USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Która postać była największą pomyłką ST a która najlepiej wykreowaną ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Autor Wiadomość
Christof
Użytkownik
#301 - Wysłana: 23 Mar 2014 20:59:20
Odpowiedz 
Q__:
Pulaski...?

Po prostu jakoś nie mogłem się do niej przekonać. Aczkolwiek TNG oglądałem lata temu. Może gdybym oglądał serial teraz, to bym ją polubił - kto wie...
pirogronian
Użytkownik
#302 - Wysłana: 23 Mar 2014 21:05:43
Odpowiedz 
A Neelixa za co nie lubicie? Za jego wszechogarniający optymizm?
Q__
Moderator
#303 - Wysłana: 23 Mar 2014 21:06:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Christof

Christof:
Po prostu jakoś nie mogłem się do niej przekonać

Miała jedną irytującą cechę - białkowy szowinizm... (Ponoć miała to być kontynuacja lekkiego antywolkańskiego rasizmu McCoy'a.)

pirogronian

pirogronian:
A Neelixa za co nie lubicie?

Powiem inaczej: nie wiem za co go lubić...

(A w dodatku robi za rasistowskiego stereotypa "tubylca-przewodnika" .)
pirogronian
Użytkownik
#304 - Wysłana: 23 Mar 2014 21:27:47
Odpowiedz 
Q__:
Powiem inaczej: nie wiem za co go lubić...

Ja go lubiłem za optymizm i wesołość. I wiele dobrych chęci, jakie przejawiał... No taki jestem, naiwny
Q__
Moderator
#305 - Wysłana: 24 Mar 2014 11:43:26
Odpowiedz 
pirogronian

Widzisz... I jest to dla mnie dowód, że Phoenix pozostaje żywym forum. Bo... potrafi mi jeszcze przynieść zaskoczenie. Ot po raz pierwszy spotykam kogoś, kto lubi Neelixa. I co bym o samym Neelixie nie myślał, jest to fajne.
Korrd
Użytkownik
#306 - Wysłana: 25 Mar 2014 23:50:22
Odpowiedz 
Q__
pirogronian

Od kiedy Kes wysiadła (może nawet wcześniej, od kiedy się rozstali), Neelix nie był az tak irytujący jak w pierwszych dwóch sezonach. Ponadto trzeba przyznać, że jest to dość bogata i konsekwentnie prowadzona postać. Pytanie więc, czy go nie lubimy, dlatego, że jest postacią kiepską, czy dlatego, że jest dobrze wykreowaną irytującą postacią ?
Elaan
Użytkownik
#307 - Wysłana: 26 Mar 2014 19:31:27
Odpowiedz 
pirogronian:
A Neelixa za co nie lubicie? Za jego wszechogarniający optymizm?

Neelix to ciekawy przypadek.
Niby trudno go nie lubić, jest tak pełen dobrych chęci, życzliwości, nawet przesadnej i pozytywnej energii.
Ale poza tym jest też, niczym dzieciak z ADHD, irytująco nadpobudliwy, wszędobylski i ciekawski.
Trudno z nim wytrzymać na dłuższą metę [nie bez powodu Tuvok wyżywa się na jego hologramie], a jednocześnie trudno go winić za to, że jest sobą.

Korrd:
czy go nie lubimy, dlatego, że jest postacią kiepską, czy dlatego, że jest dobrze wykreowaną irytującą postacią ?

Na pewno jest dobrze wykreowaną postacią, która w dodatku czegoś nas uczy: że osoby wartościowe nie zawsze robią pozytywne wrażenie na pierwszy rzut oka, i że bycie z nimi na co dzień nie zawsze jest łatwe, ale zawsze wzbogaca.
Q__
Moderator
#308 - Wysłana: 26 Mar 2014 20:08:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Korrd

Korrd:
Od kiedy Kes wysiadła (może nawet wcześniej, od kiedy się rozstali), Neelix nie był az tak irytujący jak w pierwszych dwóch sezonach.

No bo odszedł wątek który dało się odczytać jako pedo- (Kes nie ma 18 lat, a poza tym - choć dojrzała fizycznie - czyni często wrażenie dużego dziecka) lub zoofilię (czas dojrzewania Ocampa podobny do kociego czy psiego; ale też Neelix wielu kojarzy się z nadgorliwie zabiegającym o miłość właściciela psiskiem).

Inna sprawa, że w/w Kes, choć przeważnie jej nie lubię, była postacią z genialnym potencjałem, który okazji realizacji doczekał się raptem w jednym odcinku.

