USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Recenzje, eseje itp.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  18  19  20  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Spohkh
Użytkownik
#91 - Wysłana: 17 Kwi 2008 18:36:33 - Edytowany przez: Spohkh
Odpowiedz 
Raczej zostałby rozstrzelany. Wojsko to wojsko. Chociaż, by być obiektywnym, to powinno go to spotkać już znacznie wcześniej, na zakończenie "The Menagerie". Wiem, że na samym końcu zawieszono inkryminowaną dyrektywę, ale prawo nie działa wstecz. Gdy Spock łamał ową dyrektywę, jeszcze obowiązywała - i gdyby chcieć być logicznym, przed żadnym sądem wojskowym nie miałby biedak szans. Z czym się zresztą liczył.
Jurgen
Moderator
#92 - Wysłana: 17 Kwi 2008 19:18:01
Odpowiedz 
Wiem, że na samym końcu zawieszono inkryminowaną dyrektywę, ale prawo nie działa wstecz.

W tym wypadku prawo działałoby wstecz. Zasadą jest, że jezeli uchylamy jakis przepis karny, to za niebyłe uważa się tez wyroki wydane w sprawach z tego przepisu i nie wszczyna się nowych postępowań.
Spohkh
Użytkownik
#93 - Wysłana: 17 Kwi 2008 19:35:08
Odpowiedz 
Owszem - ale to postępowanie było już wszczęte. Ba, nawet zakończone.
Jurgen
Moderator
#94 - Wysłana: 17 Kwi 2008 19:58:17
Odpowiedz 
Owszem - ale to postępowanie było już wszczęte. Ba, nawet zakończone.

To nic. Wg naszego prawa (ale te reguły mają charkter generalny i są przyjmowane w całym cywilizowanym świecie):
w czasie procesu (kk mówi "w czasie orzekania") - stosujemy ustawę względniejszą (czyli w naszym przypadku - po zawieszeniu dyrektywy), a więc delikwent nie odpowiada (art. 4 par. 1 kk),
po wyroku - skazanie ulega zatarciu z mocy prawa (art. 4 par 4 kk)
Eviva
Użytkownik
#95 - Wysłana: 17 Kwi 2008 20:04:36
Odpowiedz 
Aj! A to dopiero prawnicza dyskusja! Kochani, czy to takie znowu ważne, co być powinno? Grunt, że mamy happy end, a ja bardzo lubię happy endy. Poza tym pod względem prawnym ta sprawa i tak jest wybitnie niejasna, bo nawet, gdy odłożymy na bok złamanie zakazu, pozostałe zarzuty są dość mocne - bunt, porwanie i sabotaż. Nie są one w siódmej dyrektywie, tylko są konsekwencją złamania podstawowych reguł. I to jest, niestety, fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod każdym słońcem.
Jurgen
Moderator
#96 - Wysłana: 17 Kwi 2008 20:15:34
Odpowiedz 
Poza tym pod względem prawnym ta sprawa i tak jest wybitnie niejasna, bo nawet, gdy odłożymy na bok złamanie zakazu, pozostałe zarzuty są dość mocne - bunt, porwanie i sabotaż. Nie są one w siódmej dyrektywie, tylko są konsekwencją złamania podstawowych reguł.

