USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Recenzje, eseje itp.
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  22  23  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#211 - Wysłana: 30 Sier 2008 16:10:57
Odpowiedz 
Biter1

no cóż zawsze można przyjąć że gro widowni VOY nie widziało w życiu TOS a nawet TNG

Co jest jedynym usprawiedliwieniem ich zachwytów VOY :]
Biter1
Użytkownik
#212 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:11:22
Odpowiedz 

Co jest jedynym usprawiedliwieniem ich zachwytów VOY :]

Podchodzisz do nich jak by byli jednymi z Trekerów, a tak naprawdę to rzesza ludzi którzy oglądali to dlatego że miało znaczek StarTrek i przede wszystkim wyglądało genialnie wizualnie. widzami byli ludzie w większej mierze przyciągnięci hasłem serial SciFi i w tym aspekcie się nie zawiedli. dział się w kosmosie i miał świetne efekty specjalne. a że był momentami pusty i burakowaty, o tym wiedzieliśmy tylko my. Zresztą Ekipa B&B kontynuowała pewien trend wedle którego każdy kolejny serial był lepszy wizualnie, niestety nie zauważyli że kiedy żył GR kolejne seriale (TNG i projekt DS9) były nie tylko lepsze wizualnie ale i coś z sobą niosły. a w VOY jedyna głębie miały rozmowy Kaśki z DaVincim nie mówiąc o ENT gdzie były to rozmowy Archera z psem
Jurgen
Moderator
#213 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:19:06
Odpowiedz 
Skoro juz wywołaliście temat Archera, to mam pytanie: kojarzycie może reklamę M&M, jak Czerwony uczy Żółtego wyrywać laski? No więc Żółty i Czerwony zaprezentowali w niej dużo lepsze aktorstwo i mimikę niż bakulaw całym serialu.
Biter1
Użytkownik
#214 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:25:03
Odpowiedz 
Jurgen
"Mała czy chcesz sie spocić w wstępie reklamowym? powtórz"

no wiesz brutalne porównanie ale w sumie trochę racji jest ale to nie jego wina (nie całkiem), jaki inteligentny scenarzyste wymyśli scenę że Archer z (nie pamiętam kim) - chyba Tripem w pilocie uderza w dół statku promem i jaka jest przemowa Bakuli : uważaj bo statek mi porysujesz) no dajcie spokój, po drugie gdzie miał się rozwinąć aktorsko- w zagubionym w czasie??
Q__
Moderator
#215 - Wysłana: 30 Sier 2008 18:39:04
Odpowiedz 
Biter1
Użytkownik
#216 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:00:01
Odpowiedz 
Ok to ja tutaj wstawie swoje, dwie klasy słabsze ale może nikt mnie nie zamorduje:]

Charlie X - czyli problemy dorastania widziane z kosmosu.

Wartka akcja, głębia merytoryczna, ciekawa gra aktorów, no i Charlie, Charlie X. Tak najprościej można opisać ten odcinek

Kolejny Odcinek StarTrek za nami. dostaliśmy obraz odmienny od The Mans Trap.
Charlie X zabiera nas w podróż po ludzkim umyśle i problemach życia w społeczeństwie.

Początek odcinka zastaje nas w hali transportera, oczekujących z kapitanem przybycia dowódcy statku dostawczego Antari. Prócz dowódcy w transporterze materializuje się niespodziewany gość, mamy przed oczami młodego siedemnastolatka, sprawia on wrażenie zagubionego a wręcz przerażonego nowym miejscem.

W zasadzie sam odcinek mógł by się dziać na planecie ziemi w XX wieku, Gene Roddenberry zabiera nas w podróż po ludzkich emocjach, przedstawia nam problemy dorastania, jedynie zachaczając o miejsce jakim jest pokład USS Enterprise. Cała historia mogła by być opisana w innym serialu, gdyby nie Charllie.

Przemierzając z chłopcem kolejne pokłady Entrprise, obserwujemy jego pierwsze spotkanie z kobietą (protokolantka kapitana Kirka), jego próbę znalezienia akceptacji i przyjaźni wśród innych ludzi(pytanie Dr McCoya czy go lubi). W czasie tej wędrówki korytarzami statku odkrywamy niezwykłe zdolności Charliego objawiające się w momentach najsilniejszych napięć emocjonalnych. Bohater okazuje się osobą niemal wszechmocną, swoją wolą kierującą statkiem jak i ludźmi. (Począwszy od Charlie X postać istoty wszechmocnej będzie się przewijać przez wszystkie niemal serie Star Trek).