Elaan

Elaan:
Trudno z nim wytrzymać na dłuższą metę [nie bez powodu Tuvok wyżywa się na jego hologramie], a jednocześnie trudno go winić za to, że jest sobą.

Ma podaj jedną wadę główną. Na tle przeciętnego Ziemianina/Wolkana/whatever federacyjnego czyni wrażenie mało kompetentnego, wręcz ograniczonego umysłowo (mimo posiadania różnych tam zalet). Z drugiej strony... to nadskakiwanie i ciekawstwo są uzasadnione psychologicznie, w końcu taki sobie zwykły facecik trafił między Federacyjnych tytanów, na wspaniały (żyjący w legendzie, choćby i czarnej, wiekami, jak wiemy) statek, to i wykazać się usiłuje. Tak, zaczynam myśleć, że nasz włochaty przyjaciel stanowi porte-parole współczesnego nam człowieka (i to z tych bardziej wartościowych), może wręcz Trekera, który trafił do pewnego odprysku utopijnej GF.

ps. Taki ranking:
http://scottkaelenofficial.wordpress.com/2014/01/0 2/star-trek-tos-tng-ds9-voy-ent-the-characters-rat ed/
Q__
Moderator
#309 - Wysłana: 27 Lis 2014 10:20:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
mój ranking VOY'a
(przy czym ja osobiście rozróżniam dwa pojęcia "wykreowanie postaci przez scenarzystów" oraz "wykreowanie postaci przez aktora")

A'propos. Ciekawa dyskusja o rozwoju postaci w VOY:
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=147133

ps. Skoro mówimy o VOY, to głosowanie polskiego fandomu jest godne szerszych analiz:
https://www.facebook.com/TrekSfera/photos/a.137397 826302128.11440.135553536486557/813765281998709/
Wygląda na to, że po latach VOY jakby zyskuje w odbiorze... (Może i nic dziwnego zważywszy na to, że - jak pisał Piller - VOY kręcony był od początku jako klon TNG, a jego twórcy, z samym M.P. na czele, usiłowali uderzać w gust fanboy'ów, wyprzedzając ich oczekiwania.)
Empata Wolkanin
Użytkownik
#310 - Wysłana: 27 Lis 2014 20:37:43
Odpowiedz 
Najlepiej wykreowane postaci ze ST [kolejność alfabetyczna]:
James Tiberius Kirk&Spock - duet emocjonalnego ryzykanta i logicznego pół-Wolkanina był najlepszym pomysłem całego Star Treka i Gene Roddenbery'ego
Jean-Luc Picard - dziecko wychowane na wsi sięgnęło gwiazd. Poza tym geniusz i moje salwy śmiechu o "bohaterskim Francuzie ratującym Federację".
Jonathan Archer - za otwartość, prostotę i niezwykłość względem innych kapitanów przedstawionych w serialach ST.
Kathryn Janeway - za całokształt.
Lwaxana Troi - za charakter. Plusem jest to, że kapitan flagowego okrętu Federacji ukrywał się przed nią w holodeku :D
Kira Naerys - po prostu cudowny pierwszy oficer, szczególnie jak się uśmiecha
Q__
Moderator
#311 - Wysłana: 28 Lis 2014 12:05:02
Odpowiedz 
Empata Wolkanin

Empata Wolkanin:
Kira Naerys - po prostu cudowny pierwszy oficer, szczególnie jak się uśmiecha

W końcu. W końcu ktoś poza Pah Wraithem i mną publicznie to przyznaje! BTW. nie wiem czy wiesz, że czasami Kira właśnie wymieniana jest jako idealna XO, zwł. dla Picarda?

Przykładziki:
http://www.goodreads.com/author_blog_posts/4768368 -best-star-trek-crew
http://seveninchesofyourtime.com/starship-crew-dre am-team/
Q__
Moderator
#312 - Wysłana: 6 Sty 2015 14:44:59
Odpowiedz 
W temacie:

