aktora - doskonały
misiowaty, ociężały, mało wyrazista twarz, uboga mimika

B'Elanna: przewidywalna i mało skomplikowana
rys nieobliczalności wynikajacy z klingońskich genów mógłby stanowić zdecydowany atut tej postaci
zepsuto go jednak, zastepując ciągłym ubolewaniem nad "byciem w części Klingonką" i sprowadzająć do grubiańskiego stylu bycia

Tom Paris - nie jestem ani "na tak", ani "na nie"
rozwój tej postaci przypomina mi rozwój postaci Rikera: z początku rzutki, śmiały, pełen wigoru i witalności, później coraz bardziej rozważny, zachowawczy, pozbawiony fantazji
aktorsko - IMO całkiem nieźle
szczególnie w początkowych sezonach z przyjemnością patrzyłam na grę - całkiem niezłym - ciałem (w tym w szczególności "grę twarzą")
w końcowych sezonach było gorzej

Chakotay - chyba muszę obejrzeć calego VOY'a od A do Z zwracając szczególną uwagę na tę postać, żeby wyrobic sobie o niej jakąś jednoznaczną opinię
Chakotay dokonuje nagłych wolt, które budzą we mnie jakiś wewnętrzny sprzeciw
jedną z tych wolt była błyskawiczna przemiana z buntownika w przykładnego pierwszego (Elaan, jeszcze nie czuję się na siłach aby o tym dyskutować)
drugą woltę stanowił wybuch uczuć do Seven
ja rozumiem, że Seven może być oceniana jako jedntostka atrakcyjna, ale ... tak nagle????
po tylu sezonach słania nieśmiałych usmiechów do Janeway???
uwiera mnie to zdecydowanie

Seven: ocena pozytywna
ewolucja postaci ma przyzwoite tempo
charakter zmian (od drony do wrażliwej kobiety) - nosi znamiona prawdopodobieństwa (fikcyjnego prawdopobieństwa, prawdopodobieństwa w uniwersum ST)
aktorsko - w porządku (figura godna pozazdroszczenia, drobną skazą na tej doskonałości jest styl poruszania się, będący w moim odczuciu jeśli już nie parodią, to co najmniej przerysowaniem)
McMenel
Użytkownik
#212 - Wysłana: 8 Kwi 2011 18:51:21
Pierwszy post na forum .
TNG
Najlepiej wykreowane postacie :
1 Picard Wyjaśniać ?? Tu zgrało się doskonale założenie scenarzystów i aktora. Idealne trafienie obu tych czynników dało naprawdę rewelacyjną postać.
2 Data. Dobrze napisana rola aktorsko już różnie w zależności od epizodu. Raz drażni raz wzbija się na wyżyny.
Najgorzej postrzegane:
1 Geordi. Brak mu problemów z upośledzeniem. Nie widać w nim jakiejś wewnętrznej walki ze swoją niedyspozycją co mnie dziwi. Nawet wizjer nie da możliwości jakie dają realne oczy.
2 Wesley. Dno zarówno po stronie scenariusza jak i aktora.
Voy
Plusy
1 Doktor. Jak w przypadku Picarda doskonałe dobranie aktora do roli. Nadpobudliwy , niedostosowany do społeczeństwa i interakcji z innymi walczy o polepszenie swoich możliwości.
2 Tom Paris. Widać że się naprawdę zmienia przez serial. Czy na lepsze... Wątpię kto by chciał z Klingonem pod jednym dachem mieszkać .
Minus
1 Kapitan. Nie trawię. Może przez manierę guwernantki. IMHO ma coś w sobie z Dulskiej.
ENT.
In Plus
1 Trip. Widać prawdziwego inżyniera starej dobrej daty. Czyli wariata i kobieciarza :P. Postać czasami zabawna czasami tragiczna.
2. Doktorek. Zresztą to tradycja w ST. Personel medyczny wymiata. Zawsze są to postaci pełne jakiejś głębi. Posiadający własne problemy.
3 T'Pol Za walory estetyczne i aerodynamiczne wnoszone do serialu. Tak jestem facetem i myślę czasami inną częścią ciała.
Minus
1T'Pol Za całą resztę.
2 Malcolm. Mało wyrafinowana postać. Ale tu nie wiem po czyjej stronie stoi wina czy scenariusza czy aktora.
DS9 (najwięcej bo jestem na świeżo po wszystkich sezonach)
Plusy
1Dax. Postać dająca wiele możliwości twórcą przez co trudna do ocenienia jednoznacznie dlatego w podpunktach:
A Jadzia. Cóż. Ta postać się zmienia w miarę jak oglądamy serial. Raz ją się kocha raz nienawidzi. Ale nigdy nie pozostaje się obojętnym. Czasami zimna jak lód.Lecz większość czasu namiętna i potrafiąca tak rozładować sytuację poprzez dwuznaczny komentarz że nie można jej nie uwielbiać.
B Ezri. Sprawa prosta tu jedynie można się zakochać w postaci. Już od pierwszej sceny wiemy że mamy do czynienia z chyba najlepiej zagraną rolą. Młoda dziewczyna dostaje zaszczyt posiadania symbiota. Ciągle skołowana nie potrafiąca się określić. Do tego stopnia zawładnęła postacią Dax że momentalnie zapominamy Jadzia. Wplątana w związek z Worfem, jednocześnie niepałająca uwielbieniem do Klingonów. Naprawdę dobrze przemyślana postać. Najlepsza w serii.
2 Tu mam zagwozdkę. Albo Kira albo Bashir. Oboje ewoluują. Oboje mają swoje tajemnice. Remis.
3 Martok. Nie lubię Klingonów ale on wybitnie mi przypadł do gustu. Dla mnie ideał twardogłowego. Potrafi zachować dystans między poszanowaniem honoru a zdrowym rozsądkiem.
In Minus
1Odo. Tu wina ewidentnie po stronie scenariusza. Można było więcej wycisnąć z tej postaci.
2Quark. Dla mnie zawsze pozostanie dyrektorem z Buffy : Vampire Slayer .
3. Sisko. Bardziej przypomina mi seryjnego gwałciciela niż dowódcę stacji. Nie chciałbym usłyszeć tego głosu w ciemnej uliczce. W sezonie 7 już kompletnie odleciał od reszty obsady.
TSan
Użytkownik
#213 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:05:09
McMenel