No dobrze, ale czym innym jest złamanie dyraktywy (karane było zdaje się tylko i wyłącznie smiercią), a czym innym "bunt, porwanie i sabotaż". One - przynajmniej wg EKPCz - karane mogłyby być (i to tylko w niektórych przypadkach) śmiercią tylko w czasie wojny. W tym momencie sytuacja Spocka znacznie by się poprawiła, bo sprawa miałaby dla niego znaczenie życiowe.
Eviva
Użytkownik
#97 - Wysłana: 17 Kwi 2008 20:23:59 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
No i bardzo dobrze! O to chodzi! A jeśli już o mnie idzie, to nawet gdyby przywalił z armatki fazerowej w kwaterę główną, jeszcze twierdziłabym, że zrobił to ze szlachetnych pobudek. I sądzę, że kapitan Kirk by mnie poparł w stu procentach.
A tak swoją drogą, Jurgen, masz jakiś pomysł na to, jak w Gwiezdnej Flocie wykonuje się karę śmierci? Tyle o tym gadali w "The Menagerie", że az mnie ciekawość zdjęła - niechby Spocka skazali, to jakby to wyglądało?
Spohkh
Użytkownik
#98 - Wysłana: 18 Kwi 2008 09:03:32
Odpowiedz 
Ależ, księżniczko! Co za zwyrodniałe gusta Pani tu przejawia! Jak można rozgrzebywać coś tak okropnego jak sposób wykonania kary śmierci?
Jurgen
Moderator
#99 - Wysłana: 18 Kwi 2008 15:39:35
Odpowiedz 
A tak swoją drogą, Jurgen, masz jakiś pomysł na to, jak w Gwiezdnej Flocie wykonuje się karę śmierci? Tyle o tym gadali w "The Menagerie", że az mnie ciekawość zdjęła - niechby Spocka skazali, to jakby to wyglądało?

Ja nie bardzo sobie wypbrażam humanitarna kare śmierci, ale w Stanach ostatnio sie tym ichni Sąd Najwyższy zajmował... A świecie ST? ja wiem, może do transportera i wykasować bufor pamięci???
Spohkh
Użytkownik
#100 - Wysłana: 18 Kwi 2008 18:40:03
Odpowiedz 
To równa się psychicznemu morderstwu. osobiście wybrałbym śmierć - dowolnie okropną.
Eviva
Użytkownik
#101 - Wysłana: 19 Kwi 2008 18:44:56
Odpowiedz 
Spohkh
Ależ, księżniczko!
Do licha i na Vulcana! Tak to mnie jeszcze nikt nie nazwał!
Domko
Użytkownik
#102 - Wysłana: 19 Kwi 2008 20:28:58
Odpowiedz 
Zawsze musi być ten pierwszy raz, jak widać.
Eviva
Użytkownik
#103 - Wysłana: 19 Kwi 2008 20:58:55
Odpowiedz 
Ale spod klawiatury Wolkanina? To fascynujące zaskoczenie.
Dune
Użytkownik
#104 - Wysłana: 22 Maj 2008 00:14:01
Odpowiedz 
W ktoryms z odcinkow o ile dobrze pamietam TOS'a Spock wymienia znane mu sposoby kar smierci, wyglada to wrecz komicznie jak wylicza: smierc przez powieszenie, krzeslo elektryczne, rozstrzelanie, otrucie... w koncu ktos mu przerywa

A temat kar śmierci w Gwiezdnej Flocie jest ciekawy, zasadniczo nie ma zadnych humanitarnych form tego dzialania, moze rzeczywiscie rozbicie w transporterze? No ale pamietacie co sie stało ze Scotty'm w jego występie w "Relics" w TNG Cuda sie zdarzaja
Dragon
Użytkownik
#105 - Wysłana: 22 Maj 2008 00:41:50
Odpowiedz 
Ja jestem zwolennikiem strzału fazerem w tył głowy. Szybko, prosto, efektownie i tanio.
Eviva
Użytkownik
#106 - Wysłana: 22 Maj 2008 08:16:43 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
To zależy, gdzie, po cywilnemu czy w formacji wojskowej, jaką jest GF. Ze Spockiem byłoby chyba najmniej problemu - wystarczyłoby dać mu rozkaz na piśmie, kawałek sznurka i instrukcję obsługi, i kat byłby niepotrzebny. Sam by sobie poradził.
Picard
Użytkownik
#107 - Wysłana: 22 Maj 2008 14:10:14
Odpowiedz 
Poprawiona recenzja ilmu z Indinm- jesli ktos wybiera sie w weekend do kina:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1098&page=4
Picard
Użytkownik
#108 - Wysłana: 15 Cze 2008 19:14:40 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Nostaligiczna recenzja: IE PC games review
ST : TNG - A final unity (1995)

http://www.youtube.com/user/fmvgamer
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 15 Cze 2008 20:01:55
Odpowiedz 
W ramach wspomnień i a'propos Indiany Jonesa: kuriozalna nowelizacja drugiego filmu o nim:
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=5 367

