USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Nienawiść
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
pj26
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Gru 2007 19:30:46
Odpowiedz 
Mimo iż to nie zgodne z wszelkimi prawami federacji czasami nas dopada. Mnie ostatnio dopadła przy oglądaniu TNG odcinek 2.17 - Samaritan Snare. Rany jak ja chciałem by wreszcie się wszystko wyjaśniło, by wreszcie jakiś okręt zawlókł wiązką trakcyjną ten statek pacledów do najbliższej bazy Klingońskiej i oddał jego załogę pod tamtejszy sąd. Podobne uczucie mnie spotkało w odcinku 3.22 "The Most Toys" rany jak ja pragnąłem by Data udusił Fajo
Jakie jeszcze odcinki ST wywołują w was podobne reakcje?
kilka słów o Ciemnej stronie mocy...
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 8 Gru 2007 19:54:53
Odpowiedz 
Jakie jeszcze odcinki ST wywołują w was podobne reakcje?

Wszystkie z Archerem. A tak poważnie, to moja wolkańska natura nie pozwala mi na denerwowanie się w czasie treka. Romulanin wyłazi ze mnie tylko gdy widzę, że na parkingu jedno np. Tico (albo inny mały samochód) zajmuje tyle miejsca, co dwa pickupy.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Gru 2007 00:33:34
Odpowiedz 
Zawsze mam problemy z tytulami, ale mnie wyprowadzil z rownowagi odcinek, w ktorym probowano "unieszkodliwic" Rise. Jacys "obroncy moralnosci", eh, niestety, jakze sie to z nasza ojczyzna kojarzy... Na szczescie Worf pod koniec odcinka przejrzal na oczy i wyprobowal umiejetnosci lotnicze przywodcy bojownikow. Alez ja sie wtedy cieszylem.

No i Kai Winn, jakby zywcem wyjeta ze wspolczesnego kosciola. Ilez to razy mi cisnienie podniosla.
FioletowyDinotrek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Gru 2007 04:13:17
Odpowiedz 
Wedlug startrekowego rozumowania,
Polacy wśród obywateli obcych krajów są jak Klingoni ,
kradną, zabijają nawet za otwarzać mp3 itp.
Ciekawe, jak bedzie za 100lat, moze Polacy będą identycznie wyglądac jak Klingoni, bo charakterem juz ich przypominają.
Inni obywatete państw, są jakos bardziej przyjaźnie nastawieni niz polacy. Polak do polaka w takiej irlandi potrafi być wredny. A irlandczyk do polaka w jego kraju jest bardzo miły i cierpliwosc ma po volkanach.

Ale nawiązując do tematu... bardzo wkurzała mnie Seska w serialu Startrek Voyager. I to delikatnie powiedziane, bo chętnie bym powiedział, wkurw... Jakbym był jeden z załogantów tego statku, to chętnie jej bym przywalił bezwzględu czy jest babką czy nie.
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Gru 2007 10:43:27 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
No i Kai Winn, jakby zywcem wyjeta ze wspolczesnego kosciola.

O tak, taka stara dewota, taka co to "tylko jej jest racja i to święta racja". Pod płaszczykiem dobroczynności i "duchowej opieki" załatwiająca ciemne interesy. Jakże denerwująca to była postać, i jak bardzo przypomina mi niejednego rodzimego polityka
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:08:46
Odpowiedz 
pj26

1. Neelix, Neelix, Neelix (czy wspomniałem już o Neelixie?)
2. Archer
3. Wszelkie kłótnie Sisko z bajorańskimi fanatykami

Alew najbardziej wkurzyło mnie, że mogli rzucic Dominium na kolana, a zdecydowali isę na dalsze toczenie wyniszczajacej wojny..

Nasty Rudolf

No i Kai Winn,

Fakt.

FioletowyDinotrek

Polacy wśród obywateli obcych krajów są jak Klingoni

Do tego bywają baardzo bajorańscy...

Ale nawiązując do tematu... bardzo wkurzała mnie Seska w serialu Startrek Voyager.

Racja, zwłaszcza kiedy bawiła isę Chakotay'em...

