USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / sceny / sekwencje naj...
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Madame Picard
Moderator
#1 - Wysłana: 7 Gru 2007 20:08:58
Odpowiedz 
Chciałam się Was zapytać, które sceny (lub całe sekwencje) w treku są Waszym zdaniem najbardziej...
...wzruszające
...trzymające w napięciu
...zabawne
...erotyczne
...widowiskowe
...prowokujące do refleksji.
Możecie dodawać tu kolejne kategorie, ale chodzi mi o wskazanie cech pozytywnych: scen, które są pod jakimś względem najlepsze, najciekawsze, najbardziej dopracowane. Nie ukrywam, że mam w tym swój cel: chcę sobie przypomnieć niektóre odcinki czy ich fragmenty i chodzi mi o wytypowanie, co warto.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 7 Gru 2007 21:53:48
Odpowiedz 
Madame Picard

...wzruszające

Śmierć Spocka w ST II,

...erotyczne

Data z Tashą.

...widowiskowe

Powolna ekspozycja Enterprise'a w TMP.
Bashir
Moderator
#3 - Wysłana: 7 Gru 2007 22:22:32
Odpowiedz 
Madame Picard
sam chciałem założyć od jakiegoś czasu podobny temat... ale nazwać go bardziej ogólnie - najbardziej zapadające w pamięć sceny z treka
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 7 Gru 2007 22:49:22
Odpowiedz 
Bashir

sam chciałem założyć od jakiegoś czasu podobny temat... ale nazwać go bardziej ogólnie - najbardziej zapadające w pamięć sceny z treka

Jeśłi maja być zapadające w pamieć to ja bym wymienił te dwie z filmów + sceny gdzie w pierwszym odcinku TNG podziwiamy Enterprise'a-D.
twi
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Gru 2007 19:29:45
Odpowiedz 
...wzruszające
tutaj popieram Q__
Śmierć Spocka w ST II
...trzymające w napięciu
ds9-Pale in moonlight
...zabawne
Data i Pan tricoder
...erotyczne
glos dr.Crusher w odcinku z "napalonym duchem w rodzinie Howardow "
...widowiskowe
ds9-Way of warrior
wyklad Tashy o narkotykach

choc mozna by spokojnie po pare scen wymienic do kazdego pkt.
Slovaak
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Gru 2007 21:18:10
Odpowiedz 
...wzruszające
MacCoy na Enterprise-D

...trzymające w napięciu
Czy T'Pol przeleci Tripa?

...zabawne
kurcze nie pamiętam

...erotyczne
T'Pol wreszcie przeleciała Tripa

...widowiskowe
Bitwa w układzie Chin'Toka?

Nie pamietam
The_D
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Gru 2007 21:28:59
Odpowiedz 
...zabawne
kurcze nie pamiętam

O zabawnych momentach jest już cały osobny temat. Mnie zawsze rozbrajały relacje Picard - Lwaxana.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 9 Gru 2007 10:52:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Slovaak

...trzymające w napięciu
Czy T'Pol przeleci Tripa?

..zabawne
kurcze nie pamiętam

A tyle scen z udziałem Daty? A tyle scen z TOSu, które teraz mamy okazję oglądać?

Choćby finał "Charliego X" rzucający nowe światło na tę postać i - słabemu w sumie - odcinkowi dodający sporo głębi...

Nie pamietam

A tyle jest tego w TNG i w DS9... Także i w TOSie...

The_D

Mnie zawsze rozbrajały relacje Picard - Lwaxana.

A mnie ona wkurzała. Prawie jak Neelix...
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:22:43 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Q__

Szczerze mówiąc to od dawna drażnią mnie niektóre buraki w Star Treku, szczególnie jak widzę bitwy w DS9 dlatego Treka oglądam bo akurat leci, nic specjalnego. Poza tym TNG mogę oglądać tylko w soboty i do tego przez godzinkę lub dwie bo na wsi jest wiele do roboty. A TOS cóż... wole posiedzieć przy kompie. Trekerstwo u mnie umiera. Wiem że nad czymś się zastanawiałem wiele razy po obejrzeniu, z czegoś się śmiałem ale to było dawno i nie pamiętam już szczegółów.

EDYCJA
Bardzo bym chciał oglądać Treka jak kiedyś bo było cudownie ale to już nie to samo.
Dreamweb
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:33:16
Odpowiedz 
Bardzo bym chciał oglądać Treka jak kiedyś bo było cudownie ale to już nie to samo.