Oczywisćie mam to arcydzieło na półce...
Domko
Użytkownik
#110 - Wysłana: 15 Cze 2008 21:24:34
Odpowiedz 
Picard
Podałeś zły link - to link do użytkownika, nie do filmu.
Picard
Użytkownik
#111 - Wysłana: 21 Sier 2008 18:28:11
Odpowiedz 
Q__

wyslalem Ci pierwsza recenzje na probe- ale pewnie spapralem sprawe tagow. wiec pisz gdyby jak jest
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 21 Sier 2008 20:42:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Patrz i podziwiaj własne dzieło (w dziale "Recenzja"):
http://www.startrek.pl/episodes.php?op=Opis&epid=6 38

Czekam na kolejne.
Picard
Użytkownik
#113 - Wysłana: 21 Sier 2008 21:02:44
Odpowiedz 
Q__

Czekam na kolejne

OK, to jesli ta jest dobrze to jutro sle nastepne. A tekst o Horcie, ktory poprzednio Ci wyslalem nie mial tagow? No i fajnie bylo by gdybys napisal na stronie tytulowej, w aktualizacjach,ze pojawila sie nowa recenzja bo jeszcze moje ,,oddane grono fanow" ja przeoczy!
Pah Wraith
Użytkownik
#114 - Wysłana: 21 Sier 2008 23:42:07
Odpowiedz 
Poprawiłem liczne "picardyzmy" czyli literówki (na jutro napiszesz 1000 razy imię GUINAN ), ort-y oraz int-y ;] Prosiłbym Cię jeszcze o zaingerowanie w kilka zdań, które ciagną się w nieskończoność. Postawienie kropki w połowie czasem czyni cuda . Miło byłoby też, gdybyś usunął ze dwa, trzy powtórzenia, które jakoś się wkradły.
Poza tym - gratuluję tekstu
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 22 Sier 2008 09:39:44
Odpowiedz 
Pah Wraith

Poprawiłem liczne "picardyzmy" czyli literówki (na jutro napiszesz 1000 razy imię GUINAN ), ort-y oraz int-y ;]

Cholera, myślałem, że najgorsze już wyeliminowałem przed publikacją :]]

(Ale mam na wczoraj alibi, widoczne w opisie na GG.)
Pah Wraith
Użytkownik
#116 - Wysłana: 22 Sier 2008 09:54:23
Odpowiedz 
Q__
Cholera, myślałem, że najgorsze już wyeliminowałem przed publikacją

To aż się boję

Ale mam na wczoraj alibi, widoczne w opisie na GG.

Hi hi
Picard
Użytkownik
#117 - Wysłana: 22 Sier 2008 10:55:21
Odpowiedz 
Pah Wraith
Q__

Teraz juz wiecie czemu tak wolno mi idzie wysylanie tych recenzji - ta nie byla specjalnie dobrze poprawiona i oto rezultaty. Ale fajnie,ze jest opublikowana.
Pah Wraith
Użytkownik
#118 - Wysłana: 22 Sier 2008 13:20:13
Odpowiedz 
A poprawisz, tak jak prosiłem?
Picard
Użytkownik
#119 - Wysłana: 23 Sier 2008 17:51:28
Odpowiedz 
Q__

Kolejna recka poszła - tym razem postarałem sięaby byłą lepsza pod względem stylistyki i ortografi. Mam nadzieje,ze tagi tez sa w porzadku?
Pah Wraith
Użytkownik
#120 - Wysłana: 23 Sier 2008 18:03:03
Odpowiedz 
Trzaskaj dalej, to Ci jakiś medal stachanowca przyznamy czy cuś
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  18  19  20  21  22  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Recenzje, eseje itp.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!