Odcinek daje nam wspaniałą możliwość bliższego poznania stosunków panujących między członkami załogi. Możemy obserwować jak wygląda spędzanie czasu wolnego (gra w karty, śpiewanie) Dostajemy również szansę pełniejszego poznania kapitana Kirka, jako jednej z głównych postaci toczących się wydarzeń.
Kapitan, osoba sama często łamiąca regulamin i postępująca ryzykancko, musi odnaleźć się w nowej roli, mentora by nie powiedzieć ojca dla młodego Charliego. Staje przed nim zadanie nauczenia młodego człowieka reguł życia w społeczeństwie i wyjaśnienia pewnych zasad w nim panujących ( przykładowo że, nie grzecznym jest dawanie klapsa załogantkom).
Zagłębiając się w treść odcinka odkrywamy że obydwaj główni bohaterowie, uczą się od siebie wzajemnie, kapitan poznaje konsekwencje niefrasobliwości i łamania zasad, Charlie natomiast dowiaduje się że społeczeństwo składa się z osób które mają prawo do własnych opinii i nie każdy musi go lubić.
W kulminacyjnym Momocie odcinka gdy Kirk walczy z wymykającym się z pod kontroli Charliem na mostku Enterprise ukazuje się bezcielesna istota. Wyjawia ona skąd pochodzi się Charlie i jakie stanowi zagrożenie (zarówno dla załogi jak i całej ludzkości)
Kapitan stacza w tym momencie swoją ostatnią wewnętrzną walkę, po między świadomością konieczności wydania Charliego istocie a żalem do wyznającego motywy swego działania chłopcem.
Charlie chciał pozostać wśród ludzi gdyż mógł ich dotknąć czół ich emocje, dwie rzeczy których nie doświadczył w śród tamtych istot.
Patrząc z perspektywy czasu, odcinek ten pozostaje wciąż aktualny i atrakcyjny dla widza mimo ponad czterdziestu lat jakie upłynęły od jego nakręcenia. Brak widowiskowych (acz zbędnych) efektów specjalnych, monumentalnych scen, wspaniała gra słowem i głębia merytoryczna, to główne zalety. Należy też zwrócić uwagę na doskonały podkład dźwiękowy i zauważalny postęp w grze aktorów, postaci są bardziej naturalne i przekonywujące.
Usilnie szukając błędów wad można zwrócić uwagę że o ile jest to SciFi to nie jest to StarTrek brak tu odrywania nowych światów i cywilizacji, oraz zmierzania tam gdzie żaden człowiek nie był wcześniej.
Mimo tego w mojej ocenie odcinek najwyższych lotów i mocne 10/10.
Eviva
Użytkownik
#217 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:00:02
Odpowiedz 
Jestem cała szczęśliwa.
Q__
Moderator
#218 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:14:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Biter1

Kurda, lepsze, dłuższe, ale styl nadal bełkotliwy... :]]

Ale da sie cos z tego zrobić, ze znacznie mniejszym wysiłkiem. Wyrabiasz się. Pomału, ale zawsze.
Biter1
Użytkownik
#219 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:20:24
Odpowiedz 
innymi słowy mam ją zacząć poprawiać i ci ją oddać?? hm czyli będe musiał nad tym bełkotliwym stylem się zastanowić. naprawdę łatwiej jest pisać artykuł opierając się na źródłach niż recenzję opierając się na odcinku :]
Q__
Moderator
#220 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:22:46
Odpowiedz 
Biter1

innymi słowy mam ją zacząć poprawiać i ci ją oddać?

Tak, ale najlepiej poproś o pomoc kogoś z dziennikarskim lub polonistycznym otrzaskaniem. Na tle poprzedniej jest strawna (choć do lekkości tekstów naszych pozostałych recenzentów jeszcze Ci sporo brakuje).
Biter1
Użytkownik
#221 - Wysłana: 30 Sier 2008 19:28:57
Odpowiedz 
szczególnie brakuje mi wiele praktyki, hm no to się zdaje poczekamy na ta recenzję ze dwa miesiące nim sie spotkam z dziennikarzem moim znajomym nie no może wcześniej dokonam znaczącej poprawy, póki nie zostanie poprawiona z tego wątku znikam nie zaśmiecam, i modle sie by mi znów nie wyrzuciło strony na kilka miesięcy :[
Picard
Użytkownik
#222 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:48:39 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Pah Wraith