25. Benjamin Maxwell
Featured In: Star Trek: The Next Generation ("The Wounded")
24. Borg Queen
Featured In: Star Trek: First Contact, Star Trek: Voyager
23. Christopher Pike
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek (2009)
22. William Riker
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Generations, Star Trek: First Contact, Star Trek: Insurrection, Star Trek: Nemesis, Star Trek: Voyager ("Death Wish"), Enterprise ("These Are The Voyages...")
21. Charles Tucker
Featured In: Enterprise
20. Gowron
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine
19. Tasha Yar
Featured In: Star Trek: The Next Generation
18. Kathryn Janeway
Featured In: Star Trek: Voyager, Star Trek: Nemesis
17. Miles O'Brien
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine
16. Montgomery Scott
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek: The Animated Series, Star Trek: The Motion Picture, Star Trek II, Star Trek III, Star Trek IV, Star Trek V, Star Trek VI, Star Trek VI, Star Trek: The Next Generation ("Relics"), Star Trek: Generations, Star Trek (2009)
15. Dukat
Featured In: Star Trek: Deep Space Nine
14. Elim Garak
13. Sarek
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek: The Next Generation, Star Trek III, Star Trek IV, Star Trek V, Star Trek VI, Star Trek (2009)
12. Seven of Nine
Featured In: Star Trek: Voyager
11. Kira Nerys
10. Worf
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Generations, Star Trek: First Contact, Star Trek: Insurrection, Star Trek: Nemesis, Star Trek: Deep Space Nine
9. Q
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Voyager, Star Trek: Deep Space Nine
8. Benjamin Sisko
7. Odo
6. Khan Noonien Singh
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek II
5. Leonard McCoy
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek: The Animated Series, Star Trek: The Motion Picture, Star Trek II, Star Trek III, Star Trek IV, Star Trek V, Star Trek VI, Star Trek VI, Star Trek: The Next Generation ("Encounter at Farpoint"), Star Trek (2009)
4. Data
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Generations, Star Trek: First Contact, Star Trek: Insurrection, Star Trek: Nemesis, Enterprise ("These Are the Voyages...")
3. Jean-Luc Picard
Featured In: Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Generations, Star Trek: First Contact, Star Trek: First Contact, Star Trek: Insurrection, Star Trek Nemesis, Star Trek: Deep Space Nine ("Emissary")
2. Spock
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek: The Motion Picture, Star Trek II, Star Trek III, Star Trek IV, Star Trek V, Star Trek VI, Star Trek (2009)
1. James T. Kirk
Featured In: Star Trek (TOS), Star Trek: The Motion Picture, Star Trek II, Star Trek III, Star Trek IV, Star Trek V, Star Trek VI, Star Trek: Generations, Star Trek (2009)

http://uk.ign.com/articles/2009/05/08/top-25-star- trek-characters
szwagier
Użytkownik
#313 - Wysłana: 7 Sty 2015 13:00:08
Odpowiedz 
Ale chyba macie na myśli Kirka prawdziwego shatnerowego, a nie tego nastolatka rodem z programów MTV. Mowa oczywiście o wersji Abramsa ;)
Q__
Moderator
#314 - Wysłana: 7 Sty 2015 13:52:24
Odpowiedz 
szwagier

Nie wiem jak Empata Wolkanin, ja mam autentycznego (choć re-kreacje Cawley'a i Mignogny nawet lubię).
Q__
Moderator
#315 - Wysłana: 21 Lip 2015 09:07:04
Odpowiedz 
Nadciąga numer specjalny CBSowskiego magazynu "Watch!" poświęcony 50 największym herosom i 50 najciekawszym villainom Treka:
http://www.startrek.com/article/watch-magazine-cel ebrates-trek-heroes-and-villains

B. będę ciekaw tej listy... Jak ktoś ja dopadnie, niech da znać...
Q__
Moderator
#316 - Wysłana: 24 Paź 2015 14:32:26
Odpowiedz 
Autor bloga SKoST zadaje nam kolejne pytanie z grubej rury - która postać powinna zniknąć z kanonu:
http://trekclivos79.blogspot.com/2015/10/30-days-o f-trek-day-twenty-four.html

Co ciekawe uświadomiłem sobie, że nie widzę takiej postaci... Bo nawet Neelix, nawet Styles, nawet kapitan Alvarez coś do fabuł ST wnieśli...
Korrd
Użytkownik
#317 - Wysłana: 24 Paź 2015 16:52:19
Odpowiedz 
Nero bez wątpienia.
Q__
Moderator
#318 - Wysłana: 25 Paź 2015 14:31:33
Odpowiedz 
Korrd

Sam w sobie? Przez wzgląd na konsekwencje fabularne? Czy both?
Elaan
Użytkownik
#319 - Wysłana: 25 Paź 2015 14:38:43
Odpowiedz 
Q__:
Autor bloga SKoST zadaje nam kolejne pytanie z grubej rury - która postać powinna zniknąć z kanonu:

Korrd:
Nero bez wątpienia.

A on tam jest?
Przecież Abramsverse powinno mieć własny kanon.
Jak nowa linia czasu, to wszystko nowe, czyż nie?
Eviva
Użytkownik
#320 - Wysłana: 25 Paź 2015 15:01:42
Odpowiedz 
Elaan:
Abramsverse powinno mieć własny kanon.