Człowiek jak młodszy to wszystko chłonie inaczej, bardziej "całym sobą", filmy także... Też tak miałem, cóż, teraz oglądam wszystko bardziej na chłodno, ale wciąż potrafię zachwycić się dobrą historią, choć może inaczej ten zachwyt odczuwam
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:40:27
Odpowiedz 
Slovaak

Szczerze mówiąc to od dawna drażnią mnie niektóre buraki w Star Treku, szczególnie jak widzę bitwy w DS9

Zawsze mówiłem, że Treka należy oglądać nie dla bitew...

A TOS cóż... wole posiedzieć przy kompie.

A próbowałeś? Tak z pobudek poznawczych?

Dreamweb

Człowiek jak młodszy to wszystko chłonie inaczej, bardziej "całym sobą", filmy także... Też tak miałem, cóż, teraz oglądam wszystko bardziej na chłodno, ale wciąż potrafię zachwycić się dobrą historią, choć może inaczej ten zachwyt odczuwam

Racja. Tak to jest. Choć czasem jeszcze odczuwam po dawnemu ten "cielęcy zachwyt". Ostatnio jak oglądałem TMP kilka lat temu.
Dreamweb
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:44:06 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
U mnie na pewno było tak z "ST First Contact" obejrzanym po raz pierwszy, jakieś 5 lat temu... Później może też się takie wypadki zdarzały, ale musiałbym głębiej pogrzebać w engramach pamięci
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:47:00
Odpowiedz 
Dreamweb

U mnie na pewno było tak z "ST First Contact" obejrzanym po raz pierwszy, jakieś 5 lat temu...

FC? Ten popcorn? (Choć od strony technicznej te scenki w Kosmosie i na statku Borg faktycznie spore wrażenie robiły.)
Dreamweb
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:48:49
Odpowiedz 
Widocznie akurat wówczas byłem takiego popcornu spragniony
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:50:10
Odpowiedz 
Dreamweb

Widocznie akurat wówczas byłem takiego popcornu spragniony

Z drugiej strony ten popcorn zawierał drugą realistyczną scenę w Kosmosie w całej historii ST. I o tym nie zapomnę...
Dreamweb
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:51:19
Odpowiedz 
...erotyczne

Data z Tashą.

Antyerotyczne:

Data z Borg Queen
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 9 Gru 2007 11:58:01
Odpowiedz 
Dreamweb

...erotyczne
Data z Tashą.

Owszem. Też to wymieniłem. Numer dwa to dla mnie Uhura wdzięcząca się do Spocka ("Charlie X"). Jest to erotyzm czysto platoniczny i pół-żartobliwy, ale bardzo mi się to podobało.
Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:03:23
Odpowiedz 
Owszem. Też to wymieniłem.
Wiem, bo Cię cytowałem. Chodziło mi o zestawienie sceny erotycznej z antyerotyczną...

Co do zabawnych to mnie strasznie rozśmieszył cały fragment odcinka "Deja Q" od końca czołówki aż do odprowadzenia pozbawionego mocy Q przez Worfa do aresztu. Dialogowe mistrzostwo świata...
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:06:22
Odpowiedz 
Dreamweb

Wiem, bo Cię cytowałem. Chodziło mi o zestawienie sceny erotycznej z antyerotyczną...

Ciekawe dla ilu jeszcze Trrekerów ta scena jest najbardziej erotyczna?
Slovaak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:09:10
Odpowiedz 
Q__

A próbowałeś? Tak z pobudek poznawczych?

Tak. Odcinek z Romulanami był ciekawy ale poza nim wolałem oglądać Big Brothera czy Discovery.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:17:15
Odpowiedz 
Slovaak

ale poza nim wolałem oglądać Big Brothera czy Discovery.

Big Brother lepszy od ST? I zestawiony w jednym zdaniu z Discovery?
Dreamweb
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:18:33
Odpowiedz 
I zestawiony w jednym zdaniu z Discovery?