Piszesz świetne recenzje, podchodząć do tematu zgoła inaczej niż ja co pozawala Ci pisać bardziej wyczerpująco i chyba ciekawiej niż mnie. Natomiast zdradzasz dość sporo wydarzen jakie mialy miejsce w odcinku - przypomina to video review a'la http://www.youtube.com/user/confusedmatthew - i jest interesujace ale tez nieco psujace ewentualnemu widzowi przyszlą zabawe. Otoz to: spoilerować, czy nie- oto jest pytanie? No i troche brakuje mi jednoznacznej oceny epizodu - warto go zobaczyć czy nie? Zaskakuje mnie tez wysoka ocena odcinka: Shaterred -Ocena odcinka: 9.2 ??? No,way!!!
Q__
Moderator
#223 - Wysłana: 31 Sier 2008 12:55:04
Odpowiedz 
Picard

Piszesz świetne recenzje

Twoim też nic nie brakuje.
Pah Wraith
Użytkownik
#224 - Wysłana: 31 Sier 2008 21:53:52
Odpowiedz 
Picard
Piszesz świetne recenzje

Dzięki. Zgadzam się w tej kwestii z Q__

spoilerować, czy nie- oto jest pytanie?

Heh, jakoś mi tak wychodzi, że spoilery się pojawiają i nie ma innego wyjścia. Już się zastanawiałem nad tym, czy nie umieszczać na początku ostrzeżenia o spoilerach.

No i troche brakuje mi jednoznacznej oceny epizodu - warto go zobaczyć czy nie?

W przypadku recenzji pisanych na startrek.pl wydaje mi się, że umieszczanie jakiejkolwiek oceny mija się z powołaniem. Fan Treka prędzej czy później oglądnie Zresztą to jest serial przeważnie ogląda się jednak po kolei.

Zaskakuje mnie tez wysoka ocena odcinka: Shaterred -Ocena odcinka: 9.2 ??? No,way!!!

Cóż, ocena odcinka wychodzi ze średniej głosów - taka wola ludu
Q__
Moderator
#225 - Wysłana: 31 Sier 2008 23:26:52
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dzięki. Zgadzam się w tej kwestii z Q__

A ja z Picardem w ocenie Twoich recenzji.

Można to zhackować, ale liczmy na uczciwość głosujących.
Picard
Użytkownik
#226 - Wysłana: 1 Wrz 2008 10:03:57
Odpowiedz 
Pah Wraith

W przypadku recenzji pisanych na startrek.pl wydaje mi się, że umieszczanie jakiejkolwiek oceny mija się z powołaniem. Fan Treka prędzej czy później oglądnie

No ja bez obejrzenia paru epizodow mial bym chyba lepsze zdanie o ST niz mam obecnie wiec... Zreszta jest tez wybor - szczegolnie tyczy sie to filmow - kupic na DVD czy sciagnac z netu? I u taka ocena moze byc pomocna.

No lud chyba slepy jest - bo to fenomanalna srednia.
No i wreszcie przyczytalem w calosci twoja recenzje Equinox - KAPITALNA!!! Mimo spoilerów bardzo ciekawie napisana: bardzo podobalo mi sie to przedstawienie Equinox'a jak krzywego zwierciadla Voyagera poaz tym skupiasz sie na decyzjach podejmowanych przez postacie, na problematyce odcinka i wszystko to składa sie na rzeczywiscie bardzo interesujaca calosc. Rzeczowa i ciekawa - gratulacje! Chodź teksty Biter'a1 i Evivy tez fajne sa.

Q__

Twoim też nic nie brakuje

Dzieki - dzis przysle nastepne. No i teksty o niekorych obcych rasach sie szykuja.
Pah Wraith
Użytkownik
#227 - Wysłana: 1 Wrz 2008 10:10:52
Odpowiedz 
Q__
A ja z Picardem w ocenie Twoich recenzji.

Ale mamy kółko wzajemnej adoracji. Może poprosić Przewodaska żeby przyszedł i dał nam po ryjku dla równowagi?

Picard
No lud chyba slepy jest - bo to fenomanalna srednia.

Vox populi, vox Dei.

No i wreszcie przyczytalem w calosci twoja recenzje Equinox

Danke.

dzis przysle nastepne. No i teksty o niekorych obcych rasach sie szykuja.

O, czekamy
Q__
Moderator
#228 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:17:19
Odpowiedz 
Picard

Dzieki - dzis przysle nastepne. No i teksty o niekorych obcych rasach sie szykuja.