TNGZgadzam sie w 1 i w 2. Jeszcze dodałabym Deannę (niezła gra aktorska).
Geordi i Wesley? Tak, najnudniejsze. Słuszna uwaga, Geordi nigdy jakoś specjalnie nie zwracał uwagi na swoją wadę.

VOY
Wszyscy lubią Doktorka. Ja jeszcze zgodzę sie co do Toma, ale cenię również Janeway. Do najgorszych należała według mnie Kes. I mdły Chakotay.
ENT
Trip to jeden z moich ulubionych bohaterów (Malcolm jest u mnie na równi, mam słabośc do Anglików ). Phlox jest w rankingu na miejscu drugim. T'Pol nie lubię, znaczy przez wiekszość odcinków. Jako typowa Wolkanka słabo wypadła.
DS9
Pominę, nie lubie całej serii, ale Bashir i Jadzia to dosyć sympatyczne postacie. No i władcza Kira .
TOS
Widocznie nei ogladałeś, ale ja chwalę sobie cała trójke głównych bohaterów - McCoy, Spock i Kirk, dokładnie w tej kolejności. Kirka bardziej za przymioty typowo męskie, Spocka za filozofie i pseudobełkot, a Bonesa za całokształt.

Ranking ulubionych postaci zmienił się neico od pierwotnego, bo obejrzałam wszystko jeszcz raz i dostrzegłam wyraźny (jak dal mnie) potencjał niektórych postaci.

A i: witamy na pokładzie.
Eviva
Użytkownik
#214 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:26:42
Ja też witam i baw się dobrze. A przy okazji obejrzyj TOS
McMenel
Użytkownik
#215 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:31:08
Musze nadrobić TOS ale nie wydaje mi się to właściwe. TOS IMHO powinno się oglądać w czasach powstania bo dziś wydaje się zbyt psychodeliczne. Widziałem kilka odcinków.
I dziękuje za miłe przyjęcie :P
Eviva
Użytkownik
#216 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:51:04
McMenel

Niestety, nie cofniesz się, w czasie ciałem, ale spróbuj umysłem. TOS jest wspaniały, tylko trzeba na niego patrzeć z pewnej perspektywy, z jakiej dzisiejszy widz patrzy np., na operetkę.
Elaan
Użytkownik
#217 - Wysłana: 8 Kwi 2011 22:23:15 - Edytowany przez: Elaan
Skoro każdy ma tu swój ranking ulubionych postaci , to i ja pozwolę sobie coś dodać .

