USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / TOS vs. TNG
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#151 - Wysłana: 25 Sier 2009 12:36:25
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
O tym samym było zresztą w filmach, tylko nieco mądrzej

Tak. W TMP gdzie marginalizował Deckera, bo chciał się znów poczuć młody i ważny. W ST II, gdzie w końcu przyjął swoje starzenie do wiadomości. I w kolejnych filmach (III-V) gdzie - uznawszy widać, że nie ma juz nic do stracenia - znów robił z siebie "wiecznego chłopca". Ale taki już ambiwalentny urok tej postaci.
Madame Picard
Moderator
#152 - Wysłana: 25 Sier 2009 13:00:19
Odpowiedz 
kanna:
No, chyba że znów załozy te legginsy czaerwone...

Obawiam się, że już nie .

Q__

Dodajmy jeszcze, jak na początku GEN tak się rwał do rządzenia, że legalny kapitan rozsądnie stwierdził, że lepiej będzie oddać mu władzę niż się z nim użerać .
Q__
Moderator
#153 - Wysłana: 25 Sier 2009 13:36:34
Odpowiedz 
Madame Picard

Z tym, że pamiętajmy, że Kirk nie miał w sobie absolutnie nic z chuligana, zawsze grzecznitki był, i zawsze słusznie robił, i rację miał. I dopiero Abrams go popsuł .
Madame Picard
Moderator
#154 - Wysłana: 25 Sier 2009 13:52:41
Odpowiedz 
Q__

Stąpasz po grząskim gruncie .
Q__
Moderator
#155 - Wysłana: 27 Sier 2009 23:56:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard

Stąpne krok dalej... Oglądałem dziś (w Warszawie, skaracajac sobie czas oczekiwań na wyniki badań kota) "A Piece of the Action". Nie, stanowczo Kirk nie miał w sobie nic łobuzerskiego, nic a nic nie prał tych gangsterów po gębach i zupełnie się przy tym nie uśmiechał. I za łagodny był, by zrozumieć ich bandycką mentalność .

Grzeczny chłopiec Kirk
Picard
Użytkownik
#156 - Wysłana: 27 Wrz 2009 17:39:14 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
zoltar12
Użytkownik
#157 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:05:18
Odpowiedz 
Ja zdsecydowanie wolę TOS. Nie przeszkadzają mi kiczowate efekty specjalne. A wręcz przeciwnie. Powodują to,że film nabiera specyficznego klimatu, którego wg. mnie brak TNG oraz to, że znacznie większą wagę przywiązuję do fabuły.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#158 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:16:08
Odpowiedz 
Niczym na Wikipedii komitet powitalny w składzie galaktyczny kurczak wita Cię.

No cóż, kwestia wyboru. Przynajmniej zasilisz szeregi zwolenników klasyki. Z ciekawości: ostatni film już widziałeś? To nie do końca podchodzi pod TOS, ale zawsze coś
aanirauta
Użytkownik
#159 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:17:44
Odpowiedz 
A ja nie umiem wybrać. Niby jedno i drugie Star Trek, ale ja nawet nie umiem znaleźć płaszczyzn do porównania. I TOSa i TNG uwielbiam, obydwa mają masę mocnych stron
Leila
Użytkownik
#160 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:20:11
Odpowiedz 
TOS, oczywiście... I nie tylko ze względu na Spocka.
aanirauta
Użytkownik
#161 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:24:08
Odpowiedz 
Leila
Jakkolwiek Spock jest dobrym argumentem
Leila
Użytkownik
#162 - Wysłana: 26 Paź 2009 21:24:46 - Edytowany przez: Leila
Odpowiedz 
aanirauta
Ha ! Spock jako pierwszy przyciągnął moją uwagę... Życie jest naprawdę brutalne.
Toreth
Użytkownik
#163 - Wysłana: 27 Paź 2009 00:48:01
Odpowiedz 
Dyskusja na temat wyższości jabłek nad gruszkami?