Dreamweb

O tak, taka stara dewota, taka co to "tylko jej jest racja i to święta racja". Pod płaszczykiem dobroczynności i "duchowej opieki" załatwiająca ciemne interesy. Jakże denerwująca to była postać, i jak bardzo przypomina mi niejednego rodzimego polityka

I dodajmy jeszcze: jak grożna....
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:15:08
Odpowiedz 
FioletowyDinotrek

Polacy wśród obywateli obcych krajów są jak Klingoni

Zebysmy byli tak honorowi jak oni i tak dobrze znali sie na sztuce wojennej jak oni to na pewno RP- niezalenie, ktorej z kolej - wyszlo by to na zdrowie. Szczegolnie tyczy sie to sprayw honoru. A tak metalnosc Kalego zdaje sie byc czescia naszego narodowego charakteru.
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:19:59
Odpowiedz 
Ale pijemy tyle co Klingoni

Naprawdę widzę sporą analogię między polską szlachtą, która bez promili we krwi do wroga się nie zbliżała, a Klingonami
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:37:36
Odpowiedz 
Picard

Zebysmy byli tak honorowi jak oni

Z tym klingońskim honorem to różnie bywało... (Z resztą i z honorem przeginać nie należ vide "Hernani" Victora Hugo.)

tak dobrze znali sie na sztuce wojennej jak oni

W końcu całe wieki mówiono o Polakach, że jedyne co umieją to walczyć...

Dreamweb

Naprawdę widzę sporą analogię między polską szlachtą, która bez promili we krwi do wroga się nie zbliżała, a Klingonami

Jak w epoce "Panów Pasków" to zgoda... Byliśmy prawie identyczni... A teraz jesteśmy częścia Federacji... tfu... Unii. (Co Picardowi daje pod rozwagę.)
Dreamweb
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:20:21
Odpowiedz 
Oczywiście mówię o dawnych czasach. Wniosek z tego że ewolucyjnie jesteśmy dalej od Klingonów, skoro ich etap mamy już za sobą
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:37:45
Odpowiedz 
Dreamweb

Wniosek z tego że ewolucyjnie jesteśmy dalej od Klingonów, skoro ich etap mamy już za sobą

A soko tak, to wniosek stąd,że i dla Klingonów istnieje szansa.
Black Templar
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Gru 2007 14:08:51
Odpowiedz 
zwykle w treku denerwują mnie idiotyczne, całkowicie zbędne postacie jak np. neelix lub buraki np. dotyczące skalowania jednostek jak np. cała paleta rozmiarów defianta w DS9 [swoją drogą to samo istnienie statku tych rozmiarów, który jednocześnie ma super uzbrojenie, osłony i pancerz a jak myśliwiec to burak niesamowity]. jedną z rzeczy, która mnie ,,niezbyt zadowoliła'' było też masakryczne pójście na łatwizne w finałowej bitwie o cardassie, powklejali fragmenty z odbicia ds9 i 1ej bitwy o chintoka. innym przypadkiem był też nemesis-gigant jeśli chodzi o bzdurę goniacą bzdurę
P.S.
a z innej beczki to mówienie o mrocznej stronie mocy na trekowym forum...ech, herezja to mało powiedziane
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Gru 2007 14:12:28
Odpowiedz 
a z innej beczki to mówienie o mrocznej stronie mocy na trekowym forum...ech, herezja to mało powiedziane

Lepiej powiedzieć "o mirrorowej stronie".
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 9 Gru 2007 14:32:54
Odpowiedz 
Black Templar

zwykle w treku denerwują mnie idiotyczne, całkowicie zbędne postacie jak np. neelix

Co do tego pełna zgoda.

buraki np. dotyczące skalowania jednostek jak np. cała paleta rozmiarów defianta w DS9

Znów zgoda.

mówienie o mrocznej stronie mocy na trekowym forum...ech, herezja to mało powiedziane

"Heretyk Mocy" się kojarzy.

Domko

Lepiej powiedzieć "o mirrorowej stronie".