I tu i tu coś odkrywają
Domko
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:27:48
Odpowiedz 
Ekhem... Choćby nie wiem co w życiu bym Big Brothera nie włączył. TV to teraz dno totalne, więc albo TOS-a oglądam albo nic.
Tzn. gdy leci TOS to nieraz go oglądam, a nieraz korzystam wtedy z komputera. Zwykle wynika to z tego, że znam te odcinki, bo niedawno je oglądałem (choć to mi nie przeszkadza przy TNG, które potrafię oglądnąć parę razy).
Dreamweb
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:33:43
Odpowiedz 
Ja obecnie w TV oglądam tylko programy informacyjne, żeby wiedzieć co nowego politycy nawywijali. Do tego czasem publicystyczne w stylu "Szkła kontaktowego" (które jednak zaczęło mnie już nudzić - bo w kółko to samo), no i czasem TOS (ale niekoniecznie, z tych samych powodów co Domko, choć z pominięciem słowa "niedawno" ), czasem jakiś teleturniej ale nie z gatunku debilnych tylko takich gdzie naprawdę trzeba coś wiedzieć, raz na pół roku jakiś film. Tyle.
Bashir
Moderator
#25 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:37:02
Odpowiedz 
a ja oglądam ostatnio trochę serial na 2. o jakiś lekarzach którym trafiają się same najdziwniejsze przypadki... ostatnio leczyli dziecka który jak się okazalo pod koniec odcinka miał wąglika i trąd :]
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:45:10
Odpowiedz 
Dreamweb

I tu i tu coś odkrywają

Tylko, że wolę te odkrycia z Discovery, niż te z Big Brothera....

Domko

Choćby nie wiem co w życiu bym Big Brothera nie włączył.

Ja kiedyś oglądałem, z pobudek poznawczych. I stwierdziłem, że oglądając toto dłużej można łatwo popaść w mizantropię... Uczestnicy przedstawiają się tam w najgorszym świetle (albo takich organizatorzy wybrali).

To smutniejsze niż małpy w Zoo.

Dreamweb

no i czasem TOS (ale niekoniecznie, z tych samych powodów co Domko, choć z pominięciem słowa "niedawno"

Ja tam do Treka zawsze chętnie wracam...

czasem jakiś teleturniej ale nie z gatunku debilnych tylko takich gdzie naprawdę trzeba coś wiedzieć,

Te są godne uwagi.

Bashir

a ja oglądam ostatnio trochę serial na 2. o jakiś lekarzach którym trafiają się same najdziwniejsze przypadki... ostatnio leczyli dziecka który jak się okazalo pod koniec odcinka miał wąglika i trąd

To jest ten "Dr House" co go Seybr zachwalał.
The_D
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Gru 2007 13:10:42
Odpowiedz 
Big Brothera nie oglądam więc nie porównam, ale ostatnio podłączyłem sobie kablówkę i co nie zajrzę na Discovery to widzę pojedynki robotów, zawody w robieniu czegoś ze złomu na czas, sprawdzanie czy człowiek może przeżyć skok z 4 piętra zatrzymując się po drodze na kilku baldachimach itp. Od czasu do czasu można sobie pooglądać takie zabawy, ale osobiście wolałbym trochę inne proporcje i móc posłuchać co tam piszczy w odkryciach, aktualnych badaniach itp.

Z drugiej strony przypominam sobie, że 2 lata temu w kółko puszczali materiały o zjawiskach paranormalnych.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 9 Gru 2007 13:32:54
Odpowiedz 
The_D

ale ostatnio podłączyłem sobie kablówkę i co nie zajrzę na Discovery to widzę pojedynki robotów, zawody w robieniu czegoś ze złomu na czas, sprawdzanie czy człowiek może przeżyć skok z 4 piętra zatrzymując się po drodze na kilku baldachimach itp. Od czasu do czasu można sobie pooglądać takie zabawy, ale osobiście wolałbym trochę inne proporcje i móc posłuchać co tam piszczy w odkryciach, aktualnych badaniach itp.
Z drugiej strony przypominam sobie, że 2 lata temu w kółko puszczali materiały o zjawiskach paranormalnych.

To prawda, że Discovery też na psy schodzi...
Slovaak
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Gru 2007 13:33:42
Odpowiedz 
E tam, jak ja oglądam to najczęsciej są programy o wojnie no aż do znudzenia o El-Alamein, o Cean czy kampanii we Włoszech...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 9 Gru 2007 13:34:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Slovaak

E tam, jak ja oglądam to najczęsciej są programy o wojnie no aż do znudzenia o El-Alamein, o Cean czy kampanii we Włoszech...

Bo militarysta jesteś.

BTW: "Kawalerię Kosmosu" i "Władców marionetek" wznowili.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / sceny / sekwencje naj...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!