TOS
1. czołowa trójka bohaterów tj. Spock , Kirk i McCoy , jest poza wszelką konkurencją , wyprzedzając pozostałych o kilka długości .
2. Uhura - pierwowzór kobiety-oficera , inteligentna , kompetentna , dowcipna , utalentowana i piękna .
3. Scotty - plus za całokształt , za kilt i szkocką dumę .
4. Chekov - trudno go nie polubić i nie cenić jego wierności dla Kirka .
5. Sulu - trudno go polubić , ale to możliwe .

Postaci ocenianych negatywnie - brak .

TNG
1. Data - bardzo ciekawa postać , wywołująca u widza całą gamę emocji , i bardzo dobrze dobrany aktor .
2. Picard i Riker - świetnie się uzupełniają jako postacie , wzór męskiej przyjaźni . Patrick Stewart doskonale poradził sobie z rolą , Jonathan Frakes - raczej średnio .
3. Tasha Yar - jaka szkoda , że tak szybko zrezygnowano z tej postaci !

Postacie na nie : Crusherowie !

DS 9 - zbyt mało odcinków oglądałam , by lepiej ocenić postacie .
1. Kira Nerys - postać z charakterem , energiczna , ale kobieca i dobrze zagrana
2. Jadzia Dax - duży plus za całość postaci i aktorskie wykonanie .
3. Odo - interesująca postać o zagadkowym pochodzeniu , próbująca znaleźć swoje miejsce pośród zupełnie obcych sobie istot . Brawo dla Rene Auberjonois .

Postacie na nie :

1. Sisko - za brak charyzmy , którą mieli poprzedni Trekowi dowódcy .
2. Quark - denerwujący i irytujący , postać IMVHO przerysowana .

VOY
1. Chakotay - jeszcze raz ogromny plus za całokształt . Reszta - wiadomo .
2. Janeway - dobra postać i dobrze zagrana , kobieta-dowódca : twarda kiedy trzeba , ale też wrażliwa i nie pozbawiona wątpliwości .
3. Kes - postać , której trudno nie lubić , mądra , piękna , delikatna i krucha . Dorasta na oczach widza , pragnąc poznać jak najwięcej w swej krótkiej egzystencji .
4. B`Elanna i Tom Paris - dobre postacie i dobrze zagrane . Dwoje buntowników , którzy wśród załogi Voyagera odnajdują swoje miejsce , dorośleją , nabierają poczucia własnej wartości .

Postacie na nie :
1. Irytujący , choć czasem zabawny Neelix .
2. 7 z 9 - piękne , duże oczy i , jak napisał jeden z recenzentów , " najbardziej seksowny kostium w filmach S-F " - poza tym , niewiele .

O ENT nie piszę , gdyż dopiero zaczęłam oglądać .
McMenel
Użytkownik
#218 - Wysłana: 9 Kwi 2011 07:22:03
Eviva:
Niestety, nie cofniesz się, w czasie ciałem, ale spróbuj umysłem. TOS jest wspaniały, tylko trzeba na niego patrzeć z pewnej perspektywy, z jakiej dzisiejszy widz patrzy np., na operetkę.

Właśnie do tego trzeba się przygotować. A na razie nie potrafię .Więc na dzień dzisiejszy wolę nie psuć sobie zabawy i zostawić na czas kiedy będę mógł ze spokojnym sumieniem zarzucić TOS.
_Q_
Użytkownik
#219 - Wysłana: 10 Kwi 2011 07:39:09
a ja lubie Q2 i Q :D
a nienawidziłem nelixa tego barowego szczura ;p
Eviva
Użytkownik
#220 - Wysłana: 10 Kwi 2011 08:45:12
_Q_

O wielki Borgu, a co Ci Neelix zrobił? Zwykły przeciętniaczek, w dodatku zupełnie miły.
_Q_
Użytkownik
#221 - Wysłana: 10 Kwi 2011 14:15:01 - Edytowany przez: _Q_
Eviva:
a co Ci Neelix zrobił? Zwykły przeciętniaczek, w dodatku zupełnie miły.