Czekam.

Pah Wraith

Ale mamy kółko wzajemnej adoracji. Może poprosić Przewodaska żeby przyszedł i dał nam po ryjku dla równowagi?

Bo w każdym raju misi byc wąż a w cyrku clown?.
Madame Picard
Moderator
#229 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:31:46
Odpowiedz 
Q__

Bo w każdym raju misi byc wąż a w cyrku clown?
Pamiętasz, co Chekov mówił o ważnej instytucji wioskowego głupka?
Q__
Moderator
#230 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:37:18
Odpowiedz 
Madame Picard

Pamiętasz, co Chekov mówił o ważnej instytucji wioskowego głupka?

W jego kraju ta instytucja jest tak ważna, że ludzie o tegoż głupka mentalności częśto są wynoszeni do władzy.
Madame Picard
Moderator
#231 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:39:54
Odpowiedz 
Q__

Acz warto dodać, że zmienia się wówczas ich społeczna funkcja .
Q__
Moderator
#232 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:45:24
Odpowiedz 
Madame Picard

Acz warto dodać, że zmienia się wówczas ich społeczna funkcja

Niestety.

ps. skoro już TU rozmawiamy, może bys napisała trochę rzeczy dla Phoenixa? Masz dobry styl, Trekiem zajmujesz sie nawet zawodowo....
Madame Picard
Moderator
#233 - Wysłana: 1 Wrz 2008 13:55:31
Odpowiedz 
Q__

Bardzo chętnie - po obronie .
Acz nie wykluczam, że coś w tzw. międzyczasie napiszę, żeby nie zgłupieć od tej nauki.
Q__
Moderator
#234 - Wysłana: 1 Wrz 2008 14:00:43
Odpowiedz 
Madame Picard

Bardzo chętnie - po obronie .
Acz nie wykluczam, że coś w tzw. międzyczasie napiszę

Wiem, że obiecałaś mi to na GG, ale chciałem by ta deklaracja padłą przy świadkach.
Q__
Moderator
#235 - Wysłana: 2 Wrz 2008 17:00:16
Odpowiedz 
Picard

Przyzwyczaiłeś mnie do codziennego napływu nowych tekstów i teraz czuję sie nieswojo.
Pah Wraith
Użytkownik
#236 - Wysłana: 2 Wrz 2008 17:49:46
Odpowiedz 
To zerknij i skontroluj tłumaczenie ze strony głównej na otarcie łez
Picard
Użytkownik
#237 - Wysłana: 2 Wrz 2008 18:00:37
Odpowiedz 
Q__

Kolejny tekst własnie wysłałem - wybacz,ze tak późno ale ostatnio pobolewa mnie ząb i walcze ze sobą czyby nie odwiedzić dentysty... dlatego troszke nie swoj jestem. ale mam nadzieje, ze nie wplynelo to znaczaco na jakos samego tekstu?
Q__
Moderator
#238 - Wysłana: 2 Wrz 2008 18:53:10
Odpowiedz 
Pah Wraith

To zerknij i skontroluj tłumaczenie ze strony głównej na otarcie łez

Wygląda ok.

Picard

Ależ nie traktuj moich narzekan jako imperatywu aż tak kategorycznego. W końcu cokolwiek robisz dla Phoenixa robisz wyłącznie z dobrej woli (którą tym bardziej wypada mi docenić).

ps. a oto Twój tekst:
http://www.startrek.pl/episodes.php?op=Opis&epid=1 71
Pah Wraith
Użytkownik
#239 - Wysłana: 2 Wrz 2008 23:56:40
Odpowiedz 
Picard
ostatnio pobolewa mnie ząb i walcze ze sobą czyby nie odwiedzić dentysty...

Moja rada - nie walcz - po prostu idź, nie warto się męczyć.

a oto Twój tekst:

poprawiony (m.in. ten nieszczęsny "Kern" na właściwe "Kurn") Polecam też odświeżyć sobie pisemny klingoński
Q__
Moderator
#240 - Wysłana: 3 Wrz 2008 01:22:50
Odpowiedz 
Pah Wraith

poprawiony (m.in. ten nieszczęsny "Kern" na właściwe "Kurn")

Żebyś Ty wiedział ile ja naprawiłem wcześniej w tym tekście (ale kłądę to na karb tego bólu zęba).
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  22  23  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Recenzje, eseje itp.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!