Ja tam lubię i mogę oglądać na okrągło oba. Jeden uważam za najlepszy (TOS), a drugi lubię najbardziej ze wszystkich seriali (TNG).
Bashir
Moderator
#164 - Wysłana: 27 Paź 2009 15:22:12
Odpowiedz 
zoltar12

Witam na pokładzie

Ja też mam pytanie z ciekawości: jak się z TOSem zetknąłeś? Ostatnio trochę więcej do nas napływa miłośników właśnie oryginalnych serii.
Archarachne
Użytkownik
#165 - Wysłana: 27 Paź 2009 19:50:01
Odpowiedz 
Czyżby wszechmocny PULS?
Leila
Użytkownik
#166 - Wysłana: 29 Paź 2009 15:54:34
Odpowiedz 
Archarachne
Puls łączy ludzi... I nie tylko.
Qubiczny
Użytkownik
#167 - Wysłana: 30 Paź 2009 22:57:49 - Edytowany przez: Qubiczny
Odpowiedz 
Wiecie - moim zdaniem takie dyskusje przede wszystkim psują ludziom odbiór filmów i seriali. Dochodzę do wniosku, że o tym nie warto dyskutować. Po prostu najlepiej obejrzeć bez żadnych założeń - w dodatku najlepiej w idealnej kolejności.

Dopiero po obejrzeniu całego Treka, dyskusja ma sens. Tylko nigdy nie wiemy, czy danego wątku nie czyta osoba, która danej serii nie oglądała.

No i właśnie - czy ktoś kto np. najpierw oglądał VOY'a, albo naczytał się dyskusji uwzględniających VOY'a, doceni tajemniczość i specyficzny sens Borga z TNG, który w dalszych seriach zostaje zniszczony? Wątpię (nie rozumuje od odpowiedniej strony; bierze bzdurne 'ponad' za równie prawdziwe, co zastanawiające sensy z TNG, a i tych nie ustawił w odpowiedniej kolejności). Podobnie ktokolwiek, kto zna już sens Borga z całego TNG dopiero tę serię zaczynając. Siadając do TNG nie powinno się nic wiedzieć o Borgu. Nie powinno się wiedzieć o... Borgu. Bogu dzięki - ja tak TNG obejrzałem Żałuję, że TOS-a oglądałem w dalszej kolejności.

Idealna strona Trekowa powinna ratować ludzi przed nimi samymi i w takich wątkach najpierw wyświetlać ostrzeżenie, że jeśli nie oglądałeś, to zepsujesz sobie serial.
Q__
Moderator
#168 - Wysłana: 30 Paź 2009 23:16:02
Odpowiedz 
Qubiczny

Qubiczny:
Dopiero po obejrzeniu całego Treka, dyskusja ma sens.

Eee. Wystarczy obejrzeć TOS, TMP, TNG + ew. parę innych filmów z załogą Kirka i ze dwa-cztery pierwsze sezony DS9. Po co psuć sobie odbiór resztą?

(To się nazywa megaspoiler .)
Archarachne
Użytkownik
#169 - Wysłana: 31 Paź 2009 12:10:46
Odpowiedz 
Qubiczny:
Siadając do TNG nie powinno się nic wiedzieć o Borgu. Nie powinno się wiedzieć o... Borgu.

Dlatego jak ja natrafiam teraz na post w stylu: "a pamiętacie jak w serialu XXX odcinku A z serii B stało się to i to..." staram się możliwie jak najszybciej ominąć posty ew. cały temat. Mnie tam wystarczy, że już wiem kto ginie na końcu Nemesis...
Leila
Użytkownik
#170 - Wysłana: 31 Paź 2009 13:14:24
Odpowiedz 
Archarachne
Ja też już wiem. I bardzo żałuję...
Q__
Moderator
#171 - Wysłana: 31 Paź 2009 15:49:02
Odpowiedz 
Leila

Leila:
I bardzo żałuję...

Wystarczy, że przeczytasz "Countdown" i się pocieszysz .
Leila
Użytkownik
#172 - Wysłana: 31 Paź 2009 16:16:32
Odpowiedz 
Q__
Niech zgadnę, nie można u nas tego dostać, prawda?
Q__
Moderator
#173 - Wysłana: 31 Paź 2009 16:58:21
Odpowiedz 
Leila

Teraz przez net (ale nie tylko) da się zakupić i komiksy z USA.
Leila
Użytkownik
#174 - Wysłana: 31 Paź 2009 19:26:21 - Edytowany przez: Leila
Odpowiedz 
Q__
Cóż, niestety nie jestem wystarczająco inteligenta, by zrozumieć, co czytam... Szczególnie, jeśli ten angielski jest zaawansowany.
Paradoks
Użytkownik
#175 - Wysłana: 31 Paź 2009 19:37:37 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Leila

Leila:
Niech zgadnę, nie można u nas tego dostać, prawda?

