USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nienawiść
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Gru 2007 22:38:25
Odpowiedz 
Dreamweb
Naprawdę widzę sporą analogię między polską szlachtą, która bez promili we krwi do wroga się nie zbliżała, a Klingonami

Tak naprawdę to polska szlachta za bardzo nie zbiżała się do wroga po wypiciu była raczej była mocna w gębie. Jako całość. Jedsnostkowo różnie się zdarząło.

Pragnąłbym przypomnieć, że idee szlacheckie od ok. XVI były ideami ziemiańskimi (czyli siedzieć na wsi i sie opieniczać, dmuchać kury i włościanki), a nie przelwanie krwi -de facto- w mordzie zawszeć byli (i są ) mocni.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 9 Gru 2007 22:50:41
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Pragnąłbym przypomnieć, że idee szlacheckie od ok. XVI były ideami ziemiańskimi (czyli siedzieć na wsi i sie opieniczać, dmuchać kury i włościanki), a nie przelwanie krwi -de facto- w mordzie zawszeć byli (i są ) mocni.

Ale wojen toczyli sporo...
Hazral
Użytkownik
#33 - Wysłana: 9 Gru 2007 22:52:50 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Tak naprawdę to polska szlachta za bardzo nie zbiżała się do wroga po wypiciu była raczej była mocna w gębie. Jako całość. Jedsnostkowo różnie się zdarząło.
Ta, z czołowym przykładem szlachcica XVI-XVII wieku są panowie Husarze. Zaraz przecież oni byli bardzo bitni i oddani rzeczpospolitej. Hmm. To może panowie Pancerni... zaraz oni też byli bitni.
Może szlachtę z magnaterią pomyliliście?

Ale wojen toczyli sporo...
Bo magnaci lubili szlachtę na wojny wysyłać, to i szlachta sie biła
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 9 Gru 2007 23:03:19
Odpowiedz 
Hazral

Bo magnaci lubili szlachtę na wojny wysyłać

Magnaci lubili tyż Kozaków na pal wbijać, chłopów uciskać, żyć nad stan...

Fajnie było być magnatem, choć to świnia i krwiopijca...
Hazral
Użytkownik
#35 - Wysłana: 9 Gru 2007 23:58:11 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Fajnie było być magnatem, choć to świnia i krwiopijca
Taa, mieć swoje małe państwo w państwie... prywatne armie dorównujące wielkością tej oficjalnej, Koronnej A na końcu praktycznie sprzedać kraj :/ Eee, to ja już wole szlachtę - wprawdzie w większości lubili popić (ale do obrazu w jakim przedstawiała ich komunistyczna wersja historii polski to im daleko), i bynajmniej święci nie byli. To przy magnaterii za baranki mogą uchodzić

Co "nienawidzę" w treku? Wtórności. Zwłaszcza Voy i ENT (o ile zaliczyć do treka). Oraz nastawieniem na komercje ostatnich filmów/seriali, oraz nie liczeniem się z uczuciami fanów. (Choć nienawiść to zbyt duże słowo.)
Bashir
Moderator
#36 - Wysłana: 10 Gru 2007 00:06:07
Odpowiedz 
ale i użyteczny i dobry magnat by się znalazł... taki np kniaź Jarema Wiśniowiecki... a w XVII wieku to raczej nie było tak że magnaci szlachtę wysyłali na wojnę tylko wojna sama przychodziła (zresztą dla ścisłości magnat to też szlachcic) ... a Kozacy to na pal chyba więcej wbijali niż nasi chociaż tej starej tradycji wyrzec się nie mogą np. Niemcy :]
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 10 Gru 2007 00:15:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hazral

Taa, mieć swoje małe państwo w państwie... prywatne armie dorównujące wielkością tej oficjalnej, Koronnej A na końcu praktycznie sprzedać kraj :/

Jak Bogusław Radziwiłł, kolejny idol mokego dzieciństwa. Same kanalie lubiłęm.

Zwłaszcza Voy i ENT (o ile zaliczyć do treka). Oraz nastawieniem na komercje ostatnich filmów/seriali, oraz nie liczeniem się z uczuciami fanów.

Miło, że tak mówiesz. Zwłąszcza "o ile zaliczyć do treka" mi isę podobało.

Bashir

ale i użyteczny i dobry magnat by się znalazł... taki np kniaź Jarema Wiśniowiecki...