Fakt. Bardziej trekowo brzmi.
twi
Użytkownik
#15 - Wysłana: 9 Gru 2007 17:44:25
Odpowiedz 
Black Templar
zwykle w treku denerwują mnie idiotyczne, całkowicie zbędne postacie jak np. neelix

czy ja wiem kucharz, ambasador, ochrona, przewodnik i najwazniejsze oficer do spr. morale
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 9 Gru 2007 19:03:33
Odpowiedz 
twi

czy ja wiem kucharz, ambasador, ochrona, przewodnik i najwazniejsze oficer do spr. morale

Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego....
twi
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Gru 2007 19:06:01
Odpowiedz 
Q__
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego....
tyz prawda
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 9 Gru 2007 19:17:51
Odpowiedz 
twi

tyz prawda

I o to chodzi, i o to chodzi...
twi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:11:17
Odpowiedz 
Q__
I o to chodzi, i o to chodzi...

aczkolwiek po paru sezonach mozna sie przyzwyczaic
Hazral
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:22:18
Odpowiedz 
A ja nienawidzę ludzi mówiących SF?- to przecież dla dzieci. A tak naprawdę nie mając absolutnie pojęcia o przedmiocie wypowiedzi
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:33:13
Odpowiedz 
twi

aczkolwiek po paru sezonach mozna sie przyzwyczaic

Żeś sie zaadaptował jak drona...

Hazral

A ja nienawidzę ludzi mówiących SF?- to przecież dla dzieci. A tak naprawdę nie mając absolutnie pojęcia o przedmiocie wypowiedzi

Zgoda. Tylko nienawiść to chyba za mocne słowo. Raczej wkurzenie...
twi
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:38:32
Odpowiedz 
Q__
Żeś sie zaadaptował jak drona...

wkoncu niechec jest nieistotna : P
Madame Picard
Moderator
#23 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:43:42
Odpowiedz 
We mnie (i chyba nie tylko we mnie ) mordercze instynkty budził Wesley. Taki prymusek, "Ananiasz - najlepszy uczeń w klasie i pupilek nasze pani". A już całkiem skreślony został, jak nabijał się z Barclaya (która to postać jest wyjątkowo mi bliska). Ktoś powinien zaczaić się na niego za rogiem i zrobić mu kocówę .
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 9 Gru 2007 20:52:39
Odpowiedz 
twi

wkoncu niechec jest nieistotna : P

Madame Picard

We mnie (i chyba nie tylko we mnie ) mordercze instynkty budził Wesley. Taki prymusek, "Ananiasz - najlepszy uczeń w klasie i pupilek nasze pani".

Mi się to w nim podobało...

Ktoś powinien zaczaić się na niego za rogiem i zrobić mu kocówę .

Jak nieładnie... Geniusza bić?
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 9 Gru 2007 21:06:55
Odpowiedz 

Jeszcze handlarz, pilot, niania, kosmetyczka ("Warhead"), konsultant ds. napędu warp ("Threshold") a nawet główny oficer medyczny ("Course: Oblivion").

Zmarnowana okazja na fajne pytanie do quizu - wymień wszystkie funkcje Neelixa na Voyagerze...
twi
Użytkownik
#26 - Wysłana: 9 Gru 2007 21:07:12
Odpowiedz 
Q__
Jak nieładnie... Geniusza bić?

to co zasymilowac?
twi
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Gru 2007 21:09:50 - Edytowany przez: twi
Odpowiedz 
Dreamweb
przypomnialo mi sie jeszcze
spec od wind orbitalnych i promieniowania theta

ups dopiero zauwazylem post pod postem :<
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 9 Gru 2007 21:38:44
Odpowiedz 
Dreamweb

Jeszcze handlarz, pilot, niania, kosmetyczka ("Warhead"), konsultant ds. napędu warp ("Threshold") a nawet główny oficer medyczny ("Course: Oblivion").

Tym bardziej do niczego...

twi

to co zasymilowac?

Docenić, kurna, docenić...

twi

spec od wind orbitalnych i promieniowania theta

No to jeszcze, jeszcze bardziej do niczego,,,
twi
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Gru 2007 22:10:14
Odpowiedz 
Q__
twi
to co zasymilowac?
Docenić, kurna, docenić...

a to nie na jedno wyjdzie?
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 9 Gru 2007 22:12:44
Odpowiedz 
twi

a to nie na jedno wyjdzie?

Jak jesteś Borg...
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Nienawiść

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!