Można. Widziałem kiedyś na Allegro, bodajże za 100 zł. Przy czym równie dobrze można przeczytać dość szczegółowe streszczenie na Memory-Alpha, albo wygooglować sobie linki do całego Countdowna w postaci plikow jpg. W sam raz, żeby nacieszyć się Datą.

edit:
Leila:
Cóż, niestety nie jestem wystarczająco inteligenta, by zrozumieć, co czytam... Szczególnie, jeśli ten angielski jest zaawansowany.

Chyba, że tak. Ale i tak wydaje mi się, że anglojęzyczne komiksy dużo bardziej zrozumiałe niż powieści, praktycznie całą pozadialogową treść przekazują graficznie, a i słownictwo nie jest wcale specjalnie wyszukane i trudno się całkowicie zgubić w fabule.
Archarachne
Użytkownik
#176 - Wysłana: 31 Paź 2009 19:41:05 - Edytowany przez: Archarachne
Odpowiedz 
Q__:
Wystarczy, że przeczytasz "Countdown" i się pocieszysz

Mówisz? To chyba trzeba zacząć polowanie... i wydać resztki wakacyjnej pensji.

edit:

Leila

Do takich zakupów warto mieć konta na Amazonie i tfaw.com. Wiem, bo kiedy Spock Reflections zostaną wydane w całości w przyszłym roku... będą moje!

A teraz to chyba się skuszę na Countdown. Świat jest drogi, ale nikt nigdy nie mówił, że hobby ma być tanie...

Paradoks:
Chyba, że tak. Ale i tak wydaje mi się, że anglojęzyczne komiksy dużo bardziej zrozumiałe niż powieści, praktycznie całą pozadialogową treść przekazują graficznie, a i słownictwo nie jest wcale specjalnie wyszukane i trudno się całkowicie zgubić w fabule.

Nawet niektóre książki nie powalają doborem słów. Myślę, że nie należy przesądzać, zanim się woluminu do ręki nie dostanie.
kanna
Użytkownik
#177 - Wysłana: 31 Paź 2009 19:54:09
Odpowiedz 
Paradoks:
Ale i tak wydaje mi się, że anglojęzyczne komiksy dużo bardziej zrozumiałe niż powieści, praktycznie całą pozadialogową treść przekazują graficznie

A dla mnie czytanie komiksów jest trudniejsze, niż powieści. Język w komiksach (poza prostymi Pow! i Aye, Sir!) jest, moim zdanienim, bardziej skomplikowany. Skrócona forma powoduje, że wypowiedzi sa bardzo treściwe. Generalnie czytanie komiksu wymaga większego skupienia. Różnica jest taka - jak czytam komiks, musze się skupic, powieśc czytam po prostu, bez większego wysiłku.
Q__
Moderator
#178 - Wysłana: 12 Mar 2013 03:49:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kaśka Janeway o czasach TOS z perspektywy ery TNGowskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=iR9dMJGmMIU
(Może to też tłumaczy czemu sporo rozwiązań z postTOSowej "jedenastki", tak nie podchodzi miłośnikom ery TNG?)
Mav
Użytkownik
#179 - Wysłana: 12 Mar 2013 04:04:30 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Może to też tłumaczy czemu sporo rozwiązań z postTOSowej "jedenastki", tak nie podchodzi miłośnikom ery TNG?)

Idealny fragment... Od poczatku bylem zdania, ze na 11 nie mozna za bardzo patrzeć pod katem Treka z ostanich 20 lat, czyli filmach z zaloga TNG i trzech serialach lat 90, bo to troche inne realia i ta scena jest swietnym na to dowodem
Q__
Moderator
#180 - Wysłana: 25 Lut 2014 03:01:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A tu słynny crossoverowy komiks, którego akcja rozgrywa się w obu epokach - ST "The Modala Imperative":
http://en.memory-alpha.org/wiki/Star_Trek:_The_Mod ala_Imperative
http://memory-beta.wikia.com/wiki/The_Modala_Imper ative
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / TOS vs. TNG

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!