Po 1 wyglada jak szczur.
Po 2 jest denerwujący.
Po 3 jest zbedny jako zalogant, fakt jest parzygnatem ale mogli sobie darować zaglebianie sie w ta postać.
po 4 ma super kobiete. zdobył ja bedąc szczurem !
po 5 jest nadmiernie owłosiony
Alucard87
Użytkownik
#222 - Wysłana: 10 Kwi 2011 15:23:38
_Q_
Masz jakieś kompleksy na punkcie włosów? Neelix może i nie jest Mister Universe, ale przynajmniej jest źródłem ciekawych interakcji z resztą załogi. Ja tam go lubię, jest lepszy od choćby Łosia, bo tak jak i on ma pewną wiedzę i inne spojrzenie na niektóre rzeczy, ale przynajmniej nie jest zakompleksionym nastolatkiem.
_Q_
Użytkownik
#223 - Wysłana: 10 Kwi 2011 16:22:57 - Edytowany przez: _Q_
Alucard87:
Masz jakieś kompleksy na punkcie włosów?

Nie, poprostu wyobrażam sobie że cześć tych włosów mogła trafic do potraw które gotował.

Alucard87:
jest lepszy od choćby Łosia

Jakiego łosia?

Alucard87:
ale przynajmniej nie jest zakompleksionym nastolatkiem.

A kto z ST jest zakompleksionym nastoaltkiem?
TSan
Użytkownik
#224 - Wysłana: 10 Kwi 2011 16:29:39
_Q_:
Jakiego łosia?

Wesleya z TNG. Taki forumowy żargon. Np. Kapitan Goła Klata to nikt inny jak kapitan Kirk.
Eviva
Użytkownik
#225 - Wysłana: 10 Kwi 2011 17:55:16
_Q_:
Po 1 wyglada jak szczur.

Wiesz, jak ja tu oberwałam za używanie odzwierzecych porównań w stosunku do postaci z Treka? No i nie wiem, czy szczur to gorzej niż małpa, czy lepiej.

_Q_:
Po 2 jest denerwujący.

Wrażenie subiektywne

_Q_:
Po 3 jest zbedny jako zalogant, fakt jest parzygnatem ale mogli sobie darować zaglebianie sie w ta postać.

Życie to nie sztuka, obok niezbędnych w rozwoju akcji mógł być ktoś, kto robi tło. Poza tym początkowo był przewodnikiem po kwadrancie, czyli że był bardzo potrzebny. A potem co, mieli go wypchnąć przez śluzę?

_Q_:
po 4 ma super kobiete. zdobył ja bedąc szczurem !

Samcza zazdrość! Ale plus dla Ciebie za docenienie Kes

_Q_:
po 5 jest nadmiernie owłosiony

Zaskoczę Cię, ale kobiety na ogół wolą owłosionych niż łysych.
_Q_
Użytkownik
#226 - Wysłana: 10 Kwi 2011 18:19:06
Eviva:
Samcza zazdrość! Ale plus dla Ciebie za docenienie Kes

Kes byla super zwłaszca w tym odcinku co kontrole nad nią przejmuje jakiś przestepca, pokazała wtedy pazurki ;p

Eviva:
Zaskoczę Cię, ale kobiety na ogół wolą owłosionych niż łysych.

to by wyjaśniało czemu nie mam powodzenia u kobiet.

Eviva:
Wiesz, jak ja tu oberwałam za używanie odzwierzecych porównań w stosunku do postaci z Treka?

Ja sie nie boje ;p
Eviva
Użytkownik
#227 - Wysłana: 10 Kwi 2011 18:20:45
_Q_:
Ja sie nie boje

Ale będziesz się bał, młody _Q_. Jeszcze będziesz się bał...
Jurgen
Moderator
#228 - Wysłana: 10 Kwi 2011 18:55:15
Eviva

Eviva:
Ale będziesz się bał, młody _Q_. Jeszcze będziesz się bał...