Zdecydowanie tak. Jak już, to już.

Elaan:

I najlepiej oddzielone grubą kreską od Roddenberryverse. Tak, żeby nie było żadnych wątpliwości.
Q__
Moderator
#321 - Wysłana: 25 Paź 2015 17:28:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan
Eviva

Elaan:
Przecież Abramsverse powinno mieć własny kanon.

Eviva:
I najlepiej oddzielone grubą kreską od Roddenberryverse. Tak, żeby nie było żadnych wątpliwości.

To co później - proszę bardzo. Ale... moje Panie... tak gładko pozbywać się Robau i Kelvina ze starego kanonu?

Przecież stanowią b. fajny dodatek do niego...
Elaan
Użytkownik
#322 - Wysłana: 25 Paź 2015 19:47:43 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
To co później - proszę bardzo. Ale... moje Panie... tak gładko pozbywać się Robau i Kelvina ze starego kanonu?

Według starego kanonu, potrzeby większości są ważniejsze, niż potrzeby jednostki.
Eviva i ja jako Trekkerki zapewne przebolały byśmy tę stratę.

A wracając do pytania, która postać powinna zniknąć z kanonu, to sądzę, że bez Perrin Star Trek obyłby się bez bólu.
Q__
Moderator
#323 - Wysłana: 25 Paź 2015 22:04:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Eviva i ja jako Trekkerki zapewne przebolały byśmy tę stratę.

Serio nie szkoda by Ci było najlepszego (wariant min. najlepszego łysego ) kapitana GF od czasu Picarda?
Elaan
Użytkownik
#324 - Wysłana: 25 Paź 2015 22:43:37 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
Serio nie szkoda by Ci było najlepszego (wariant min. najlepszego łysego ) kapitana GF od czasu Picarda?

Liczysz na to, że łysina Robau poruszy kobiecą część mojej duszy? Nic z tego.
Ale skoro tak Ci na tym zależy, mogłabym uznać Robau i Kelvina [ale tylko ich] za część wspólną dwu odrębnych kanonów.
Q__
Moderator
#325 - Wysłana: 26 Paź 2015 00:09:04
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
mogłabym uznać Robau i Kelvina [ale tylko ich] za część wspólną dwu odrębnych kanonów.

I to mi w pełni wystarcza . (Zwł., że godzi się z tym co planują nam zaproponować twórcy Axanaru...)
Q__
Moderator
#326 - Wysłana: 20 Paź 2016 09:51:08
Odpowiedz 
Taki oto wybór Top 10 bohaterów ST:
http://www.youtube.com/watch?v=S1Q3tj93xQM

10. The Doctor
9. Spock
8. Kira Nerys
7. Michael Eddington
6. William Riker
5. Data
4. Miles O'Brien
3. Jean-Luc Picard
2. Thy'lek Shran
1. Elim Garak
Q__
Moderator
#327 - Wysłana: 24 Wrz 2019 02:16:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Do najgorzej wykreowanych postaci muszę doliczyc L'Rell. Aktorka miała wszelkie warunki by grać Klingonkę. Ale postać? Jak widzę tę kruchą porcelanową laleczkę cierpiącą u boku Voqa, poniżaną przez Kola, łamaną psychicznie przez Saru i tłuczoną przez mGeorgiou, to nie widzę w niej zupełnie materiału na przywódczynię, zwl. klingońską, a momenty okazjonalnej creepiness gdy torturuje, macha replikowanymi łbami czy śmieje się z odniesionej rany - wbrew pozorom - jeszcze pogarszają jej odbiór.

Drugi taki przypadek to Voq/Tyler. Na swój sposób lubię i jego samego, i jego romans z Michaśką, ale przez 90% czasu nie przekonuje ani jako Klingon, ani jako twardziel z siłowego pionu GF. Tylko w scenach pokazujących jego zagubienie i wewnętrzną dwoistość wypadał dobrze. No i wtedy gdy brał się do mordowania.

Najlepsi z nowych? Kaylon z Kelpianinem - jeden robi za kopię Daty, drugi w sumie nie ma wiele do zagrania, ale kunszt jaki wkładają Jackson z Jonesem w każdy gest generując tym samym przekonującą atmosferę Obcości zasluguje na pełne uznania odnotowanie.
Cesarzową (a raczej Yeoh za jej odegranie) też wypada pochwalić. Prowadzona jest b. niekonsekwentnie, ale potrafi budzić b. smakowitą grozę, i to kompletnie od niechcenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Xhvcjpadz0s
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
USS Phoenix forum / Star Trek / Która postać była największą pomyłką ST a która najlepiej wykreowaną ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!