Zdania historykó o nim są podzielone... Lecz większość z nich ma wygłasza tu opinię odwrotną do sienkiewiczowej... :]]
Madame Picard
Moderator
#38 - Wysłana: 10 Gru 2007 10:49:17 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Q
Jak nieładnie... Geniusza bić?
Ale nie za to, że jest geniuszem, tylko za to, że jest zarozumiały i wredny

Docenić, kurna, docenić...
Hm... Mogę sie postarać, jak Ty postarasz się docenić Neelixa - Talaxianina wielu talentów

Jeszcze co do tego pijaństwa - we francuskim jest idiom "sou comme le Polonais", czyli pijany jak Polak, co jest określeniem pozytywnym. Polacy w armii Napoleona mimo że pili ostro, to zawsze kiedy trzeba było, byli gotowi do walki i wykazywali się ogromną odwagą, co Cesarz skomentował: chciałbym, żeby wszyscy moi żołnierze byli tak pijani jak Polacy.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 10 Gru 2007 13:40:53
Odpowiedz 
Madame Picard

tylko za to, że jest zarozumiały i wredny

Nie zauważyłem u niego tych cech.

Hm... Mogę sie postarać, jak Ty postarasz się docenić Neelixa - Talaxianina wielu talentów

Gdybyż jeszcze Neelix miał jeden talent... Do skutecznego popełniania samobójstwa.
pj26
Użytkownik
#40 - Wysłana: 15 Gru 2007 19:43:46
Odpowiedz 
ktoś tu chyba nie lubi Neelixa mnie wzruszył odcinek w którym on zmarł a potem został uratowany i zdał sobie sprawę że nie widział swojej wersji nieba. Potem chciał popełnić samobójstwo teleportując się na zewnątrz statku. Polubiłem go wtedy.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#41 - Wysłana: 15 Gru 2007 19:47:22
Odpowiedz 
pj26
Polubiłem go wtedy.

hmmm może polubiłbym go wtedy, gdyby mu sie powiodło.
pj26
Użytkownik
#42 - Wysłana: 15 Gru 2007 19:53:36
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka przecież on był ok. Co prawda czasami potrafił wq.... ale miał w sobie tę dawkę optymizmu
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 15 Gru 2007 20:04:04
Odpowiedz 
pj26

ktoś tu chyba nie lubi Neelixa

Chyba sporo osób...

przecież on był ok. Co prawda czasami potrafił wq....

Gdybym go spotkał w realnym życiu zapewne byłbym jak najdalszy od eksterminacyjnych zamiarów, ale oglądając serial o nim życzyłem mu szybkiego zgonu...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#44 - Wysłana: 16 Gru 2007 07:07:31
Odpowiedz 
pj26

dawkę optymizmu

no wiesz nosnikiem sporej dawki optymizmu może być również heroina , czy morfina To było primo.

Secundo: ja nie widzę w nim żadnej dawki optymizmu tylko skondensowaną wielką ilość upierdliwości.
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 16 Gru 2007 08:33:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

ja nie widzę w nim żadnej dawki optymizmu tylko skondensowaną wielką ilość upierdliwości.

Z Neelixem jednak związany jest pewien optymizm - oglądając pierwszy raz dany odcinek człowiek optymistycznie zakłada, że może za chwilę Neelix zniknie z ekranu, a scenarzyści skupią się na innych postaciach.
Madame Picard
Moderator
#46 - Wysłana: 16 Gru 2007 12:47:49
Odpowiedz 
Gdybym go spotkał w realnym życiu zapewne byłbym jak najdalszy od eksterminacyjnych zamiarów
To jest w ogóle ciekawa sprawa, kogo ze ST chcielibyśmy spotkać w realnym życiu. Akurat Neelix byłby chyba równie wnerwiający co na ekranie. Najbardziej to chyba bym chciała spotkać Picarda i Guinan (no i Kirka, ale to z zupełnie innych powodów ).
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 16 Gru 2007 13:20:28
Odpowiedz 
Madame Picard

To jest w ogóle ciekawa sprawa, kogo ze ST chcielibyśmy spotkać w realnym życiu.

Picarda. Datę (w końcu to ciekawe poznać sztuczna istotę rozumną). Q (miałbym kilka propozycji - np. chciałbym stać się częścią Continuum). Spocka. Bonesa. Niektóre z Trekowych ślicznotek.
Domko
Użytkownik
#48 - Wysłana: 16 Gru 2007 13:49:04 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Trekowe ślicznotki mogą być. Reszta nie musi.

(i do nich zaliczam też Troi, która nie jest paskudna, jak to padło w innym temacie )
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 16 Gru 2007 13:51:04
Odpowiedz 
Domko

Zakładasz, że damy i tak Ci o wszystkich cudach Kosmosu opowiedzą?
Madame Picard
Moderator
#50 - Wysłana: 16 Gru 2007 14:03:22
Odpowiedz 
Zakładasz, że damy i tak Ci o wszystkich cudach Kosmosu opowiedzą?
Raczej, że je pokażą...
Domko
Użytkownik
#51 - Wysłana: 16 Gru 2007 14:31:48
Odpowiedz 
Raczej, że je pokażą...

Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 16 Gru 2007 14:44:30
Odpowiedz 
Madame Picard

Raczej, że je pokażą...

Takie cuda to ja na pamięć znam, mi o Nieznane chodziło.
pj26
Użytkownik
#53 - Wysłana: 16 Gru 2007 16:07:55 - Edytowany przez: pj26
Odpowiedz 
To jest w ogóle ciekawa sprawa, kogo ze ST chcielibyśmy spotkać w realnym życiu

To pytanie jest wart nowego tematu!
Na początku przychodzi mi na myśl Picard ale czy na pewno?
Jest to w końcu człowiek pewny siebie który już do czegoś doszedł i każdą rozmowę mógł by zbyć kilkoma frazesami a potem sobie pójść kto więc inny? Worf? Riker? może Data? o tak Datę chyba by się dało przekonać do dłuższej polemiki. z chęcią bym też pogadał z doradcą Deanna Troi.
Kazon Nistrim
Użytkownik
#54 - Wysłana: 16 Gru 2007 16:17:08 - Edytowany przez: Kazon Nistrim
Odpowiedz 
czy ja wiem kucharz, ambasador, ochrona, przewodnik i najwazniejsze oficer do spr. morale

Jeszcze handlarz, pilot, niania, kosmetyczka ("Warhead"), konsultant ds. napędu warp ("Threshold") a nawet główny oficer medyczny ("Course: Oblivion").

Zmarnowana okazja na fajne pytanie do quizu - wymień wszystkie funkcje Neelixa na Voyagerze...

no i jeszcze pokładowy błazen
nawet się ubierał jak klaun, co odcinek inne wdzianko
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 16 Gru 2007 17:00:42
Odpowiedz 
pj26

Jest to w końcu człowiek pewny siebie który już do czegoś doszedł i każdą rozmowę mógł by zbyć kilkoma frazesami a potem sobie pójść

Znając Picarda i jego humanizm - nie sądzę...

Data? o tak Datę chyba by się dało przekonać do dłuższej polemiki

z chęcią bym też pogadał z doradcą Deanna Troi.

Nie dziwne...

Kazon Nistrim

no i jeszcze pokładowy błazen
nawet się ubierał jak klaun, co odcinek inne wdzianko

Ale był to klaun, który nie śmieszył, a złościł... Taki komik a'rebours...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#56 - Wysłana: 16 Gru 2007 18:02:08
Odpowiedz 
Domko

popieram
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 16 Gru 2007 18:23:14
Odpowiedz 
Jeszcze a'propos postaci, które chciałbym poznać:
Madame Picard
Moderator
#58 - Wysłana: 16 Gru 2007 19:45:32
Odpowiedz 
Na początku przychodzi mi na myśl Picard ale czy na pewno?
Jest to w końcu człowiek pewny siebie który już do czegoś doszedł i każdą rozmowę mógł by zbyć kilkoma frazesami a potem sobie pójść

Toteż nie trzeba z nim od razu wchodzić w polemikę (co zresztą byłoby zamiarem samobójczym), ale o posłuchanie, co człowiek ciekawego ma do powiedzenia. Ja bardzo lubię słuchać mądrych ludzi. W ogóle w rozmowie rzadko się odzywam. Picard byłby więc dla mnie idealnym rozmówcą.
Zapomniałam jeszcze o Spocku i McCoyu, ale załóżmy, że poznałabym ich przy okazji Kirka .

Q - może warto założyć nowy topic (które postacize świata ST chciałbyś spotkać IRL) i przenieść te posty do niego?
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 16 Gru 2007 21:18:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard

Ja bardzo lubię słuchać mądrych ludzi. W ogóle w rozmowie rzadko się odzywam

Ja też lubię słuchać mądrych ludzi, ale nad gadulstwem trudno mi zapanować...

może warto założyć nowy topic (które postacize świata ST chciałbyś spotkać IRL) i przenieść te posty do niego?

Przenieść się nie da... (A założyć topic możesz sama.)
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 29 Maj 2020 01:16:19
Odpowiedz 
twi:
kucharz, ambasador, ochrona, przewodnik i najwazniejsze oficer do spr. morale

Dreamweb:
Jeszcze handlarz, pilot, niania, kosmetyczka ("Warhead"), konsultant ds. napędu warp ("Threshold") a nawet główny oficer medyczny ("Course: Oblivion")

Kpiliśmy sobie z niego, a jednak, gdy pełniąc drugą z wymienionych - najzaszczytniejszą - funkcję schodzi z pokładu Voyagera:
https://www.youtube.com/watch?v=7r5a4kxB4Us
...odczuwa się niejakie wzruszenie, i nagle pamięta mu wszystkie wcześniejsze zasługi. W końcu czy Tuvok przebierałby nogami dla uczczenia byle kogo?
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nienawiść

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!