Diabolicznego śmiechu w stylu Szkieletora zabrakło.
Eviva
Użytkownik
#229 - Wysłana: 10 Kwi 2011 19:05:07
Jurgen

Nie wiem, jak dodać efekt dźwiękowy
maris
Użytkownik
#230 - Wysłana: 13 Lis 2011 13:17:27 - Edytowany przez: maris
po obejrzeniu TNG - serducho moje Spockowi odebrał Data... obie postacie to mistrzowsko zagrane perełki Star Treka. No i jest na czym oko zawiesić... moi bezapelacyjni faworyci.

a dalej:
z wyjątkiem absolutnie fantastycznego Bonesa, lekarze to porażka (vide Bashir, Crusher, Pulaski - choć akurat ona była w tym zestawie spoko).

kapitanowie: Kirk był całkiem całkiem choć jego nieomylność irytowała mnie miejscami, Picard - inna para kaloszy, ale też dawał radę. O Sisco póki co nie mam zdania, bo za mało obejrzałam DS9, żeby konkretniej oceniać.

w maszynowni Scotty wymiatał i jak na razie nie widzę żadnego jego godnego następcy.

z pozostałych postaci (TNG) skrajne reakcje wywoływali we mnie:
Riker - negatywne (ale mnie się naprawdę w głowie nie mieści jak można dla kariery poświęcić miłość i przez większą część TNG byłam za to na niego wkurzona. Przeszło mi w siódmym sezonie, gdy Worf zaczął kręcić z Troi - i już już cieszyłam się, że Klingon utarł nosa Pierwszemu... niestety w ST IX i X...)
Worf - za dużo irytującego bajdurzenia o honorze. Przekonałam się do niego dopiero w końcówce siódmego sezonu (wątek z Troi) (i długie włosy - ale to tak na marginesie).
Wes - jak by to powiedział Picard: "shut up, Wesley!" - i zgadzam się w tej kwestii z kapitanem.
Lwaxana - oj, jest pozytywnie. Uwielbiam tę postać. Poprawia humor i wywołuje mega banana na twarzy (a "Cost of Living" to najpozytywniejszy odcinek TNG ever).
Q - irytuje. Ale nie sposób na swój sposób go nie lubić. Cieszę się, że jeszcze spotkam go w Bazie Gwiezdnej 9 i - jak wyczytałam - na Voyagerze...

póki co ogarniam jedynie TOSa, TNG i zaczynam z DS9, żeby nie było.
Q__
Moderator
#231 - Wysłana: 13 Lis 2011 13:42:15
maris

maris:
Cieszę się, że jeszcze spotkam go w Bazie Gwiezdnej 9 i - jak wyczytałam - na Voyagerze...

W VOY wykaże się zaskakującym gustem jeśli chodzi o kobiety .
Elaan
Użytkownik
#232 - Wysłana: 13 Lis 2011 14:13:06
maris:
po obejrzeniu TNG - serducho moje Spockowi odebrał Data...

Mojego serduszka nie potrafił odebrać Spockowi nawet Chakotay.
Ale Data jest niepowtarzalny, to prawda.

maris:
z wyjątkiem absolutnie fantastycznego Bonesa, lekarze to porażka (vide Bashir, Crusher, Pulaski - choć akurat ona była w tym zestawie spoko).

Nareszcie ktoś zgadza się ze mną w kwestii Doktor Pulaski.

maris:
Wes - jak by to powiedział Picard: "shut up, Wesley!" - i zgadzam się w tej kwestii z kapitanem.

Nic dodać, nic ująć.

maris:
Lwaxana - oj, jest pozytywnie. Uwielbiam tę postać.

Ta postać to też jedna z trekowych perełek, wywołująca u widza pełną gamę emocji, ale po prostu nie da się jej nie lubić.
A autentyczny respekt jaki czuje przed nią Picard, jest przezabawny.
maris
Użytkownik
#233 - Wysłana: 13 Lis 2011 14:44:51
Pulaski to była postać z Charakterem. Z początku nie byłam do niej przekonana, ale z odcinka na odcinek coraz bardziej byłam na tak. A już zupełnie doceniłam ją, gdy dr Crasher powróciła. Szkoda, że na Enterprise była tak krótko...
Q__
Moderator
#234 - Wysłana: 29 Lis 2013 07:23:47
Ranking bohaterów ST według Examinera:

1. Captain James T Kirk
2. Captain Jean-Luc Picard
3. Spock
4. Data
5. Khan
6. Dr. Leonard “Bones” McCoy
7. Q
8. Seven of Nine

http://www.examiner.com/list/9-all-time-best-star- trek-characters
http://www.examiner.com/list/9-all-time-best-star- trek-characters/8-seven-of-nine
(Nie pytajcie czemu w tytule jest mowa o 8, a w linku o 9 bohaterach, bo wyśle Was do Borg Queen na lekcje wielowymiarowego myślenia.)
Mav
Użytkownik
#235 - Wysłana: 29 Lis 2013 14:45:48 - Edytowany przez: Mav
maris:
Pulaski to była postać z Charakterem. Z początku nie byłam do niej przekonana, ale z odcinka na odcinek coraz bardziej byłam na tak. A już zupełnie doceniłam ją, gdy dr Crasher powróciła. Szkoda, że na Enterprise była tak krótko...

Też zdecydowanie wolałem Pulaski od mdłej Beverly (bez urazy, Q, wiem że się w niej podkochujesz, nie banuj ).

EDIT:
Ok, żart za zakochaniem bardzo niskich lotów Ale co do Pulaski, to była taka bardziej charakterna.
Q__
Moderator
#236 - Wysłana: 29 Lis 2013 15:15:37
Mav

Mav:
wiem że się w niej podkochujesz

A wiesz, że za młodu może ciut? Zresztą sądząc z TNG XXX, jest to kobieta wielu talentów... (Wiem żart bardzo niskich lotów, w dodatku seksistowski.)
Mav
Użytkownik
#237 - Wysłana: 29 Lis 2013 15:36:30 - Edytowany przez: Mav
Q__:
A wiesz, że za młodu może ciut? Zresztą sądząc z TNG XXX, jest to kobieta wielu talentów...

Ja byłem za mały w czasach emisji ST w polskiej TV, żeby się podkochiwać w jakiejś bohaterce Moja miłość to była Britney Spears, jak zaczynała (pierwsze teledyski). Co ciekawe, gdy oglądam dziś te teledyski, to zdecydowanie bardziej podoba mi się Christina Aguilera, która wtedy kompletnie mnie nie interesowała...

A co do tego rankingu bohaterów według Examinera, to niepodoba mi się tam obecność Seven - mam duże cycki i obcisły strój - of Nine.

Taki to już jest hipokryta z tego naszego Star Trek-a. Niby walczy z seksizmem, stereotypami, a lansuje skrajnie seksistowską postać jak Seven.
Q__
Moderator
#238 - Wysłana: 29 Lis 2013 15:43:26 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
to niepodoba mi się tam obecność Seven - mam duże cycki i obcisły strój - of Nine.

Psychologicznie, jednak, ciekawa postać...

Mav:
Taki to już jest hipokryta z tego naszego Star Trek-a. Niby walczy z seksizmem, stereotypami, a lansuje skrajnie seksistowską postać jak Seven.

To nie Trek. To tylko Braga.
Mav
Użytkownik
#239 - Wysłana: 29 Lis 2013 15:49:37 - Edytowany przez: Mav
Q__:
To nie Trek. To tylko Braga.

Czyli wywalamy VOY-a, DS9, ENT i 7 sezon TNG (z kilkoma wyjątkami) oraz filmy: 5, 7, 8, 9, 10 z kanonu ST? Jestem za !!!
Q__
Moderator
#240 - Wysłana: 29 Lis 2013 16:40:42 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
Czyli wywalamy VOY-a, DS9, ENT i 7 sezon TNG (z kilkoma wyjątkami) oraz filmy: 5, 7, 8, 9, 10 z kanonu ST? Jestem za !!!

A to Braga je wszystkie robił? MA twierdzi co innego, tak określając jego zaangażowanie:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Brannon_Braga#Writ ing_credits
Zresztą nawet tam gdzie występował w roli producenta nie wszystkie pomysły (w tym nie wszystkie złe) były jego.

Ma on przy tym na koncie i takie hity jak TNG "Parallels" i VOY "Year of Hell" czy tak, nie genialne może, ale zręczne odcinki jak TNG "Cause and Effect" i ENT "Vox Sola".

ps. Spójrz w oczy demona:
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Która postać była największą pomyłką ST a która najlepiej wykreowaną ?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!